Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó iskola, jó tanítónéni, 30 fős osztály, vagy... fórum

Jó iskola, jó tanítónéni, 30 fős osztály, vagy... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. trapiti (válaszként erre: 92. - Migerben)
2013. febr. 3. 15:56

Igen, ilyen szempontok alapján van 2-3 kiszemelt iskolánk.

Az egyetlen amiről személyes tapasztalatunk van (a férjem révén) a Dunakeszi iskola, ahová viszont még körzetesként sem biztos hogy felvennék és ha igen akkor 30 fölötti osztálylétszámmal, ráadásul angol nyelv orientált suli, talán kevésbé lenne jó nekünk... Zenei tagozatos sulit keresek, ebből 3 vagy max. 4 van elérhető helyen, ezekből egy van amiről tudok annyit hogy nem szívesen mennénk oda sem...

92. migerben (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2013. febr. 3. 15:33

Nem egyszerű a helyzet:(


Próbálj meg rákeresni az iskolák honlapjára. Abból is sok minden kiderülhet.

Néha az osztályoknak van nyilvános blogja, facebook oldala...

A Szervezeti és Működési Szabályzatot mindenképp meg kell találd, ha máshol nem akkor az önkormányzatnál, vagy a kiszemelt iskolában megtalálod. Abban sok információt találsz a pedagógiai programról, az iskola működéséről... Most még... mert hamarosan hozzálátunk az új, egységes dokumentumok létrehozásához, ami összemossa az iskolák közötti különbséget. De szerintem a régiek még elérhetőek.

91. trapiti (válaszként erre: 89. - Migerben)
2013. febr. 3. 14:54

Hát ez a leinformálás az ami gyakorlatilag nálunk nem működik...

A lakóhelyünkön 7 éve lakunk, viszont az a család akit ismerünk százfelé hordja a gyerekét, véletlenül sem a körzetes iskolába.

Gyakorlatilag nincs olyan iskola ahol egynél több szülőt ismernék, ez nem olyan mint egy kisvárosban.

Oviba a munkahelyem közlébe járunk, szeptember óta egyetlen szülővel sem ismerkedtem meg, mivel reggel fél 7 körül megyünk és délután 3-negyed 4-kor hozom el, vagyis senkivel nem találtkozom. Az ovihoz közeli zenetagozatos iskoláról van infó 2 szülő 3 gyereke révén, de konkrétan a leendő tanítónénikről semmi... ezek alapján gondolom, hogy kénytelen vagyok mégiscsak iskolát választani és a saját megérzésre hagyatkozva azon belül tanítót... mert a leinformálás szépen hangzik de megvalósíthatatlan.

90. trapiti (válaszként erre: 88. - Migerben)
2013. febr. 3. 14:49
Ezt én is tudom ;) és nyilván igyekszüónk is de nem minden rajtunk múlik.
89. migerben (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2013. febr. 3. 14:01

A döntés minden információval felvértezve is lutri, ahogy zebracsikó írta.


A kisebbik fiamnak nagyon körültekintően választottam tanítót - kollégát, nagy tapasztalattal, hatalmas szakmai elismertséggel, személyes ismeretséggel - mégis mellé nyúltam. Valahogy nem értették meg egymást, elbeszéltek egymás mellett. Ennek ellenére a fiam ír, olvas, számol, jó tanuló a felsőben is. Szóval ez nem mindig tragédia.


Azt kell valahogy megérteni, hogy a tanítótank 20-30 gyereknek, minimum kétszer annyi szülőnek, a kollégáknak és a vezetésnek kell megfelelni egyszerre. Olyan nincs, hogy mindenki mindenhová pontosan ugyan úgy megfelel...


A tanító "leinforámálásához" néhány alap dolog: előző tanítványok szüleit megkeresni, érdeklődni. Több osztályából is, és lehetőleg minél több szülőtől, meg gyerektől. Mert ugyan az az ember lehet az egyiknek a legjobb, a másiknak pedig maga a tragédia... Ilyenkor annak is kérdezz utána, hogy a tanítványai a későbbiekben hogyan szerepeltek, azaz megtartották-e az alsóban kapott jegyeket/minősítéseket.


De tudd, hogy a választás még így is lutri.

88. migerben (válaszként erre: 87. - Trapiti)
2013. febr. 3. 13:48
Ha az a terved, hogy kimész külföldre a férjed után, akkor a gyerek szempontjából szerencsésebb, ha már ott kezdi az iskolát.
87. trapiti (válaszként erre: 86. - Zebracsikó)
2013. febr. 2. 23:25
Igen, sok dolgot tudunk már. Lányegesen kisebb csoportokban tanulnak, és különösen az alsóbb osztályokban lassabb a tanulás üteme, viszont sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az alapkészségek fejlesztésére, sok a mozgás, szabadtéri játék, kevesebb a kötelezettség, viszont komolyan veszik a tehetséggondozást, általában véve is jóval elfogadóbbak. Ez mindenképpen jó lenne, főleg olyan gyereknek aki eléggé "kilóg a sorból"... Nem tudom tudna-e ott 7 évesen iskolát kezdeni vagy csúszna egy évet, ez attól is függ, mikor megyünk ki. Mellette legalább alsó tagozatban mindenképpen magántanuló lenne itthon, abban biztos vagyok hogy a tananyagot meg tudom tanulni vele.
86. zebracsikó (válaszként erre: 85. - Trapiti)
2013. febr. 2. 23:20

juj, nincs közel.

Utánanéztél már, ott milyen az iskolarendszer? Jó lenne a Lányotoknak?

85. trapiti (válaszként erre: 84. - Zebracsikó)
2013. febr. 2. 23:11
Igen, Norvégiában.
84. zebracsikó (válaszként erre: 83. - Trapiti)
2013. febr. 2. 23:11
külföldön dolgozik?
83. trapiti (válaszként erre: 82. - Zebracsikó)
2013. febr. 2. 23:07
Én leginkább azt remélem, hogy addigra a férjem után mehetünk és nem kell itt iskolát kezdenie max. magántanulóként... de ha mégis, úgy látom csak az lesz az út, hogy keresünk egy jónak látszó iskolát és megpróbálunk szert tenni egy lakcímre a körzetben.
82. zebracsikó (válaszként erre: 81. - Trapiti)
2013. febr. 2. 23:05

Nem könnyű, remélem, sikerül jó helyet találnotok.

Nagy a szerencse-faktor, bármi történhet a májusi beírtakozástól a szeptemberi iskolakezdésig.

81. trapiti (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2013. febr. 2. 22:52
A körzetes iskolába nincs az a pénz hogy beadjam. Az ok: kb. 10 éve még jóhírű iskola, a közeli elputrisodott kertvárosi rész iskolája megszűnt, a körzetét a miénkhez csapták. Mindenki menekíti a gyerekét ahová tudja. A társasházban ahol lakunk csak a mi emeletünkön 11 iskolás korú gyerek van, egy sem jár ebbe az iskolába, nyilván nem véletlenül (egyébként én lennék a legboldogabb ha vállalható lenne a suli, a szemközti sarkon van...) A kerület próbálja megtartani az iskola létszámát, de a baj az, hogy ezt kényszerrel teszik, az ide tartozó gyerekeket a kerület egyetlen más iskolája nem veszik fel.
80. zebracsikó (válaszként erre: 78. - Trapiti)
2013. febr. 2. 22:48

körzetesnél felveszik tutira, bár az osztály akkor is kétesélyes: ezt alaposan be kell biztosítani felajánlásokkal az iskola alapítványába, meg iylesmikről hallottam


ha meg nem körzetes, akkor meg kell várni, hány hely maradt üresen és valahogy meggyőzni az igazgatót...



biztos nem könnyű

79. zebracsikó (válaszként erre: 78. - Trapiti)
2013. febr. 2. 22:46
Amit Te megtehetsz, az ennyi: leinformálod a tanítónőt és elmész a bemutatójára. A többi lutri-faktor. Ezt tudomásul kell venni
78. trapiti (válaszként erre: 77. - Zebracsikó)
2013. febr. 2. 22:44

Persze, majd elviszem. Bár óvodában már befürödtünk így, de nyilván olyanhoz semmiképp nem viszi az ember aki eleve nem szimpatikus...

Egyébként gyanítom, hogy a gyakorlatban sem nagyon működik a választás, mert még arra sincs garancia hogy az iskola felveszi, nemhogy arra, hogy abba az osztályba ahová szeretnénk...

77. zebracsikó (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2013. febr. 2. 22:37

Ugyan nem engem kérdeztél, de én úgy gondolom, hogy inkább a gyerek tudja eldönteni: másképp érzékelnek, mint a felnőttek, inkább a kisugárzást látják, mint egy bemutató órán a tökéletes óravezetést...


Bízd a Lányodra! Vidd magaddal a bemutatkozós napokra a kiszemelt iskolákba. Majd ő rámutat "Katinénire"!

76. trapiti (válaszként erre: 67. - Migerben)
2013. febr. 2. 22:28
Tudsz abban segíteni, hogy szerinted mi az ami alapján egy laikus szülő el tudja dönteni, hogy egy tanító mennyire érti a dolgát? Vagy lutri az egész?
75. migerben (válaszként erre: 74. - Kiramama)
2013. febr. 2. 22:23
Nem bántottál meg, napokig nem voltam gépnél:) Csak ma jutottam ide:)
74. kiramama (válaszként erre: 73. - Migerben)
2013. febr. 2. 17:31
Köszönöm.Már féltem,hogy megharagudtál és azért nem válaszolsz.Nem akartalak megbántani,sok igazság van abban amit mondtál,és próbálom is egy kicsit lazábban kezelni a dolgot,csak nem nagyon sikerül ez nekem.
73. migerben (válaszként erre: 72. - Kiramama)
2013. febr. 2. 15:59
Sok sikert hozzá!
72. kiramama (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2013. jan. 29. 21:33
Igen,én is attól félek,hogy mellényúlok.Nem szeretném feleslegesen kitenni egy iskolaváltásnák.A kezdet nagyon fontos...és én hiszem,hogy van még sok jó pedagógus,és egy nekünk is jut ..csak meg kell találni.
71. kiramama (válaszként erre: 69. - Trapiti)
2013. jan. 29. 21:29
Igen,szerintem is jó lenne a kis létszámú osztály,de nálunk sincs rá lehetőség.A felkapott iskola nálunk kb 30fővel indul,a többi 25-20fővel.Az egyházi sulik nagyon barátságosak,kissebb a létszámuk,de gyengébbek és ott nagyobb valószínűséggel fordulhatnak elő hátrányos helyzetű gyerekek.Erre már több ismerősöm panaszkodott,hogy egy-két ilyen gyerkőc eléggé le tudja rontani az egész osztályt.Igazándiból én olyan tanár nénit keresek,aki ki tudja és ki is akarja hozni a gyerekemből a legjobbat,legtöbbet.
70. trapiti (válaszként erre: 67. - Migerben)
2013. jan. 29. 11:20

Nem tudom, mitől lenne így :( Nem nagyon szokás pedagógusokat alkalmatlanság miatt elküldeni a pályáról...

Egyik barátnőm tanító, tíz év tanítás után elvégezte a jogi egyetemet, majd visszament tanítani, annyira szerette. Idéntől annyira ellehetetlenítették, hogy ősszel otthagyta, jogászként helyezkedett el gyámhivatalban. A szíve szakadt mert első osztályt kapott volna épp, mégsem tudott tovább maradni. A semmiresejó alkalmatlanok nem lépnek tovább attól félek :(


Épp ezzel a barátnőmmel beszéltünk sokat iskola- és tanítóválasztásról. Az ő kislánya kb. egy az egyben olyan mint kiramamáé lehet, szuper okos, jóval érettebba koránál, de nagyon érzékeny, nehezen kezelhető gyerek. Nagy odafigyeléssel választottak tanítót, akivel fél év alatt odáig jutottak, hogy menekülnek, épp most váltanak iskolát, a tanítónő szerint a gyerek gonosz!!! Pedig ő nemcsak anyai, hanem szakmai szemmel is választott, mégis mellényúlt :( Elsőre egyébként a számukra kevésbé szimpatikus iskola szimpatikusnak tűnő tanítónője mellett döntöttek, most egy olyat találtak, ahol már az egész iskola hangulata más... én úgy gondolom, nem lehet elválasztani egymástól az iskolát és a benne dolgozókat.

69. trapiti (válaszként erre: 68. - Kiramama)
2013. jan. 29. 11:13

Nagyon hasonlóak a gyerekeink :)

Sokan mondják, hogy jó lenne kis létszámú osztályba tenni az ilyen gyereket... nálunk pl. ez szinte lehetetlen, kis létszámú osztály a speciális iskolákban van (pl. logopédiai osztályban) amire nincs szüksége. Esetleg olyan iskolákban, ahol annyira problémás a gyerekanyag, hogy 10-12 gyereknél többet egyszerűen nem tudnak egy osztályban kezelni, ilyenbe semmiképpen nem adnám (egyébként a saját körzetes iskolánk is ilyen). Ami reális, hogy talán sikerül 20-25 főr osztályt találni, de ez sem sima ügy, a legtöbb kerületben 30 körüli osztálylétszámok vannak.

Az én lányom is szárnyal, ha elegendő figyelmet kap, viszont nagyon nehezen tolerálja ha a többiek nem az ő tempójában tanulnak, haladnak, gondolkoznak. Neki nagyon pörög az agya, és szenved ha állandóan arra kell várnia hogy mások is megértsék miről van szó... Most az oviban 23 fős csoportban van, mondják az óvónénik, hogy nagyon sok figyelmet igényel. Itt most megkapja, nincs is gond. De az előző két oviban folyamatosan állt a bál.

2013. jan. 29. 10:14
A Difer tesztet hibátlanul csinálta meg.Az emberrajza 10 éves szintnek felel meg.A beszédhibáján kívűl(ami mára már szinte teljesen rendbejött)semmiben nincs elmaradva a többiektől.Mégis más.Sokkal nagyobb figyelemre van szüksége,zavarja,ha kérdése van,és nem válaszolják meg,nagyon idegesíti ha igazságtalanul bántják,útálja a csalást és a hazugságot,nem is tud vele mit kezdeni.Érzékeny rettenetesen,ha valami nem sikerül neki elsőre könnyen feladja...
67. migerben (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2013. jan. 28. 20:54
Szeretném hinni, hogy az igazán alkalmatlanok már kihulltak a rostán.
66. migerben (válaszként erre: 64. - Kiramama)
2013. jan. 28. 20:53

Leírnád priviben, hogy a kislányod miben más?


A gyerekek amúgy nem egyenletes ütemben fejlődnek, hanem "ugrálnak". Felétek csinálnak az oviban Difer tesztet?

65. trapiti (válaszként erre: 62. - Migerben)
2013. jan. 28. 13:42
Sajnos én is így érzem. Részben az óvodapedagógusokkal szerzett keserű tapasztalatok alapján. Részben tudom hogy pl. az én korosztályomból ki ment tanárnak, tanítónak... Hát legtöbbször az aki másra nem volt jó. Ők most a pályájuk derekán lévő 38-40 éves pedagógusok :-(
2013. jan. 28. 10:53
Van a családomban pedagógus,ezért a tapasztalat beszél belőlem,de az általános közhangulat is rásegít,hogy elhiggyem,valami megváltozott.Tudom én,hogy már semmi nem olyan,mint rég,és abban is igazad van,hogy a többi szakméban is vannak ilyenek és olyanok,de azért nem hiszem,hogy a két dolgot egy lapon lehetne említeni.Ha egy boltan,nem tetszik a kiszolgálás max nem mész oda többet,de az iskolával ugyanezt nem teheted meg.Tudod ha lenne egy átlagos képességű,átlagosan fejlődő gyerekem,akkor én sem nagyon gondolkodnék,beraknám a legerősebb iskolába,aztán ha tehetséges akkor szárnyaljon csak,ha pedig nem,akkor maradjon a középmezőnybe.Csakhogy az én kislányom nem ilyen.Ha jó pedagógust fogunk ki neki,akkor szárnyalni fog,ha mellényúlunk elvérzik.Ezért olyan nehéz...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook