Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyatartás munka mellett? fórum

Kutyatartás munka mellett? (beszélgetős fórum)


23. andi6020 (válaszként erre: 22. - Clau22)
2014. jan. 24. 08:37

Szegény kutya, szegény lakók :(

Hagyhatnád a kutyát a szüleidnél. Jobb lenne az ebnek is, gondolom a szüleidnek is, és a lakóknak is.

22. clau22
2014. jan. 24. 07:10

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni! Van egy 3 éves yorkim, aki az első fél évében mindig egyedül volt, aztán szülőkhöz költöztünk akik mindig mindenhova vitték magukkal. Most viszont albérletbe kényszerülünk, de a kutya heves ugatással jelzi ha otthagyom, habár még csak 2x voltunk vele ott. Hogy tudom egyedüllétre szoktatni, mert hát ugye van egy-két rigolyás lakó. Köszönöm a segítséget előre is!

21. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 20. - 4fbd4b2862)
2013. jan. 10. 10:57
De8-13-ig az nem gáz,szerintem!!
20. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Ági0603)
2013. jan. 10. 10:45
Szia!Nem feltétlenül az egyedülléten van a hangúly,szerintem,már az nem jó,hogy napi 10-12órákat van a kutya a lakásban,úgy hogy nem pisil(het)Ez egy állatnak,de embernek sem egészséges,már ha csak a veséjére gondolok!
19. Bojszi
2013. jan. 10. 08:00
Nekem egy szobakutyusom van és kettő kinti. Mi korán elmegyünk dolgozni és 4 körül érünk haza. Jól viselkednek, elfoglalják magukat. A kicsi kirámolja a játékait a dobozából, egyedül is labdázik, játszik, pihen. Teljesen megszokta, hogy mikor nem vagyunk otthon és hosszabb ünnepek alkalmával nem is érti teljesen, hogy miért vagyunk annyit otthon :) Semmi baja nem lesz véleményem szerint attól, hogy eljársz dolgozni.
2013. jan. 10. 07:42

Nálunk most egy 4 hónapos, keverék kutya van. Nagy szerencsénk van vele, a szomszédokat akárhányszor kérdezzük, nem panaszkodnak. Észre sem lehet venni, hogy a kutya itt van.

Azt olvastam, mielőtt befogadtuk a menhelyről, hogy minél több játéka van, annál jobban szórakoztatja magát. Van is neki 6, a lakás pedig nem nagy, így akárhová megy, talál egyet, és már játszhat is...:D Egyedül a fürdőbe nem mehet be, a vegyszeres dolgok miatt.

Van egy trükk, ami nálunk bevált: mielőtt itthon hagyjuk, játszunk vele, jól lefárasztjuk, és a fele egyedül töltött időt átalussza. Napi minimum 6 órát van egyedül, de van, hogy 10-et is kell szegénynek.

A szobatisztasággal nálunk sem voltak olyan egetrengető problémák, az első néhány hét volt az idegileg fárasztó. Használta a pelenkát, de azért sok pisi szanaszét volt, kaki viszont szinte mindig csak egy helyre ment. Ma már majdnem hibátlanul használja a neki szánt almot. 2 hónapos volt, mikor hozzánk került. Durván másfél hónapja volt nálunk, mikor elutaztunk vidékre, és lássatok csodát, ott mindig kikéredzkedett! Az egy hét alatt csak 3szor pisilt be, és egyszer bekakilt, mert hasmenése volt (arról meg ugye nem tehet).

Kicsit lehet, hogy hosszú lett, de igyekeztem mindent beleírni, amit mi tapasztaltunk. Sétálni nem lehet egy hónapig, kb, nekünk szerencsére van egy kis kertrészünk, így oda tudtuk szoktatni. Érdemes több pelenkát is elhelyezni a lakásban (mi háromszög-alakúra vágtuk, nagyon bevált! más forma nem, scak ez:D).

Biztos kihagytam valamit, de ha eszembe jut, megírom! :D

Ja, és azért fogadtunk mi is örökbe kutyát, mert én nem szeretek kiadni kutyáért pénzt, ráadásul ennyit...Szuzit mindenki megdicséri az utcán, mondják, hogy milyen szép kis formája van, meg stb...szóval, csúnyán mondva, nem egy "sablonkutya". Nagyon szépek a westiek és a yorkik is, de egy laikus (pl én) szemével mind ugyanolyan...legalábbis nagyon hasonló. Persze, minden gazdi máshogy szereti, de azért az utcán Szuzi elég egyedi! :D

17. Kamillka (válaszként erre: 16. - Acuko)
2013. jan. 10. 00:18
Egy 10 -legtöbbször éppen 6:(- hetes kölyköt még nem lehet levinni az oltások hiánya miatt. Ezért (is) pelusra szoktatta a tenyésztő mire elhozhattam, így szerencsére minden mehetett nálunk a kutya ütemében anélkül, h folyton a padlót kellett volna takarítanom. Pedig fel voltam készülve a legrosszabbra ezen a téren, de annyi dolgom volt, hogy megmutattam neki hol a pelus a lakásban:) Persze voltak balesetek, de nagyon ritkán.
16. acuko (válaszként erre: 8. - Ági0603)
2013. jan. 9. 22:26

Én a mopszra esküszöm. Az van nekünk, 8 hetes korában hoztuk, lakásba. Tavasszal, nyár elején.

(Ekkor érdemes, mert naponta többször le kell vinni, és ilyenkor már nem kell azzal foglalkozni, hogy még fel is kell öltözni, hanem lehet gyorsan leszaladni.)

Nagyon fontos az első hetekben velelenni, már csak azért is, mert a szobatisztaságra csak úgy lehet nevelni, ha napjában többször leviszi a gazdi az utcára. Alvás után, evés után, játszás után. Kialakul egyfajta rend is. Megtanulja, hogy nem szabad rágni a bútorokat, főleg, ha adsz neki majd játékot, kis csontos, ami az övé.

A mi mopszunk SOHA semmit nem rágott szé,t csak a saját játékaival játszik, és csak azokat rágcsája. nevelés kérdése.

15. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 7. - Mese habbal)
2013. jan. 9. 21:34
Áááá, ne is mondd!!!:)) Neveltem fel nem egy kölyökkutyát panelban, volt olyan, hogy hazamentem, és sikítófrászt kaptam, mert a kutya gyakorlatilag mindent összekakilt-pisilt, és mindent szétszedett a lakásban, amit csak tudott...
14. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Ági0603)
2013. jan. 9. 21:31
Az jó szerintem, ha csak ennyi ideig kell egyedül lennie. Én, amikor kutyusom volt, hazamentem munkából délben ebéd helyett biciklivel, hogy levigyem, mert reggel 7-kor már el kellett indulnom, és volt, hogy csak 6 körül értem haza.
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Dovima)
2013. jan. 9. 19:35

Hozzám sem egyszerre érkezett a két kutya. :)


Szerintem akkor is jobb úgy szoktatni egy kutyát, hogy van egyedül hagyva.

Szomszédomék eddig hétvégi laknak használták a házat, bent laktak BP-en. Most kiköltöztek, hozták magukkal az 5 éves vizslájukat is. Amíg haza nem érnek vonyít, de úgy, mint akit nyúznak. Szeretem a kutyákat, nade.....agyamra megy.

12. dovima (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2013. jan. 9. 19:27
de azt ne felejtsd ha többen vannak jobban elvannak,nekem is mióta van másik azóta jobban elvannak sőt mióta kaptak egy macskát már hármasban megy a szunya :)
11. Ági0603 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2013. jan. 9. 19:23
Na igen a yorki a másik kedvencem :)csak a pénztárcám nem igazán enged meg egy 50 ezres kutyust sajnos ://
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Ági0603)
2013. jan. 9. 19:21
Nálam yorkik vannak, jól bírják ez egyedüllétet. Ilyenkor általában alszanak.
9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Zánka25)
2013. jan. 9. 19:20

Szerintem ez nem így van. Amíg kicsi, biztosítani kell neki megfelelő helyet, ahol nem tud rombolni.

Ráadásul jobb is, ha kölyökként úgy van szoktatva, hogy egyedül van hagyva. Ha egy felnőtt kutyát, ami addig állandó felügyelet alatt volt, egyedül hagysz, sokkal nagyobb az esély, a szűnni nem akaró vonyításra.

2013. jan. 9. 19:19
Hát igen...jó lenne tudnom, hogy melyik az a fajta ami viszonylag pici marad és jól is bírja egyedül.Az első időkben azért természetesen próbálok annyi időt vele tölteni amennyit lehet.Nincs valakinek tapasztalata a havanesekkel?
2013. jan. 9. 19:18

ez kutyafüggő... szerintem 8-tól 1-ig az még marha jó, sokan 4-ig, 5-ig dolgoznak, és sok kutya azt is kibírja... mondjuk ha kölyökkutya, akkor neccesebb a dolog... én úgy fogadtam örökbe pár éve a kutyámat, hogy rendesen 8-4-ig dolgoztam, és a belváros közepén laktam kis lakásban... felnőtt kutyát fogadtam örökbe (másfél éves volt), és teljesen szobatiszta volt... és simán megszokta, semmi gond az "egésznapos" egyedülléttel... persze nem ez az ideális neki, de elég jól szokták bírni...

de tényleg kölyökkutya kevésbé bírja, nemcsak a szobatisztaság miatt, hanem amúgy is...

2013. jan. 9. 19:17
8-1-ig, az semmi. Ha egyedül hagyod, ne legyen szabad járása az egész házban. Becsukhatod a konyhába, vagy a fürdőbe, ahol nem tud kárt tenni semmiben.
5. dovima (válaszként erre: 1. - Ági0603)
2013. jan. 9. 19:15
nekünk csivavánk van kettő,de amíg csak az Olivér volt ritkán hagytam itthon egyedül órákra de bírta aludt addig :) mióta ketten vannak jobban elvannak ha el kell mennem.de szerintem szoktatás kérdése,de van olyan fajta amelyik kimondottan nem bírja egyedül órákig,ezt meg kell érdeklődni hogy milyen fajta...
4. Zánka25 (válaszként erre: 1. - Ági0603)
2013. jan. 9. 19:14
Egy idősebb kutya (2-3 évtől), ha úgy van szoktatva kibírja, de egy pici, pár hónapost nem lehet egyedül hagyni. Főleg, mert szétrág és összecsinál mindent. Legalábbis mi így tapasztaltuk.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ági0603)
2013. jan. 9. 19:14
Dehogy van állandó felügyeletre szükségük. Simán elvannak ennél hosszabb ideig is. Az mondjuk tény, hogy az első időkben jó lenne, ha több időt tudnál vele tölteni. De ez nem hónapokat jelent.
2013. jan. 9. 19:13
Annyit ki kell bírjon, van aki egész napra egyedül hagyja. Van olyan kutya amelyik bírja az egyedül létet, jól elvan, de van amelyik egész nap a gazdi hazaértéig nyüszít ugat. :-( De szerintem ez is nevelés, szoktatás kérdése! Meg hát ha kölyök kutyával kezd az ember akkor jobb ha nem sokat hagyja egyedül. Nálunk volt egy szomszéd akinél egész nap ugatott sírt a kiskutya, már minden lakó kikészült...
2013. jan. 9. 19:06
Évek óta szeretnék egy kutyust de amíg a szüleimmel éltem ezt nem igazán támogatták.Most már saját lakásom van de egyedül élek szóval nem ártana ha egy kis szőrös társ mellettem lenne:) A kérdésem: a szobakutyák mennyire bírják az egyedüllétet?Az elkövetkezendő 8 hónapban kb reggel 8-tól délután 1-ig kellene egyedül lennie.Ez még bírható?Vagy állandó felügyeletre van szükség?Tapasztaltak segítsetek!Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook