Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit kell tennie annak, aki egy könyvet szeretne kiadni? fórum

Mit kell tennie annak, aki egy könyvet szeretne kiadni? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 27. 09:29
Köszi! :D
2014. ápr. 14. 16:15
Ezt nézd meg, hasznos lehet: [link]
22. Hmkati (válaszként erre: 21. - 6f257fd90e)
2013. jan. 21. 15:44

Köszi

Közben eszembe jutott még. Próbálkoztam kiadónál is. Egyiknél a legkisebb példányszám 2000 lett volna 2M-ért. Másik ugyanilyen példányszám, ugyanilyen összeg. Emellett kikötötte kapok 3 db tiszteletpéldányt. Ha többet szeretnék juttatni ismerőseimnek megvehetem 10% kedvezménnyel. Egyiknél 10, másiknál 20 ft jutalék eladott példányonként.Üdv

21. 6f257fd90e (válaszként erre: 20. - Hmkati)
2013. jan. 21. 13:28
Köszi az infót és a biztatást! Sok sikert a könyvekhez :)
20. Hmkati (válaszként erre: 19. - 6f257fd90e)
2013. jan. 19. 10:00

Szia!


Az első versek voltak, ezzel csaptak be.

Utána a MÁS SZEMMEL című naplóm. Emlékezetem szerint 500példány, kb 350000Ft volt. Ez még a '90 es években.

H. A. Történetek - ez fantasy. 100példány. és 93000Ft. /2006/

SOK SZEMPONT - Napló 2: 300példány, 500000. Még 2007-ben.

Most fogok árajánlatot kérni SZEMLÉLETMÓD-Napló3-ra. Mindig csoda, hogy megvalósul, mikor már megvan az árajánlat, de pénz még nincs. Akkor az utolsó piilanatban megoldódik az anyagiak kérdése.

Sok sikert!

19. 6f257fd90e (válaszként erre: 18. - Hmkati)
2013. jan. 14. 09:49

Igen, az üzlettel ez a baj, hogy ha valaki jóindulattal szeretne valamit csinálni, akkor abból majdnem mindig ráfázás a vége.


Nem tudom, mennyire indiszkrét ilyet kérdezni, de miről szólt a könyved? És nagyjából mennyit kellett fizess azért a párszáz példányért?

18. Hmkati
2013. jan. 13. 09:42

Szia!

Én is elkövettem egy hibát először elkezdtem szponzort keresni. Találtam. Becsapott. Végül nekem kellett fizetni.

Most a tavasszal viszem az 5. könyvem a nyomdába. Igaz én kispéldányszámban /200-300/készíttetem. Hisz nem forgalomba kerül, hanem ajándék a barátaimnak, szerencsére kiterjedt ismeretségi köröm van. Így viszont önköltséges. De nem köt szerződés, csak egy számlát kapok az összegről.

Üdv. HMK

17. töprengő (válaszként erre: 15. - 6f257fd90e)
2013. jan. 12. 20:50

Legyél gyanakvó.

( van olyan ember a közeledbe akiért a tűzbe mennél? mert én nem, mert nagyot lehet csalódni, párod, gyereked.. jobb az óvatosság ).

2013. jan. 11. 17:23

Teljesen ingyenesen úgy bizonyíthatod, hogy a te szellemi terméked, hogy egy példányt belőle borítékba raksz, teljesen körberagasztod, többször is áttekerve rajta a ragasztószalagot, aztán feladod a saját címedre, vagy csak beviszed a postára, és rárakatod a postai pecsétet. Ez a pecsét állítólag még a bíróságon is hiteles bizonyítéknak számít.

Ha esetleg butaságot írtam, elnézést, én is csak olvastam egy könyvkiadással foglalkozó honlapon.

2013. jan. 11. 15:39
Köszi szépen mindenkinek. Még én magam sem tudom, mit szeretnék kezdeni az egésszel - és főleg nem, hogy mit akarok. Valószínűleg ez a közjegyzős + kiadós változat lesz. Nem az, hogy nem bíznék meg egy kiadóban, hogy esetleg plagizálna, vagy tudomisén, de a közelmúltban ért egy csúnya adminisztratív "csalás" probléma, ahol a tudatlanságom miatt más ember jóérzésére kellett hagyatkoznom, mint utólag kiderült, kb 150 000 ft-om bánta, és még így is örülök, hogy "csak" ennyivel megúsztam. Szóval szép dolog a bizalom, de szar egy világban élünk :(
14. Averil (válaszként erre: 1. - 6f257fd90e)
2013. jan. 11. 13:19
Kiadhatod magánúton is, ez esetben te fizeted a nyomtatás költségét, de a bevétel egésze is a tiéd lesz. Ha 1000 példánynál nem akarsz többet egyszerre, megéri a digitális nyomtatás, akkor kevesebbe kerül, utána meg mindig annyit lehet nyomtatni, amennyire szükség van, így nem kell őket tárolni sem. Egy nagy kiadó csak akkor fogja ingyen kiadni, ha nagy sikert vár tőle, ezért is érdemes neked kiadni, utána pedig erősebb pozícióból tárgyalhatsz a nagy kiadókkal. Arra figyelj, hogy a szerzői jogod nem vehetik el, így minden ezt tartalmazó szerződés érvénytelen. Keress rá google-ban, vannak erre specializálódott kiadók.
13. klarika5 (válaszként erre: 10. - 6f257fd90e)
2013. jan. 11. 13:16
Ha egy kiadó ad magára, semmi esetre sem kockáztatja meg a csalást, vagy a plagizálást, ami bűncselekmény. Ma már annyi mindennel bebiztosíthatod, hogy ezt te alkottad, akár közjegyzőnél letétbe helyezheted. Ezért érdemes nevesebb kiadóval tárgyalni.
12. töprengő (válaszként erre: 10. - 6f257fd90e)
2013. jan. 11. 12:51
Lehet a rosszindulet mondatja velem, de nem kizárt, hogy lenyúlják. Hogy részleteket, vagy az egészet, nem tudom. Volt egy nagy vihar egy bizonyos sok kötetet megélt könyvvel. film is készült belőle, szemüveges fiú...
11. szafaripók (válaszként erre: 10. - 6f257fd90e)
2013. jan. 11. 12:34

Ha ennyire félted az irományod, akkor közjegyzőnél helyezz letétbe egy eredeti példányt.

Az bizonyít mindent!!

10. 6f257fd90e (válaszként erre: 9. - DiamondAngel)
2013. jan. 11. 12:29

Ez vagány, gratulálok neki!


Az merült fel bennem, hogyha én beküldöm a kéziratot egy kiadónak emailben, vagy akármilyen formában, azt nem "nyúlhatja le" a kiadó? Mármint hogy kiadja más szerzői név alatt? Nekem nem marad más bizonyítani, csak hogy valamikor elküldtem nekik. Ráadásul ha postán küldöm, akkor még egy digitális lenyomat sem marad róla, mint pl egy emailről.

2013. jan. 11. 12:26
Egyik barátnőm könyvét fogják a napokban kiadni. Beküldte egy szimpatikus kiadóhoz e-mailben, aztán felkeresték, hogy szívesen dolgoznának vele. Meg kellett terveznie a borítót, aláírni a szerződést és egy fillért sem kellett érte fizetnie, hogy kiadják. Eladott példányonként kap 10%-ot az árából.
2013. jan. 11. 12:24

Értem, köszönöm a segítséget.


A kiadókra rákerestem, de ott csak nagyvonalakban írja le az egészet, illetve, hogy az adott emailcimen lehet őket elérni és további megbeszéléseket folytatni.

2013. jan. 11. 12:18

Keresel egy kiadót, akinek profiljába tartozik a téma, és a forma. Akkor általában te semmit nem fizetsz, kötnek veled egy szerződést. Vagy megveszik a jogot tőled, kapsz egy nagyobb összeget, de semmi követelésed a továbbiakban, vagy rendszeres juttatást kapsz a szerint, hogy fogy a könyv.

Lehet, hogy nyomdával kötsz szerződést, akkor ezt a díjat kifizeted, de a terjesztést, reklámozást te végzed. No, ez lutri. Pláne novelláskötet esetén.

Tehát keress rá kiadókra, vannak, akik hirdetik is, hogy írókat keresnek. Bekérnek mintaoldalakat, s aztán leülnek veled tárgyalni. A szerződés kötésekor érdemes figyelni, észnél lenni.

2013. jan. 11. 12:17
2013. jan. 11. 12:15
google + könyvkiadás!!
2013. jan. 11. 12:15
2013. jan. 11. 12:14
Sok pénzt összegyûjteni a kiadatásra... vagy támogatókat keresni.
2013. jan. 11. 12:13
Sajnos semmi tapasztalatom nincs ilyen téren, de érdekelne, hogy abban az esetben, ha van egy novelláskötetem vagy bármilyen könyv formájában kiadható nyersanyagom, mit kell tennem? Elkezdek kiadóról kiadóra járni és "kilincselni" a kéziratommal? Ha egy kiadó igent mond a könyvemre, akkor kell valamilyen díjat fizessek azért, hogy kinyomtassák azt?
2013. jan. 11. 12:12
Mit kell tennie annak, aki egy könyvet szeretne kiadni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook