Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet sokaknak butának tűnik a kérdés, de mi a menete a szülésznő választásnak? fórum

Lehet sokaknak butának tűnik a kérdés, de mi a menete a szülésznő választásnak? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 20. 16:58
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek! Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy esetleg valaki Székesfehérváron nem tud egy megbízható szülésznőt? Sajnos nekem nincs ismerősöm, aki fogadott volna..
2013. jan. 14. 16:33

Szülésznőt a 24. hétig kell választani. Én ismerősön keresztül fogadtam. Felhívtam, megmondtam hogy kitől tudom a számát és hogy várandós vagyok, illetve hogy szeretném vmikor felkeresni. Megbeszéltünk egy időpontot, kitöltötte a papírokat, majd a terhesség 36. hetéig csak néha beszéltünk, aztán ismét elmentem hozzá, akkor megbeszéltünk mindent, ami csak eszembe jutott. NST után rendszeresen beszéltünk, majd a szülésem előtt pár nappal, kért a dokimtól (nem fogadott) egy méhszáj vizsgálatot. Vizsgálat után még a rendelőből felhívtam a szülésznőt, és a doki készségesen elmondta neki, hogy mi a helyzet.


Amúgy havonta 5 szülő nőt fogadhatnak el.

11. 97fd94a354 (válaszként erre: 10. - Bd55e3f068)
2013. jan. 12. 09:41
Persze, hogy nem. Csak úgy értettem, hogy nem kötelező ahhoz orvost választani, hogy szülésznőt választhasson az ember. Lehet csak az egyiket, mindkettőt, egyiket sem.
10. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - 97fd94a354)
2013. jan. 12. 07:31
Orvost sem kötelező fogadni. Akinek nem telik rá, eddig sem tette.
2013. jan. 12. 00:21

Január 1.-től már lehet csak szülésznőt fogadni, nem kötelező orvost is.

A menete úgy megy, ahogy a 3. illetve 4. hozzászólásban leírták.:)

2013. jan. 12. 00:00

Megkérdezed

bocsi

2013. jan. 12. 00:00

Nálunk pl nem is fogadhat szülésznőt az ember csak ha van fogadott orvosa is.

Megkérdezned az orvosodat, hogy ki az akivel szívesen dolgozik együtt, mert olyan is van, hogy egy orvos nem hajlandó xy szülésznővel együtt dolgozni.

Ha Ő mond egy nevet akkor felkeresed a megnevezett szülésznőt és eldöntöd, hogy számodra szimpi e.

Ha már van előre kiszemelt szülésznőd akit nagyon szeretnél felkérni, akkor a várandósság alatt felkeresed és elbeszélgettek. Szerintem nem kell várni a végéig.

Ja és ebben az esetben is érdemes a nődokiddal konzultálni, csak, hogy tudjon róla.

6. Cippora (válaszként erre: 2. - Kisvirág0118)
2013. jan. 11. 22:17
Én szülés közben fogadtam meg :) csak választott orvosom volt,de jól mondták akik mondták,ha van lehetőséged fogadj!!
2013. jan. 11. 21:58
Nincs konkrét "jelöltem". Első baba. Esetleg valakinek a fehérvári kórházban dolgozó szülésznőkről van valami véleménye?
2013. jan. 11. 21:56
Ugyan olyan mintha orvost kérnél fel. Attól független több szerepet jatszik szules alatt a szuleszno igy is úgy is:-)
2013. jan. 11. 21:50
Ha van konkrét jelölted, felhívod vagy beszélsz vele, mondod, mikorra vagy kiírva és szeretnéd felkérni.
2013. jan. 11. 21:49
Mert beszéltem pár anyukával, és véleményük szerint többet érek szülésznő választással, doki helyett.
2013. jan. 11. 21:48
Lehet sokaknak butának tűnik a kérdés, de mi a menete a szülésznő választásnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook