Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hároméves oltásnál mik a tapasztalatok? fórum

Hároméves oltásnál mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


19. caravell (válaszként erre: 9. - Sóvágó)
2008. febr. 13. 20:30
Nincs három éves korban már ez az oltás. tavaly még volt,de csak meghatározott időben születetteknek, az idén már senki nem kap ilyet. Ez biztos. (többek közt ez a munkám)
18. mtt80
2008. febr. 13. 15:59
Én ma kérdeztem rá a dr.néninknél, hogy kap-e 3 évesen (augusztusban) oltást a kisfiam és azt mondta, hogy nem. Azt már 18 hósan megkapta. Legközelebb majd csak 6 évesen kap.
2008. febr. 13. 13:51
Már nincsen 3 éves oltás. Az én lányom 15 és 18 hósan kapott, de 3 évesen már nem. Ő tavaly novemberben töltötte a 3-at és nem kapott, úgyhogy akik most lesznek 3 évesek, azok sem kapnak már védőoltást!
2008. febr. 13. 13:17
Nálunk a nagyom tudta, hogy oltásra megyünk :) Szépen megbeszéltem vele, hogy mi lesz, így nem volt gond, csak amikor már beszúrta a tűt és elkezdte az oltóanyagot beadni. Na akkor szakadt el a cérna. De én mindig megmondom, mi fog történni, lehet hogy badarság, de már a csöppemnek is mindig mondom/mondtam, hogy most bemegyünk szuri lesz, fájni fog, de nem nagyon. :) MI mindig így megyünk el, vérvételre is a 3 évesemmel, nem is volt gond, mivel előre tudta, hogy mi fog történni. :)
15. rberni
2008. febr. 13. 11:17
Szerintem minden szülő félti a gyerekét,holott tudja,hogy a gyerek érdekében kell beoltani őket.A gyerekek pedig jobban viselik a dolgokat,mível nem tudják felfogni elöre mi is fog velük történni,mi szülők meg mindenért szétizguljuk magunkat....
14. sóvágó (válaszként erre: 13. - Rberni)
2008. febr. 13. 10:56
Én is nagyon kiváncsi vagyok erre. Egyébként a hisztin kívül a szurikat jól viselte eddig, szerintem nekem jobban fáj, mint neki.
13. rberni (válaszként erre: 12. - Sóvágó)
2008. febr. 13. 10:45

Nálunk is üvőlt a gyerköc,már a doktornéni szó hallatán is,ezért örülök,hogy mi már túl vagyunk ezen a szurin!Igy is aggodom milyen hisztit vág le majd a rendelőbe,pedig semmi kellemetlen nem fogja érni!!Szerintem általában minden 3 éves gyerek harcol a szülővel szemben!!Egyszer majd csak kinövik...!

Kíváncsi vagyok nektek mit mond majd a védőnő!!!

12. sóvágó (válaszként erre: 11. - Rberni)
2008. febr. 13. 10:31
akkor jobb, ha én is utánnanézek a védőnőnél, mi a helyzet. szerencsére egy évben egyszer ha járunk dokihoz, a kicsikém nagyon szívós, nem beteges, de ha mégis dokihoz kell menni üvölt.
11. rberni (válaszként erre: 9. - Sóvágó)
2008. febr. 13. 10:24

Én tegnap beszéltem a védőnőnkel,ő mondta,hogy nálunk nem lesz oltás 3 éves korban,csak súly,magasságmérés stb.!!

A baráti körömben is van 2 gyerek,aki januárban volt 3 éves,ők sem kaptak most oltást,majd csak 6 éves korban kesz a következő szuri!!

2008. febr. 13. 10:06
Mindenhol máshová adják, karba lábba...nálunk lábba, de tavaly óta újfajta van, amitől nem fáj nekik utánna. Nekem nagyobbik lányom 1 napig nem tudott ráálni utána a lábára a picinek meg már semmi baja nem volt!
9. sóvágó (válaszként erre: 8. - Rberni)
2008. febr. 13. 10:06
Micsoda, ezt nem értem. Mi is kaptunk oltást 15 és 18 hónaposan is annakidején, de azt mondták, hogy a másfél éves korban beadandó oltást vették ketté, három éves korban is kell kapnia. Arra pontosan emlékszem, hogy azt mondták ez az új szabály. Akkor mi van?
2008. febr. 13. 09:54
Nálunk 18 hónapos korban megkapta a fiam azt az oltást,amit 3 éves korban kellett volna kapnia!Állitólag új rendszer van az oltások beadásának az idejével kapcsolatban!Ezért mi már túlvagyunk ezen az oltáson,pedig még csak márciusban lesz 3 éves a lurkom!
7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Sóvágó)
2008. febr. 13. 09:46
Fenékbe. Ha fáj is a lába, másnapra elmúlik. :))
2008. febr. 13. 09:37
Válba vagy fenékbe kapják?
2008. febr. 13. 09:29
Nálam is a nagyom csak a lábát fájlalta, de más különösebb baja nem volt. Meg persze dühös volt a doktornőre amiért meg merte szúrni :)
2008. febr. 13. 09:15
A tesóm gyerekének nagyon fájt a lába, de az enyémnek nem. tehát változó. Elvileg azóta az oltóanyag is korszerűbb lett. Nagy tüneteket én nem fedeztem fel.
2008. febr. 13. 09:11
Semmi különös.
2008. febr. 13. 08:58
hm... ez engem is érdekelne :P
2008. febr. 13. 08:56
Hároméves oltásnál mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook