Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennétek a helyünkben? fórum

Mit tennétek a helyünkben? (beszélgetős fórum)

2009. jan. 8. 06:49
Szerintem menjetek. A lányotok levelezhet a barátaival, aztán majd az új helyen is lesznek barátok. Ha a fiatok megbetegszik, 2 keresetből fogadhatsz valakit mellé, aki vigyáz rá. Elvileg megoldható.
17. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - 8d2332796b)
2008. febr. 20. 11:22

ez igy van

és nem utolsó szempont hogy kiadhatjátok a házatokat és abból is van pénz..

16. 8d2332796b (válaszként erre: 1. - Mankamanka)
2008. febr. 20. 08:39

szia!

először is mérlegelni kell,hogy tényleg megéri-e.

a férjed valószinüleg jól fog keresni,sokkal jobban mint te most. legalábbis ezt vettem ki a szavaidból hogy a pénz amit kapsz nem elég semmire..

igy jobban jártok mindenképp.

sajna a kirúgás veszélye fenn áll a régi munkahellyel rendelkező friss kisgyerekes anyukákkal is, még ott is ahol dolgozol megtörténhet sajna mert ma már egy munkahely sem gyerekbarát :((

de mindenképp tisztázni kell az uj hellyel hogy gyereked van és néha megbetegedhet,tehát számoljon ezzel is mikor alkalmaz.

tehát nem jártok jobban akkor sem ha maradtok és a férjed megy vagy akkor sem ha mindenki megy

de ha maradtok mindenképp fel kell mondanod

viszont igy meg lesz munkahelyed

és mivel nagyváros több a lehetőség is ha bármi előfordulna

szerintem menjetek

15. opál
2008. febr. 20. 08:19

Szia Manka!


Mi újság? Beszéltél a lányoddal? Az albérlet tényleg jó ötlet, ha elmentek akár ki is adhatjátok a házatokat.....persze megbízható embereknek!!!

14. 53cc09e608 (válaszként erre: 10. - Mankamanka)
2008. febr. 18. 11:36
Mivel a munátok odaköt ..lehet egyszerübb lenne házat cserélni ! De ha ragaszkodol a házhoz, kiis adhatnád megbizható embernek esetleg és abból is lenne egy kis bevételi forrás .De azt jól nézd meg kinek adod ki !!!!!
13. 53cc09e608 (válaszként erre: 1. - Mankamanka)
2008. febr. 18. 11:31
Szerintem a család megélhetése fontosabb ,mint a lányod haverjai ! Ülj le és beszéld meg vele !
12. mankamanka (válaszként erre: 11. - 01c8755c79)
2008. febr. 15. 13:04

Szia,

az igazság az,hogy hogy ha csak a férjem megy el,akkor én itt leszek munka nélkül,mivel fel kellene adnom a jelenlegi munkám (nem tudom összeeggyeztetni semmivel).Ha elmennék,akkor ott most felvennének,mert a férjemre szükségük van.

Szóval nehéz,mert ha véletlenül ott is munka nélkül maradok,akkor lőttek az egésznek.(Persze nem azért mert notórius munkakerülő vagyok,hanem ha sokat beteg a gyerek,akkor esetleg megelégelik,aztán nem kellek.)

Szóval nehéz.

11. 01c8755c79 (válaszként erre: 10. - Mankamanka)
2008. febr. 15. 11:24
... és a Te állásod? ... találsz ott munkát tuti... vagy ott meg te leszel munka nélkül a változatosság kedvéért? Két lakást fenntartani? ...
2008. febr. 15. 11:14

Köszönöm,hogy ennyien válaszoltatok,de egyetlen kérdésem lenne még,amin sokat agyalok.Ha elmegyünk albérletbe,akkor itt marad a házunk üresen.Igaz,hogy hétvégente haza tudunk jönni,de mégis.

Szóval,nem tudom.

2008. febr. 15. 10:03

ahogy leírtad , nincs más munka lehetőség... menni kell... én se fogadtam el anno, hogy kiszakítottak a baráti köröm közeléből.. pedig sokkal jobb lett :) így utólag még hálás is vagyok nekik :)

ne a 15 éves lányotok legyen a fő szempont..

ahogy más is írta, tágul a világ! :)

8. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Mankamanka)
2008. febr. 15. 09:56

Szia!

A párom októberben járt ugyanígy, több mint 200 km-re talált melót. Nekem pedig itt, ahol lakunk, viszonylag jó állásom és biztos fizum van... szóval nem volt kívánságműsor. 3 napot dolgozik napit 12 órát, aztán 3 napot itthon van. Az első hónapban majd megbolondultam (ő is), azóta viszont állíthatom, hogy így nagyon jó, ugyanis nem folyik szét az életünk. 3 nap meló neki, én addig itthon mindent elrendezek, hogy amikor itthon van, akkor egymással tudjunk foglalkozni... színházjegyet veszek, kirándulást leszervezem... stb. De jövő héten pl. mi megyünk oda, ahol dolgozik, szóval az ország túlsó felére, méghozzá gyerekestől. A programot és a szállást ez esetben ő szervezte le. De a szilvesztert is ott töltöttük abban a városban, ahol dolgozik. :o) .... szóval nekünk így még színesebb lett az életünk, hiszen tágult a világ. :o)) (De az első hónapban "belehaltunk" kicsit! :o))

7. opál (válaszként erre: 1. - Mankamanka)
2008. febr. 15. 09:50

Szia Manka!


Szerintem menni kell....nincs mese, mert a lét a tét...új barátokat lehet szerezni, de a megélhetésnél nincs fontosabb...!!

Biztosan harag lesz belőle a lányod részéről, de majd megérti, hogy ezt kellett tennetek, nektek sem volt választásotok és igazából ezt érte is teszitek!!!

Sok barátja lehet még, de családja csak egy van!!!

15 évesen ezt nagyon nehéz megérteni, ez tény....de tivagytok a szülei és felelösséggel tartoztok érte....az életéért, nem hiszem, hogy jobb lenne az számára, ha nem tudnátok fizetni a számlákat és ne adj isten utcára kerülnétek??:-(

Az élet örökké változásokból áll....de ezek a változások nem mindig rosszak, a jó oldalát kell nézni...elmentek máshová albérletbe....új suliba fog járni és új barátokat fog szerezni, de a régi barátai is megmaradnak...!!!

Nem minden fekete és fehér....vannak színek is, csak észre kell venni.....szerintem menjetek el oda albérletbe...most biztosan nehéz lesz, de ki fogtok lábalni a bajból, aztán változtathattok....én is voltam új egy idegen városban....új munkahely...új környezet....albérlet....de ott volt a párom, összetartottunk és minden rendben volt....neked is van családod, két szép gyereked....hidd el ki fog alakulni!!!!!!:-))


Üdv: Opál

6. mankamanka (válaszként erre: 2. - 0260f21e84)
2008. febr. 14. 11:21

Szia,

a 4.hozzászólást neked írtam csak nem jó helyre kattintottam,elnézést kérek:-)))

5. mankamanka (válaszként erre: 3. - 4c35511f0b)
2008. febr. 14. 11:13
köszi szépen teljesen igazad van
2008. febr. 14. 11:03

Szia,

15 éves a lányunk és gimnáziumba jár és jó tanuló.

Most egy száz lakosú kis faluban élünk 13 km-re egy 5000-es várostól.Mindenhova csak busszal,vagy kocsival tudunk eljutni.Ahová mennénk,az egy kis város,Siófoktól 25-km-re délre.

A fiam elég beteges ezért félek,de valójában tényleg nem sok választásunk van.

3. 4c35511f0b (válaszként erre: 1. - Mankamanka)
2008. febr. 14. 10:59

HA valóban így van minden, ahogy leírtad, akkor ez az egyetlen megoldás, s menni kell.

Lányod megenyhül majd, abból sajnos nem lehet megélnie egy családnak, hogy a egy ember boldog marad a barátaival...

Sok sikert.

2. 0260f21e84 (válaszként erre: 1. - Mankamanka)
2008. febr. 14. 10:55
Hany eves a lanyotok? Mindenkinek nehez a valtas, de ha jol ertem, ez az egyetlen ut, egyebkent nem lesz mit enni. Nagyvarosba koltoznetek? Az nem is biztos, hogy sokat lennel tappenzen, meg az sem, hogy emiatt kirugnanak.
2008. febr. 14. 10:30

Helló mindenkinek,

szeretnék tanácsot kérni tőletek,ugyanis elég szorult helyzetbe kerültünk.

A férjem(aki eddig nagyon jól keresett)munkanélküli lett.Ezen a környéken nem lehet találni jól fizető állást,én hiába dolgozom,nem elég a rezsire és a kölcsönre.

Most felajánlottak neki egy nagyon jól fizető állást 130 km-re a lakóhelyünktől.Engem is felvennének,mivel a férjem közölte velük,hogy csak akkor tudja elfogadni a munkát,ha az egész család oda költözk albérletbe.A cég fizeti az albérletet és a heti hazautazást.

Az a problémám,hogy ha úgy döntünk,hogy odamegyünk,akkor a lányomnak itt kellene hagynia a barátait és az iskolát ahová jár jelenleg(és ez nagyon nem tetszik neki).Nem szeretném ha emiatt haragudna rám,esetleg még a tanulmányi átlaga is leromlana.

A másik problémám az,hogy ha a kisfiam (aki most 5 éves,)megbetegszik,és ki kell iratnom magam táppénzre, és kirúgnak(mivel új munka hely,nem nagyon szeretik a hiányzást)akkor az egész nem éri meg,mivel akkor csak a férjem keresete lesz,ami nem biztos,hogy elég lesz.

Nem tudom mit csináljak,mert ha a férjem egyedül vállalja el ezt a munkát,nekem akkor is fel kell mondanom,és munkanélkül leszek,mert egyedül nem vállalhatom a jelenlegi műszakbeosztást a gyerekek mellett.

Nagyon tanácstalan vagyok,nem tudom mit tegyek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook