Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Kismama Ausztriában

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7

182. süni322018-01-15 14:46
Szia! Eléggé faramuci a helyzet....mivel jogod van szabad orvosválasztáshoz el kell fogadja. Mint a táppènzes magyar papirt is. Kerdeses szerepel e a magyar papiron a várhato szülés időpontja? Én nem rizikóznèk..amíg nincs bestatigungod (osztrak) a terhességről amit a céged lejelent az Arbaitinspektornak. Addig senkinek ne szólj. Én az egészségügybe dolgozom. Ugye a törvény úgy van hogy amint tudomàst sterzel a terhességről mondanod kell...ez azért van hogy ha veszélyes ràtok a melo..egyből jogod van a könnyitésre....de ugye nekik kell hivatalos papir rola..de a nődokik időpontot kb 7 hrtre adnak...es csak a szivverésre állitjak ki a papirt mert sok a vetélés..tehát kb 7ik héten...èn emiatt mert a munkám veszélyes volt emelgetés stressz...addig mig nem jutottam el a dokihoz betegszabin voltam.. Ne feledd ti vagytok az elsők! Teljesen mindegy kollègák fönök mit gondol a betegszabirol...meg sem kerdezheti mi bajod van...mert lehet pszichés gondod is...ezert nincs a betegpapiron sem hogy mi a diagnozis....
(válasz Banksy 181. hozzászólására)

181. Banksy2018-01-15 13:12
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy most vagyok kb 5 hetes terhes. Ausztriàban dolgozom vendéglàtàsban, ahol elég stresszes,eröltetett a munkamenet.A mai nap folyamàn komoly görcseim lettek,ezért be kellett mennem a kòrhàzba magyarorszàgon, ahol megerösítették a terhességet, viszont az ausztriai orvoshoz csak jövö héten megyek. Holnap megyek vissza dolgozni, de lassan meg kéne mondanom a fönöknek ezt a tényt, mivel nem akarok hazudozni, hogy ma miért nem voltam dolgozni és a jövö héten pedig bejelentem a terhességet. Ha szòban mondom el,viszont magyar igazolàsom van màr a terhességröl, akkor kirúghatnak még?

180. Vic1002018-01-12 13:47
Igen azt tudom. Lassan mar egy eve naluk vagyok csak eddig lizing cegen keresztul, és ha most atvesznek ök a lizing cegemtol fixre, azt nem tudom h probaidos leszek-e v minden megy tovabb ahogy eddig volt. Jelen esetben ez nem mindegy... de ha odakerul a sor Majd meglatom mit ajanlanak, nyilvan nekem a probaido nem jó...
(válasz Nanu 179. hozzászólására)

179. Nanu2018-01-12 13:12
Meg kell lenni egy bizonyos idejű munkaviszonynak.Ha jól tudom 3 hónap.
(válasz Vic100 178. hozzászólására)

178. Vic1002018-01-11 16:39
Köszönöm szépen a hozzászólásod :) Átnézem amit küldtél...
Ha esetleg közben átvesznek fixre az ugye nem befolyásol semmit? Úgy értem ephogy alkalmaz a cég es teherbe esem...
(válasz süni32 176. hozzászólására)

177. süni322018-01-11 14:37
[link]

176. süni322018-01-11 14:36
Szia!

Nem veszik automatikusan veszélyeztetettnek a kor miatt.van egy lista mikor vesznek veszélyeztetettnek.Bejelented a terhességet hivatalosan nőgyogyász papirral. Addig ne is mondjad senkinek...de a festék es a többi miatt a nőgyogyász időpontig betegszabi...utána ha bejelentetted a cèg köteles lejelenteni az Arbaitsinspektoratnak. Valoszinűleg a cèg tevekenysége miatt megadnák. Küldök majd egy linket ahol látod a freistellung kritériumait.
(válasz Vic100 175. hozzászólására)

175. Vic1002018-01-11 13:45
Sziasztok! Nemrég találtam rá a fórumra és nagyon megörültem neki mert nagyon hasznos dolgokat találok így olvasgatva. Èn 1 éve dolgozom Ausztriában, a párom 4 éve és gyerekvállás elött állunk... Most kezdtük el a projektet és igazából várjuk a fejleményeket :)
Nem vagyunk màr túl fiatalok 36 és 37 évesek vagyunk, mindkettőnknek első baba. A kérdésem az lenne, hogy ilyen korban veszélyeztetett terhességnek veszik itt? Van valakinek erről bàrmiféle tapasztalata? A másik dolog pedig ami szerintem komolyabb, hogy én egy metál cégnél dolgozom ez úgy néz ki , hogy ablak és ajtó kereteket küldünk be a festőbe. Két műszak , folyamatos álló munka, emelgetés ( olykor elég nehéz darabokat) boxok, wagenek tologatása, húzása. Ez a része engem jobban aggaszt 😐 Ennél a cégnél egyelőre lizinges vagyok, ép most volt szó róla hogy hamarosan fix-re át tudnak venni. Viszont abban biztos vagyok hogy ha arra kerül a sor ők könnyített munkát nem tudnak számomra biztosítani, mivel náluk erre nincs lehetőség. Mit gondoltok ha maradok a lízing cégemnél véleményetek szerint ott megoldható hogy könnyített munkát keres nekem? Esetleg ilyen jellegű tapasztalata van valakinek? Tanácstalan vagyok mi lenne a jobb és könnyebb megoldas, esetleg ha a körülményekre való tekintettel ezt veszélyeztetett terhessegnek veszik akkor ott pont kerül a végére es függetlenül attól fix v lizinges vagyok megkezdhetem a pihenést... Várok bármilyen segítséget 😊 Sok köszönettel!

174. süni322018-01-09 14:10
Szia

Mikor megtudtam hogy kismama vagyok. (Lombik miatt 4ik het...nőgyogyász igazolta a terhesseget...de hivatalosan kb 8 hetnel igazolnak mikor van már szivhang) szoval 1 hetre 10 napra irattam magam utána 1 vagy 2 napot bementem dolgozni...így megszakadt a betegszabim...nem hivtak be egyszer sem felülvizsgàlatra. Egyszer magam mentem be a regi vetélés papirokkal de mondták hogy ez nem indok! Tehát 17 hétig betegszabi megszakitásokkal...közben a neurologusnal voltam és ő irt kérelmet a kontrollorvosnak (Amst Arzt) a kiirasra. 17 het től Freistellung
(válasz vgabi82 173. hozzászólására)

173. vgabi822018-01-09 13:20
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod! Jelen pillanatban még semmi biztosat nem tudok, hétfőn megyek nőgyógyászhoz itthon és 23-ra kaptam időpontot Ausztriába. Mikortól voltál betegszabin? Hányadik héttől írt ki a háziotrvos? Gondolom ha régebben , akkor már felülvizsgálatra is többször kellett menned. Azt látom, hogy a 17-ik hétig voltál betegszabin de hogy mikortól sikerült kiíratni magad azt nem írtad. Én a jövő héttől szeretném kiíratni betegszabira megam, az a 7. hetem lesz.Köszi, Gabi
(válasz süni32 172. hozzászólására)

172. süni322018-01-07 10:22
15-17 héttől lehetséges...nejem 2 vetélésem volt a sikeres terhesség elött. Az egyik 8 hét a másik 10 héten...nem volt szívhang. A freistellungnál ez nem indok. Le is irják a minisztérium honlapján. Nekem neurológus papirral sikerült a migrénjeimmel. Így a 17ik hétig betegszabin voltam.
(válasz vgabi82 170. hozzászólására)

171. Andi.Bobi2018-01-04 21:10
Köszi,hogy írtál..
utánna érdeklődtünk,voltunk az arbeit kammernál. Azt mondták ez így fair,a közös megegyezéssel a felmondás,ha nem tud adni munkát délelőtt.Végkielégítés nem jár mert nem dolgoztam ott három évig a szülés előtt,és csak harminc órás voltam. Mennem kell a munka nélkülibe jelentkezni...meglátjuk hogyan tovább. Legalább még lehetek a kicsimmel itthon...
(válasz Claire1990 167. hozzászólására)

170. vgabi822018-01-04 20:51
Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy van valakinek olyan tapasztalata, hogy egy előző akaraton kívüli abortusz után (12.héten nem volt szívhang így el kellett távolítani) mely 8 hónapja történ ismételt teherbe esés esetén nem vesznek rögtön veszélyeztetett terhesnek Ausztriában és küldenek Freistellung-ra. A munkahelyem pedig non plus ultra 12 órás álló meló cipekedéssel, hűtőházzal és vegyszerekkel. Esetleg vki hasonló helyzetben? Mikortól lehetséges egyáltalán leggyorsabban a Freistellung? Köszi szépen a válaszokat!

169. Nanu2017-12-21 11:31
Szia!Keress egy kinti nőgyógyászt aki igazolja a terhességet.Amíg nincs igazolás ne szólj a terhességről,amint megvan azzal be vagy védve és nem rúghatnak ki.
(válasz Ironsky 168. hozzászólására)

168. Ironsky2017-12-21 07:51
Sziasztok !
5 hónapja dolgozom a mostani munkahelyemen . Most tudtam meg hogy babát várok és egy picit aggódom hogy emiatt kirúghatnak e?
Tudnátok segíteni ?
Előre is köszönöm 😊

167. Claire19902017-12-20 21:29
Ne menjél bele. Menjél vissza, és mondjon fel ő neked. Ha közös megegyezéssel mondasz fel, akkor nem kapsz végkielégítést.
Viszont ha ő rúg ki, akkor kapod az 1 hónapnyi fizetést, plusz a felmondási idő-pénzt, plusz a végkielégítést. Szóval SOKKAL jobban jársz, ha ő mond fel, ne menj bele semmibe, nézd a saját érdekeidet, a baba miatt is.
(válasz Andi.Bobi 166. hozzászólására)

166. Andi.Bobi2017-12-20 18:46
Sziasztok!
19 hónapos a kisfiam,egy hónap múlva jár le a gyesem. Tegnap voltunk a munkahelyemen,megbeszélni hogy legyen tovább. Én a szülés előtt 17-23 ig dolgoztam,volt hogy tovább is. Most a kicsi mellett csak nappal tudok dolgozni. 8-16ig van bölcsőde.
Azt mondta főnök délelőttös munkát nem tud adni,mert kevés vendég van,meg amúgy is csak egy hónapra kellene vissza vennie. Abban maradtunk,hogy menjek az AMS hez. Kérdezzük meg mi a teendő ilyenkor. Aztán pár óra múlva telefonált a főnök,hogy menjek be aláírni a felmondást /közös megegyezéssel/
Most nem tudom,hogy ez így jó?
Volt már valaki ilyen helyzetben?

165. süni322017-11-19 19:54
Hallo Money

Ha van biztosítàsod (munkaviszonyod) ausztriàban akkor kérj a legközelebbi kórhàz nőgyógyászati ambulanciáján időpontot....

164. Nanu2017-11-19 17:33
Gratula a babához!
Melyik környéken keresel dokit?
(válasz Money00 163. hozzászólására)

163. Money002017-11-19 17:23
Sziasztok..Egy honapja élek és dolgozom ausztriában..most tudtam meg h terhes vagyok..a.nyelvet nem.beszélem jól.kérlek segitsetek hova tudok menni ingyenes nőgyoszátra..ahol nem kell fizetni.köszönöm a válaszokat

162. süni322017-11-16 08:24
Neked akkor kell jelentkezni ha a Baba megvan. ILletve ha nem kaptál lovét...vagy gond van az utalással

161. süni322017-11-16 08:24
Màrmint pènz

160. süni322017-11-16 08:23
Én Sopronban élek. Az osztrák kórhàz kiállít egy anyakönyvi kivonatot amit le kell fordítatnom az Országos Fordító Irodában és a Soproni hivatalban kezdik intézni. Gondolom nálatok aki kinnt él a követségen keresztül megy...sajbos erről többet nem tudok.
Amikor megszületik mindkettőtök biztositójánál lejelentitek és a pàrod után biztosíttatod...mi is ezt fogjuk csinàlni. Dec érkezik a lányunk. Azt hogy meddig kell dolgoznod nagyon nem tologathatják....állni fog a terhességet igazolo papiron amit a doki kiàllít. Krankenkasszàhoz a cég az utolsó 3 havi lohncetlit elküldi. Ebből a KK megállapitja mennyi muttersutz jàr neked

159. Barbara042017-11-15 06:44
Szia süni  Igen eddig még képben vagyok  Az egyik ismerősöm aki 3évvel ezelőtt szült Innsbruckban azt mondta hogy Bécsbe kellett elmenniük az anyakönyveztetést elintézni. Ez még mindig így működik? Nem lehet a helyi anyakönyvvezetőnél ezt elintézni? Továbbá a baba betegbiztosítására lennék kíváncsi... neki is versicherungot kell csináltatni mondjuk a páromról? Ha megvan az időpont higy meddig kell dolgoznom a terhesség alatt ami gondolom még változhat utánna le kell jelentkeznem a Krankenkassanal? Interneten olvasok dolgokat de ahány fórum annyi tapasztalat és szívesebben hallanám egy olyan anyukától az ügyintézést aki itt szült mint a formális dolgokat az internetről. Persze a helyzet mindig adja magát de jó lenne képben lenni  Köszönöm

158. süni322017-11-11 13:09
Szia Barbara!

Rájössz hogy jön a Baba...😀
Valasztassz egy nőgyógyászt ha eddig nem volt....ő megállapitja a terhesség tényét. Kapsz róla papírt amit a cègednél leadsz. Ezen már rajta is lesz meddig kell dolgoznod. Kivéve ha veszélyeztetett leszel. A nőgyógyasz kiállít majd egy Mutter Kind Pass kiskönyvet. Abban dokumentálnak mindent. Ez mindig nálad kell legyen.Írnám tovább de lehet vannak konkrét kérdéseid. 😉

157. Barbara042017-11-10 12:08
Sziasztok  Én most tervezek babát a párommal, 2éve élünk Ausztriába és kíváncsi lennék hogy működik itt lépésről lépésre. A várandóság alatti és a szülés utáni vizsgálatok és papírmunkák!

156. Dhelia2017-10-25 17:51
Én Ebreichsdorfban tudok egy Barcsák Tibor nevű háziorvost (Bahnstrasse 4) aki magyarul (is) beszél és náluk van labor is.

155. Nanu2017-10-25 01:17
Szia!Szerintem nagyon nem találsz ilyen dokit.Jobba n jársz ha tolmácsot viszel aki segít.
De ha valamennyit tudsz németül el fogod tudni magyarázni mit szeretnél nem muszáj perfektnek lenni.Kinnti dokik türelmesek és megértőek én ezt tapasztaltam.😊Sok sikert!!
(válasz Á.Niki13 154. hozzászólására)

154. Á.Niki132017-10-24 08:02
Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok felétek,hogy tudnátok-e esetleg Wiener Neustadtban labort vagy esetleg olyan házi orvost aki beszél magyarul is?Cukorszint mérésre lenne szükségem és mivel nemrég költöztünk ki még nem tudok perfekt németül:(
A válaszokat előre is köszönöm szépen.

153. Picurka71832017-10-09 19:40
Köszönöm szépen :)
(válasz süni32 152. hozzászólására)

1 2 3 4 5 6 7