Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az a fránya köhögés fórum

Az a fránya köhögés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az a fránya köhögés

20. lilibe (válaszként erre: 19. - Pirosbegre)
2013. jan. 14. 18:56
Akkor ezt megtárgyaltuk. Igen, igen, jó kis disznózsírt is kent a mellkasomra. És ugyanolyan jó volt, mint ezek az eukaliptuszos kenőcsök.
19. pirosbegre (válaszként erre: 18. - Lilibe)
2013. jan. 13. 18:51
Nem erőltetem, de más alternatívákat is írtam. A zsíros langyos ruha sem lehet ismeretlen. '80-as években volt az eukaliptuszos mellkasra lévő kenőcs. Mi úgy hívtuk "a mellemre is mami" :D.
18. lilibe
2013. jan. 13. 16:40
A betegséget azért írtam, mert te írtad, hogy betegen nem kell erőltetni a cukrot. De úgy teszem bele a hagymát húsával együtt, mert nekem így tanította a nagymamám. Akkor most ki erőltet mit? Miért nem lehet elfogadni, ha a másik máshogy csinálja?
17. pirosbegre (válaszként erre: 16. - Lilibe)
2013. jan. 13. 12:17

Ne azt a hagymát főzd meg amit a pörköltbe teszel, csak a héját. Úgy meg tudod inni cukor nélkül is.

Azért annyira nincs jó íze hogy én is betegség nélkül igyam. Ha végigolvastad volna kiderül. Betegség miatt iszom én is.

16. lilibe
2013. jan. 13. 11:38
Miből gondolod, hogy én erőltetem a cukrot? Én így tudom meginni, és nekem így van elviselhető íze. És betegen szoktam inni, nem egészségesen.
2013. jan. 12. 23:57
A hagymateából nem ez a legjobb. Ha beteg valaki nem kell cukrot erőltetni. Ez jobb: pár hagyma héját, amit eldobnál beáztatod hideg vízbe 1 órára, majd felfőzöd. Amilyen forrón bírod inni úgy a legjobb. Cukrosan borzasztó ízű. Én 1 hétig ittam most, pont tegnaptól már nem. Végén már finom volt:D. Lósóskatea: 6 ek lósóska fél liter vízben. Hatásos tüdőre. Reggel: 1 fokhagyma átnyomva+1 teáskanál méz lenyelni, 1 pohár forró tea. Pár percen belül érzed hogy marja le a cuccot belül. Langyos zsíros ruha nyakra, mellkasra. Na ezeket alkalmaztam most. Volt váladék is bakteriális, de doki nem látott. Arcüregre ha nem tudod fujni mert beszárad: langyos víz 1 pohárba tele, egyik orrluk befog, víz felszív, majd csere. Fájni fog, de tiszít. Én néha 2-3x is megcsináltam. Fáj, meg minden, de jobb mint az antibiotikum ami bélflórát öl. Érdekes h. a Sumetrolim meg a Penicillin még nem ölte ki. Nem mondom h. nem jók a gyógyszerek. De túl modernek és mást is pusztítanak feleslegesen.
14. lilibe
2013. jan. 12. 22:20
Karamellizálsz cukrot, felöntöd vízzel és megfőzöl benne egy fej hagymát. Van aki még babérlevelet is tesz bele, de nekem anélkül is elég bizarr. De nincs mese, ma is innom kellett. Melegen kell inni. Tegnap csak szárazan köhögtem, este ittam egy csuporral, és reggel egyből szakadt fel a váladék. Persze mellé sok folyadékot is kell inni. Hatásos!
2013. jan. 12. 21:30
Pár éve magam is kísérleteztem, aztán a vége tenyérnyi tüdőgyulladás. Előbb orvos, utána természetes alapanyagok. Egyébként a kakukkfű tea az egyik legjobb köhögésre.
2013. jan. 12. 20:23
Az alap,hogy nagyon sokat kell ilyenkor inni és köptetőt kell szedni.Szerintem ez a leghatásosabb. Sok sok meleg tea.:)
2013. jan. 12. 17:40
A jó meleg karamellás tej is hatásos.
10. névtelenutazó (válaszként erre: 1. - --márti--)
2013. jan. 12. 17:09

Szerintem először mindenképpen ki kéne deríteni hogy mi okozza a köhögést. Ugyanis nagyon nem mindegy. Lehet allergia, irritáló gázok-gőzök, hörgők fokozott érzékenysége, megfázás stb...


Aztán ha megvan, akkor lehet válogatni a különféle gyógyszerek és csodateák között.


Nálam a megfázások (asztma miatt) rendkívül drámaian szoktak lezajlani. Én a nagyon agresszív, kombinált kezelést szoktam alkalmazni.


Lándzsás utifű szirup, acetylcysteine tartalmú gyógyszer, (pl Sputopur kapszula) inhalált hörgőtágítók, és teophyllin tartalmú gyógyszer.


De ez egyéntől és a köhögés jellegétől függ, más kell száraz zuhogó köhögésnél és más a produktív, váladékos köhögésnél.

Abban is lehet eltérés hogy kinek mi jön be.

Sokaknál a párásítás, jó, nekem ultrahangos porlasztóm is van, ebből pl. Salvus vizet lehet belélegezni, ha nagyon rossz akkor Berodual oldattal kell feljavítani az oldatot...

ha váladékos köhögés akkor elngedhetetlen a nagy mennyiségű (több liter) folyadék fogyasztása, pl. mézes hársfatea.

Ennyit röviden.

2013. jan. 12. 16:55
2013. jan. 12. 16:44

Tüdőfű tea!

Nagyon hatékony,saját tapasztalatból tudom.

7. teletabby (válaszként erre: 1. - --márti--)
2013. jan. 12. 15:45
Nem saját "kútfő":)- szintén népi gyógymód:házi zsírral a mellkast-hátat, és a nyakat bekenni, száraz törölközővel betekerni. Tudom, hülyén hangzik, de működik!!! :)
2013. jan. 12. 15:44
Köhögésre még jó, ha egy pohár tejbe két darab apróra vágott fügét teszünk, 4 percig forraljuk kis tűzön, majd egy óráig állni hagyjuk. Elalvás előtt felmelegítjük, és melegen megisszuk.
5. air (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2013. jan. 12. 13:45
A fokhagyma nagyon jó,én végső esetben alkalmazom:)) lehet [link] alkalmazni
2013. jan. 12. 13:42

Hasznos tippeket írtál le. Én még kiegészíteném a friss gyömbér gyökérből készült főzettel a listát. Meg kell hámozni a gyömébér gyökeret és vékony karikákra vágni, majd vízzel leforrázni és allni hagyni. Citrommal, mézzel ízesítve méghatékonyabb. Immunerősítő, köhögéscsillapító, gyulladáscsökkentő hatású.


A fokhagymás tej is hasonló jókat tesz.

2013. jan. 12. 13:41

Nálunk a lánykám köhögős és nem igazán hatnak a gyógyszertári cuccok....Tegnap bevágott kb. 1 liter hagymateát és a köhögést mintha elvágták volna!


Másik dolog, saját tapasztalat. Hosszú évek óta, ha megfázom pár nap alatt eljutok a köhögésig, de ahhoz az igazi száraz, torok és tüdőszaggató fajtához. Délután és éjjel a legrosszabb, órákig tart és nem segít semmi, néha komolyan halálfélelmem van, annyira fojtogat a fulladás.

Nem vagyok asztmás, nincs a tűdőmben lerakódás....Viszont annyira hiperérzékeny a nyálkahártyám, hogy azonnal belobban a legkisebb fertőzésre is és egészen a torkomtól a garatomig beszűkül a rendszer....Ezen egy módon lehet segíteni, ha már a nátha első jeleikor elkezdek szedni 2 féle antihisztamint (revicet és miflodine), ha nagyon gáz a helyzet, akkor pedig ventolint fújok be.

Csak egy kis adalék, akiknél szintén nehezen múlik a köhögés.

2. sour
2013. jan. 12. 13:21
Köszi, kipróbálok egyet, kettőt. Én is elkezdtem köhögni, kisfiam 2 hete köhög, de semmi nem használ amit felírt az orvos.
2013. jan. 12. 13:08
Köhögés rázza a testem napok óta. Ez az a fajta betegség tünet, amivel hiába is megyek az orvosomhoz, aligha ajánl hathatós megoldást. Hiába szedem a gyógyszertári bogyókat, bár fizikálisan javulok, a köhögés mégis itt ül a mellkasomon. Utánajártam, milyen házi praktikákkal segíthetnék magamon, ezekkel szeretnélek titeket is megismertetni.

Ugrás a teljes írásra: Az a fránya köhögés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook