Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kevin születése! :) fórum

Kevin születése! :) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kevin születése! :)

22. Claire1990 (válaszként erre: 21. - Lara1984)
2013. nov. 20. 09:57

Köszönöm szépen! :)


Örülök, hogy tetszik, utólag én is röhögök rajta! :)

2013. nov. 15. 19:03

"Eszem bejutott a Sorstalanságból az a jelenet, amikor a vagonban vannak a zsidók, és megörülnek, amikor egy kevés vizet spiccelnek be nekik a slagon..."


Ez de jó! Távol álljon tölem, hogy mások nyomorán szórakozzak, de ez a hasonlat annyira jó, hogy nem tudtam visszatartani a nevetést.

Én dettó ilyen (pánikos) lennék, ha szülésre kerülne a sor - évekkel késöbb is emlegetnének.

Gratula a babához & üdv -szintén- Ausztriából! ♥

20. Claire1990 (válaszként erre: 19. - Rita 72)
2013. jan. 17. 23:01

Jó, én mint mondtam nem értek hozzá. Vért is vettek, tünetek is voltak...volt minden... :D


Köszi szépen! :)


Idén meg esküvő lesz. Mi így fordítva csináljuk...:)

19. Rita 72 (válaszként erre: 13. - Claire1990)
2013. jan. 16. 20:46

Nem akarok Veled vitázni, de vérből nem állapítják meg a toxémiát..

Csak a vérnyomásból és a vizeletből. És a harmadik, ami szemmel látható az ödéma.


De ha az orvos ezt mondta, akkor ez van...


Még egyszer: Gratulálok a kisfiadhoz.:)

2013. jan. 16. 20:31

Köszi. Hát én is úgy látom, hogy már meg akartak szabadulni tőlem, és rámküldték a brutál orvost...és nekem is az a gyanyúm, hogy miatta folyt el a víz...


Köszi mindenkinek a jókívánságokat! :) Puszi

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 11. - Claire1990)
2013. jan. 16. 09:33
:) Ezt jó olvasni. Egyébként elképesztően szép család vagytok, nem győztem nézegetni a képeteket:) Remélem, ha ismét lesz babátok, szebb emlék marad maga a szülés is:)
16. orsibigyu (válaszként erre: 14. - Claire1990)
2013. jan. 16. 00:12
O mar akkor inditotta mikor megvizsgalt. Tagitani probalt az ujjaval, azert fajt, es ez a legtobbszor magzatvizelfolyashoz vezet. De attol, hogy elfolyt a magzatviz, a szules nem indul,ahhoz sokminden kell. Ezert mondom, hogy mar a vizsgalatnal tudtam volna mi a szandeka. Es persze, hogy az utolso pillanatban vette ki. Miert mondja, hogy kieroszakolta beloled? Vallja be, hogy igy jobban jar a korhaz?
15. orsibigyu (válaszként erre: 13. - Claire1990)
2013. jan. 16. 00:07
Szerintem nem erezted magad biztonsagban. Ugy erezted kieroszakoljak a gyermekedet. Megertelek!
14. Claire1990 (válaszként erre: 5. - Temmp)
2013. jan. 15. 23:50

Köszi:)


A toxémiát vérből mondták. Az én kérésemre addig húzták halasztották a császárt, ameddig lehetett. A Doki szerint utolsó pillanatban szedték ki, bár az Apgar teszt 10-es lett, úgyhogy ez alapján nagyon is tökéletesen érezte magát odabennt. Nemtudom, nem vagyok orvos, de mint terhes-nő-megérzés, szerintem nagyon elhamarkodták a szülés beindítást.

13. Claire1990 (válaszként erre: 9. - Rita 72)
2013. jan. 15. 23:38

Én nem tudom az összes toxémiára utaló dolgot, én azon kívül soroltam fel még a zavaró tüneteket, de a Doki mondta, hogy toxémia, ő meg csak tudja..:) Vér alapján mondták.

Császár indoka a toxémia volt, a kiskönyvbe is ez van beirva. Plussz mert elment a magzatvíz, ezért se lehetett sokat várni a csodára. Hisztéria az volt, belátom :) A hormonokra fogom :) most már azért kicsit máshogy reagálnék, főleg így, hogy már van tapasztalatom az egész "szülés" témában. :)

12. Claire1990 (válaszként erre: 4. - Orsibigyu)
2013. jan. 15. 23:32
Én nem is akartam bennt maradni a kórházban, pont ezért. Az az érzésem volt, hogy kierőszakolják belőlem a gyereket. Én úgy éreztem, hogy még nem vagyunk kész a szülésre/megszületésre. Legközelebb nem hagyom, hogy begyógyszerezzenek, és csak tényleg a 42.-héttől hagyom, hogy bármi is legyen.
11. Claire1990 (válaszként erre: 2. - D71ef05a8e)
2013. jan. 15. 23:30

Köszi a hozzászólást! :)


Nem komolyan gondoltam, hogy 8 héttel korábban szülessen meg, hanem úgy értem, ha eleve 8 héttel korábban lenne a baba kihordási ideje, szóval ha nem 9 hónapig hordaná ki az ember, hanem csak 8, és ez lenne a normális, egészséges idő...:) Mert már úúúgy feszült mindenem... de most. 8 hónapos Kevin, és már csaka szépre emlékszek, újra lennék terhes...:)

10. orsibigyu (válaszként erre: 7. - Liimo)
2013. jan. 15. 08:39
Tudok a toxemiarol, csak elfelejtettem, hogy ez volt az indok, ezer bocsanat.
9. Rita 72 (válaszként erre: 7. - Liimo)
2013. jan. 15. 00:53

A cikkíró felsorolta a toxémia tünetei közé a viszketést és a magas vércukorszintet...

Ezek nem a toxémia tünetei.


Persze, a magas vérnyomás, és a vizesedés igen. Plusz még fehérje a vizeletben.


Súlyos toxémia esetén mindenképp császároznak, de ebben az esetben hisztériáról volt szó.:P


A kisfiúhoz gratulálok a cikk írójának. Tényleg gyönyörű.:)

2013. jan. 15. 00:38
Drága Claram! Nagyon jó volt végig olvasni Kevin születését. Emlékszem mikor minden nap megkérdezted tőlem ,hogy mit csináljál, mivel foglald el magad :) S ajánlhattam neked bármilyen kreatív dolgot....:D Nagyon szorítottam nektek abban az időben és persze most is. Jó látni Titeket, hogy milyen boldogok vagytok! Sok sok boldogságot és örömöt kívánok drága "hugicám" :)
7. Liimo (válaszként erre: 4. - Orsibigyu)
2013. jan. 14. 22:22

Olvass utána a toxémiának!!


Cikkíró: gratulálok a kisfiadhoz!:)

2013. jan. 14. 22:03

Nagyon sajnalom hogy ilyeneken kellett átmenned :/ De legalább megérte :)


Szerintem sokkal jobb császárral szülni, legalább akkor nem kell kinyomnod magadból a gyereket. Tényleg egy élmény a természetes szülés, attól eltekintve, hogy mennyire fájdalmas. Sajnálom, hogy nem lehetett részed benne, de majd a következő babánál :)

2013. jan. 14. 11:47

Gratulálok nagyon szép kis család lettetek! + le a kalappal előtted, hogy mindezt kibírtad!



én azt nem értem, hogy miért nem volt vérvizsgálat (ha jól értem csak tipp volt a tünetekből). A toxémia komoly dolog és ha igazol volt akkor meg miért hagyták egy hétig bent a babát.

2013. jan. 14. 10:29

Egyetertek az elottem szoloval. Es meg egy kerdes... Miert kellett kieroltetni azt a babat mindenfele gyogyszerekkel? Eletveszelyes volt neki bennmaradni? Nekem az elso fiamat 2 hetes tulhordas utan kalciummal inditottak. De az eleg kimeletes modszernek bizonyult, mert utana minden ment a maga utjan.

Masodiknal engem is probaltak kezzel tagitani ( a legnagyobb hiba amit egy orvos elkovethet, innen mar meg tudtam volna josolni, hogy csaszar lesz, mikor irtad, hogy fajt a vizsgalat), de a mehem nem hagyja bantani a fiaimat:-D, tobbet nem mentem vissza ahhoz az orvosnohoz. Ugyeletessel szultem 40. heten, spontan indult. Mindenkinek azt javaslom, ne engedje hogy tagitsak, vagy barmi modon inditsak a szulest a 42. hetig, vagy ha nincs veszelyben a gyermek.

3. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Claire1990)
2013. jan. 14. 09:49
Bocsánat, lemaradt az előbb: gyönyörűséges a kisfiatok!!
2013. jan. 14. 09:34

Gratulálok az egészséges babához!!!!


Nem lehetett könnyű, de ugye a végeredmény a lényeg:) Ne haragudj, hogy ezt is leírom, de eszembe jutott a történetedről, amit amúgy is mindig mondani szoktam: hogy minden eshetőségre fel kell készülni, gátmetszésre, császárra, attól még persze mindenki spontán és szépen szeretne szülni, de nem attól fog így történni, hogy más eshetőséget számba sem veszünk:) Például a pánikszerű üvöltés a császár hallatán, ami betöltötte az emeletet, és ha tényleg ezért altattak, akkor az altatás is elkerülhető lehetett volna esetleg, ha előre ezt a lehetőséget is felméred, utánaolvasol, tájékozódsz, nem esel páőnikba:)


Még azt nem értettem, viszketés és szenvedés ide vagy oda, hogy miért vártad már 8 (!) héttel hamarabb, hogy megszülessen a baba.... az gyakorlatilag a 7. hónap vége - 8. eleje, egyértelműen koraszülés.... minden, csak nem eszményi a babának.

2013. jan. 14. 09:08
2012 május 11-én született 3735 gramm súllyal, 50 cm hosszal, 34.5 cm fejkörfogattal Völgyes Kevin. :)

Azért irom le a történetünket, mert én is rengeteget olvastam a többiek történeteit míg terhes voltam és nagyon jó volt, hogy beleélhettem magam és hogy lett egy körülbelüli elképzelésem a szülésről.

Ugrás a teljes írásra: Kevin születése! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook