Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet leszoktatni a kölyökkutyámat az erős harapásról és ugrálásról? fórum

Hogyan lehet leszoktatni a kölyökkutyámat az erős harapásról és ugrálásról? (tudásbázis kérdés)


18. Rescue (válaszként erre: 17. - Málna92)
2013. jan. 11. 08:23
Ügyes! Szép volt! :) Csak így tovább!
2013. jan. 10. 21:21
ja a szeretgetés természetesen nem rögtön volt, hanem rá egy órára.
2013. jan. 10. 21:21
Felfigyel a hangos szóra, de folytatja. Egyébként ma elegem lett nagyon amikor hirtelen a semmiből megharapott, és hangosan rámorogtam és "ugattam" mint a kutyák...na ezt nem tudta hova tenni, és egyből ott hagyott, és normális volt. Utána kicsit mintha félt volna tőlem...aztán megszeretgettem és azóta is normális. Utána be akart menni a fürdőbe, ahova nem engedem. akkor csak kicsit morognom kellett és egyből visszafordult.
15. 569a7df0cf (válaszként erre: 11. - Málna92)
2013. jan. 10. 10:50
Rescue-nak van igaza, dolgoznod kell a kutyaval, nagyon sokat. Gondolj bele, hogy mit csinalsz majd vele 40 kilosan, mikor csupa jatekbol leteper a foldre/falhoz! Vagy idegenekkel csinalja ugyanezt. A kutya nem jatek, szuksege van egy hatarozott vezetore.
14. Hajni0121 (válaszként erre: 11. - Málna92)
2013. jan. 10. 10:16
Nálunk ami még bevált, a játékokkal kapcsolatban, hogy maximum csak 1 db játék legyen előtte, mert hamar megunja ha mindig van előtte valami. Inkább mindig Te add oda neki és akkor örülni fog!
13. Rescue (válaszként erre: 11. - Málna92)
2013. jan. 10. 09:27

Nos, ha első kutya, akkor néhány jó tanács, a kutya magától nem javul meg, tanulnia kell, mégpedig a gazditól, akire felnéz, aki a falkavezér.


1. Sose legyen a kutya előtt a táp folyamatosan. Tudja, hogy csak tőled kap kaját, nem akkor amikor ő akarja.


2. Mikor nagyobb lesz, csinálhtsz egy kötöődési tréninget, úgy 1 éves kora körül már megteheted. Csak TE adhatsz neki enni, kézből. Feladtra, gondolom, akarod tanítani, ül fekszi, marad, minimumok... ha ezeket gyakoroljátok, kap kaját, a napi adagját, kézből. Fontos hogy ebben az időszakban senki más ne etesse, csak is te.


3. Ne mindent engedj meg a kutyának, legyenek magán területek, ahova pl nem mehet be.


Az furcsa, hogy nem reagál semmire, ha jó a hallása a kutyának egy határozott hangos szóra figyelnie kell. A másik amit kiporóbálhatsz, egy jó zörgős, csilingelős, zajos kulcscsomót hirtelen megzörgetsz mikor épp vmit helytelenül csinál. Mint mondtam, rossz kutya nincs, ha rosszul nevelő gazda.

Elképedek, mikor egy kutyát azért altatnak el, mert meghrapott valakit. NEM a kutya a hibás! Hanem a gazdák, nem a kutyát kéne bűntetni!!

12. kristo_f (válaszként erre: 11. - Málna92)
2013. jan. 9. 22:51

Kölyök kutya

Majd lassan rendesebb lesz, türelem kell hozzá, csak módszeresen neveld

Ez nem porcelánkutya

2013. jan. 9. 21:31

Köszönöm mindenkinek:) Igen első kutyus úgyhogy semmi tapasztalatom.

Próbáltam az általatok említett módszereket de egyik sem érdekli. Felvisítottam mikor harapott, megrángattam a nyaka mögött, leszorítottam, orron csaptam, fenekét is megütöttem kicsit, ellöktem magamtól....de egyik sem érdekli, csak jobban "támad". Nagyon zavaró, mert nem tudok közlekedni sem a lakásban tőle amikor be van kattanva. Játszok vele a játékaival, de utána ha megunja engem bánt helyette, vagy ha én unom meg és otthagyom, akkor jön utánam és játszik tovább velem...Remélem tényleg leszokik majd róla, mert jelenleg semmi sem érdekli. Ha hangosan mondom, hogy nem még csak fel sem figyel rá:/

10. Rescue (válaszként erre: 3. - Rescue)
2013. jan. 9. 18:25

Jahm, ezek a módszerek kutyaoktatótól származnak. A titok, légy nagyon határozott, ne légy ideges, a kutya megérzi.

Sok sikert!

2013. jan. 9. 15:50
A nózikoppontást mi is csináltuk, de ne a kezeddel hanem egy pl újsággal(mert amivel enni adsz neki, avval nem szabad "fájdalmat" okozni neki) és ha a marjánál kicsit "megráncigálod" és leszidod rá fog jönni, hogy ez így nem jó, esetleg még pórázon is tudod fegyelmezni. De azért kell idő, hogy megtanulja, de le fog róla szokni:) És valóban ha már a hegyes tejfogacskái nem lesznek jobb lesz a helyzet és addigra meg is tanulja ;)
2013. jan. 9. 14:44
Harapásról úgy lehet, hogy rákoppintasz a nózijára. Ugrálásról nagyon hatékony leszoktatási módszer, hogy amikor rád ugrik, te rálépsz a hátsó lábára (persze nem teljes súlyoddal, csak figyelmeztetésképp). Nálunk bevált.
2013. jan. 9. 12:15
Én nagyon sokat foglalkoztam vele. Elég öntörvényű, yorki kutya, idősebb korában mentettem... Együtt TVztünk stb, beszélgettem vele, simogattam, játszottunk, közben harapott, csupa lila volt a kezem, mindig rászóltam határozottan, hogy NEM! Akkor megszeppent, és kis idő alatt rájött, hogy mit nem. Persze még mindig ő a világ leg roszabb kutyája, de az én kutyám, aki már nem harap, és különben is a legszebb és a legokosabb!
6. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 9. 12:07
Szia!!Szerintem nem megy túl a normális határon..2hónapos,nagyon gyerek még és a tejfogacskák nagyon hegyesek tudnak lenni!Nekem meg akkora monoklit csinált a kutya,hogy úgy néztem ki,mint akinek bevertek egyet:))A harapásokról majd leszokik idővel(legalább is nálunk minden kutya leszokott magától,ahogy lecserélődtek a fogai)Türelem,türelem!!Ő az első kutyátok?
2013. jan. 9. 08:50
Tapasztalatom szerint a labradorok nagyon is szeretnek ugrálni és harapni, még nagy korában is csak úgy bírja ki, hogy ne ugorjon rám, ha morgolódom vele. De harapni is szokott egy picit, főleg ha megyünk el otthonról, biztos így köszön el .. :)A kuvasz kutyusunknál régen egyébként nagyon is bevállt a Rescue által javasolt 2. módszer...
4. Rescue (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 8. 19:35
A környékeden, ha van tükörkutyasuli mindenképpen látogasd meg!! Nagyon hasznos tanácsokkal látnak el! Vidd kutyaoviba, hogy szocializálódjon!
3. Rescue (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 8. 19:33

Rajtad múlik minden, légy határozott, ha most nem veszed kezedbe az irányítás bajban leszel. Ha fáj, hogy belédharap, vínyíts, jó hangosan, hogy megijedjen. A kölyökkutyák is így játszanak, és tudatják egymással, hogy fáj. Miután meglepődött, ne foglalkozz vele.

Ha ez nem működik, a marjánál csippents össze a bőrét, ahogy az anyakutya, és rá is moroghatsz.

Ugrálásra: 1. türelmes módszer: nem veszel róla tudomást, nem szólsz hozzá, nem nézel rá.

2. ha kevésbé vagy türelmes: megfogod a lábát és fogod, fogod, akkor is fogod mikor már nagyon nyűgös, amikor már szabadulni akar, még akkor is fogod a mellső lábait, míg nagyon rosszul érzi magát... ekkor megtanulja h. ez nagyon kellemetlen élménnyel párosul.

2013. jan. 8. 19:07
Ó, ne aggódj, járt más is így a kutyájával. Tippet adni nem tudok sajnos, de drukkolok, hogy összekovácsolódjatok. :))
2013. jan. 8. 16:06
2 hónapos labrador kutyusról van szó. Egyszerűen ne lehet vele bírni, állandóan harap, ráadásul olyan erősen, hogy iszonyatosan fáj, néha még vérezni is szoktam. Ha megyek a lakásban nekem ugrik és harapja a lábam. Ha az ágyon vagyunk akkor kb. mindenhol nekem esik ahol ér, még az arcomat megharapja. Tudom, hogy játéoksak ilyenkor még nagyon, de ez szerintem már a normális határon túl van, mivel le sem lehet állítani csak úgy ha kizárom. És az sem egyszerű mert rohan felém, az ajtót meg mégsem csaphatom rá. Próbáltam minden ismert módszert, de egyikre sem reagál...sőt inkább jobban megjön a kedve. Egyszerűen elegem van, hogy nem tudok kezelni egy kölyökkutyát, és hogy nincs egy nyugodt órám, mert állandóan nekem jön.Ha a játékát adom oda neki vagy dobálom rövid ideig érdekli (1-2perc) majd folytatja velem...borzalmas mert már ott tartok, hogy nem szeretek a kutyus közelében lenni, pedig amúgy imádni való. Mit tehetnék még? Veletek volt már ilyen? Hogyan oldottátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook