Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama Ausztriában fórum

Kismama Ausztriában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
200. Vic100
2022. júl. 6. 19:13
Bocsánat az elirásért, 40 év felett akar lenni.
199. Vic100
2022. júl. 6. 19:13

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy 40 év felett a 12 heti genetikai kombinált szűrésért kell fizetni Ausztriában? Azt tudom, hogy a nem kötelezőkért igen, de mivel 40 év alatt ez kötelező , nem tudom így mi a helyzet… Köszönöm

2021. márc. 22. 10:04
Sziasztok! Van itt valaki, aki Bécsben várandós, itt fog szülni. Első babánkat várjuk és lenne pár kérdésem kórházzal, Hebamme-val kapcsolatban. Ki mikor választott kórházat? Köszönöm a válaszokat előre is! :)
197. Guruljka (válaszként erre: 190. - Mermancs)
2021. febr. 17. 20:20
Köszönöm! :D Lényeg, hogy használható, amit küldtem.
2021. febr. 17. 20:01
Sziasztok! Van valaki itt aki jelenleg várandós aki Eisenstadtban , Wiener Neustadtban vagy Oberpullendorfban fog szülni? És ingázó nem pedig kint él. Láttam elég sokan leírtátok már ennek a menetét viszont ha valaki segítene össze szedni egybe mindent lépésről lépésre azért hálás lennék. Meg lenne egy két kérdésem is. Köszi a válaszokat🙂
195. Mermancs (válaszként erre: 191. - Főnix01)
2019. jún. 24. 10:37
igen, tenyleg hihetetlen... foleg ugy, hogy ferjnel vagyok, o ugye osztrak, a gyerekunk is osztrak allampolgar, itt jartam dokihoz illetve szultem stb... ez mind mind nem volt eleg. Viszont legalabb megoldodott, de az a huzavona amit lerendeztek. :O
194. Guruljka (válaszként erre: 191. - Főnix01)
2019. jún. 18. 16:36

Nyilván a korábbi visszaélések miatt ellenőriznek jobban.

Sajnálatos, hogy történt ilyen.

Az illetők nem gondoltak bele, hogy előbb-utóbb úgyis minden kiderül, és mások isszák meg majd a levét. Én személy szerint remélem, hogy nem úszták meg nyom nélkül, és a jogtalanul felvett összegeket megfizettetik velük.

193. főnix01 (válaszként erre: 192. - Andi.Bobi)
2019. jún. 18. 16:27
Azèrt ez nagyon durva, màr-màr diszkriminàciò😡 szègyelljèk el magukat 😡
192. Andi.Bobi (válaszként erre: 191. - Főnix01)
2019. jún. 18. 16:09
Nálunk most volt ellenőrzés szeptembertől januárig tartott, addig nem kaptunk családit. Nézték, hogy a gyerek tényleg itt lakik e, jár e bölcsibe... Jó soká tartott:(
191. főnix01 (válaszként erre: 190. - Mermancs)
2019. jún. 18. 15:21

Tènyleg? Nàlunk ilyen nem volt. Lehet azèrt, mert Tirol messze van a magyar hatàrtòl?

Azèrt durva, hogy ennyire leellenőrzik az embert. Mondjuk sokan voltak, akik kijàtszottàk koràbban a rendszert.

2019. jún. 18. 12:30
Guruljka mindent jól belinkelt... Ami viszont néha sokáig eltart, igazolni, hogy tényleg Ausztriában van a megélhetési központ. Mindent kérnek! A banszamlakivonattol kezdve, hogy mi mindent vettél, fizetsz itt... Úgyhogy erre huzavonara fel kell készülni. Ez bőven túllép a Hauptwohnsitzen :)
189. Guruljka (válaszként erre: 187. - Guruljka)
2019. jún. 13. 22:49
Örülnék egy visszajelzésnek, hogy tudtam-e segíteni.
2019. jún. 10. 22:39

[link]


Ez az adóhivatalok listája, ahová igazolásért fordulni lehet.

2019. jún. 10. 22:38

Ha külföldi személy a gyermekkel Ausztriában lakik, akkor ezt a NAG-kártyával kell igazolnia. (Külföldieknek kiállított lakcímkártya, a letelepedési törvény 8. vagy 9. paragrafusa alapján.)


Időbeni feltételt nem találtam.

2019. jún. 10. 22:30

A leírásban azt találtam, hogy

"Grundsätzlich haben Eltern unabhängig von der Höhe ihres Einkommens Anspruch auf Familienbeihilfe, wenn sich der Mittelpunkt ihrer Lebensinteressen in Österreich befindet (ständiger Aufenthalt) und das Kind mit ihnen im gemeinsamen Haushalt lebt, also sich ebenfalls ständig in Österreich aufhält."


Magyarul:

"Alapvetően a szülők, jövedelmük összegétől függetlenül jogosultak családi pótlékra, ha a megélhetési érdekeik központja ( állandó tartózkodás) Ausztriában található, és a gyermek is velük közös háztartásban él, tehát szintén állandóan Ausztriába tartózkodik."


Azt is leírják itt, hogy a törvények értelmében elsődlegesen az anyának folyósítják.

185. Guruljka (válaszként erre: 184. - Noemi3)
2019. jún. 10. 19:15

Hauptwohnsitz.


Kár, hogy nem tudsz németül, itt meg lehetne érdeklődni.

De mindjárt megpróbálok rákeresni, csak most még munkám van.


[link]

184. Noemi3
2019. jún. 10. 19:11
Sziaaztok:) olyan kèrdèsem lenne hogy Ausztriai gyerekvàllalàshoz szüksèges àllando( Hauptwohnzit) ès mennyi idővel azelőtt kell legyen munkaviszonyod?☺️
2018. febr. 27. 12:57

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

6 hetes veszélyeztetett ikerterhes vagyok. Ausztriában dolgozom szeptember óta ingázóként egy magyar munkaközvetítő által (csak az adót fizetik utánam Ausztriába). Ebben az esetben igényelhetek valamilyen juttatást (Wochengeld, GYES, CSP...stb.) Ausztriából?

Van esetleg ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalatotok?

182. süni32 (válaszként erre: 181. - Banksy)
2018. jan. 15. 14:46
Szia! Eléggé faramuci a helyzet....mivel jogod van szabad orvosválasztáshoz el kell fogadja. Mint a táppènzes magyar papirt is. Kerdeses szerepel e a magyar papiron a várhato szülés időpontja? Én nem rizikóznèk..amíg nincs bestatigungod (osztrak) a terhességről amit a céged lejelent az Arbaitinspektornak. Addig senkinek ne szólj. Én az egészségügybe dolgozom. Ugye a törvény úgy van hogy amint tudomàst sterzel a terhességről mondanod kell...ez azért van hogy ha veszélyes ràtok a melo..egyből jogod van a könnyitésre....de ugye nekik kell hivatalos papir rola..de a nődokik időpontot kb 7 hrtre adnak...es csak a szivverésre állitjak ki a papirt mert sok a vetélés..tehát kb 7ik héten...èn emiatt mert a munkám veszélyes volt emelgetés stressz...addig mig nem jutottam el a dokihoz betegszabin voltam.. Ne feledd ti vagytok az elsők! Teljesen mindegy kollègák fönök mit gondol a betegszabirol...meg sem kerdezheti mi bajod van...mert lehet pszichés gondod is...ezert nincs a betegpapiron sem hogy mi a diagnozis....
181. Banksy
2018. jan. 15. 13:12
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy most vagyok kb 5 hetes terhes. Ausztriàban dolgozom vendéglàtàsban, ahol elég stresszes,eröltetett a munkamenet.A mai nap folyamàn komoly görcseim lettek,ezért be kellett mennem a kòrhàzba magyarorszàgon, ahol megerösítették a terhességet, viszont az ausztriai orvoshoz csak jövö héten megyek. Holnap megyek vissza dolgozni, de lassan meg kéne mondanom a fönöknek ezt a tényt, mivel nem akarok hazudozni, hogy ma miért nem voltam dolgozni és a jövö héten pedig bejelentem a terhességet. Ha szòban mondom el,viszont magyar igazolàsom van màr a terhességröl, akkor kirúghatnak még?
180. Vic100 (válaszként erre: 179. - Nanu)
2018. jan. 12. 13:47
Igen azt tudom. Lassan mar egy eve naluk vagyok csak eddig lizing cegen keresztul, és ha most atvesznek ök a lizing cegemtol fixre, azt nem tudom h probaidos leszek-e v minden megy tovabb ahogy eddig volt. Jelen esetben ez nem mindegy... de ha odakerul a sor Majd meglatom mit ajanlanak, nyilvan nekem a probaido nem jó...
179. Nanu (válaszként erre: 178. - Vic100)
2018. jan. 12. 13:12
Meg kell lenni egy bizonyos idejű munkaviszonynak.Ha jól tudom 3 hónap.
178. Vic100 (válaszként erre: 176. - Süni32)
2018. jan. 11. 16:39

Köszönöm szépen a hozzászólásod :) Átnézem amit küldtél...

Ha esetleg közben átvesznek fixre az ugye nem befolyásol semmit? Úgy értem ephogy alkalmaz a cég es teherbe esem...

177. süni32
2018. jan. 11. 14:37
176. süni32 (válaszként erre: 175. - Vic100)
2018. jan. 11. 14:36

Szia!


Nem veszik automatikusan veszélyeztetettnek a kor miatt.van egy lista mikor vesznek veszélyeztetettnek.Bejelented a terhességet hivatalosan nőgyogyász papirral. Addig ne is mondjad senkinek...de a festék es a többi miatt a nőgyogyász időpontig betegszabi...utána ha bejelentetted a cèg köteles lejelenteni az Arbaitsinspektoratnak. Valoszinűleg a cèg tevekenysége miatt megadnák. Küldök majd egy linket ahol látod a freistellung kritériumait.

175. Vic100
2018. jan. 11. 13:45

Sziasztok! Nemrég találtam rá a fórumra és nagyon megörültem neki mert nagyon hasznos dolgokat találok így olvasgatva. Èn 1 éve dolgozom Ausztriában, a párom 4 éve és gyerekvállás elött állunk... Most kezdtük el a projektet és igazából várjuk a fejleményeket :)

Nem vagyunk màr túl fiatalok 36 és 37 évesek vagyunk, mindkettőnknek első baba. A kérdésem az lenne, hogy ilyen korban veszélyeztetett terhességnek veszik itt? Van valakinek erről bàrmiféle tapasztalata? A másik dolog pedig ami szerintem komolyabb, hogy én egy metál cégnél dolgozom ez úgy néz ki , hogy ablak és ajtó kereteket küldünk be a festőbe. Két műszak , folyamatos álló munka, emelgetés ( olykor elég nehéz darabokat) boxok, wagenek tologatása, húzása. Ez a része engem jobban aggaszt 😐 Ennél a cégnél egyelőre lizinges vagyok, ép most volt szó róla hogy hamarosan fix-re át tudnak venni. Viszont abban biztos vagyok hogy ha arra kerül a sor ők könnyített munkát nem tudnak számomra biztosítani, mivel náluk erre nincs lehetőség. Mit gondoltok ha maradok a lízing cégemnél véleményetek szerint ott megoldható hogy könnyített munkát keres nekem? Esetleg ilyen jellegű tapasztalata van valakinek? Tanácstalan vagyok mi lenne a jobb és könnyebb megoldas, esetleg ha a körülményekre való tekintettel ezt veszélyeztetett terhessegnek veszik akkor ott pont kerül a végére es függetlenül attól fix v lizinges vagyok megkezdhetem a pihenést... Várok bármilyen segítséget 😊 Sok köszönettel!

174. süni32 (válaszként erre: 173. - Vgabi82)
2018. jan. 9. 14:10

Szia


Mikor megtudtam hogy kismama vagyok. (Lombik miatt 4ik het...nőgyogyász igazolta a terhesseget...de hivatalosan kb 8 hetnel igazolnak mikor van már szivhang) szoval 1 hetre 10 napra irattam magam utána 1 vagy 2 napot bementem dolgozni...így megszakadt a betegszabim...nem hivtak be egyszer sem felülvizsgàlatra. Egyszer magam mentem be a regi vetélés papirokkal de mondták hogy ez nem indok! Tehát 17 hétig betegszabi megszakitásokkal...közben a neurologusnal voltam és ő irt kérelmet a kontrollorvosnak (Amst Arzt) a kiirasra. 17 het től Freistellung

173. vgabi82 (válaszként erre: 172. - Süni32)
2018. jan. 9. 13:20
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod! Jelen pillanatban még semmi biztosat nem tudok, hétfőn megyek nőgyógyászhoz itthon és 23-ra kaptam időpontot Ausztriába. Mikortól voltál betegszabin? Hányadik héttől írt ki a háziotrvos? Gondolom ha régebben , akkor már felülvizsgálatra is többször kellett menned. Azt látom, hogy a 17-ik hétig voltál betegszabin de hogy mikortól sikerült kiíratni magad azt nem írtad. Én a jövő héttől szeretném kiíratni betegszabira megam, az a 7. hetem lesz.Köszi, Gabi
172. süni32 (válaszként erre: 170. - Vgabi82)
2018. jan. 7. 10:22
15-17 héttől lehetséges...nejem 2 vetélésem volt a sikeres terhesség elött. Az egyik 8 hét a másik 10 héten...nem volt szívhang. A freistellungnál ez nem indok. Le is irják a minisztérium honlapján. Nekem neurológus papirral sikerült a migrénjeimmel. Így a 17ik hétig betegszabin voltam.
171. Andi.Bobi (válaszként erre: 167. - Claire1990)
2018. jan. 4. 21:10

Köszi,hogy írtál..

utánna érdeklődtünk,voltunk az arbeit kammernál. Azt mondták ez így fair,a közös megegyezéssel a felmondás,ha nem tud adni munkát délelőtt.Végkielégítés nem jár mert nem dolgoztam ott három évig a szülés előtt,és csak harminc órás voltam. Mennem kell a munka nélkülibe jelentkezni...meglátjuk hogyan tovább. Legalább még lehetek a kicsimmel itthon...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook