Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - tél/tavasz fórum

Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - tél/tavasz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - tél/tavasz

2013. márc. 20. 16:33

„Sándor, József, Benedek, telipakolt három zsákot, s cipelték a meleget…

Minden évben így volt eddig, de most – lássatok csodát – szőrén – szálán felszívódott, közülük a kettő jó barát, elcsábította őket már 14-én Matild asszonyság.


Kristóf úrfival hajba kapva, ezért aztán március „Idusán” ránk zúdították a viharos széllel jövő nagy havazást.


62. óta nem volt ilyen csúnyaság, hogy a -18° fokos hideggel még engem is elkábítottak!


A népi megfigyelés szerint, mivel ez a három jó barát, a naptárban egymás zsákját felsegítve általában jól megfér, ezért aztán Benedek egy kicsit köztük békét teremtve, saját zsákjából már az idén is kiönthet egy kevéske melegecskét.


Sem a Sándor, sem a József, s ugyanígy majd Benedek – sem hozhatta el az idén várva várt jó meleget……

Mert fogunk vacog, ázunk, fázunk, de dideregtünk már eleget!

A sok kis madár, minden felnőtt, de főleg a gyerekek, hiába várták idén a három teli zsákos embertől a meleget.


Nézegetem a naptárat, Sándor, József, elmúlt már a név-napotok,

itt lenne a helyetek, de csak Benedek teheti még valamelyest helyre a meleget.

Pedig még ezzel nincsen vége a hideg- télnek, mert az idén még a Húsvét sem hoz jó időt a népnek.

A bolondos szeszélyes Áprilisról már nem is szólva,

Amikor majd Májusban, előbb a fagyok jönnek,

Majd a hőség miatt ránk zúdítják a hegyekből az olvadó hó levet….

A sok kis folyó házakba tör, a Duna is nagyra nő,

de jeget hozó viharok sem, kímélnek, sem virágot, sem a veteményt.



/Zelk Zoltán/ Csilingel a gyöngyvirág.


Csilingel a kis gyöngyvirág.

Fehér a ruhája, meghívja a virágokat

a tavaszesti bálra.


Öltözködik az orgona, lila a ruhája,

Kivirít a kankalin, a szegfű és a mályva.


Zelk Zoltán: Hóvirágok, ibolyák.


"Jó reggelt, Nap, ég,

hegyek, aludtunk egy éven át..

"Így köszönnek a kibújó

hóvirágok, ibolyák.


"Jó reggelt, szél, fellegek,

jó reggelt, te szép világ!"

Bólogat a kék ibolya,

nevetgél a hóvirág.


"Jó reggelt, fa, kis bogár,

mikor hajt rügyet az ág?

Mikor lesz az ágon levél,

levelek közt száz virág?"


"Jó reggelt, virágszedők,

Örül, aki minket lát..."

Jő a tavasz, hirdetik a

Hóvirágok, ibolyák


/Juhász Gyula/ Tavasz előtt.


Már sejtem őt, ha a lágy alkonyatban

A felhőt nézem, mely violaszínben,

Valami távol muzsikára ballag,

Egy ismeretlen rétre, messze innen.


Már sejtem őt, a kedves, ifjú szépet,

Ki eljövendő, de még szunnyad egyet,

Most készül bársony és smaragd zekéje,

S a barna föld ölén dús haja serked.


Már néha sóhajtása száll, s nyomába

Fölneszel avar ágyáról az erdő,

S a jegenye, a komoly, ősi strázsa,

Már tiszteleg felé, ki az eljövendő.

22. Ilcsi Mama (válaszként erre: 14. - HnéViktória)
2013. márc. 18. 06:01
Kedves Viktória. Köszönöm szépen!
21. Ilcsi Mama (válaszként erre: 18. - Töprengő)
2013. márc. 18. 05:58

Kedves „Töprengő”.

Nincs semmi baj sem, és nem is kell elnézést kérned, előfordul ilyen, de tudod aki, „klaviaturát” ragad azért, hogy viszont elnézést kérjen, annak a jellemében nemes szív lakozik. Én ezt nagyon is értékelem benned!


Hiszen én az időjárás előre jelzésem hosszú éveken keresztül mindig is csak – ajándékként-, küldtem meg mind azoknak, akik kérték tőlem.

Elhiheted nekem minden év elején számtalan sok kérést, kaptam, amit sajnos –idős koromra való tekintettel- nem győztem már személyes E-mail címre teljesíteni.

Aztán még ma is vannak szép számmal olyan idősebb emberek, akik nem használnak ilyen csodás technikát, mint a „Nett világa” nekik pedig,

– postán saját költségemre szintén ajándékként - minden évben hosszú évek óta elküldöm.


Így került sor arra, hogy több portál, blog és Online, oldalak átvették tőlem a feltöltés lehetőségét, aminek én nagyon örülök, és szívesen nem pénzért adtam sohasem, hanem

–ajándékként-, mindenkinek, akit ez érdekelhet.


Szeretettel Üdvözöllek: 7 és 8X között félidőben bandukoló: Ilcsi mama.

20. HnéViktória (válaszként erre: 19. - Töprengő)
2013. márc. 17. 19:02

:) akkor köszönöm,és elnézést kérek ha én értettem félre...de Ilcsi mama tényleg csupa jó szándék!:)

Szép Estét!

19. töprengő (válaszként erre: 15. - HnéViktória)
2013. márc. 17. 18:00

Tudom hogy van sok apró dolog amiből ki lehet következtetni az időjárást.

Múlt héten már rebesgették hogy erős lehülés, és hó is várható. A hét közepére " jósolta " a meteorológia.

Nem állt szándékomba megbántani senkit.

2013. márc. 17. 17:54

Kedves Ilcsi Mama!

Én kérek elnézést amiért így sikerült a megfogalmazás.

Nem áll, nem állt szándékomban megkérdőjelezni a feljegyzéseidet, megfigyeléseidet.

Sok erőt és egészséget.

17. HnéViktória (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2013. márc. 17. 17:52
Értem én...meg nem is...
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - HnéViktória)
2013. márc. 17. 17:43

A meteorológusok jelezték a viharos erejű szelet és a nagy havat is.

Központilag illett volna a veszélyre figyelmeztetni az embereket.


Sokaknak meg hosszú hétvégére be volt fizetve wellness szállóban pár nap, így még többen voltak az utakon, mint amúgy egy sima hétköznap

15. HnéViktória (válaszként erre: 12. - Töprengő)
2013. márc. 17. 17:36

Vannak ilyen régi bevált dolgok,amik ha nem is 100%os biztonságuak,de igen is hasznosak!!!!....és megjegyezném,a mai technika tudomány mire ment a 2napot hóban rekedt embereken?????Ha annyira tudták ezt a mi nagy meteorológusaink akkor hogy fordulhatott elő ekkora zűr-zavar???? Tehát azt gondolom,nem itt kellene keresned a hibát!

Ilcsi Mama nagyon okos határtalanul jó szívű,tele van szeretettel és jóindulattal,nem érdemel meg egy rossz szót sem!Ha ilyen emberek mint Ő vennének minket körül nem itt tartana a világ...

14. HnéViktória (válaszként erre: 13. - Ilcsi Mama)
2013. márc. 17. 17:31

Kedves Ilcsi Mama!


Én nagyon szeretlek és felnézek a tudásodra,aki ilyen módon próbál okoskodni,ne is törődj vele...


A Tüskevári gólyáról:én itt lakom Tüskevár mellett ...az a gólya kivételes módon nem költözik el télen,itt marad,ezért látták már ilyen korán:?:)))

13. Ilcsi Mama (válaszként erre: 12. - Töprengő)
2013. márc. 17. 10:59

Kedves „töprengő”.

A bejegyzésed egy kicsit pikírt –nek, sikeredett, de azért hidd el nem bántódtam meg.


Hiszen többeken már idestova 40 éve ismerik az időjárás előre jelzéseimet, vagyis hogy minden év első hetében készítem el egész évre vonatkozóan. Azonban még a valóságban megtörtént visszaértékelésnél olyan 80% alá még nem esett az előre jelzés soha sem.


Persze abban igazad lehet, hogy én majd csak március végi napokra jeleztem a hőmérséklet csökkenést, illetve az ismételt havazás visszatértét.

Nem mentségemre hozhatnám fel, hogy ez a rendkívüli zord havas időjárás legutoljára 62 évvel ezelőtt fordult elő március 15.-én.


Valamint a mostani időjárásra vonatkozó tájékoztatásokból is, olvasható, hogy e napok környékén 49 évvel ezelőtt mértek ilyen – 18° körüli hőmérsékletet.


Nekem viszont csak erre az eltelt 40 évre vannak feljegyzett adataim, amelyekben már a saját megfigyeléseim is benne lehetnek.


Elnézést, kérek tőled, ha napra pontosan nem tudom leírni az egészévre szóló előrejelzést még az év első hetében.

Viszont ha valaki (valakik), már ennek az előre jelzésnek alapján a nyaralásra szánt drága időt esetleg jó időpontban tudják beütemezni, (és eltölteni), akkor én azt hiszem, hogy nem volt kárba veszett idő a segíteni akarásom.


Aztán mindenki maga döntheti el, hogy miként használja fel a lehetőséget.


Azt meg nem is, írtad olyan rosszul, hiszen a népi megfigyelések szerint a madarak nagyon jó időjárás előre jelzéssel szolgálhatnak nekünk embereknek.


Érdekes módon az idén Tüskevárra már február 19-én szokatlanul korán jött meg az első gólya.


Aztán nem érdekes az is, hogy ősszel szeptember 8-12-e „fecskehajtó kisasszonyok napjai” környékére a fecskék már összesereglenek, hogy melegebb égtájak felé repüljenek!

Még akkor is, ha nálunk esetleg még, ekkor tombol a késő őszi indián nyár.

2013. márc. 15. 20:37

Márciusi hó, talán korábban jött mint ahogy " Te jósoltad ".

Ezer bocsánat, hogy letegeztelek. De hát a neten, ez a szokás.

Ma kivételes dolgot hallgattam meg a rádióban, az Esti mesét. Többet olvastak fel. De főképp az időjárásosat nagyon próbáltam figyelni..

Madaraknak még mindig lehet hinni?

És a macskáknak?

Sajna nagyon halványult az emlék, amit az anyukám a macska mosdásával kapcsolatban mondott.

11. Ilcsi Mama (válaszként erre: 10. - Bd8fe3b02a)
2013. febr. 2. 16:38

Kedves” snowbird” Örülök, hogy ráakadtál az időjárás előre jelzésre.

Remélem a teljes évet is sikerült esetleg az adatlapomon az INTERAKTIVITÁSRA” kattintva letöltened?

Tudod az április hónap mindig szeszélyes. 7 nyár és 7 tél lakozik benne. Azonban, mint írod

12.-én már - a jó meleg „trópusokról” haza érve -, közeleg a Hold állásfázisban „Növekvő” hold ideje, ez pedig akkor már elhozza itt nálunk is jó idő lehetőségét. Úgy, hogy nektek az átállás nem is lesz olyan rossz, mint azt Te gondolod.


Persze a hideg és meleg frontok jönnek, mennek, ezért aztán a hőmérsékletingadozások is ekképpen fognak alakulni.

Lesznek azért ezekben, az időkben is, szép napos napok is és az aranyat, érő csapadékokat hozó időszakok is. Hidd el azokra is nagy szükség, lehet, ebben több éves aszályos időkben.

Talán ezzel az évvel kapunk egy kis ízelítőt a több csapadékokból is, de azért marad idő még arra is, hogy a pihenésre fordított időszakokban legyenek jó pihenő- nyaraló időszakok is.

2013. febr. 2. 03:28

Kedves Ilcsi mama!

Ahogy olvastam az elorejelzest,nem nagyon orulok neki.Ugyanis aprilis 12-en erunk haza a tropusokrol,es ahogy nezem,lehet,hogy fazni fogunk?

2013. febr. 1. 12:39
Nagyon szívesen. remélem az agész évet is sikerült letölteni. Jó pihenést és szép napokat kívánok szeretetettel. Ilcsi Mama.
2013. jan. 31. 20:40
Ez fantasztikus! Köszönöm!!! :)
2013. jan. 30. 00:14
Nagyon szépen köszönöm,de nem örülök,mert én már a Napot várom.
6. Ilcsi Mama (válaszként erre: 5. - Mamma2)
2013. jan. 13. 20:07

Kedves "Mamma2", "Maryka1962" "Zsuzsnna47",

"HnéViktória". Köszönöm a jelentkezést, remélem egész évben hasznát tudjátok majd venni az előre jelzésnek. Üdv. Ilcsi mama.

2013. jan. 13. 08:30
Drága Ilcsi mama KÖSZÖNÖM...és használom az előrejelzésedet!- többnyire "beválik"..../jobban mint a meteorologusoké/
2013. jan. 11. 21:59

Kedves Ilcsi Mama!

Köszönöm az előrejelzést, mert most egyik szemem sír, másik nevet.Sírok, mert a jövő héten Mi leszünk

a soros "házmesterek" és seperhetem a havat, de nevet is mert imádom a hóesést és a Kisalföldön

nem sok részünk volt benne az eddigi télen.

Szeretettel üdvözöl: Zsuzsa

2013. jan. 11. 20:36
Köszönjük az előrejelzést. Látom, a frontok sok bajt okozhatnak ismét a migréneseknek, sajnos.
2013. jan. 11. 19:42
Köszönöm szépen Ilcsi Mama!Én mindig megnézem,ha vmit tervezek!
2013. jan. 11. 14:17
Kedves Barátaim és Ismerősök! Több évtizede kapjátok meg tőlem - az év első hetében, - ajándékként az időjárás előrejelzés leírást, főleg azért, hogy a szabadidő eltöltésére a legjobb időket tudjátok ez évben is előre megtervezni.
Az előjelzésem - mint mindig- népi megfigyelések, népi regulák alapján, és főleg
- csillagászati szempontból - a „Hold, mint a második fővilágosítónk” holdciklus fázisainak, figyelembevételével, és nem utolsó sorban több évtizedes saját megfigyeléseimre alapozva készült.
Mindenkinek nagyon jó évet, jó pihenést és jó egészséget kívánok.

Ugrás a teljes írásra: Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - tél/tavasz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook