Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Körzetes iskola fórum

Körzetes iskola (beszélgetős fórum)


15. trapiti (válaszként erre: 13. - Virgilius)
2013. jan. 17. 09:45

A körzetes ovi 5 évesen már nem volt érdekes, mivel két éves kora óta dolgoztam, úgysem tudtuk volna kivárni...


Nem is csak magunk miatt kérdezem, hanem az unokatesó miatt, aki már jövőre menne és kb. 500m-re laknak a körzetes sulitól Dkeszin...

2013. jan. 17. 09:17
Szerintem ezen még nem kell gondolkozni. Ha jól értem nem a 2013/2014-es tanévről van szó, hanem az azt követőről. Az oktatásban most olyan átalakítások vannak, hogy még azt sem tudjuk igazán mi lesz szeptembertől, nem hogy a rákövetkező tanévben :(
13. virgilius (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2013. jan. 17. 08:39

Pedig a körzetes oviba is föl kell elvben venni 5 éves korban.

Nem is rátok gondoltam egy percig sem, csak annyi a lényeg az egészből, amit írtam, hogy igen, van olyan eset, amikor helyhiány miatt nem veszik fel a körzeteseket sem - hogy ténylegesen itt lakó körzetesek vagy sem, az ebből a szempontból mindegy, nem ellenőrzik úgysem.

Itt nincs beleszólásuk a szülőknek abba, hogy akkor hová irányítják át, mert annyira tele vannak az iskolák, hogy örülhetnek, ha bármelyikben akad még hely. De ez azért nem hiszem, hogy általános lenne. Szerintem az egész hype abszolút indokolatlan egyébként ez ügyben, de nem akarom offolni a fórumot. :) Mi, akik tényleg itt lakunk, nem is ide járunk egyébként.

Ennek valóban az volt a menete, hogy el kellett menni a körzetes iskolába, és kikérőt kérni onnan.

12. trapiti (válaszként erre: 8. - Virgilius)
2013. jan. 17. 08:23

Ugyan a másik nagyszülők a II. kerületben laknak, de eszembe nem jutna oda vinni iskolába... Rákospalota és Dunakeszi között viszont gyakorlatilag kétlakiak vagyunk, az apja Dkeszire van bejelentve, én a XV. kerületbe, szerintem a gyereknek bármelyik lakóhely szerint van joga az iskolához... Nem fog senkit kitúrni, de a kerületben már sem bölcsödébe, sem óvodába nem vették fel sehová...


Azt tudom, hogy a körzetesbe mindenképp be kell iratkozni. Azt esetleg tudja valaki, hogy ha átirányítás történik, annak mik a szempontjai, pl. a legközelebbi iskolába teszik át, esetleg van a szülőnek beleszólása?

11. virgilius (válaszként erre: 10. - Reload)
2013. jan. 17. 00:09
Utóbbi esetben Bp-en a kerület, vidéken gondolom, a helyi önkormányzat átirányít egy másik közeli iskolába.
10. reload (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 16. 23:42

A körzetes iskolának kötelessége felvenni, kizárólag helyhiányra hivatkozva utasíthat el, ezt mondja a közoktatási törvény.

Ha több helyre jelentkeztek, az nem baj, viszont a körzetesbe mindenképpen be kell iratni a gyereket és ha mégsem oda viszed, akkor törlik.


Azt nem tudom, hogy ha helyhiánnyal elutasítanak, akkor melyik iskolába kell kötelezően felvenni a gyereket, mert ugye egy tanköteles gyereknek el kell kezdenie az iskolát..

9. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 16. 23:33

A KÖRZETESNEK FEL KELL VENNIE!!!

Az oviból kaptok egy szakvéleményt. Ezzel el kell menni abba a suliba, ahová szeretnéd járatni a gyerkőcöt. (szükség esetén több suliba viszed a papírt) Ha megvan a választott suli, ahová felveszik őt, onnan kapsz egy befogadó nyilatkozatot. Ezt elviszed a körzetes iskolába, így ők kiveszik a saját nyilvántartásukból a gyereket.


Minden iskola megkapja azoknak a gyerekeknek a névsorát, akiknek körzet szerint oda kellene jelentkezniük. Ha máshova viszed a kicsit, és a körzetesben nem jelentkezel, akkor képesek körözést indítani hivatalból, hogy hol van a gyerek!

2013. jan. 16. 23:13
Nálunk többször is előfordult olyan, hogy a körzetes iskolába nem fért be a gyerek. Bp 2. kerület. Egy csomóan bejelentkeznek itteni címekre, hogy felvegyék a gyereküket az itteni iskolák, de korlátlan számban ez nem lehetséges, így megesik, hog a tényleg itt lakók maradnak ki. Marha jó.
7. trapiti (válaszként erre: 6. - Maquis)
2013. jan. 16. 23:09

Igen, én is ebben reménykedem :)

Arról tudsz valamit, hogy van-e valami szabály arra, hogy lehet-e több körzeten kívüli suliba is jelentkezni?

6. maquis (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2013. jan. 16. 23:05

Nem vagytok egyszerű helyzetben! :(


Abban lehet valami, hogy sok gyerek lesz jövőre (már idén is), hiszen az ovikból amennyire csak tudják, szórják ki a nagyokat, hogy legyen hely kötelezően felvenni a 3 éveseket. :(

Ettől függetlenül szerintem a körzetes sulinak törvényben meghatározott ellátási kötelezettsége van, szóval nem tehetik meg, hogy bárkit is elutasítsanak, valahogy meg kell oldaniuk. Talán az önkormányzat oktatási osztályán meg tudják ezt biztosra mondani.

5. trapiti (válaszként erre: 3. - Maquis)
2013. jan. 16. 22:54

Az én lányom csak jövőre megy, a szomszéd kisvárosban lakó unokatesó most szeptemberben.

Odáig már eljutottunk, hogy átjelentjük a lányunkat a nagymamához, így ugyanabba a suliba tartozna, mint az unokatesó (ahol mi lakunk annyira gyatra az iskola, hogy oda semmiképp nem szeretném vinni...).

Viszont szeretnénk megpróbálni zenetagozatos iskolába vinni, amiből 3 van elérhető helyen (egy a szomszéd kerületben, egy félúton a munkahelyem felé és egy a munkahelyem közvetlen közelében, egy saroknyira a mostani ovijától).

Ha egyik sem venné fel, akkor jó lehetne az unokatesó sulija is, viszont most az a hír járja, hogy lehet hogy annyi körzetes gyerek lesz, hogy nem tudnak mindenkit felvenni... ez kicsit megijesztett, mert a szomszéd kisváros hozzánk közelebb eső részére még tudnám hordani, de nem nagyon lenne jó ha áttennék pl. a város másik végében lévő iskolába.

4. trapiti (válaszként erre: 2. - Dundika1988)
2013. jan. 16. 22:50
Hát nálunk úgy tűnik, nem annyira egyszerű...
3. maquis (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 16. 22:46

Szia!


Szerintem nem teheti meg, hogy nem veszi fel a gyereket. Mi most futjuk ezeket a köröket, mert a lányom megy szeptemberben iskolába.

Azt mondták nekünk, hogyha nem a körzeti iskolába megyünk, oda akkor is be kell kötelezően iratni a gyereket és akkor jelezni, hogy nem oda megy.

Szép kis menet lesz, mire megtaláljuk a megfelelő tanítónénit!

2013. jan. 16. 22:42
A korzetisnek fel kell, h gy vegye szerintem. Viszont mi a tesrvereimmel egy városban nem a körzeti iskolában jartunk. Nem varialnak szerintem. Mindenki sajat dolga hová iratja a gyerekét. Legalábbis amikor én jártam nem volt gond az ilyesmi.
2013. jan. 16. 22:35

Sziasztok! Az érdekelne, hogy az állandó lakhely szerinti körzetes iskola megteheti-e, hogy nem veszi fel a gyereket?


A másik kérdésem az lenne, hogy lehet-e/érdemes-e több iskolába is jelentkezni? Mi történik ha több iskola is felveszi? Ill. ha egyik nem körzetes sem veszi fel, akkor a körzetes átirányíthat-e másik iskolába, vagy fel kell vennie mindenképp?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook