Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama Ausztriában fórum

Kismama Ausztriában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
140. süni32
2017. okt. 2. 20:17
Probálok mindenre reagálni!😀 Szóval....27 euro lehet hogy valamilyen orvosi számlából adodik...nőgyogyasz? Lehet valahol dokinál voltál? Kizart hogy naponta utaljanak. Nekem két vetélésem volt. Plusz 3 naponta migrén...2x voltam az Amst Arztnal...masodjara egy migrénes napomon...belehánytam a csapba mondtam ez 3 naponta igy megy...majd kiirtak Freistellungra....vetélés miatt nem irtak volna ki.csak nagyon nyomós indokkal tudsz vegig betegszabin maradni de vegig hivogatnak be kontrollra kvázi cseszegetnek...szóval pl pszichiatriai indok...ha az arbaitsinspektornál jelzed hogy a munkahelyen nem alkalmasak a körülmények kimegy kontrollálni...max 9 órát dolgozhatsz naponta.és köteles könnyitett munkàt adni..ha dohányzo a hely egyből freistellungra kell hogy vegyenek....a kulcs nálad hogy bemész az arbaits inspektorhoz elmondod ezeket..majd ő kimegy...ha oda visszamennél dolgozni ez az út nem tul jó....nekem a migrénnel és neurologus papirral sikerült...sokan rettegnek a vetéléstől..nem alszanak...panikolnak..pszichiater ajanlásával kiirhatnak...
139. Dhelia
2017. okt. 2. 10:38
Ja még annyi, hogy a biztosítómnál is próbálkoztam ők átvették az ügyem, küldtek papirt a munkahelyemnek, így ők a Tabakgesetzre hivatkozva tudnának mentesíteni. De szerintem nem fognak, mivel a dohányzó el van választva a nemdohányzótól de akkora a forgalom hogy mindig kiömlik a füst ahogy ki be járkálnak. Nekik is érdekük lenne pedig hiszen a 20dik héttől csak 4 órát dolgozhatnék állva... a többit ülve kéne, de ülőmunkát nem tudnak biztosítani.
138. Dhelia
2017. okt. 2. 10:31

Fú köszi az infókat. Ma kaptam valami 27 eurot ez nem világos, hogy mi, a betegbiztosítómtól érkezezt. Ugye nem naponta utalják?


Én voltam már az Arbeitsinspektoratnál és a betegségeim alapján nem tudtak kiírni annak ellenére hogy volt ajánlásom a nőgyógyásztól.


Illetve még az érdekelne hogy ha végig betegszabin maradok (az esetben ha nem kapom meg a v.M.schutzot) akkor a Wochengeldem hogy fog alakulni? Mert hallottam hogy az előző 3 hó bérből számolják ki. Na én még azt sem tudom, hogy mennyo pénz jön a biztosítótól.


Egy étteremben dolgozom a reptéren bárosként, a munkakörülmények siralmasak, emelgetni kell folyamat, 9 órákat állni szünetek nélkül...

137. süni32
2017. okt. 2. 09:05
Kérdezz még ha nem voltam világos! Kicsit rosszul aludtam
136. süni32
2017. okt. 2. 09:05
A 17héttől vettek engem freistellungra...migrénes rohamokkal...nem tudtam a munkàmat ellátni. Ha az Amstarzt ez megadja utàna kb 1,5 hèt és jön egy határozat róla. Az utolso 3 havi lohncetlitből számoljàk az összeget. Kb ugyan annyi a pénz mint amikor dolgoztál. Nekem kicsivel több. 4 hetente érkezik a pénz a bankszámlàdra. A biztositó azért fog csúszni mert a jofej munkahelyed valószinűleg nem küldte el a fizetési papirokat adatokat..minden hosszu krankenstadnál a munkáltatónak a biztositó felé intézkednie kell. Sokszor ez a gond...
135. Dhelia
2017. okt. 2. 08:52

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy van e valakinek tapasztalata a "vorzeitiger Mutterschutz"-al kapcsolatban, tehát akinek sikerült már megkérvényeznie.

Illetve problémás terhesség miatt táppénzen vagyok már egy jó ideje, (hányás a mai napog tart, szédülés, 2 hétig vesegörcs kő miatt, ami azelőtt sose volt, stb) és a fizetésem felét fizette csak ki a munkáltató. Tapasztalat, hogy a betegbiztosító mennyit és mikor fog utalni?

Bármilyen info jól jönne. Közben intézkedek, de már pár hete nem halad semmi.


18+4 km

134. Nanu (válaszként erre: 133. - Főnix01)
2017. szept. 2. 20:33
Szerintem csak személyesen lehet kikérni.Én anno csak úgy tudtam.
133. főnix01 (válaszként erre: 131. - Süni32)
2017. szept. 2. 20:09

Köszi az infót! Akkor jövőhéten fel kell keressük, mert már a 32. hétben leszek és mi még nem is beszéltünk a Hebammeval :/

Vajon a születési anyakönyvi kivonatomat anyukám is ki tudja kérni, ha írok meghatalmazást?

132. süni32
2017. szept. 2. 19:43
Ezt irja...deren kosten von der Krankenkassa übernommen werden....ez jo...főleg ha jót választassz...védőnő csak kicsiben szülés körüli időre😃
131. süni32
2017. szept. 2. 19:41

Hebamméra visszatérve...18-22 hétig jelentkezés nala.ha otthon akarsz szülni:maximum 4 látogatás a 40ik hétig. További max 3 látogatás a 41 hétig ha nem szültél meg.

Ha korhazban szülsz max 2 látogatás a terhesség alatt, vagy te mész max 2x hozzá. Szülés után naponta 1 látogatás az 1-5 nap közt. Kvazi otthon vagy meg a korházban. Utána max 7 tovabbi látogatás vagy te mész hozzá a 6 naptol a 8 hétig..a krankenkassa ezt fizeti. Egy választott privát hebamennál aki nincs benne ebben a körben azaz privát 80% os támogatást kapsz....ezt olvastam ki a könyvböl. Hebamme.at minden fennt van...

130. süni32
2017. szept. 2. 19:20
Mindkét anyakönyvi kivonat kell.. (voltunk szülőszoda látogatáson Eisenstadtba)..forditatást nem kérnek állítólag. 3 hét múlva ott szül egy barátnőm...mindent tudni fogok...voltam bennt a krankenkasszánál..ott azt mondták....ahogy megszületik be kell jelenteni a kórházi ideiglenes anyakönyvel igy megindul az eljárás...természetesen elötte el kell döntened mennyi időre maradsz otthon(céggel egyeztetve)...az adóhivatalnál a csaladi potlék intézés macerásabb és hosszú...főleg ha apa itthon dolgozik...mivel ott a két állam a különbözetet számol.
2017. szept. 2. 18:53
SZiasztok! Eszembe jutott egy kérdés: ha házasok vagyunk, akkor is kell mindkettönk születési anyakönyvi kivonata?
128. Nanu (válaszként erre: 127. - Süni32)
2017. szept. 2. 18:29

Én a fiamat Sopronban szültem azért szerettem volns kint szülni,mert elég gáz volt.

A párom itthon dolgozik.Tudom,hogy min. 6 hónap mire pénzt kapunk.Csak az érdekelne hogy ha kinnt szülök egyből el lehet e indítai a gyes kérelmet vagy meg kell várni míg honosítják a születésit.

127. süni32
2017. szept. 2. 13:44
Az Eisenstadti kórhazba már ugy kell menni hogy a házassági és születési anyakönyvi kivonatokat vinni kell. Ha megszületik a Kicsi kiállítanak egy német nyelvűt, nekünk majd azzal kell a Soproni polgármester hivatalba menni. A védőnőtől tudom hogy mindenképpen ellátják a Babát. Sok ilyen van Sopron környékén. Tavaly egy barátnőm szülésén voltam Sopronban...nah elég is volt. A vetélések miatt az Eisenstadti illetve a Soproni kórházban is feküdtem.....Az osztrák csaladi pótlék és a gyes igy sem rugalmas...számolni kell vele hogy lassú folyamat főleg ha az egyik szülő magyarországon dolgozik. Mi szerencsések vagyunk mindketten kinnt dolgozunk.
126. Nanu (válaszként erre: 125. - Süni32)
2017. szept. 2. 09:54
Szia!Azt szeretném kérdezni,hogy mit tudsz a születési anyakönyvi kivonat honosításáról?Én is kinnt dolgozom és Sopron mellett élek.Szerettem volna kint szülni de nekem azt mondták hogy 8 hónap is lehet míg honosítják itthon a születésit és addig kint a gyest sem lehet igényelni és addig itthon nincs biztosítva a gyerek.Ha válaszolnál azt nagyon megköszönném.
125. süni32
2017. szept. 2. 07:56
4-5 naponta....sajnos hányással étlen szomjan. Változatos erősséggel. Mexalen kicsit sem segit...Neurologus sem tud adni mást...csak vénásan mexalent ami úgy sem használ...Sokat logatom a fejem a kanapéról az valamennyit segít. Fél óránként 3 perc. Similasan cseppek, Spigelon gyogyszer...ezek mind homeopátiásan...kicsit enyhítenek...kórházban itt elég a 30 hét után jelentkezni.
2017. szept. 1. 15:51

Sajnos nekem is elég gyakran van migrénem...mexalen-t szoktam rád bevenni, kicsit segít, de nem mulasztja el es altalaban masnap is fáj még..

Én amúgy már itt Bécsben rég bejelentkeztem a korhazba.

123. Nanu (válaszként erre: 116. - Süni32)
2017. szept. 1. 15:49
Szia !Írtam neked privát üzit😊
2017. szept. 1. 14:56

Akkor megyünk bejelentkezni.

Neked már kellett jelentkezned?

121. főnix01 (válaszként erre: 120. - Süni32)
2017. szept. 1. 14:55

Milyen gyakran van migréned? Szegény :(

Most vagyok a 31. hétben.

21-én megyünk újra dokihoz, és akkor kapok beutalót a kórházba

120. süni32
2017. aug. 31. 21:04
Itt Niederössterreichban minden más...:)..itthon vagyok..nem kellett kórházban maradnom...nem tudnak a migrénen segíteni...ki kell bírom...hányadik hétben jársz? Első Baba?
119. főnix01 (válaszként erre: 116. - Süni32)
2017. aug. 31. 17:21

Szia!

Jó egészséget és kö nyű babavárást kívánok! Nem egyszerű Neked :/ brnt is fekszel a kórházban?

Itt Tirolban a cukorterhelésnél adott a doktornő jó cukros lötyit és 3x vett vért. Egyet előtte, másik kettőt utána.

Jövőhéten hívjuk fel a Hebammet. Nem is tudom, ez a rendszer tartományonként más?

118. süni32
2017. aug. 31. 17:20
Elvileg az Osztrák nőgyógyásznál kapsz egy Dobozt teli prospektussal meg próba termékekkel. Ebben van benne: Hebammen elternbroschüre 2017 Kinder kommen durch Frauenkraft www.hebammen.at
117. süni32
2017. aug. 31. 17:07
Van egy prospektusom erről az uj Hebamme rendszerről. Átolvasom és leírom hogy van. Holnap lesz idő rá a cukorterhelésen.
116. süni32
2017. aug. 31. 17:05

Köszönet!

Eisenstadtban fogok szülni. A 17. héttől veszélyeztetett Kismama vagyok mivel volt két vetélésem és 3-4 naponta 12-18 órás migrénes periódusaim vannak. Külön Story hogy mennyire nehezen adják meg Ausztriában a veszélyeztetett "titulust". (Mivel ha ez vagy köteles a KRankenkassa Wochengeldet biztositani a szülésig. Több pénzt kapok így mintha dolgoznék. Szóval ez az ok.) A fájdalmak ellenére bírom. Bármit kibírok :)))) Holnap megyek Cukor terhelésre ami elég mókás lesz mert Ausztriában megmérik reggel Vércukor mérővel ujjbegyből majd adnak egy szölőcukrot és két óra múlva megint. Semmi Vénás vér. Errefelé nem így megy....:)

115. Mermancs (válaszként erre: 114. - Süni32)
2017. aug. 31. 15:52

Gratulalok! :))

Hogy érzed magad?

Melyik korhazban fogsz szulni?

114. süni32
2017. aug. 31. 13:45
Sziasztok! 9 éve dolgozok nővérként Badenban, de Sopronban élünk. 25 hetes kismama vagyok. Kinti, magyarul beszélő nőgyógyászom van. A Baba egy Bécsi Lombik klinikán fogant meg, Eisenstadti hátérrel. Gyűjtöm a tapasztalatokat.....
2017. aug. 15. 22:38
Sziasztok. A velemenyeteket szeretnem kerni :) mi parommal mar egy ideje kint dolgozunk, igaz csak szezonalisan, de ezt a nyarat kihagytuk, itthon maradtunk kicsit. Közben terhes lettem, most vagyok 8 hetes. Lassan viszont mennenk vissza. De igy terhesen gondolom nem igazan fog engem senki felvenni. Kinek mi a velemenye? Ha paromnak lesz munkaja, ugy tudom nekem eleg az ams nel jelentkezni es biztositva leszek?! Legalabbis igy hallottam. Juttatast nyilvan nem kapok mig nem szuletik meg a gyerek, utana gondolom a gyest kaphatomeg a csaladi potlekot, de azert mwg van 7 honap es nem lenne rossz valamit melozni addig is. A masik, hogy azt sem tudom mennyire gyorsan kell korhazban szülesre jelentkezni?! Mar mostanaban vagy lehet kesobb is? Kerlek irjatok, aki tud a temaval kapcsolatos dolgokat. :)
112. Andi.Bobi (válaszként erre: 111. - Betti_A)
2017. aug. 15. 13:18

Köszönöm!

Igen nagyon "megszenvedtem" sajnos..

a terhesség alatt is voltak problémák velem,magas májértékek,amik hétről hétre csak nőttek,állandó viszketés,ami már elviselhetetlen lett,nem alvás ,szóval minden! A magas májértékre ursofalk gyógyszert kaptam,napi hat szemet,ami javította az epesav szintet így jobb lett kicsit.4 hónapig állandó viszketés

volt,véresre vakartam magam,állandó tusolás krémezés minden volt.. Ahogy megszületett a fiam abba is maradt! Ezt azért írtam le ,hogy ha valaki esetleg ebben a helyzetben van tudja mondani az orvosnak az ursofalk gyógyszert. Valamelyik fórumon olvastam én is és így mondtuk az orvosnak,hogy M.országon adják ezt a gyógyszert erre. A gyógyszert amúgy már ismertem mert az epe műtét után szedtem sokáig.

111. Betti_A (válaszként erre: 106. - Andi.Bobi)
2017. aug. 12. 17:27
Andi, ezt még olvasni sem volt egyszerű, gratulálok, örülök, hogy minden jól alakult!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook