Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama Ausztriában fórum

Kismama Ausztriában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
110. Betti_A (válaszként erre: 103. - Mermancs)
2017. aug. 12. 17:25

Ezt a Hebamme dolgot én sem értem teljesen hogyan működik, muszáj választanod egyet a kórháznál, ahova bejelentkezel vagy ennek a kettőnek nincsen köze egymáshoz?:)

Azt tudom, hogy vannak fizetős Hebamme-k, akik akár otthoni szülést is levezetnek...én maradok a kórháznál:)

Mermancs, én amikor megkaptam a héten a Mutter-Kind-Pass-ot, akkor kaptam mellé kettő beutalót is, egyet a kórházba (abba, amelyiket kiválasztod a szülésre) és egyet a háziorvoshoz valamilyen általános vizsgálatokra (háziorvosom szabin van, csak jövő héten fogok menni, úgyhogy még nem tudom pontosan miket néznek).

Több oldal is van a Mutter-Kind-Pass-ban, amit állítólag a háziorvosodnál töltenek ki és vezetnek neked. Ha minden vizsgálatot betartassz, akkor szülés után a terhesség alatt felmerült összegek egy részét vissza tudod igényelni.

109. Verus1987 (válaszként erre: 106. - Andi.Bobi)
2017. aug. 11. 11:15
Húúú... hát nagyon ügyes voltál, hogy ezt kibírtad... ez borzalmasan hangzik így leírva is... Tiéd a Nobel díj!!! :) Nem megy a hebamme? A neten olvastam, hogy ő jár ki utána, akkor ez falsch info... Azért jó, hogy így megosztjátok a tapasztalataitokat, sokat tanulhatunk belőle, mi akik előtte vagyunk..
108. Andi.Bobi (válaszként erre: 107. - Mermancs)
2017. aug. 11. 06:08

Szia

Nem jön dehogy..

107. Mermancs (válaszként erre: 106. - Andi.Bobi)
2017. aug. 11. 05:27

Andi, nem semmi amit végigcsináltál! Nem hittem, hogy akár ennyit is várhatnak a császár előtt.

A hebamme ment utána hozzátok?

106. Andi.Bobi (válaszként erre: 104. - Verus1987)
2017. aug. 11. 01:32

Igen a természetes szülés hívei,csak akkor avatkoznak be amikor már nagyon kell.

Csütörtök délután fél 5 kor folyt el a magzatvíz,bementünk a kórházba,csináltak ctg -t,meg ultrahangot,nem folyt el az egész víz. Be fektettek egy szobába,ahol még ketten voltak már megvolt a babájuk. Egész éjjel járkáltam,meg az órát néztem,tíz perces fájások voltak. Reggel 7 percesek. Aztán délelőtt rám rakták a ctg gépet és órákig rajtam volt. 4 óra felé felraktak egy tágító zselét. Este hétkor már nagyon fájt...a szülőszobába még nem mehettem be,csak öt vagy három perces fájásokkal már nem tudom,a szobába már nem akartam maradni,mert 7 ig volt a látogatás,így a párommal a folyosón voltam. Ott vajúdtam kint,szinte a falat kapartam. Olyan érzés volt hogy mindjárt kiesik a kicsi,nagyon nyomta...kilenc óra felé bemehettünk a szülőszobába. Volt benne minden fürdőkád,tusoló,wc, kanapé na meg az ágy:)

Éjfélkor már sírva könyörögtem a császárért. Azt mondták nem lehet,csak ha baj van. Csütörtök reggel óta nem aludtam,délután óta nem ettem! Mondtam már nem bírom. Adtak egy infúziót,a ctg rajtam volt,meg a derekamra melegítő párnát. Így aludtam két fájás között. Másnap tusolni kellett,aztán bekötötték az oxitoxint. Olyan nagy fájások lettek,mikor 3 cm re tágultam,akkor kaphattam epiduralis érzéstelenítést. Gép adagolta folyamatosan. Ez eltartott délután 5 ig,mikor eldöntötték császár lesz. 17. 44 kor lett meg a kisfiam. A férjem végig velem volt,ő fogta meg a kicsit

és hozta oda nekem. Kitartott mellettem az éjszakai vajúdás alatt,mindig mondta nagy levegőt:)

Születéskor a kicsi fején egy karika benyomodás volt ,szegény jött volna kifelé:),másnapra elmúlt szerencsére.

Ilyen volt az én szülésem,nagyon féltem az igaz de mennék mégegyszer...

105. Andi.Bobi (válaszként erre: 101. - Mermancs)
2017. aug. 11. 00:59

Szia!

Köszi jól vagyunk. A kicsikém általában egy kis angyal..de mostanában próbálgatja meddig mehet el. Van ,hogy a pelenkázás egy nagy hadakozás,van hogy tűri szépen. Aztán ahogy kész van nevet örül én meg megpuszilom..

104. Verus1987 (válaszként erre: 102. - Mermancs)
2017. aug. 10. 20:26
Igen... pont ezen akadt meg a szemem nekem is... 2-3 nap vajúdás... Hallottam róla, hogy itt (Ausztria) nagyon a természetes folyamatok hívei... na de ennyire???
2017. aug. 10. 09:23

Ez a hébamme ügy hogy működik? Szülésnél és szülés után van kapcsolat vagy előtte is? Annyira nem tudom hogy működik. Ti amúgy elmentetek a háziorvoshoz ?

Én eddig csak a nőgyógyásznál jártam

102. Mermancs (válaszként erre: 100. - Andi.Bobi)
2017. aug. 10. 09:21
Ez nagyon hosszú idő, húha... Nem hagytak téged könnyen megszülni!
101. Mermancs (válaszként erre: 97. - Andi.Bobi)
2017. aug. 10. 09:20

Mi is szép környéken lakunk, csendes, Donauspitaltól nem messze a 22.-ben.

Már beleléptem a 9. hétbe és 23.-án megyek a nőgyógyászhoz.

13. hétre van időpontom a Donauspitalban tarkóredő mérésre. Bár velem semmilyen hébamme nem bedzélgetett és vért sem vettek mikor bejelentkeztem. (Az első nőgyógyászati látogatásnál vettek tőlem vért)


Hogy vagy amúgy? Babócád jól viselkedik? :)

100. Andi.Bobi (válaszként erre: 99. - Főnix01)
2017. aug. 10. 01:20

A kórházban a szülészeten hebammek segítenek,orvos csak akkor jön ha baj van...

Nekem császár lett a vége,csütörtök délután folyt el a magzatvíz,szombaton 17.44 kor született meg a kisfiam. Nehéz volt..de van egy kis angyalkám!

99. főnix01 (válaszként erre: 97. - Andi.Bobi)
2017. aug. 9. 22:59

Szia!

12. hétig? Az komoly! Tirolban lakunk, nekünk ittazt mondta a doktornő, hogy a 36. héten elég bejelentkezni. :O a bábával még nem is beszéltünk, nem is tudom, hogy kötelező-e.

98. Andi.Bobi (válaszként erre: 96. - Mermancs)
2017. aug. 9. 22:45

Szia!

Hogy vagy? Hányadik hétben vagy már?

97. Andi.Bobi (válaszként erre: 95. - Betti_A)
2017. aug. 9. 22:41

A 12. Hétig kell kórházat választani. 10-11 hetes terhes voltam amikor mentünk az időpont miatt a Donauspitalba. Ott kaptam egy listát amin rajta volt pár kórház már nem emlékszem mennyi. Telefonon hívta a párom őket és a Wilhelminaban kaptunk helyet a szülés időpontjára. Ott adtak egy időpontot amikor be kellett menni beszélgetni a hebammeval, vért vettek ,kikérdeztek mindenről....

megnézték a papírokat,kis könyvet..

Mi a 2. Kerületben lakunk,nekünk is szép a környék ,a duna csatorna mellett lakunk.

2017. aug. 9. 18:57

Én az első nőgyógyászati lâtogatâs utân bejelentkeztem a Donauspitalba, szoval elég hamar.

Betti, minel elobb annâl jobb, minek húzni? :)

95. Betti_A (válaszként erre: 94. - Andi.Bobi)
2017. aug. 9. 18:23

Köszönöm a tippet! :)

Mennyivel előbb kerested a kórházat, hogy már nem volt hely ott ahol szerettél volna?

Dolgozom már több mint két éve, de csak rész munkaidőben, ami most jól jön, így kicsit könnyebb lesz talán a későbbiekben is...

Elég messze lakunk, ez sem könnyíti meg a kórházválasztást, 11. kerület déli részén, Kaiserebersdorf, szinte már Schwechat határán...:) de legalább szép és nyugis a környék

94. Andi.Bobi (válaszként erre: 93. - Betti_A)
2017. aug. 9. 13:57

Szia!

Én is oda jártam orvoshoz! Nagyon rendesek! Én a Wilhelmina spitalban szültem császárral. Nem ott akartam,de máshol nem volt hely abban az időpontban mikor ki voltam írva. A Donauspitalban szerettem volna,ott volt az epe műtétem meg tíz hetes terhesek is bent voltam hányás és magas máj értékek miatt.

Merre laktok? Dolgozol?

2017. aug. 9. 08:09

Sziasztok!

Mi lassan két és fél éve élünk Bécsben és nemrég tudtuk meg, hogy babát várunk. Dr. Gauff & Dr. Manurung-nál nagyon hamar kaptunk időpontot (egy héten belül), őket tudom ajánlani, WGKK-t elfogadják. Első alkalommal elvégzik a saját terhességi tesztjüket, ha jól emlékszem 45 euro, ezt nem fizeti a kassza. 6+1 hetesen már kaptunk a héten ultrahangos fotót, Mutter-Kind Pass-ot.

Azt mondták, hogy mindenképpen kezdjünk el kórházat keresni már most, ahova bejelentkezünk a szülés miatt, ebben viszont kicsit tanácstalanok vagyunk, tudtok esetleg ajánlani valamit?

92. Andi.Bobi (válaszként erre: 91. - Verus1987)
2017. júl. 31. 19:22

Szia!

Mi négy éve élünk itt Bécsben. Tavaly májusban született a kisbabánk.

Szívesen beszélgetnék én is...

2017. júl. 30. 20:04
Sziasztok! Egy hónapja élek a férjemmel Bécsben.. Lassan mi is belevagnank a családalapításba, jó lenne beszélgetni erről és bármiről itt élő magyar nőkkel.. Nincsenek itt barátaim,és jó lenne ismerkedni.. Van valaki esetleg,aki hasonló helyzetben van?
90. mgagi (válaszként erre: 89. - Főnix01)
2017. júl. 25. 12:03
Nincs mit! Bärmi van kerdezz nyugodtan.
89. főnix01 (válaszként erre: 88. - Mgagi)
2017. júl. 25. 09:50
KÖszönöm szépen a segítséget :)
88. mgagi
2017. júl. 24. 21:59
Több fénymásolat legyen mindenből legalább 3-4, a lohnzettelt kivéve mert azt csak az anmeldebescheinigunghoz kérik. A Finanzamt csak arbeitsbestätigungot kér.
87. mgagi
2017. júl. 24. 21:56

Leirom miket szerezzetek be:

-Medelzettel (kaptok a kórházban)

-mind két szülő személy igazolvány másolat

-házassági anyakönyvi kivonat

-anmeldenbescheinigung

-arbeitsbestätigung

- utolsó 3 hónapnyi Lohnzettel

értelem szerűen szülés után csatoljátok hozzá a baba

-születési anyakönyvi kivonatát

-anmeldenbescheinigungját.

A konzulátus is kéri a baba papírjait és a tiéteket is.

azt hiszem nem hagytam ki semmit.

86. mgagi
2017. júl. 24. 20:52
Bocsi, szoval a medelzettelt irassätok alä a Vermieterrel.
85. mgagi (válaszként erre: 84. - Főnix01)
2017. júl. 24. 20:45

Nem tudom hogy mietwohnungba laktok e mert ha igen, a töltött medelzettelt aläiratva bemesz magiszträtba ahol a tieteket is inteztetek. Azt adjätok az anyakönyvi kivonathoz. A csalädi potlekot a finanzamtnäl kell intezni,

A gyeshez nem kell a Baba utlevele. Oszträk anyakönyvi kivonat, anmeldenbescheinigungot , es a finanzamttol a hatärozat hogy kapjätok a csalädit a baba utän. De a papiron rajta van a gyes igenyleshez milyen papir kell meg.

2017. júl. 24. 19:10

Akkor most mégegyszer, pontokba szedve, hogy jól értem-e :D

1. A baba anyakönyvi kivonata, amihez előtte el kell intézni a baba meldelzettel-jét.

2. Elintézni a baba Anmeldenbescheinigung-ját

3. Családi pótlék igénylése. (ezt hol tudom megtenni?)

4. Gyes igénylése. (ehhez kell a babócának az úútlevélszáma, amit a nagykövetségen tudunk elintézni, igaz?)

És ez így időrendi sorrendben van?

A családi pótlékos papírt miért kell bevinni a gkk-hoz?

Bocsi, hogy érthetetlennek tűnök, de olyan komplikált. Ezek az ügyintézések sosem volt az erősségem)

83. mgagi
2017. júl. 24. 17:36
A regi häzassägit anno leforditattuk azt tudom, de amit 2015-ben csinältattam mondta a nö hogy ez mär Eu-s. 3 nyelven van rajta minden.
82. mgagi (válaszként erre: 81. - Főnix01)
2017. júl. 24. 17:32

Nekünk uj häzassägink volt. Szerintem nem kell.

A konzulätusra kell menni a babäval. De jobban megeri mintha otthon csinältatnäd. Mi haza küldtük . Aki ket honappal kesöbb szült nälam mär meg van minden a babänak. Mi pedig hetvegen megyünk haza es intezzük a szemelyit.

81. főnix01 (válaszként erre: 80. - Mgagi)
2017. júl. 24. 17:06

SZia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Még az lenne a kérdésem, hogy a házassági anyakönyvi kivonatot le kell fordíttatni?

És az tényleg igaz, hogy a nagykövetségre kell elvinni a picit, hogy megcsinálják neki az útlevelet?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook