Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanítóképzőn az alkalmasságinak mi a menete? fórum

Tanítóképzőn az alkalmasságinak mi a menete? (tudásbázis kérdés)

30. 18e79e1970 (válaszként erre: 29. - Vvicus)
2013. jan. 15. 18:25
tényleg ne félj! énekre készülj szolmizálással. nekünk ha jól emlékszem 20 dallal kellett készülni - én népdalokat vittem, és kb hülyének néztek, mert gyerekdalokat vártak, pedig a bnőm készített fel, ott tanult - szerintem vegyesen vigyél ezt is azt is, abból baj nem lehet. szolmizálni pedig a vizsgáztató adott egy könyvet és abból kellett.
29. vvicus (válaszként erre: 27. - 18e79e1970)
2013. jan. 15. 16:57

Aha, köszi az infót. Hát nem igazán csigázott fel. :-) Két gyerek mellett örülök, ha ebbe bele merek vágni. Pedig valamit muszáj lesz még tanulnom, hogy el tudjak majd helyezkedni gyes után, ráadásul jó lenne valami családbarát munkaidő, ezért lett számomra még aktuálisabb a tanítás. Csak nagyon úgy érzem, hogy nem fog menni az alkalmassági.

Amúgy azt hogy értetted, hogy gyakoroljak énekre? A gyerekekkel naponta rengeteget éneklünk, ennél nem tudok elképzelni másabb gyakorlást, hacsak nem énektanárral.

2013. jan. 14. 14:44
A felvin találsz bővebb leírást a szakról
27. 18e79e1970 (válaszként erre: 26. - Vvicus)
2013. jan. 14. 14:43
a pedagógia inkább magával a tanítással foglalkozik, nekem nemigazán jött be az első félév, akkor felvételiztem. is máshová. de olyan órák voltak mint neveléstörténet, szociológia, hátrányos helyzetűek, tanultunk különböző iskola típusokról. de jól lehet kombinálni a kettőt szerintem. nagynéném vezető óvónő, és most kezdte el, bérmakeresztanyum is elkezdte, nekik tetszik. érdemes utánanézni, akár későbbre is. :-)
26. vvicus (válaszként erre: 25. - 18e79e1970)
2013. jan. 14. 13:52

És a pedagógia szakkal mit lehet kezdeni?


Jó műkörmösből azért nincs olyan sok, igaz, én nem gyakoroltam be magam, mert inkább érdekelt a pedikűrködés, de nem igazán van arra igény. Barátnőm, aki kozmetikus, mindig fűz, hogy fogjak bele újra a műkörmözésbe, de semmi kedvem hozzá...


Ettől függetlenül még mindig a tanítóképző érdekel. :-)

25. 18e79e1970 (válaszként erre: 24. - Vvicus)
2013. jan. 14. 09:32

Végülis pedagógiára vettek fel. Ezt is ajánlom neked, ha érdekel a tanítás (én nem csináltam meg, átmentem angolra inkább....) Vagy ha gyerekekkel szeretnél foglalkozni, akkor gyámságnál elhelyezkedni.... És még tanulok. :) Nem vagyok egy nagyöreg. Idén fogok diplomázni.


Szerintem - legalábbis erre mifelénk - annyi műkörmös van, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. Nehéz vele megélni, viszont a pedikűrösség nem rossz dolog, de tényleg nem egy álomszakma.

24. vvicus (válaszként erre: 21. - 18e79e1970)
2013. jan. 13. 21:49
Mit tanultál végül? Sikerült benne elhelyezkedned? Nekem nemzetközi tanulmányok szakértői diplomám van, amikor végeztem, még a nyelvtudásom is használható volt (két nyelvvizsga), de ennek ellenére nem tudtam akkoriban elhelyezkedni és már nem is szeretnék ilyen területen dolgozni, mert azóta családom lett, és nekem ez a legfontosabb az életemben. Nem szeretnék multiknál robotolni napi 10 órában, mégha hű de jól keresek is vele. Valamint van egy manikűr-pedikűr-műkörmös szakmám is, ebben dolgoztam egy ideig, de mint műkörmös sosem, pedig ebben lenne csak a pénz. A műköröm sosem vonzott, a másik kettővel meg nem lehet megélni és le is nézik az embert.
23. vvicus (válaszként erre: 15. - 18e79e1970)
2013. jan. 13. 21:47
Az előalkalmasságiról már lemaradtam, képzeld el, hogy december 31-én este tették fel csak a felvire a megnyitott szakokat, és január 10-én tartották az előalkalmasságit. Én meg még nem is vagyok benne biztos, hogy idén megpróbálnám, mert lehet, hogy tervezünk még egy babát, és akkor előbb a terhességen-szülésen szeretnék túllenni, utána felvételiznék.
22. vvicus (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2013. jan. 13. 21:44
Hát az az igazság, hogy a saját szakmájától, vagy attól a szakmától mindenki óva inti a másikat, amire van egy kis rálátása. Így tulajdonképpen ha mindenkire hallgatnák, főállású láblógató lennék. :-) És mit ajánlanál, szerinted milyen szakmát válasszon magának egy nő, akinek van már két gyereke, és valószínűleg lesz még egy, és akikkel nem csupán hétvégente szeretne találkozni és foglalkozni? Nehogy kötözködésnek érezd, komolyan érdekel a válasz! Évek óta keresném az utam és nem találom, van is már egy diplomám, van szakmám is, de egyiket sem érzem magaménak, mindig a tanításhoz kanyarodok vissza.
21. 18e79e1970 (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2013. jan. 11. 20:44
én is örülök, hogy nem vettek fel oda. a sógornőm tanítónő, nem sokáig tanított, mert idő közben férjhez ment és jött a baba, de azt mondja megváltás volt.. volt h sírva hívta az anyját, h felmond. Úgyhogy le kalappal a tanítók előtt a mai gyerekek mellett.
2013. jan. 11. 19:36
Ezt a tanítósdit gondold meg! Ha benne leszel, nem látod majd olyan szépnek.
2013. jan. 11. 16:21

[link]


Tessék, itt van minden. De még egyszer: bárhová mehetsz alkalmasságira, ELTE, AVKF, elfogadják mindenhová

18. 18e79e1970 (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2013. jan. 11. 16:08
egy nap van az egész. mi 9től 3ig csináltuk, sokan voltak
17. 18e79e1970 (válaszként erre: 16. - 18e79e1970)
2013. jan. 11. 16:06
nem sztárokat keresnek
16. 18e79e1970 (válaszként erre: 9. - Panini)
2013. jan. 11. 16:05
az éneken buktam el. tényleg komolyan veszik, de az egy dolog hogy azt mondták: nem kell félni, meg asztárokat keresnek ,de olyat is kidobtak aki 6 éve kórusban énekel. készülj fel rá rendesen!
15. 18e79e1970 (válaszként erre: 8. - Vvicus)
2013. jan. 11. 16:00
nem, de ha nem sikerül az egyikbe akkor nem tudsz menni javítani a másikba. de egy jó tanács: az előalkalmasságira feltétlen menj el. ha az nem sikerül akkor mehetsz a rendes alkalmasságira még, de ha csak a rendesre mész és az nem sikerül akkor érvénytelen a jelentkezés. Gyerekekdalokkal készülj. És és ha lehet, akkor egyből énekre menj. nekem nem volt jó tapasztalatom velük
14. vvicus (válaszként erre: 13. - Panini)
2013. jan. 11. 15:22
Ezek szerint Te még akkor voltál, amikor rendesen kellett felvételizni minden intézménybe, nem volt elég az érettségi belépőnek?
13. panini (válaszként erre: 11. - Vvicus)
2013. jan. 11. 14:45
Az alkalmassági után nem sokkal balesetem lett, kórházban kerültem, műtöttek, így a felvételi többi részére nem tudtam elmenni. Pótfelvételit nem tartottak, egy évet meg nem akartam kihagyni, így másik suliba mentem.
12. panini (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2013. jan. 11. 14:43
Igen, tájékoztatni fognak. Egy délelőtt van az egész, és a főiskola épületébe kell menni.
11. vvicus (válaszként erre: 9. - Panini)
2013. jan. 11. 14:38
Sikerült bekerülnöd az ELTÉ-re? Levelezőn vagy nappalin?
10. vvicus (válaszként erre: 9. - Panini)
2013. jan. 11. 14:36
És ha jelentkezem, akkor majd az iskola fog tájékoztatni, hogy mikor és hová kell menni alkalmasságira? Egy nap az egész? Vagy a különböző részek különböző időben vannak?
9. panini (válaszként erre: 8. - Vvicus)
2013. jan. 11. 14:23

igen, mindenhol külön kell, legalábbis mikor én csináltam úgy volt.

Az ELTE-n nagyon komolyan vették az éneklést és kottaolvasást, arra jobb, ha rákészülsz.

A tesi abból állt, hogy (már nem emlékszem pontosan) de asszem 20 percnyi aerobikot végig kellett csinálni (gondolom az állóképességet nézték). Volt szekrényugrás is, meg az a bizonyos kézenállás is, amitől én is nagyon féltem. Volt ott két fiatal srác segítő, mondtam nekik, hogy még életemben nem sikerült kézen állni, húzzanak már fel és tartsanak meg légyszi. Úgy is tettek.

Az eredményhirdetésnél derült ki, hogy 2 ott dolgozó tanár :O :))))

Persze átmentem, nem volt gond :)

A beszédet is komolyan nézik, soha nem volt semmi beszédhibám, de ott engem is logopédiára küldtek volna.

2013. jan. 11. 14:11
És minden suliba külön alkalmasságit kell tenni?
7. vvicus (válaszként erre: 5. - Sookye)
2013. jan. 11. 14:11
:-D
6. vvicus (válaszként erre: 4. - Sookye)
2013. jan. 11. 14:11

Én tavaly iratkoztam ki pénzügy-számvitelről... :-) Felvettek államira, bementem két előadásra és már tudtam is, nem az én világom... :-D Amúgy már van egy diplomám, de nem tudtam a szakmámban elhelyezkedni a gyerekek előtt, és már nem is akarnék, a tanítás az álmom.

A beszédemmel nincs gond, van logopédus ismerősöm és rá is kérdeztem nála, azt mondta, teljesen rendben van a beszédkészségem. Gyerekeknek sokat mesélek könyvből, így gyakorlatban vagyok az érthető felolvasásban és az éneklésben is, nem mondom, hogy megasztárban indulhatnék, de nem vagyok hű de hamis és nincs repedtfazék hangom sem. A kottaolvasásban is lenne segítségem, de azért félek. Főként a tesitől. Két gyerek jött 1.5 éven belül és van is egy kis súlyfeleslegem, hgy én ugráljak dobogóról arra a padra vagy mire?! Ejha...

5. sookye (válaszként erre: 3. - Starmama)
2013. jan. 11. 14:04
Igen, nekem is jó élmény volt, egész délelőtt sorban állni és várni, hogy meghallgassák, hogyan kornyikálok :D
4. sookye (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2013. jan. 11. 14:03

Én 2005-ben voltam az ELTE tanítóképző alkalmasságiján.

KELL tudni kottát olvasni és szépen énekelni.

Tesi nem vészes, de azért gyakorold a kézenállásból bukfencezést kis segítséggel, meg a fölugrást a dobogóra (nem tudom, hogy hívják pontosan, kábé egy méter magas), na ez nekem nem ment, de segítettek végül, így átmentem :)

Egyébként még olvasni is kell, valami gyerekkönyvet, ott a beszédhibákat nézik főleg (raccsolás, selypítés stb), nekem pl. logopédushoz kellett volna járni ha oda megyek, de végül első helyre fölvettek közgáz suliba, így nem lettem tanító :)

Ja, és népdal listával kell menni, de ez benne van a követelményben, úgy emlékszem...

Meghúznak, ha nem tudsz énekelni ÉS kottát olvasni... A többiből emlékeim szerint senkit nem húztak meg...

2013. jan. 11. 14:00
Szia. Év óvodapedagógus szakra járok, a lányom tanítóra. Nem kell félni ezektől. A kottaolvasás csak elemi szintű, tehát egy-két napos rákészüléssel biztos menni fog. A kézenállásba lendülést ki lehetett váltani fejen állással nálunk (ELTE)Kedvesek, segítőkészek a tanárok. A kézenállásba lendülésnél van két segítő, aki elkap. Kosárra dobás is csak annyi, hogy tud- e az ember alsó és felső dobással dobni. Szóval, jó élmény, nem kell rajta stresszelni, szerintem.
2013. jan. 11. 13:51

Sziasztok! Hosszú évek óta az a vágyam, hogy taníthassak. Mivel két kicsivel vagyok idehaza és olyan szakon tanári képzés csak messze lenne levelezőn, ami érdekel, valamint egy beszélgetés miatt ráérbedtem, hogy talán a tanítónéniskedés sokkal inkább az én világom lenne, mint a tanárkodás, így a tanítóképző felé kacsintgatok. Így hát tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Első körben az érdekelne, hogy mennyire komoly az alkalmassági vizsga? És mi a menete? Ha több iskolába is jelentkezek, mindegyik helyen kell tennem alkalmassági vizsgát? Én a Vitéz János Katolikus Főiskolát és az ELTE tanítóképzőjét néztem ki, sajnos a Károli nem jöhet szóba, mert állítólag oda kéne az utolsó két évről tesi jegy, nekem meg nincs, mert magántanuló voltam.


A tesi és az ének alkamassági kissé stresszel. Énekelni tudok, ezzel nincs gondom. Viszont már régen olvastam kottát, talán ebbe is belerázódnék. De az, hogy kosárra kell dobni, kézenállásba kell lendülni, ezek megijesztenek. Ezek már nem mennének.


Kinek milyen tapasztalata van?

2013. jan. 11. 13:46
Tanítóképző - alkalmassági vizsga és egyéb kérdéseim

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook