Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek visszamenőleg lehet igényleni családi adókedvezményt? fórum

Szerintetek visszamenőleg lehet igényleni családi adókedvezményt? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 9. 09:40
Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan lehet visszaigényelni visszamenőleg 5 évre családi adókedvezményt? Mi a menete? Milyen nyomtatványok benyújtására van szükség? A válaszokat előre is köszönöm!
2013. jan. 10. 11:47
köszi mindenkinek a hozzászólásokat! :)
11. pamacs85 (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2013. jan. 10. 11:09
Mi is csúsztunk vele de Párom meg is kapta a köv fizetésével az előző 2 hónapnyit így nem kellett "várni" az adóbevallásig.
10. Zs35
2013. jan. 10. 11:05

igen működik.

Majd 2012-es adóbevallás után megkapod a fennmaradó összeget.

9. sipumsipum (válaszként erre: 8. - Hilarie)
2013. jan. 10. 10:51

és szerinted visszamenőleg is működik?... nem is értem, hogy a védőnőm, miért nem mondta ezt el nekem...


(első gyerekünk)

8. Hilarie (válaszként erre: 7. - Sipumsipum)
2013. jan. 10. 10:42
Az adókedvezmény összege 10.000 Ft/hó/gyermek. Ha neked is volt annyi, amiből vissza tudod igényelni, akkor kérheted abból is. De akkor se lepődj meg, ha az orvos a védőnőhöz küld: nekem a védőnő írta meg az igazolást, s a doki csak aláírta és pecsételte.
2013. jan. 10. 10:34

tehát mikor megyek majd a dokim,hoz keden, kérem az igazolást, hogy x. napon töltöttem a 91.-et, és ezt majd oda kell adnom az adóbevallás készítésénél a könyvelőnek és ezekután visszamneőleg megkapjuk? vagy hogy?.. totál zokni vagyok ehhez...


ráadásul akkr goinodlom jobb lenne, ha a férjem fizujával "mókolnánk" mert neki 3szor több?...


vagy ez mindig ugyan annyi?...


bocs a hülye kérdésekért, de jelenleg eléggé ki vagyok, hogy ezt pl miért nem mondta nekem a védőnő? vagy bárki? :D

6. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Ginfizz)
2013. jan. 10. 10:32
A munkáltató visszamenőleg már nem tudja figyelembe venni. Az orvosi igazolást nem szabad kiadni a kezünkből, pláne nem leadni! A formanyomtatványon már csak januártól kérheti a kedvezmény figyelembe vételét, a 2012-es évre járó kb. 3-4 hónapra utólag nem. Azt majd az adóbevallásnál tudja érvényesíteni.
5. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2013. jan. 10. 10:29

A 2012-es adóbevallás elkészítésénél kell majd figyelembe venned és visszaigényelned.

Az orvosodtól kérjél egy igazolást a családi kedvezmény érvényesítéséhez. Ő tudni fogja, hogy mit kell kiadnia. Ezt a papírt sehova nem kell elküldened, az adóbevallásod egyik plédányával jól tedd el, ha ellenőrzésre hívnak, meglegyen.

2013. jan. 10. 10:29

Kérj a nőgyógyásztól egy igazolást. Azon annyi fog szerepelni, hogy melyik napon töltötted be a 91. napot és mikorra várható a szülésed. Ezt kell leadni és már arra a hónapra jár a kedvezmény, amelyikben a 91. nap van (legyen az akár 31-e).

Munkáltató felé kell bemutatni és kitölteni az adókedvezményes formanyomtatványt.

3. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2013. jan. 10. 10:25
Majd az adóbevallásnál után megkapod.
2013. jan. 10. 10:25
a védőnőnél, vagy az orvosodnál. Szerintem lehet visszamenőleg is igényelni.
2013. jan. 10. 10:22

Most tudtam meg totál véletlenül, hogy már a magzat után is igénylehető az adókedvezmény... a betöltött 91. naptól.. ma már 190. napot töltöm terhesen...


Szerintetek visszamenőleg lehet igényleni?

Ha igen, hol, milyen papírokkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook