Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Fél oldali hangszál bénulás volt már valakinek?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13. zebracsikó2017-05-23 09:47
Régi ismerős van csak, meggyógyult.
Te is meg fogsz gyógyulni, kitartóan kell gyakorolni!
(válasz Jelus 11. hozzászólására)

12. Jelus2017-05-22 23:10
köszönöm, remélem meggyógyulok
(válasz zebracsikó 10. hozzászólására)

11. Jelus2017-05-22 23:08
Szia! Igen járok, mindkettőhöz, valamint szelektív ingeráram kezelésre és Milgamma inj.-kat kapok. Jó lenne meggyógyulni. Környezetedben járt így valaki?
(válasz zebracsikó 10. hozzászólására)

10. zebracsikó2017-05-17 14:59
jársz foniáterhez vagy logopédushoz?

Jobbulást! Nem vagyok érintett, csak benéztem.

9. Jelus2017-05-17 08:21
Indítottam egy zárt facebookos csoportot, kérek Mindenkit, akit érint a probléma, csatlakozzon a csoporthoz, mindenkit szeretettel várok!
A csoport neve:
Gyógyuló hangszalagok, hangszalag bénulás után

8. Jelus2017-05-17 07:01
Sziasztok! Be-be lép még ide valaki? Hangszalag bénulásom lett nyaki műtét után, tapasztalatcsere céljából néztem be. Ha valaki olvassa, kérem válaszoljon. Köszönöm

7. jennyke 12013-01-11 08:38
Ha két oldali bénulás van mint neked volt akkor nem sürgös műtét van mert a beteg megfulladhat?
Tud beszélni ha suttog semmi gond de ahogy a hangját használja rekedt lesz eröltetetté válik a beszéd elfogy a levegő légszomj
nagyon szenved ezzel:(((
Olyan mintha futott volna és ugykéne beszélnie alig kap levegőt akadozottan beszél:(

Foniátriát hol csinálnak?

6. kék irisz2013-01-11 08:35
Én első lépésként a foniátert ajánlom és csak akkor mást, ha ez nem segít. Persze ez a leghosszabb, mert ennek eredményessége hónapok múlva jelentkezik.
A foniátrián ultrahang kezelést kapunk és beszéd gyakorlás van. A hangszslagjaim beindultak a kezelés alatt, de rendes hangom csak 2,5 hónap múlve lett.

Egyáltalán nem tud beszélni? Levegőt, hogy kap?
(válasz jennyke 1 5. hozzászólására)

5. jennyke 12013-01-11 08:28
Igen egyik napról a másikra bár előtte már sokszor láttuk, hogy néha köhint egyet hogy jobb legyen a hangja mert olyan rekedté vált de ezzel nem törödtünk aztán rá 1 évre kb jött ez ki,
nyaki ultrahangon nem volt asszem
A doki azt mondta visza jöhet magától de nincs rá gyógymod
én olvastam, hogy van ez amit te mondasz meg valami anyagot fecskendeznek be a hangszálakhoz meg van szteroid.

4. kék irisz2013-01-11 08:23
Egyik napról a másikra?
Nyaki ultrahangon is volt?

Foniáter?
(válasz jennyke 1 3. hozzászólására)

3. jennyke 12013-01-11 08:18
Páromnak van egyik napról a másikra lett alig van hangja félre nyel köhög:((((
Vizsgálták már: Fej ct,gége tükrözés,tüdő tükrözés,tüdő röntgen,sehol semmi:(Nem tudják mi okozhatja kizárták , hogy valami rossz indulatú betegség lenne és nincs rá gyógymod

2. kék irisz2013-01-11 08:16
Nekem kétoldai volt és pluszban még gége bénulásom is.
Pajzsmirigy műtéttől.

Neked mitől lett?
(válasz jennyke 1 1. hozzászólására)

1. jennyke 12013-01-11 08:12
Érdeklősnék