Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama Ausztriában fórum

Kismama Ausztriában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
80. mgagi
2017. júl. 23. 18:05

Szoval, amikor megszületik a baba addig felkeresnek a korhäzban adnak kitöltendö papirt ami az anyakönyvi kivonathoz kell. Kitöltitek es kell melle a ti häzassägi anyakönyvikivonat szemelyi es a baba medelzettelje. Pär nap alatt meg is kapjätok a baba anyakönyvi kivonatät. Ekkor mär meg van a medelzettel is. Ezzel es a ti munkältatoitokkal + 3 havi lohnzettel, es szemelyitekkel es amit ott adnak kitöltendö papirral megkapjätok az anmeldenbescheinigungot.

A csalädi potlek igenylesehez kell a ti papirjaitok a baba eddig megszerzett papirjai. Miutän ez is folyamatban intezheted a gyest. Itt is add be a ti papirjaitokat es a baba papirjait. Itt is gyes igenyleshez kitöltendö papirhoz csatold. Kb 3 honap mire a gyest elintezik ha minden papir bent van. A finanzamttol värjäk a visszaigazoläst. En amint megkaptam a csalädi potlekos hatärozatot bevittem a Gkk hoz.

79. mgagi
2017. júl. 23. 17:08
Majd leirom erthetöbben kesöbb.
78. mgagi (válaszként erre: 77. - Főnix01)
2017. júl. 23. 17:06

Szia! A wochengeld ügyben a betegbiztositohoz menj be.

Amig bent vagy a babäval a korhäzba, az anykönyvi kivonathoz adjätok be a ti szemelyigazolvänyotok mäsolatät, az anmeldebescheinigungot, es azt medelzettel a picurnak, häzassägi anyakönyvikivonat. Ezeket szinte mindenhol kerik. A betegbiztositohoz a gyes igenylölap kitöltese, a baba es a ti anmeldenbescheinigungotok. A finanzamthoz is + az oszträk anyakönyvikivonat.

Elöször legyen meg az anyakönyvi kivonat, majd azzal a es többipapirral a finanzamthoz menjetek, csak utäna intezzetek a gyest. Az anmeldenescheinigung is gyorsan meg van ha medelzettel es a tipapirjaitok is meg vannak. Mär most erdemes több peldänyban lefenymäsolni a häzassägit, szemelyiteket + munkältatoi igazoläs. Kerik! A babaszületese utän az ö papirjait is csatoljätok.

2017. júl. 23. 08:40

Sziasztok!

Èn is szeretnék kérdezni, még pedig azzal kapcsolatban, hogy mikor megszületik a baba, milyen teendök vannak? Illetve dolgozom, 32. héttöl nem kell, akkor már Wochengeldet kapok. Azt nekem kell valahol bejelenteni, vagy a munkáltató intézi? Illetve mekkora összegre számíthatok?

76. Andi.Bobi (válaszként erre: 69. - Dhelia)
2017. júl. 21. 22:55

Szia.

Boldog babavárást!

Nekem az vált be,hogy sokszor ettem kicsiket. Reggel ettem egy két kekszet,a legjobb az otthoni háztartási keksz,felszivja a savat.

Aztán mikor már ez sem segített a nőgyógyász írt fel sav kötőt,meg hányás csillapítót.

75. Andi.Bobi (válaszként erre: 73. - Mermancs)
2017. júl. 21. 22:49

Gratulálok!! Boldog babavárást kívánok!! Nagyon jó érzés,örülök ,hogy én is átélhettem..

14 hónapos már az én kicsi kisfiam. Igazi kis angyalka!

Írj ha van valami kérdésed ha tudok segítek!

2017. júl. 21. 21:24

Sziasztok!


Halottam olyasmit, hogy szülés után a kórházból csak akkor engednek haza, ha az albérlet mérete megfelelő... Tudna ebben segíteni nekem valaki? Ez tényleg így van, vagy csak mende-monda? Illetve, ha valaki tud egyéb kritériumról, ami a kórházból való távozáshoz kell, kérem ossza meg velem! Előre is köszönöm :)

2017. júl. 20. 21:36

A másik csoportba már írtam, de itt is megemlítem. Ma voltam az orvosnál és az ultrahangnál már volt szívverés :))) annyira csodálatos! Az egész csöppség csak 3 mm körül van <3

Az orvosnő nagyon kedves volt, sok infót is mondott (mit nem szabad enni, háziállat terhesség alatt....)

2017. júl. 20. 21:32
Viszont itt most a sav az, ami ègeti a gyomorszájad. Sajnos nekem is előjött ez a probléma. Savlekötőt nem ajánlott szedni, viszont a renie meg a gaviscon mehet. Meg tejet, ha meg tudod inni :)
71. Dhelia (válaszként erre: 70. - Mermancs)
2017. júl. 20. 10:44
Szia, köszi a tippet, már majdnem mindenre hajlandó vagyok. Igen, fura módon, ha eszek akkor utána jobb. Éhgyomorra a legrosszabb, de valamikor semmi sem segít. A gyomorszájam is szokott fájni rendesen, savam soha nem volt (mármint ami problémát okozott volna)
70. Mermancs (válaszként erre: 69. - Dhelia)
2017. júl. 18. 16:47
Szia Dhelia, evés után jobb? Nem fáj annyira a gyomrod? Valoszinuleg a sav... Gaviscont próbáld ki esetleg.
69. Dhelia
2017. júl. 18. 15:27
Ha valakit érint, és nincs túl messze akkor én Eisenstadtba tudom ajánlani dr. Andrea Nöllner-t. Nagyon szimpatikus, lelkiismeretes, ingyenes, és hamar lehet időpontot kapni. Én már mindenhol próbáltam a környéken, sehol nem fogadtak vagy csak aug. végére, de addigra már a 3. hónapba lettem volna. Jelenleg 7+5 hetes vagyok. Egész napos hányinger, napi többszöri hányás, gyomorszájfájdalom. Valakinek esetleg tippje ezek ellen?
68. Mermancs (válaszként erre: 67. - Főnix01)
2017. júl. 18. 13:55

Szia, de kedves, koszonom a valaszod :)) nem fáj nagyon, csak kellemetlen, olyan mint menzikor.

Holnap irok, mit mondott a doki ! Csak a legjobbakat neked meg a pocaklakodnak!

67. főnix01 (válaszként erre: 66. - Mermancs)
2017. júl. 18. 09:08
Szió! Ha nem nagy a fájdalom, akkor normális :) boldog babavárást és majd jelentkezz!
2017. júl. 18. 08:13

Mi a 22.-ben lakunk, a Mühlwassernál :) kicsit kint van, de sok a zöld,ès egy kis sétával ott van az U2 is.

Igen!!! Csütörtökre kaptam időpontot, el de hiszem, hogy ilyen gyorsan ment. Még mindig fáj időnként a hasam, mintha menstruációs fájdalmaim lennének, remélem meg fog nyugtatni a nőgyógyász..

65. Andi.Bobi (válaszként erre: 64. - Mermancs)
2017. júl. 17. 18:45

Szia!

Mi a 2.kerülteben lakunk,a Donaukanal mellett. Ti merre laktok?

Sikerült időpontot kérni az orvosnál?

64. Mermancs (válaszként erre: 63. - Andi.Bobi)
2017. júl. 16. 22:57

Szia Andi, köszönöm a válaszod! Remélem minél előbb eljutok az orvoshoz, ma érkeztem Bécsbe vissza és hétfőn megpróbálok mindenképp időpontot kérni :)

Bécs melyik részén laktok amúgy ?

63. Andi.Bobi (válaszként erre: 62. - Mermancs)
2017. júl. 13. 23:06

Szia!

Mi is Bécsben élünk. 14 hónapos lesz a kisfiam holnap. Én Dr.Gauffhoz jártam. Az interneten megtalálod. Kettő orvos rendel ott. Dr Manuro volt az orvosom,a másiknál egyszer voltam. 8 hetes és 3 napos voltam mikor először voltam nála. Legalább már volt szivhang! Vérvételre kellett menni. Aztán megkaptam a kiskönyvet.

Az ultrahang fizetős,35-40 euro már nem emlékszem. Meg vannak ajánlott vizsgálatok down szűrés ami fizetős.

2017. júl. 12. 14:15

Sziasztok! Én Bécsben élek és tegnap tudtam meg hogy nagy valószínűséggel várandós vagyok( 4 teszt pozitív lett). Gondban vagyok az orvossal(nőgyógyásszal), nem tudom kihez menjek...tud esetleg valaki orvost ajánlani? Ha időpontot kérek, amit általában 1-1,5 hónap után kap meg az ember,az kicsit késő az első vizsgálatra ,nem igaz ?


*köszönöm mindenkinek, aki válaszol! Tanácsoknak is nagyon örülnék, nem tudok túl sok mindent...

61. 4nitahorvath (válaszként erre: 59. - Dhelia)
2017. júl. 6. 21:37
Szia Dhelia! Én most léptem a 7. Hétbe. Mi Steiermarkban lakunk. Hogy érzed magad eddig? Orvosnál voltál?
60. főnix01 (válaszként erre: 59. - Dhelia)
2017. júl. 5. 16:06
Szió! Most a 23. hétben vagyok és Tirolban. Ha van kérdésed, írd meg :)
59. Dhelia
2017. júl. 5. 12:21
Sziasztok, én másfél éve élek (és dolgozok) Bécs mellett, és most vagyok a 6. terhességi hétben. Érdekelne, hogy van-e valaki itt hasonló szituációban?
58. főnix01 (válaszként erre: 57. - Tameri)
2017. júl. 3. 15:21
Szia. Nekem a legutóbbi infóm ilyen esetről, hogy gyest fogsz kapni, de amíg terhes vagy semmit. Fél munkaviszony után viszont jár minden.
57. Tameri
2017. júl. 3. 10:57
Sziasztok!A férjem most kapott munkát és költözünk Ausztriába. Szeretnék dolgozni,de már babát is szeretnénk. Ha nem dolgoztam még és úgy esnék teherbe ilyenkor semmilyen jövedelem nem jár a kismamának attól,hogy a férj dolgozik és állandó lakcímmel rendelkezünk kint? Hol tudok ezután érdeklődni, utána olvasni? Köszönöm előre is!
56. főnix01 (válaszként erre: 55. - 4nitahorvath)
2017. jún. 30. 17:19
Szuper hír! 😊 legközelebb fogod látni, hogy pulzál a kis szivecskéje :)
2017. jún. 30. 15:40
Sziasztok! Meg volt az első ultrahangunk! Még csak 6-7 mm a kicsike 😍 Legközelebb 3 hét múlva kell mennem. A következő ultrahangnál már szívhangot is lehet hallani, ugye? :)
54. demonhunter (válaszként erre: 51. - 4nitahorvath)
2017. jún. 25. 21:14
Már 4 éves lesz a kislányom ősszel ;)
53. 4nitahorvath (válaszként erre: 52. - Főnix01)
2017. jún. 25. 20:19
Mi voltunk Fügenbe, Serfausba meg Kolsassba is :)
52. főnix01 (válaszként erre: 50. - 4nitahorvath)
2017. jún. 25. 19:54

Kitzbühelben lakunk. És ti hol voltatok? :)

Azt tudom, hogy babamozi meg ilyenek harmad vagy negyed annyiba kerülnek otthon, mint itt.

51. 4nitahorvath (válaszként erre: 49. - Demonhunter)
2017. jún. 25. 19:04
4D-re szeretnék én is mindenképp. Most hàny hetes vagy?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook