Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőlőmag kivonat - OPC fórum

Szőlőmag kivonat - OPC (beszélgetős fórum)


1 2
12. Gumicsirke (válaszként erre: 9. - Gubaa)
2013. jan. 11. 18:03

Ó, ezt por formájában majd akkor.. bár fogalmam sincs, hogy ez mennyit jelenthet, máshol azt olvastam, hogy kb 1 teáskanálnyi a napi adag.


Hmm, jó:) pajzsmirigy alulműködés remélem nem ellenjavallat.

Egyébként nem, nem tűnik soknak:) mostanában azt mondják, hogy C vitaminból a napi adag az 1000 mg. Bár állítólag azt se jó folyamatosan szedni, de gondolom a szőlőmag önmagában is jó.

11. gubaa (válaszként erre: 8. - Gumicsirke)
2013. jan. 11. 17:59

Azt fogod érezni, hogy jól vagy. Nem leszel megfázva, fittebb vagy, stb.

Nem csak az szedheti, aki beteg, hanem az is akinek semmi baja.

Egy német oldalon olvastam, egy valaki abban a "malomban" dolgozott, ahol a lisztet állították elö, és csak attól, hogy ott dolgozott, és a levegöben levö porral érintkezett, látványosan kisimultak a ráncok az arcán.

Aztán munkahelyet váltott valamikor, és visszajöttek a ráncok:)

10. gubaa (válaszként erre: 9. - Gubaa)
2013. jan. 11. 17:56

Ja igen, akinek pl komoly érrendszeri vagy egyéb betegsége van, az akár 400 mg-ot is szedhet egy nap.

Terhes nöknek is ajánlott, mert nincs mellékhatása, és a baba immunrendszerét is erösíti.

2013. jan. 11. 17:54

Van egy könyvem, ami csak erröl szól, sajna németül van...

Ott írja, hogy a fejenkénti napi adag 1-4 mg OPC / testsúly.

A legjobb adagolás: 2 mg / kg.

Példa: 60 kg esetén egy 120 milligrammos OPC kapszula.

Bevétel fél órával a reggeli vagy ebéd után.

Ha más gyógszereket szedsz, akkor legyen egy óra szünet a gyógyszer és a szölömagkivonat között, mert az OPC nem csak az A, C, E vitaminok és ásványi sók hatását erösíti, hanem a gyógyszerekét is.

A legjobb ha C vitaminnal együtt szeded, a fentebb említett ok miatt. A C vitamin adag pedig legyen napi 2-300 mg. Gyógyszertárban, drogériában beszerezhetö. Ügyelni kell arra, hogy valóban magas C vitamin tartalma legyen, és ne csak ízfokozóval és édesítövel, cukorral legyen telenyomva.

Talán soknak tünik a 300 mg / nap C vitamin, de amire a szervezetnek nincs szüksége, az úgyis kiürül.

Söt. Egy tipp. Aki szorulásban szenved, az ne mindenféle gyógyszertári hashajtókkal próbálkozzon. Hanem C vitaminnal. Ugyanis a magas C vitamin bevitel segíteni fog :) És még természetes is.

8. Gumicsirke (válaszként erre: 6. - Gubaa)
2013. jan. 11. 17:46
És mit fogok érezni?:D
7. Gumicsirke (válaszként erre: 5. - Gubaa)
2013. jan. 11. 17:45

Hát azért gondoltam a lisztet, mert eddig azt találtam legolcsóbban..a márka gondolom kb mindegy, nem? Biztos van némi különbség, de nem hinném, hogy az egyik 3000-el jobb, mint a másik...kapszulát nem szeretnék, mégiscsak természetesebb az olaj meg a liszt talán.

Az olajjal azért szemezek, mert az elvben bőr feszesítésre is jó:)

6. gubaa (válaszként erre: 4. - Gumicsirke)
2013. jan. 11. 17:45
A hatása akár pár hét után fog megjönni, ugyanis a bélben szívódnak fel ezek a szabadgyökök.
2013. jan. 11. 17:43

Csináltam egy fórumot a témához, hátha ír valaki :)

Az örlemény is jó, liszt, meg a kapszula is. Én beszereztem egy üveg olajat is, salátákba nagyszerü, de sütni-fözni is jó. Nincs semmilyen mellékíze.

2013. jan. 11. 17:41
Haha, nagyon aktuális, örülök a topicodnak és várom a tapasztalatokat:) már eldöntöttem, hogy veszek, csak még nem tudom, hogy olajat vagy port (lisztet?:D). Lehet, hogy mindkettőt..
2013. jan. 11. 17:36
2013. jan. 11. 17:35
2013. jan. 11. 17:33
Azt hiszem nagyon sokan nem ismerik a szőlőmag kivonatot, és annak nagyon jó hatását. Aki pedig már szedi, jó lenne, ha leírná ide a tapasztalatait.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook