Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama Ausztriában fórum

Kismama Ausztriában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
50. 4nitahorvath (válaszként erre: 48. - Főnix01)
2017. jún. 25. 19:03
Merre felé éltek? Mi is 5 évet voltunk tirolban :)
2017. jún. 25. 18:40

Szia! Nekem 10 hetesen adtak képet a második vizsgálaton. :)

Szerintem elég az a vizsgálat, amit itt végeznek, nem kell külön Mo-on is, de persze ha megnyugtat, akkor menj :) Én egy 4D-n voltam pluszban Mo-on.

48. főnix01 (válaszként erre: 47. - 4nitahorvath)
2017. jún. 25. 18:38

Nekem adtak :) 5 hetes volt akkor a Pici 😍

Tirolban élek.

A Babóca holnap lesz 22 hetes :)

2017. jún. 25. 18:18
A legelső ultrahang alkalmával is adnak majd képet? Vagy csak ha már látszik rendesen a baba?
2017. jún. 25. 18:16
Köszi! És érdemes lenne akkor magyarba is elemenni a dokihoz pár vizsgálatot csináltatni? Ti hány hetesek vagytok? Merre felé éltek? Én Steiermark-ba, Feldbach mellett
45. főnix01 (válaszként erre: 44. - Nanu)
2017. jún. 24. 21:41
Igen.
44. Nanu (válaszként erre: 43. - Főnix01)
2017. jún. 24. 19:55
Szia!Te kinnt élsz?
43. főnix01 (válaszként erre: 42. - 4nitahorvath)
2017. jún. 24. 19:47

Szia! Gratulálok!

Nálam nem volt olyan extra vizsgálat. 4 hetente ultrahangra mentünk, vér- és vizeletvizsgálat minden alkalommal. Kicsit fura nekem, hogy ilyen lazára veszik. Persze van lehetőség extra vizsgálatolra, de azok már pénzbe kerülnek.

2017. jún. 24. 19:27
Sziasztok! Valaki leírná nekem, hogy mikor milyen vizsgálatok vannak itt ausztriában? Most lett pozitív a teszt és a jövő héten megyek orvoshoz :)
41. Nanu (válaszként erre: 40. - Andi.Bobi)
2017. jún. 5. 13:51
Mindkét helyen járok dokihoz.
2017. jún. 5. 12:26
Orvoshoz Magyarországon jársz?
2017. jún. 5. 12:25

Szia. Mi Bécsben élünk ,itt dolgoztam két és fel évig. Tavaly májusban született a kisfiam. Mivel itt született kaptunk egy német nyelvű születési anyakönyvi kivonatot,amin rajta van hogy magyar állampolgár. A kórházból ahogy kijöttünk kellett menni a kórház kerületében lévő magistratba. Ott bemutattuk a mi papirjainkat a születési kivonatot és ott elintézték a bejelentését a kicsinek az itteni lakcimünkre. Ezután kellett menni a Finanzamtra,beadni a kérvényt a családi pótlékra,amikor innen megjött a határozat ,akkor kellett menni intézni a gyest/kinderbetreungsgeld/. Személyesen bemutatni a mutter kind passt mindent. Kb másfél hónap múlva kaptam először pénzt...

Ha itt dolgozol gondolom van e cardod,be vagy jelentve,akkor jogosult vagy mindenre. Csak azt nem tudom ugye hogy ingázó vagy,nem itt laksz ilyenkor mi van.

38. Nanu
2017. jún. 4. 19:01
Sziasztok!Azt szeretném kérdezni van e valaki itt aki kinnt szült de Magyarországon lakik.Én kinnt dolgozom 11 hetes kismama vagyok.Szerettem volna kinnt szülni de állítólag utána hónapok mire itthon meglesz az születési és addig se taj kártya se gyes igényles kinnt.Esetleg tud erről valaki?
37. demonhunter (válaszként erre: 36. - Zsani713)
2017. jún. 4. 10:51
Ezt sajnos nem tudom, talán pár hétig, de tőle vagy a gyerekorvostól kérdezd meg inkább.
36. Zsani713 (válaszként erre: 35. - Demonhunter)
2017. jún. 4. 10:46
Azt tudod esetleg, hogy meddig?
35. demonhunter (válaszként erre: 34. - Zsani713)
2017. jún. 3. 11:32
Szia! Én úgy tudom, hogy ha előbb hazamész, kötelező hebamme-hoz járni.
2017. jún. 3. 08:12
Szia, köszi hogy írtál. Azért jöttünk haza mert minden rendben volt kicsivel is meg velem is. 36 órát voltunk bent szülés után. Meg volt a hallás vizsgálat, csípő ultrahang, első vérvétel. Azóta voltunk gyermekorvosnál is már. Ott is minden oké. Második vérvétel is meg volt már. Szépen hízik is. Sajnos a kórházban az egyik műszak, pont az első akiknek el kellett volna mindent magyarazniuk azol nem igazán voltak segítőkészek. És nagyon rosszul éreztem magam kórházban. Anyunak velem együtt 3 gyereke van, legkisebb 8 én is kivettem részem hugiból, szóval pelenke, öltöztetés szerencsére nem okozott gondot. 😊 meg páromnak is 5 tesója van, ő anyukája is bármikor jön, ha kérdésünk van. Ezért jöttünk előbb haza. Csak a hebamma nem nagyon szimpi és ő szerinte muszáj hozzá nekem eljarnom. Márpedig én ilyet neten sehol sem találtam.
2017. jún. 2. 14:58

Szia

Miért jöttetek ki a kórházból másnap? Rendes szülésnél 3 nap császárnál 5 nap a kórház. A hebamme a szülésnél segít,olyan mint a bába. Nekem császár volt,szombaton délután és szerdán engedtek haza mert már jól voltam. A kicsit a kórházban vizsgálták. Orvosi vizsgálat volt ,hallás vizsgálat géppel. Meg kellett menni hogy tanítsák az öltöztetést,pelenkázást. A kicsi mindig velem volt,de minden reggel vinni kellett a szülészeten volt a gyerekszoba megőrző. Úgy engedtek haza minket,hogy az gyerek orvos is igent mondott meg engem is megnéztek. Aztán ahogy hazajöttünk másnap mentünk a gyerekorvoshoz. Mi kerestünk az interneten aki beszél magyarul. A kórházba nem kellett a hebammehoz vissza járni. Viszont hogy ti hamar haza jöttetek nem tudom.

írj ha tudok segítek!

2017. jún. 2. 14:23
Sziasztok, én május 25.-én szültem reggel 6.19 re volt meg Bébi. És másnap hazajöttünk kórházból. A kérdésem az lenne, tud valaki valamit arról hogy kötelesek vagyunk-e hebammához járni, így hogy 3 napnál korábban jöttünk haza? Egyszerűen nem találok erről semmit neten és nem is tudom hol kéne utána járni. A hebammánk állítja hogy 7 szer menni kell hozzá, ráadásul nem is ő jön hozzánk...
31. Andi.Bobi (válaszként erre: 30. - Bog.Marcsi)
2017. máj. 22. 22:47

Szia!

Mi Bécsben élünk. Nekem egy éves a kisfiam,első baba. Itt szültek én is. Először nőgyógyász kell. Ha van e cardod,akkor tudsz menni ingyen,az ultrahang fizetős ,meg vannak vizsgálatok amik fizetősek,/ genetikai ultrahang,meg vér vétel,hogy nem e downos/,nálunk így volt. Én 2,5 évet dolgoztam itt kint ,így jár minden nekem gyes,családi..

A 12. Ik hétig igen kórházat kell választani,én kaptam egy listát,amelyikből választani lehetet,ahol ingyenes az e cardra megy. Csak az étkezést kell fizetni,utólag küldik ki csekken. Az interneten próbálj keresni arrafelé nőgyógyászt,lehet találtok aki magyarul beszél. Ha fogadtok orvos elég drága,itt van egy magyar orvos 5000 euro nála a szülés. Van egy magyar bába az 800-1000 euro körül van.

2017. máj. 22. 18:31
Sziasztok! Lassan egy hónapja élek kint Kirchbergben, Tirolban a vőlegényemmel. A 11. hétben vagyok a babámmal. Próbáltam utána olvasni, hogy hogy működnek itt a dolgok, de sajnos a német nyelvismeret hiánya miatt falakba ütköztem. (Angolul társalgási szinten beszélek) Annyit tudok, hogy a 12. héten be kell jelentkeznem a kórházba, ahol szülni szeretnék. Itt szeretnék szülni, de ezen kívül nem sokat tudok. Első baba :) Kérem, aki tud, az segítsen, ossza meg velem a tapasztalatait. Minden információnak örülök és megköszönöm! Melyik kórház, vannak-e magyar orvosok vagy beszélnek-e angolul, költségei vannak, milyen ellátások vannak és járnak? Minden érdekel! Köszönöm :)
2017. jan. 27. 21:39
Sziasztok. Házi gondozàst végzek Ausztriában 6 hónapja. 6 hetes kismama vagyok. Azt szeretném megtudni jár -e nekem a Wochengeld? Mi ennek a hivatalos menete? Válaszotokat előre is köszönöm.
28. mgagi (válaszként erre: 27. - Marianna0917)
2016. aug. 17. 11:00
Igen.
27. marianna0917 (válaszként erre: 26. - Mgagi)
2016. aug. 17. 10:51
Ausztriába ?
26. mgagi
2016. aug. 13. 20:47

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna hogy a kórházba mit kell magunkkal vinni szülés utánra? Van még időm de lassan már össze kéne pakolnom a kis csomagom amivel mehetek a kórházba. Köszi a válaszokat!

25. mgagi
2016. máj. 24. 10:32
Attól még hogy tud róla a főnököm hogy veszélyesztetett vagyok és így hogy nem vagyok jogosult a wochengeldre visszamehetek dolgozni ha úgy gondolom? Mert azért pénz nélkül meg lennénk lőve.
24. mgagi
2016. máj. 24. 09:55
Nem vagyok jogosult wochengeldre. Olyankor mi a teendő. Egyáltalán nem kapok semmilyen juttatást egészen addig amíg meg nem születik a baba?
23. mgagi
2016. máj. 24. 09:41

Sziasztok!

Volt aki nem kapott wochengeldet pedig van igazolása hogy nem dolgozhat tovább? Vagy ez még nem jelent semmit?

2016. ápr. 22. 12:35
Sziasztok! Andreának hívnak. 38 hetes kismama vagyok,a hétvégén lépünk a 39. Hétbe. Bécsben élünk a férjemmel. Első baba lesz,16 év után!! Sajnos félek mindentől most,kb egy hónapja kezdődött. Szívesen beszélgetnék,megismerkednék itt elő kismamákkal,anyukákkal. Jó lenne nem egyedül lenni! Tapasztalatot cserélni,segíteni egymást! 😊
21. mgagi
2016. márc. 7. 09:05

Sziasztok!

Volna egy kérdésem remélem kapok rá választ. Heti 10 órában dolgozom 4 hónapja.Előtte bő 1 hónap hotelszezonban dolgoztam De nyáron hotel szezon van. Viszont terhes lettem. Így mire leszek jogosult? Még korai a terhesség és még nem jelentkeztem be orvoshoz.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook