Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Makacs gyerek fórum

Makacs gyerek (beszélgetős fórum)


2013. jan. 17. 18:07

Mira! még annyit

szabadulj el otthonról amikor csak tudsz, ha csak egy fél órára is, akár egyedül is.

2013. jan. 17. 18:06

türelem, és kitartás


el fog múlni ez a korszak is (elég nehéz életszakaszban van a gyerek. Mármint a szülő számára nehéz :D )

aztán jön helyette más, ami nem biztos hogy könnyebb lesz, csak másmilyen :)

12. -Délibáb- (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. jan. 17. 17:21
A dackorszak közepén? Leginkább türelemmel! Jó esetben. :)
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Miramira77)
2013. jan. 17. 15:50
Ne haragudj, de nagyon jót nevettem :)
2013. jan. 17. 14:07

Hát errefelé nincs bölcsi, a fogorvos meg azt javasolta, hogy fogjam le és mossam neki.

Próbáltam azt is, hogy ő az enyémet, én az övét mosom, mintha játszanánk. Eredmény: kishíjján lenyelette velem a fogkefémet. Azóta, ha ezt próbáltuk egyből a torkomra nyomja, mert nincs is viccesebb mint ahogy anyu fuldokolva próbálja visszatartani a hányást. XD

Nem várom el tőle, hogy tudja, de konkrétan rosszabb pillanataiba a pelust nem akarja engedni, hogy ráadjam, pedig alváshoz muszáj.

2013. jan. 17. 13:12

nálunk az is a baj, hogy iszonyat hisztis, makacs gyerek. Ha ő valamit akar amit nem lehet, akkor is meg akarja csinálni, és visít ha rászólok.

Próbálkoztam már figyelemeltereléssel, szép szóval, magyarázkodással, de semmi haszna nincs.

és az a legszebb az egészben, hogy a bölcsiben meg angyalka volt, mindig szótfogadott.

3 hete kezdtük az ovit, itt még azért visszahúzódó gyerek.

8. textilbaba (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. jan. 17. 13:08

Szia! Mintha az én lányomról írnál. 3 éves múlt decemberben.

Én is totál úgy érzem hogy befuccsolt a gyereknevelésem. Pedig foglalkozok vele, tanítom, nevelem, játszok vele, stb.

7. zsoka1984 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. jan. 17. 10:06

Az én fiam is ugyan ez, ilyen a természete ezen változtatni nem lehet. Én mindig ráhagytam és amikor rájött, hogy nem megy, szólt nekem hogy segítsek.

Az enyém már betöltötte az ötöt, de még mindig megy a saját feje után, bele godoltam, hogy én is utálok másokra utalva lenni, akkor miért várom el tőle.

Sokkal életre valóbb a 7 éves tesójánál.

6. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. jan. 17. 09:52
Kérdezd meg egy bölcsődében, hogy csinálják!
5. Mari20 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. jan. 17. 09:49

az a baj, hogy azt várod el a másfél éves gyerektől hogy a te 20-30 éves tapasztalataid alapján gondolkodjon


a gyermek okos és bölcs tanulj tőle inkább te

hagyd, hogy tegye amit akar


ha te jó mintát mutatsz, magától fogja csinálni

a fogaiért ne aggódj


nem lesz semmi baja ha nem mos fogat

majd ha nagyobb lesz, és látja hogy ti is ezt csináljátok le fog utánozni


nem az a dolgod, hogy a gyereket, megrendszabályozd, hanem az hogy példát mutass

szeresd, és játsz vele, a gyerekek a játékon és a meséken keresztül tanulnak


figyelnek és amit látnak leutánozzák...

ezt a vitorlát fogd a hajód elé...

2013. jan. 17. 08:38
mantrázni kell neki, hogy amit nem tud megcsinálni hiszti helyett szóljon és segítesz neki. egyébként meg hagyd rá, van ideje hogy megtanulja a fogmosást, öltözködést, legyen csak önálló, bátortsd, biztasd inkább, és higgadtan magyarázz neki
2013. jan. 17. 08:11
Sajnos ha nem megy neki, akkor se segíthetek. Csak ha már nagyon felhúzta rajta magát.
2013. jan. 17. 07:52

Szia,nem mindegy,h önálló,vagy makacs!

Az én kisfiam is ilyesmi,mint ahogy leírtad,mindent egyedül akar csinálni. Persze sokmindent nem tud,de megtanulja!a fogához én sem nyúlhaatok,de engem ez annyira nem zavar.

Egyedül eszik,nagyjából egyedül öltözik. Hisztirohamot kap,ha segíteni akarok levenni a kabátját.t

De érdekes,amit írsz,én sosem gondoltam,h megbuktam volna anyaként,és az összes anyuka barátnőm el van ájulva,h milyen ügyes a fiam.


Nem lehet,h neked vannak olyan elvárásaid az aanyasággal kapcsolatban,aminek a gyerek nem tud megfelelni?hogy ő nem az a babusgatnivaló típus?

Azt meg ne beszéld be magadnak,hogy megbuktál anyaként!:-)

2013. jan. 17. 07:27

Nagyon elkeseredtem. Semmit nem hagy, semmit nem enged, kicsi kora óta. Most lesz két és fél éves.

Féltem a fogait, de nem hagyja, hogy mossam neki, magának pedig nem tudja rendesen. Van hogy nem hajlandó evőeszközt használni.

Próbálok következetes lenni, példát statuálni, de egyszerűen tojik mindenkire.

Úgy érzem megbuktam, mint anya.

Van itt olyan akinek szintén rettentő makacs a gyereke? Hogyan kezeled?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook