Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Munkahelyen mikor szóltatok a terhességről? fórum

Munkahelyen mikor szóltatok a terhességről? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 11. 14:27
sziasztok! Ausztriába dolgozom szezon munkás takarítónőként és erősen az a gyanú hogy terhes vagyok. Ilyenkor mi a teendő? Mikkor kell szólnom és meddig dolgozhatók? Légyszíves segítsetek!!Előre is köszönöm
2013. jan. 11. 12:19
"azonnal". Na szóval a főnöknőm szinte előbb tudta, mert azt mondta, ha nem veszek teszet, akkor ő vesz:D
25. tigrisné (válaszként erre: 24. - Gabi0630)
2013. jan. 10. 20:15
Gabi ez mindenkink van nyugi. Az uh- on minden rendben volt? Ha ign akkor szólj szerintem, mert mondom az lehet nagyobb gáz ha nem szólsz idóben! Legalább a főnöködnek, a többieknek ráér később is...
24. gabi0630 (válaszként erre: 20. - D71ef05a8e)
2013. jan. 10. 13:44

nem, biokémia 1 és 2 van. Első most, Down, Edwards szindróma többek között.

Biokémia 2 a 16. héten, afp-vel

2013. jan. 10. 13:29
illetve nem a pénzt de ők intézik :)
2013. jan. 10. 13:29
Én a 8.héten szóltam,mert állómunkát végeztem..És ráadásul csak 1 hónapja dolgoztam ott és nem akartam hogy úgy tudják meg hogy meglátják a pocimat vagy valami.De rendesek nagyon.a 20.héten el kellett mennem táppénzre.Simán elküldhettek volna ,mert próbaidős voltam de nem tették és most is onnan kapom a táppénzt...
2013. jan. 10. 13:09

Az első terhességemről a 10. héten szóltam. Akkor normálisabb volt a helyzezet a munkahelyemen, annyira nem féltem, hogy elküldenek, ha valami történne a babával. Akkor azért is szóltam, hogy legyen idejük helyettem találni valakit + betanítani stb.


A 2.-at akkor mondtam el, amikor veszélyztetett terhesség miatt táppénzre vett a doki a 8. héten.

Akkor nem voltam tekintettel rájuk, csak magamat akartam védeni.


Megértem a dilemmád. Ha a második babával baj lett volna, tuti bekerülök a következő leépítésbe.

20. d71ef05a8e (válaszként erre: 11. - Gabi0630)
2013. jan. 10. 13:03

Ezt így megértem. Mikorra lesz meg a biokémia? Vagy ez ugyanaz, mint a 16.heti AFP?


Tudod, annak ellenére, hogy pontosan értem, mitől félsz, és te ismered a munkahelyedet és a főnöködet, hogy valóban így reagálna-e, sajnos az is tény, hogy egészen addig, amíg karodban nem tartod a babát, mindig akadhat félnivaló, nem érdemes ezt részletezni, úgyis mindenki tudja...


Mégis vállalni kell előbb-utóbb a kockázatot, hogy annak ellenére, hogy amíg egészségesen meg nem születik, bárhogy alakulhatnak még a dolgok, Te azért várandós vagy:) Mivel nem első terhességed, hamarosan talán már látszani is fog, és nem biztos, hogy jobb, ha folyosói pletykákból tudja meg a főnököd, mint ha tőled.


De hangsúlyozom, hogy megértem, mitől félsz, sajnos.

19. spinneli (válaszként erre: 11. - Gabi0630)
2013. jan. 10. 13:02

Miért félsz ennyire?

Minden rendben volt a 12. heti UH-n, nem?

18. spinneli (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2013. jan. 10. 13:00

Én a 8. héten szóltam, mert át kellett miatta alakítani a munkakörömet.


12. hét után már simán szólj, szerintem.

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - Macskossz)
2013. jan. 10. 12:57
Ez a szólás dolog viszont nekem nem egyértelmű. Mert ugye ha eleve a védettségért szól valaki, akkor azt írásban érdemes, hiszen hogyan másképp bizonyítja, hgy a főnök tudott róla...
2013. jan. 10. 10:26
Én szóltam már amikor tudtam,első baba elment, utána is dolgozhattam.A fiamat is hamar tudták és onnantól nem dolgoztam.Nálunk terhesen nem szabad dolgozni.Nem értem miért aggódsz,ha gond lenne is ki esel a munkából,ha akarnak úgyis kirúgnak.
15. Z.Györgyi (válaszként erre: 7. - Sipumsipum)
2013. jan. 10. 10:26
Én úgy tudom, hogy az előző naptári évből számítják. Ha a baba 2013-ban bármikor születik, a 2012. jan. 1 és dec. 31 közötti jövedelemből számolnak. Nálam legalábbis így volt.
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Macskossz)
2013. jan. 10. 10:26
Amilyen véleményeket olvastam itt, teljesen jogos, hogy csak akkortól él a védettség, amikor bejelenti a kismama.
2013. jan. 10. 10:14
Régen egyszerűbb volt a helyzet, mert elég volt terhesnek lenned és védett voltál. Mostmár csak akkor védett az ember ha szól is. És hát igen, ha meg szólsz és baj van, akkor utána bármikor elküldhetnek.... ezért kiszúrás ez a kismamákkal! Én azt hiszem, ha biztosnak érezném a helyem, akkor csak 12 hét után szólnék, ha meg egyébként is rizikós, akkor meg azonnal.
2013. jan. 10. 10:12
mikor ki akartak rúgni :))))))))))))))))) nem tudtak.
2013. jan. 10. 10:07

Stresszes, de irodai meló.Azt tudom, hogy védett vagyok, ha szólok. A tanácstalanság oka az, hogy félek a biokémuai eredménytől. Ha baj van, és nem tarthatjuk meg, elküldenek mondván nem lehet rám számítani, mert ugyis akarok másikat


Valahol meg világgá kürtölném

10. tigrisné (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2013. jan. 10. 10:05

Gabi mindenképp szólj most már! Ugyanis neked is van egy bejelentési kötelezettséged ami legkésőbb a betöltött 12 hét! Azt a tévhitet pedi szeretném eloszlatni, hogy meg KELL várni a 12 hetet ugyanis a munkáltatónak már akkortól lehet szólni, hogy beigazolódott az élő embrió léte! Tehát már a 12 hét előtt bőven. Persze mindenki maga dönti el, hogy meddig húzza ezt de a védettség csak a bejelentéstől él.

Ja és mivel idén fogsz szulni, az előző éved keresete lesz mindennek alapja, így szinte mindegy mikortól nem dolgozol...

2013. jan. 10. 09:59
én volt hogy hamar, 8. hét körül, de volt hogy csak a 20. hétnél....most megéri hamar szólni, mert akkor védett vagy
2013. jan. 10. 09:59
amíg megteheted dolgozz, mert a Tgyást abból számolják ki,ha betegállományba kerülsz korán, nem kapsz sokat
2013. jan. 10. 09:59
ja azért is mondtam meg ilyen hamar, mert tavaly júliusi változások miatt köteles vagy tájékoztatni a munkáltatódat, csak akkor vagy "védett" a kirúgás ellen...
2013. jan. 10. 09:58

Munkahelytől függ. És attól is, hogy hogy viseled a terhességed. Ha pl. veszélyes anyagokkal dolgozol, vagy nehéz ládákat kell cipelned, akkor azonnal szólni kell, és arra sem lehet sokáig más kifogást keresni, ha a sok hányás miatt rendszeresen késik valaki reggel, vagy ha délelőtt félóránként a mosdóban hány:)


Egyébként a 90. nap után írásban is be kell jelenteni, hogy járjon a magzati adókedvezmény (nem tudom, hivatalosan hogy hívják).

2013. jan. 10. 09:57

én a 8. héten megmondtam.. de csak azért, mert az üzletvezetőhelyettesi kinevezésem kicsit előrébb kerül... felmondott ugyanis az, aki addig volt és akinek a helyre kerültem volna januárban... úgyhogy lapítottam egy kicsit...


de ha ez nincs én is vártam volna a 12.hétig!

4. Ekka
2013. jan. 10. 09:55

Attól függ, hogy milyen helyen dolgozol.

Az én munkahelyem olyan volt, hogy nem dolgozhattam ott babás állapotban, így 'egyből' szóltam, majd utána nem is mentem dolgozni, felvettek betegállományba.

3. kisj
2013. jan. 10. 09:55

Én úgy tudom, hogy terheskismamának nem mondhatnak fel.

Volt kolléganőm is egy nagyon korai terhességgel védte ki a kirúgást.

Én sajnos nem tudtam ilyet produkálni:(

2013. jan. 10. 09:54
3. hónaptól szoktak szólni, ezután védettséget kap a kismama, amig meg nem születik a gyermek, és GYED-re, GYES-re megy, ha viszont szeretne visszamenni dolgozni, és a gyermek nem töltötte még be a 3 évet, simán kirughatják, ilyenkor kérheti, hogy passzív GYEd-re vagy GYES-re visszamegy
2013. jan. 10. 09:50

12. hetes vagyok, tegnapi uh-n minden oké volt.

Ma voltam laborban. Biokémiai szűrés 2 hét. Nem tudom mit csináljak, mikor szóljak? Meg kéne várni a 2 hetet, ha baj van, meg se tudnák, mert talán melóm se lenne utána. Vagy úgyse lesz semmi alapon szóljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook