Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy a fiamnak jobb étvágya legyen? fórum

Mit tegyek, hogy a fiamnak jobb étvágya legyen? (tudásbázis kérdés)


25. beja26
2008. nov. 4. 16:25
Mit tegyek? Az én kisfia 2,5-éves töbnyire tejet vagy kakaót iszik.Főtételt ritkán eszik vagy egyátalán nem hajlandó.Vitamint is adok neki de változást nem vettem észre.Hogyan tudnám rászoktatni hogy csak főtételt egyen.mert lassan ovodás lesz és ott téj nem lesz!Sos.
24. 14775640c4 (válaszként erre: 4. - Nikoletta2007)
2008. febr. 22. 09:05

a béres csepp hatásos és nemcsak hizásra hanem immunerősitésre

ha a gyerek valamiért vitaminhiányos állapot miatt nem eszik annyit amennyit kéne

akkor ez gerjeszthet étvágyat

amugy nem kell foglalkozni vele

ha egészséges

tudja mennyi kell neki

én 45 kiló vagyok pedig 25 évvel vagyok idősebb a fiadnál

ugyhogy a 38 kiló nem kevés egy gyerekhez

inkább legyen ilyen mint hogy el legyen hizva

nálunk a nagy 4 éves koráig 98 centi és 13 kiló volt

fél év alatt 10 centit és több mint 2 kilót hizott

mindig azt mondták sovány

a kicsi most ugyanez

nem kell törődni vele ha egészséges

akkor visszajön az étvágy,de az is lehet hogy ebben a korban van hogy ennyivel is beéri

de ne várjuk el hogy annyit egyen mint egy felnőtt

2008. febr. 22. 07:40

Szerintem nincs megoldád. Én is kipróbáltam a Béres cseppet, meg azt is, hogy nem erőltetem, de így még annyit se eszik. már akkor sír, ha beültetem az etetőszékbe (16 hónapos), forog, izeg-mozog, mutogat mindenfelé, ha van vmi érdekes az asztalon (mármint előtte, amivel játszani lehetne), ha nincs.Csak úgy lehet megetetni, hogy elkezdünk játszani az eteőszékben, észrevétlen becsempészem a szájába a falatokat. Ha nincs bent a székben, akkor visítva rohan a kaja elől, és mondja, hogy nem kér.

Nem is hízott már hónapok óta semmit, meg lassabban is nő, mist a hogy a környezetünkben sok gyerek. De ha fejreállok, se tudok mit tenni vele.Szerintem adenoidos( bár még fül-orr-gégész nem látta, de fél éve nem bír úgy inni cumisüvegből, mint azelőtt (megszakítgattja, liheg, és hamar abbahagyja az ivást)). Jó esetben is napi 400 Kcal-t eszik. Borzasztó kevés.

2008. febr. 19. 20:56

Ceboin multivitamint adok a gyerekeimnek,2,5 évesek és vasat pótlásnak.

Nekünk meghozta az étvágyukat!

21. nóri72 (válaszként erre: 19. - Nikoletta2007)
2008. febr. 17. 18:55
A vajban van elég ásványi anyag, jobb, mint ezek az agyonhidrogénezett margarinok. A colával lehet baj, azt valóban nem kellene. Nálunk csak alkalmanként kapnak, HA NAGYON JÓK VOLTAK:), mert tele van cukorral, meg koffeinnel és még Isten tudja mit tesznek bele... Minden esetre nagyon savasítja a szervetet (állítólag, ha 1 kg húst i hétig annyi colába teszel, hogy ellepje, akkor feloldódik benne a hús). A sugárbiológia tanárom mondta régen... én hiszek neki!!!
2008. febr. 15. 10:55
Mit tegyek?Engedjem,hogy egyen vajas kenyeret,es tomjem utana vitamintablettakkal,meg asvanyi anyag tablettakkal?
19. Nikoletta2007 (válaszként erre: 17. - Nóri72)
2008. febr. 15. 10:54
Az edesseg az megy!Meg persze inni.Rengeteget iszik.A chips,meg a cola.De nem engedem neki,csak eves utan.Ha eszik par falatot,akkor mar ok.Legszivesebben hideg kajat eszik.Vajas kenyer szalamival,virsli kenyer nelkul.Szinte csak a fott kajat nem akarja megenni.Az ocsem is pont ilyen volt.Csak vajas kenyer,szalami.Fott kajat nem evett.Most 20 eves,de nem valtozott.Talan egyszer eszik fott kajat egy nap.De egy gyereknek kell a vitamin,asvanyi anyagok.Valljuk be oszinten a vajas kenyerben nem sok minden van.A gyumolcsoket sem igazan eszi.Mindig veszek mindenfele gyumolcsot,de azt is csak kulon felszolitasra eszi meg neha.
18. LoLiNa
2008. febr. 15. 10:43

5 éves fiam, 12-13 kg. csontika. szinte semmit nem szik meg.. még ha a kedvencét főzöm, akkor se álltalában..

engem is azzal traktálnak folyton, hogy tudja ő, hogy mi kell neki.. hát el tudom képzelni.. neki elég lenne egy szelet kenyér egész napra is, ha rajta mulna..

de még ránézni is szörnyű...

mikor fürdetem.. szörnyülködök :(

béres csepp meg az a pertitol vagy mi a neves, semmit nem ér...

17. nóri72 (válaszként erre: 14. - Nikoletta2007)
2008. febr. 15. 01:16
Szia! Nem is tudom... szegény gyerek talán már emiatt sem eszik, mert a párod annyira tukmálja. Tudod velem suliban megetettek 4 kanál spenótot, MINDEN ÁRON, és azóta rá bírok nézni. Még azt sem szeretem látni, ha a gyerekek eszik. Talán valami rossz emléknyom, vagy csak egyszerűen elege van. Szerintem jól teszed, hogy nem tukmálod. És az édesség?
2008. febr. 14. 15:56
Ha szereti a gyümolcsüt csavarj ki két narancs levét ez felér egy kiados reggelivel.Fö a vitamin bevitel persze csk termeszetes uton.
2008. febr. 14. 11:17
Béres csepp!!!
14. Nikoletta2007 (válaszként erre: 9. - Nóri72)
2008. febr. 14. 09:40
Nem sportol most semmit,de ez a problema mar kicsi kora ota fennall.Szinte minden napos vitatema ez nalunk.A parom is mindig mondja neki,hogy egyen.Szinte e korul forog minden.Van mikor a parom mar velem veszekszik,hogy miert hagyom,hogy ne egyen.De mar en sem akarok minden nap ezen vitatkozni a gyerekkel.Vekony alkat,mint mindenki a csaladban.En is vekony vagyok,neha nekem sincs kedvem enni.Ezert nem vitazok vele mindig.De neha mar nekem is sok, amit csinal.Neha megeszik egy zacskos paradicsomlevest,es azzal elvan egesz nap.
13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Tracsi)
2008. febr. 14. 08:54
lehet, én 18 hósan adtam neki először, egy bölcsöde igazgató tanácsára, ő mondta hogy szoktak ilyet csinálni a nagyon rossz evő kicsikkel, ezért próbáltam meg én is, és nekünk használt!
12. erzsébet80 (válaszként erre: 11. - Tracsi)
2008. febr. 14. 08:01
Az én kisfiam 19 hónapos és már adom a béres cseppet de nem mindenkinek csinál étvágyat.A 9 éves lányomnak jó de a kisfiam azotta nem eszik rendesen peddig jó étvágya volt.De nem betegek miotta azt szedik.Próbáld ki.
11. Tracsi
2008. febr. 14. 07:43

Az én kisfiam most 22 hónapos és alig eszik valamit. A reggeliket most úgy tudtam megoldani hogy mivel imádja a kismoztonyról szóló történeteket azt nézheti de csak ha eszik. Tudom hogy ez nem igzán jó módszer, de szerintem nincs olyan anya aki elnézi hogy a gyereke nem hajlandó enni. A Béres Cseppet még nem próbáltam. Nem is tudom hogy ilyen kicsiknek lehet-e adni. Ha valki erről tud valamit irjon!

Köszi

2008. febr. 14. 07:23
Próbáld ki a Béres cseppet,jót tesz az ,és étvágyat csinál!
9. nóri72 (válaszként erre: 4. - Nikoletta2007)
2008. febr. 14. 00:01
Ne aggódj kérlek!!! Egy gyerek valóban eszik annyit, amennyire a szervezetének szüksége van!!! Sportol valamit??? A rosszevő gyerekeimet bevontam a főzésbe első lépésként. Hát először nagyon utáltak ezért!!! Volt nagy duzzogás, meg lábas csapkodás, de egy idő után megszerették. Nálunk hullászerűen jön az étvágytalanság, akkor valóban Béres cseppet kapnak, a 8 éves 10 cseppet, a 12 éves 20 cseppet 2x naponta. Egyébként ez most életkori sajátosság is!!! Nőnnek-nyulnak, jön a tinikor :)
2008. febr. 13. 22:55
Az én kislányom sem eszik 7 éves és 20 kilo.Mindent megprobáltam semmi sehol,én azt hiszem kinek milyen a belsö felépitése attol függ minden.Ha nem beteg nem kell izgulni.
2008. febr. 13. 22:34
Most mesélek nektek akkor. Az én fiam is pontosan ilyen volt, már egészen kicsi korában. Bár megevett mindent, kivéve a spenótot -rendes fiú- azokat is úgy, hogy annyit mondtunk, kérlek szépen. Elmondtuk neki, ha még nem evett valamit, arra ne nondja, hogy nem szereti. Így nagy nehezen megkóstoltattunk vele mindent. Rájöttünk, hogy miket szeret, de nem főztem örökké neki ezeket. A családunk férfitagjai mind soványak voltak. Ismerős orvos annyit mondott, mi sem eszünk minden nap egyformán és sokat. A gyerek egy kicsinyített felnőtt, és pontosan tudja, mikor mit kíván. Ha sokat foglalkozunk az étkezésével, ez lesz élete központi témája. Abbahagytuk a vele való tépelődést és kínokat. Lassan magához tért és ma már megeszik bármit. Nyugodjatok meg, egyetlen gyerek sem fog éhen halni, akivel rendesen törődve van.
2008. febr. 13. 21:58
Az én fiam is ilyen, 12 éves, 142 cm, 28 kg. Csont és izom, nem lehet belecsípni . Soha nem beteg, pedig ráadásul nyitott szívműtéte is volt. A doktornő azt mondta, hogy ilyen fajta. Ha elmennek egy iskolai kirándulásra, általában az összes kaját visszahozza, csak iszik. Már előre félek, hogy mi lesz, ha több napra mennek kirándulni, akkor majd 3 napig nem eszik?
2008. febr. 13. 21:55
Az én gyerekeim is nagyon rossz evők voltak. A fiam mesztelen fotója akár egy éhező gyereké is lehetett volna. Az okosok azt mondták hogy a gyerek pontosan tudja mennyi táplálék kell neki. Bizzam csak őrá és hogy az apjuk is sovány fajta mit akarok én a gyerekektől. Használtam Béres cseppet, vitamin készítményeket , és lassan beletörödtem hogy ez alkati sajátosság. Ma 18 és 15 évesek a rozsdás szöget is megennék és soványak továbbra is. A lányom még örül is neki:)
2008. febr. 13. 21:53
Az en fiam 12 eves,155 cm es 38 kg.Mar evek ota ez a problemank.Par eve elvittem en is az orvoshoz,de az nem mondott semmi kulonoset.Azt mondta ne aggodjak,mert egy gyerek mindig megeszik annyi etelt,amennyire szuksege van.De ez engem mar nem nyugtat meg.Talan meg kellene probalnunk a Beres cseppet?Nem tudom,az segit-e?Minden kajara azt mondja,hogy nem szereti.Inkabb,mint hogy meg kelljen ennie.
2008. febr. 13. 21:53
én ilyen időszakban béres cseppet szoktam neki adni, mikor meghozza az étvágyát utánna már nem
2008. febr. 13. 21:49
Nekem is ez a problémám és holnap viszem orvoshoz az én gyermekem 9 éves 24 kg 134 cm magas!
2008. febr. 13. 21:46
Mit tegyek, hogy a fiamnak jobb etvagya legyen.Valogat, alig eszik meg par etelt.Neha elvan egesz nap kaja nelkul.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook