Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek mi az ego és hogyan tudjuk kordában tartani (nem hagyni hogy uralkodjon felettünk)? fórum

Szerintetek mi az ego és hogyan tudjuk kordában tartani (nem hagyni hogy uralkodjon felettünk)? (tudásbázis kérdés)


14. 2dfcd669cb (válaszként erre: 12. - Anthico)
2013. jan. 12. 18:48
Igen, így értettem én is, hogy figyelj. Figyelni kívülről, külső szemlélőként a dolgokat, történéseket. Befelé figyelni pedig úgy, hogy a szív hangjára figyelünk, nem mások véleményére és elvárásaira, így lehetünk őszinték. S így válhatunk saját tanítónkká. :)
2013. jan. 12. 12:47
Ezzel kapcsolatban, ha ajánlhatok egy jó könyvet: Dr. Frank Bruno: Békülj ki önmagaddal
2013. jan. 12. 12:37

Szerintem az egot sokan különféle módon értelmezik. Kérdés, h most melyikre is érteted?


Az emberek többségének az egoról az önzőség jut eszébe, nem hiába mondjuk az önző, vagy beképzelt emberre, h egoista.


Én személy szerint (és elég sok tanítás, köztük a buddhista nézetek szerint is) az egon egy bizonyos zavartságot értek. Azt az "állapotot", amelynek "uralkodása" megakadályozza megtapasztalni azt, ami alapvetően bennünk van. Nevezzük ezt igazi boldogságnak, akár megvilágosodásnak vagy ahhoz közeli állapotnak. Na, amíg az ego által cselekszünk, addig ez(eke)t maximum pár pillanatra tapasztalhatjuk meg ideiglenesen. A kordában tartás szerintem egy eléggé erőltetett, mesterkélt kifejezés. Azt sugallja, h ugyanúgy ott van minden reakció, érzés, csak éppen a szőnyeg alá söpörjük, elnyomjuk, magunkba folytjuk, h bennünk bugyogjon. Ez semmiképp sem megoldás.


Már írták, h a meditáció egy nagyon jó módszer. Ez így van. :) De az is érdekes megfigyelés lehet, ha kicsit kívülről nézed a benned váltakozó érzelmeket. Így látod, h jönnek, látod, de úgy el is múlnak. Nem lovagolod meg, nem "ülsz fel" pl a haragra, és kezdesz el kiosztani valakit, mert ezt vagy azt csinálta. :)

11. krolik
2013. jan. 12. 10:12
A szeretet nélkülöz minden tudatosságot.
10. 2dfcd669cb (válaszként erre: 8. - Kryssz)
2013. jan. 11. 21:09

Kimondtad a lényeget. Fordítsd meg! :)

Az őszinteség. Nagy kulcsszó.

Légy őszinte magadhoz először. Nagyon fontos, és kevesen képesek rá.

És figyelj! :)

9. kryssz (válaszként erre: 7. - Alficica)
2013. jan. 11. 21:03
Igen, a kineziológia szerinem is szuper! HAtalmas felismerésekhez vezetett engem is!
8. kryssz (válaszként erre: 6. - Krolik)
2013. jan. 11. 21:02
Azért ettől bőven többet értek alatta pl. azt a részünket aki játszmázik, aki nem őszintén, szeretetből cselekszik, aki "csak reagál" a másikra, nem pedig "tudatosan (s ezáltal szeretetből) dönt".
7. alficica (válaszként erre: 5. - Kryssz)
2013. jan. 11. 20:58

kineziológiával, oldásokkal és az azokból következő felismerések révén kordéban lehet tartani.


Az eszköze pedig a meditáció. Ez mindig bejön. És a célodhoz is elvezet.

2013. jan. 11. 20:58
Hm...te az ego alatt az önzőséget érted, véleményem szerint. És ahogy el akarod érni amit akarsz: alázat és bizalom. Ha ezek nicnsenek meg benned akkor nem tudsz szeretni sem. Alázat: hogy elfogadd a másikat, ahogy van, és ne akard terelgetni, irányítani. A bizalom: hogy tudja hogy mit akar, és támogatod. Eszerint meg ez szerintem.
2013. jan. 11. 20:49
Épp ez a kérdésem, hogy hogyan tudjuk kezelni, hogy ne ő uralkodjon felettünk, hogy ne akarjunk játszmázni, hogy a szeretet uralkodhasson bennünk.
4. 2dfcd669cb (válaszként erre: 2. - Kryssz)
2013. jan. 11. 20:48

Szerintem sem rossz, mert hozzánk tartozik, nem tudunk élni nélküle, de tudni kell kezelni.

Mi az ego? lét-tudat, külvilág-tudat, birtok-tudat, nekem-tudat, és én-tudat.

2013. jan. 11. 20:39
Nem feltétlen rossz szerintem. én úgy mondanám, hogy az ego a racionális felünk.
2013. jan. 11. 20:33
Sokszor hallottam már az egoról, de soha nem volt kristálytiszta, hogy mi is lehet ez pontosan. Egyre inkább az a véelményem róla, mintha ez lenne a "rossz bennünk. Szerintetek?
2013. jan. 11. 20:21
Szerintetek mi az ego és hogyan tudjuk kordában tartani (nem hagyni hogy uralkodjon felettünk)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook