Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsebpénz fórum

Zsebpénz (beszélgetős fórum)


17. alfoldi13 (válaszként erre: 16. - Sarkanylany)
2013. jan. 20. 15:43
ma a gyereket lekötik a külön órák nyelv tánc zene stb hittan ezen felül meg sajnos leterheli a suli ha a neten valaki megszokja és hozzáolvas a dolgokhoz ahhoz bizony idő is kell persze itt egyáltalán nem játék programokra gondolok hanem a gyakorlási dolgokra a plusz képességek szerzésére stb
16. sarkanylany (válaszként erre: 15. - Bárányka)
2013. jan. 20. 14:12

Kezdem látni, hogy a vidéki életnek a gyerekek szempontjából mennyi előnye van.

Pesten egy panelban sajnos nem lát ilyet a gyerek, s ha a szülő még munka nélküli is, akkor még rosszabb. A vidéki élet a mindennapjaiban a munkára neveli a gyereket. Szerintem ez nagyon jó.

Náunk pár gyümi fa van csak és virágok (pici kertes családi ház), de a fiam nekem is segít leszedni a gyümölcsöt. Épp azon gondolkoztam, hogy a suliban arról tanulnak, hogy kinek mi a ház körüli feladata. Hát nem sok... de keresni kell, hogy megszokja, hogy nemcsak a kiszolgálásából áll a világ.


Nagyon kedves lehet a kicsi fiú :)

15. bárányka (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2013. jan. 17. 09:03
Hm Lehet, hogy nem elég világosan irtam, nagy a kert, sok a munka, szivesen dolgozik, mert kiskora óta azt látta, hogy a szülők is állandóan ténykednek. Amikor a dió lehullott nem is kell neki mondani, összeszedi. Eteti a halakat ez az ő feladata, 3 éves korától. Összeszedi a lehullott almát. Szüretkor a darálást mindig ő csinálja, ehhez ragaszkodik. Ilyen alkalmakkor kap 50 ft-ot. Félreértés ne essék, nem rabszolgaként tartják!
14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Bárányka)
2013. jan. 17. 08:56
Mennyit kell "dolgoznia" egy 6 évesnek 50 Ft-ért?
2013. jan. 17. 08:34

Sziasztok

Nekünk is van egy 7 éves, elsős fiúnk. Amikor elkezdte a sulit, akkor kezdett zsebpénzt kapni. Mára át kellett gondolni és újra írni egy-két szabályt.

Már az elején elmondtuk, hogy a pénzt azért kapja, mert szeretjük, s szeretnénk ha megtanulna gazdálkodni.

Ezt azzal bővítettük ki, hogy meghatározott összegnek mindig kell maradnia, mint tartalék (nálunk ez most 1000 Ft).

Bármire költheti, de beszéljük meg. Jelen pillanatban legora gyűjt.

Azt a tanácsot kaptuk, s olvastam is róla, hogy pénzt nem szabad adni azért, mert besegít a házimunkába. Ez a kötelessége kell, hogy legyen, illetve azért sem adok pénzt, ha fogat mosott, mert ez természetes. Szerintük így kell természetessé válnia a házimunkának is. Az érv az volt, hogy sok gyerek nem segített már, ha épp nem adtak érte neki pénzt.

Biztos tud máshol ez másképp is működni.

De biztos, hogy gond van a társadalomban, mert sokan nem akarnak dolgozni, illeve a kereskedelem a mindent, de azonnal reklámjaival nem teremt értékrendet.

NA de ez más terület :)


Sokat gondolkodtunk azon, hogy jó-e ilyen korán pénzt adni, de jelen pillanatban a módosítással azt látjuk, hogy legalább azt érti már, hogy a pénzt elfogy, s nem lehet olyan hamar újra kapni. Azt pedig, hogy ez munkával jár, tudja, hisz a szülők dolgoznak. Így megtanulja, hogy a pénz hamar el tud fogyni, illetve tud célt kitűzni, gyűjteni, beosztani. S ma már ez is jó.

Illetve arra tanítjuk, hogy kisebb ajándékokkal a szeretteit is meglepheti, így ne csak magára öltse el a pénzét, hanem gondoljon másra is.


Ha jól tudom felsőben már tananyag a gazdálkodás. Talán is nem árt ...


Az pedig, hogy ki mennyit ad a gyereknek a körülményektől is függ: pl a gyerek kora, a saját pénztárcánk, stb

2013. jan. 15. 10:06
Szerintem iskolai napokon 100ft bőven elég, ha kap tízórait, és uzsonnát is az iskolában, vagy ha csomagoltok neki. Emellett jó lenne, hogyha külön nem vennétek neki semmi nasit se. Szerintem a 100ft-on úgyis csokit venne, vagy valami édességet, mint a legtöbb gyerek, ha pedig valami újságot akar venni, akkor tegye félre a pénzét, és spóroljon rá. Ha a spórolás miatt nem lesz pénze nasira, túl fogja élni.
2013. jan. 14. 22:06
Az unokám 6. évében van. Mivel nagy a kert, rengeteg munka van benne. A kisfiu sokat segit, gyümölcsszedés, fa rakás dió szedés. ami az ő korának megfelel s ezért 50.-ft-ot szokott kapni, alkalmanként.
2013. jan. 14. 11:49
Szerintem mindenki a saját anyagi lehetőségeihez mérten ad a gyerekeknek. Viszont a mértéket szerintem annak függvényében kell meghatározni, hogy a gyerek otthon van-e vagy kollégista, mire kell neki a pénz, egyébként teljes ellátást kap, vagy a zsebpénzből kell megoldania néhány dolgot...stb. Szóval minden családban más ez.
9. pocak25 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2013. jan. 14. 11:20
Az szerintem nagyon sok,egy ekkora gyereknek! Nekem 3 fiam van,a legnagyobb 16 éves,aki már kap ösztöndíjat havi 15 e ,így neki nem kell adnom,de persze kap apukától,mamától.A középső fiam 13 éves ,de max 1000 ft kap hetente,de abból még korizni is elmegy ,és elég neki!
8. alfoldi13 (válaszként erre: 6. - Vakri)
2013. jan. 14. 11:00
ez nagyon ügyes....de a mai iskola rendszer mellett örül ha jól megtanulja a gyerek a leckéit
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Lifa34)
2013. jan. 14. 10:38
13 éves a lányom, és egy tízest kap havonta. Viszont ő jól gazdálkodik vele.
2013. jan. 14. 07:04
Nálunk ez így működik: 3 gyermekünk van, 11, 12 és 15 évesek. Vannak ugye ezek a matricák, amiket a spárban, tescóban itt-ott adnak és gyűjteni kell. Van egy papír a falon amin mindenkinek van egy kis táblázata. Amikor végeznek valami házimunkát, segítenek (szemét kivitel, mosogatógép kipakolás, porszívózás) feltehetnek érte egy matricát. Hónap végén annak az arányában oszlik meg a zsebpénz ki mennyi matricát gyűjtött. 1500-1000-800 ft. Tudom nem sok, de ennyit tudunk adni és különben is, ha bármi kell, vagy el akarnak menni moziba vagy korizni strandra, fagyizni, vagy valami kell akkor arra mindig kapnak. 4 éve működik nálunk ez a rendszer, szerintem jól. Kapnak pénzt, de azt is megtanulják, hogy aki többet dolgozik, többet is kap.
2013. jan. 14. 06:53
Én sosem kaptam rendszeresen zsebpénzt. Nagy ritkán nagyszülőtől, vagy ha ritkán kértem otthon, hogy szeretnék fornettit, fagyit, stb adtak. Ruhát, ennivalót, mindent a szüleim vettek. Így is megtanultam beosztani a pénzt.
2013. jan. 14. 06:43
az én fiam 10éves,és mi napra bontottuk a zsebpénzt ,napi 200ft-ot kap.de csak heti 5napra.
2013. jan. 14. 06:29

Sztem is 1000-2000Ft bőven elég, gondolom kap úgyis mellette még a nagyszülőktől is kis költőpénzt, meghát ünnepekkor is...

Legjobb lenne talán vezetnie füzetbe, hogy mennyi pénze van, mire költi, ill. van-e vmi nagy vágya, amit szeretne venni, s akkor lássa, mennyit kell még gyűjtenie a pénzéhez. Szóval vmi ilyesmit képzelek el, hogy tán kicsit takarékosabb legyen, bár nekem még pici a fiam, nemtom hogyan lesz majd ha 13 lesz;)

2. Gumicsirke (válaszként erre: 1. - Lifa34)
2013. jan. 14. 02:36
13 évesen szerintem havi 1000-2000 ft bőven elég. Én azt hiszem 1000 ft-ot kaptam. De attól is függ, hogy mire kell költenie. Ha pl. mindig vesz magának ebédet meg ruhát, akkor ez nyilván kevés.
2013. jan. 14. 00:20

Lassan 13 éves fiamnak szeretnék zsebpénzt adni, mennyit adjak egy hónapban?


Eddig is volt pénze, de úgy látom nem jól gazdálkodik vele. Néha egy délután elszórja a szülinapra kapott bankókat a tesóira. Ami persze jó, de nem tud takarékoskodni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook