Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem dagad, kel a kenyerem? fórum

Miért nem dagad, kel a kenyerem? (tudásbázis kérdés)


11. szép szájú (válaszként erre: 1. - Malkata)
2013. ápr. 14. 10:46

Szia!


Élesztőt soha nem érhet közvetlenül só! Tönkre teszi az élesztőgomba aktivitását. A liszthez kell a sót hozzákeverni.

Ha másodszor is túl kell a tésztád, gyúrd újra és keleszd ismét, érdemes egyből megformázni ilyenkor. Rövidebb ideig fog kelni. Sokszor nem lehet ezt megtenni.

10. malkata (válaszként erre: 9. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 20. 15:58
kovászosat? van tuti recepted?
2013. jan. 20. 11:42
Én is házilag sütök kenyeret elég sűrűn!
2013. jan. 20. 07:50
Na, tegnap újra próbálkoztam, szépen kelt is, második dagasztás után meg túlkelt:D Majd csak lesz valami belőle:)))
7. Dyus33 (válaszként erre: 6. - Malkata)
2013. jan. 13. 22:17
Egyszerűen csak megörököltem a konyhaművészet szeretetét nagymamámtól, igaz, későn érő típus vagyok, mert életemben először 25 éves koromban fogtam fakanalat, de azóta töretlenül mesterkedem :)
6. malkata (válaszként erre: 5. - Dyus33)
2013. jan. 13. 19:57

Kelt tészákhoz simán a kezdetkor belerakom a sót, eddig nem volt baj belőle, de úgy látszik az élesztő bírja, míg a kovász nem.


Te szakmabeli vagy? Pék? Cukrász? Vagy csak szeretsz sütögetni?

2013. jan. 13. 14:55
Nem baj, most már tudni fogod, bármilyen kelt tésztát is csinálsz :) Nekem is voltak halálraítélt próbálkozásaim, főként kenyerekkel. Harci eszközöket gyártottam, például kiválóan lehetett volna kőbunkónak használni a süleményeimet :)
4. malkata (válaszként erre: 3. - Dyus33)
2013. jan. 13. 12:43
Köszi, a só lehet a ludas, nem tudtam és nem volt leírva a receptben, hogy később kell. De valahogy erre gyanakodtam:(
2013. jan. 13. 12:10

1, a kovász közelébe nem szabad sót eriszteni, míg az be nem indult

2, lehet a hő is kevés

3, lehet a liszt sikértartalma olyan gyatra, hogy nem tud mivel összekapcsolódni a kovász

4, az öreg lisztel ugyan ez a helyzet

5, bármilyen kémia reakció bekövetkezhetett, amire nem is gondolunk


szerintem kár is vele próbákozni...

2013. jan. 13. 12:04
bocsi, közben el kell mennem etetni:)
2013. jan. 13. 12:03

Sziasztok!


Kovászos kenyeret szeretnék készíteni, már több mint egy hete érlelem a kovászt, tegnap begyúrtam vele egy kenyeret, de meg se moccant, nem kelt semennyit.Pedig a híg kovász szép buborékos volt. Mi lehet a gond szerintetek? Hideg van a lakásban? Sót mikor kell beletenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook