Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kineziológust, természetgyógyászt keresek Dél- Pest megyében, akinek van tapasztalata ADHD kezelésében. Tudtok segíteni? fórum

Kineziológust, természetgyógyászt keresek Dél- Pest megyében, akinek van tapasztalata ADHD kezelésében. Tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. ápr. 23. 22:07

Az én fiam 10 éves, és most "diagnoztizálták" az adhd-t. Még nagyon új az infó, így most még csak tapogatózom. Gyógyszert írtak fel neki, de félek tőle. Pajzsmirigy alulműködése is van, ma voltunk kontrollon, lehet hogy változtatni kell majd az adagon, így most időt nyerünk vele.

Nálunk a tanulással van a legnagyobb probléma, a hiperaktívitás kevésbé jellemző rá, de a tünetek nagy része illik a fiamra.

Örülnék neki ha fellendülne a fórum. A facebookos csoportra is rákeresek majd. ;)

2013. febr. 19. 14:23
Köszi! Bizony ez így van.
2013. febr. 19. 14:02
A baj ott kezdődik,amikor a gyermeket elkezdik tömni gyógyszerekkel,holott az agy tápanyag hiányát kellene megszüntetni.Ergo,alig látják el ezen gyermekek idegrenszerét megfelelő józsírokkal.(Az agyunk sokhányada zsír!)Amint feloldják ezt a hiányállapotot,a gyermek anyagcseréje visszazökken a normális kerékvágásba!Angliában és USA-ban már alkalmazzák a tápanyag-terápia alternatív kezelési módot,s minő meglepetés,a fő szindrómákat 20%-al csökkentette,s volt olyan súlyos eset is,ahol még a gyógyszert is lehagyhatták,mert feleslegessé vált.
2013. febr. 13. 20:42
Kinek írjam?
2013. febr. 13. 05:54
oké:)
2013. febr. 12. 21:13
Kérték,hogy írj bemutatkozó levelet. Bocsi, elfelejtettem szólni :(
2013. febr. 12. 20:46
Szia!Most kértem hogy beléphessek köszönöm
2013. febr. 10. 15:03

[link]


Remélem sikerült.

2013. febr. 10. 13:26
hát nem pedig érdekes lett volna:( hol találom meg facebookon ?
2013. febr. 10. 11:54

Lehet,persze.

Én is azért léptem ki annak idején itt a csoportból,mert szinte csak én tartottam életben. Annak meg nem sok értelmét láttam :)

Azt hittem kicsit aktívabb lett:)

2013. febr. 10. 06:26
Ugen jelentkeztem is ,. de nem túl aktív:((( Lehet a face-s csoportba jelentkezni?
2013. febr. 9. 22:00
Bármikor! Azért nyílt a naplóm,hogy olvassa, akit érdekel. Van a face-en egy csoport, kimondottan ADHD-s gyerekek anyukái vannak a csoportban. Benne vagyok én is. Egyébként van egy klub is itt a Hoxán.
2013. febr. 9. 21:17
nálunk is ezek is jellemzők:( kért a gyerekpszichológus egy panaszlistát - 2 A4es oldalt írtam tele. Láttam a naplódat remélem nem baj . Együtt érzek . Sajnálom hogy nincs ilyen fórum itt életben mert talán több embert érint. Meg én nagyon ki tudok borulni a nehezebb napokon. Biztos más is úgyhogy jó lenne olyan ahol tarthatnánk a lelket egymásban:)
2013. febr. 9. 21:08
Nála már egészen kicsi korában voltak viselkedési anomáliák. 2,5 évesen nekiment a 10 éves gyereknek,mert bántották a tesóját. Alig van fájdalomérzete. Agyon ütheti az ember, semmit sem ér. Nincs felelősségtudata. A suliban 5 percet nem tud figyelni,nemhogy 45-öt. Nem emlékszem,hogy lettek volna hiányosságok a mozgásfejlődésében.
2013. febr. 7. 06:11

és ott meg gyógyszert adtak ? Kíváncsi vagyok mik az általad észlelt problémák a fiaddal. Először én is hiperaktivnak hittem aztán jobban utánanézve az figyelemzavar került szóba és most ez van bár ugye nincs hivatalos diagnózis.

A hiperaktiv gyerek mindig mozog de cél nélkül. A figyelemzavarosnál is ez is lehet(mint nálunk is )de a mozgás nem céltalan hanem ingert keres. Egyébként nálunk nem ül végig 45percet már a korából adódóan sem , de az ilyen gyerekek 2 személyes szituációkban ahol ő van középpontban ott tökéletesen teljesítenek:)

nála voltak hiányosságok a mozgásfejlődésben ? Vagy a vadaskertben mit mondtak ?hallottam már erről az alapítványról sokan viszik a gyereket ...

2013. febr. 6. 12:38

Ha az okosokon múlna, akkor nem!

Hordtam pszichológushoz,ami nem vezetett sehova. Onnan küldtek tovább egy foglalkoztatóba,ahol megint megakadtunk,mert szerintük nem hiperaktív a gyerek. Szépen végig ülte a 45 perces foglalkozást,ahol ő volt az egyetlen,akivel foglalkozott a fejlesztő. Tehát itt megint elakadtunk,mert mi tudtuk,hogy nincs rendben a gyerek. Onnan vittem tovább a Vadaskertbe.

2013. febr. 6. 12:04

Hát ez nagyon érdekes.. itt rögtön ez kerültszóba, mondjuk ő még kisebb jól fejleszthető, de emellett fejlesztőpedagógust is ajánlottak..

Nektek a gyógyszeren kívűl más tennivaló nem is lenne??

2013. febr. 5. 16:32
A TSMT-t sehol nem ajánlották!!!! A Ritalint.., azt persze első perctől :( Én kezdtem kutatni az alternatív módok után,mert nagyon nem akartam a dilibogyót adni a gyereknek.
2013. febr. 5. 06:11
értem és próbáltatok valamit , vagy mit csináltatok amikor kiderült ? Azt gondoltam hogy a tsmt az az elsőnek ajánlott dolog.
2013. febr. 4. 22:27
Már pici korában észleltük,hogy valami nem jó. Itthon is nehéz vele nagyon.
2013. febr. 4. 20:02
iskolában derült ki hogy probléma van? Otthon is kezelhetetlen ő is ?
2013. febr. 4. 18:08
Figyelemzavar, magatartási problémák. Nehezen megy a suli, nem is kicsit:( Nem tud odafigyelni az órán, és alapból nehéz vele a tanulás.
2013. febr. 4. 17:08

nekem erősen a lovaglást ajánlották ...

Hogy megy neki a suli ? Egész pontosan neki mi a baja figyzavar ?

12. c7a878c6b5 (válaszként erre: 11. - D550c57e19)
2013. febr. 4. 15:38
Én is hasonló megoldáson gondolkodom. Nekem másodikos a fiam. Már 6 éves kora előtt Ritalinnal akarták bombázni, de én nem engedtem. Most één is azon vagyok,hogy miél több lehetőséget kipróbáljunk.
2013. febr. 4. 15:35

hát lehet olcsóbb lenne nektek is otthon kérdezz rá esetleg.

Nem szed semmit , mi tavaly tavasszal jártunk egy korai fejlesztő alapítványnál ahol a tsmt-t ajánlották és neurológiára küldtek . Ott nem akadt semmi gond de nevelési tanácsadóhoz irányították. Mi szeptemberben kezdtük az Ovit , Szóval még kicsi és most kezdtük a gyermekpszicho féle köröket. Nekünk sokat segített a tsmt és hatásosabb heti 5ször mint 2szer az tuti! :) még ha nehéz is otthon , meg nem akarja stb. Nálunk is sokszor harc meg sírás árán megy de muszáj !

Gyógyszert nem akarok semmiképpen szedetni. inkább minden mást előbb kipróbálok! Sajnos nagyon kezelhetetlen lett az utóbbi pár hétben szörnyen agresszív lett nagyon nehéz vele de ez hullámzó.

Forgószék nekünk is a szomszédtól van és sok minden beszerezhető aukciós oldalakon olcsón használtan.

10. c7a878c6b5 (válaszként erre: 9. - D550c57e19)
2013. febr. 4. 15:15
Nekünk 2 havonta változtatja majd a feladatsort.Gördeszkát, nagylabdát már most mondta. Forgószékünk nincs:( Majd lesz :) És a többi is. Ti szedtek Ritalint?
2013. febr. 4. 15:10
nálunk ez fel sem merült hogy eljárjunk ! Megkaptuk a felmérés után az első 6 heti tornát és 4hetente kontroll. Alkalmanként 4ezer ft a kontroll. Ha kell változtat rajta de ha nem nem. 6hetente új feladatsort kapunk. Első körre nagylabda kellett (2000 ft a legnagyobb méret) , forgószék (legtöbb háztartásban van ) . Kb ennyi. Trambulin helyett ágyon ugrál. Később kellett egy gördeszka majd billenőlap de mindenhogy olcsóbb mint eljárni. Tény fárasztó mert heti 4 -6 alkalommal kell csinálni.
8. c7a878c6b5 (válaszként erre: 7. - D550c57e19)
2013. febr. 4. 15:04

Mi most voltunk először, még csak a felmérés volt meg. 12-ére értékeli ki a fejlesztő. Heti 5x kellene menni, alkalmanként 3000. De ezt mi sem tudjuk vállalni. Marad a heti, kétheti 1x.

Nektek milyen fejlesztő eszközöket kellett beszerezni?

7. d550c57e19 (válaszként erre: 6. - C7a878c6b5)
2013. febr. 4. 14:57
szia! Mi is tsmtzünk de mi havi 4000ftot fizetünk mert mi otthon csináljuk. Ti hogy csináljátok eljártok minden nap vagy ...?
2013. febr. 4. 11:52
Elvittem a gyereket TSMT-re. Anyagilag maga a pokol!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook