Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek merre halad a munkanélküliség? fórum

Szerintetek merre halad a munkanélküliség? (beszélgetős fórum)

25. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - Acuko)
2013. jan. 9. 22:44
girlpower wohoooo :)))))
24. acuko (válaszként erre: 23. - 25800e2d09)
2013. jan. 9. 22:40
:) :)
23. 25800e2d09 (válaszként erre: 22. - Acuko)
2013. jan. 9. 22:37
Hidd el én is megjártam a magam poklát... sok mindenbe belevágtam és még mindig úgy érzem, hogy nem itt kéne tartanom, de ez a maximalista mivoltomból ered. Piszok lusta is vagyok, emiatt mindig a könnyebb utat próbáltam járni, egy alkalommal a könnyebb úton találtam rá a jó irányra, szerencsés vagyok valóban. Nem fizikai meló (na jó néha az, pl ma az volt XD) és majdnem szakmámba is vág, plusz műszaki beállítottságú vagyok tehát az is stimmel. És kiérdemeltem méltó helyem NŐKÉNT egy főként férfiak által végzett munkakörben.
22. acuko (válaszként erre: 21. - 25800e2d09)
2013. jan. 9. 22:14

Hát, kicsit irigyellek ezért. :)


Mondjuk nekem van munkám, nagyon is jó, a magam ura vagyok de azért nagyon küzdök.

De látom, hogy mások mennyire kinlódnak és valóban dolgozni akarnak, és egyszerűen nem kapnak munkát. Ha mégis sikerül, nagy nehezen, akkor azt meg nem fizetik meg. Éhbért fizetnek, ha meg nem tetszik, azt mondják nem kötelező ott dolgozni, másik 3 áll a helyébe.. Szomorú ez nagyon.

21. 25800e2d09 (válaszként erre: 20. - Acuko)
2013. jan. 9. 21:03
mint mondottam csak a magam részéről vagyok optimista. Globálisan nézve valóban siralmas a helyzet
20. acuko (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2013. jan. 9. 10:38
Az optimizmus nagyon szép és jó dolog, kell is. Sajnos a realitás mást mutat, mint amit szeretnénk látni és tudni. A tények azok tények.
19. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 21:36
a magam részéről optimista vagyok. sok alkalmi, köz és egyéb rövid ideig tartó munkák után most van egy viszonylag állandó de ez is vállalkozóival tehát extra teher, nekem annyit megér hogy működjön a kis életem. Amúgy meg munkanélküli voltam másfél évet és borzasztó volt.. pedig se családom se senkim. a szüleimnek segítek anyagilag mert nem bírnák egyedül
18. Cippora (válaszként erre: 16. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 8. 21:29
Én is ezt hallom,csak a tapasztalat mást mutat...
17. acuko (válaszként erre: 16. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 8. 21:20

Na ez az, ami ma már nem igaz!


Olvasd el az 1. és az 5. hozzászólást, mert eddig nem tetted meg.

Ja! És olvaass újságot, nézd a híreket, és böngészd a netes híradásokat. Menj ki az utcára, és találomra kérdezz meg pár embert, esetleg a Munkaügyö Központban is kérdezősködhetsz. Majd megmondják, hogy mi is a helyzet ez ügyben.

2013. jan. 8. 16:48
Tudjátok én mindig azt hallom,hogy aki akar,talál is munkát!
15. era06
2013. jan. 8. 13:29

jó irányba halad a munkanélküliség,a statisztikák szerint. Lassan mi leszünk a 10 millió állástalan országa.

Fel e fejjel , hiszen 10%-kal csökken a rezsi

2013. jan. 8. 13:20
Engem tegnap küldtek el a munkahelyemről. Kereskedelmi cégnél dolgoztam pénztárosként. 11 hónapot dolgoztam, előtte munkanélküli voltam, azelőtt pedig szintén ugyanennél a kereskedelmi cégnél húztam le szintén 11 hónapot. Kisvárosban lakok egyelőre szüleimmel de úgy gondolom, ha munkát szeretnék találni Pestre kell mennem..
13. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 12:09
Niiincs :)
12. 5146e98818 (válaszként erre: 9. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 11:45
Ki másban?? Pont ez a baj, hogy mindenki másoktól várja a saját boldogulását.
2013. jan. 8. 11:42

A helyzet elutcalányosodott. Aki optimista-e téren az meg könnyűvérű? Most megint ott tartunk, hogy nem változtathatjuk meg a világot. Ámde: #egységben az erő#. Node kell-e nekünk forradalom?

Egy puccs, egy képviselőkből fánkgyártás? Nem... Mindenki szereti a békét, de a helyzet mégis békétlen. A rádióban már hetente emelik a benzinárakat, mintha valami mozifilmreklám lenne.

Lehetne jobb is, a feltétel adott. De a feltételt kiváltó emberi gondolkodás és látásmód nem. Ehhez az kellene, hogy nekünk hétköznapi embereknek is reális rálátásunk legyen. De nincs, nem érdekük.

Megtévesztés és porhintés, de ez nem csak a magyarországi helyzet. Azt gondoljuk kint jobb, nosza tanuljunk nyelvet, irány a kinti ismeretlen fincsi Kánaán! Ki is lehet menni szerencsét próbálni,l itthon lehet maradni tengődni a vizes zsemlén és vízen... Nincs rossz választás vagy döntés, viszont a jövőt senki sem látja csak a jelent. Csak a MOST van, a régiek „jobb volt élete” csak Nekik volt jobb, nekünk nem, a nosztalgiázás is egy helyben csücsülés. A jelenben ha jól érzed Magad, a múltra gondolva elönt az önbecsülés. Szerinted mekkora az esély, hogy a kormányváltással emberközpontú lesz a társadalom? A közemberek is egymás iránt, fogékonyak lesznek a másikra? Ahol nem lesz megkülönböztetés, és senki sem akar polgárpukkasztó lenni? Amúgy életvidám vagyok, realista. Tudom, hogy van amibe nincs beleszólásom mert a kiváltó a közös többszörös. Ezt célszerű átgondolnod Neked is. :)

10. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 6. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 11:30
A kereskedelem is elkezdte hanyatlását sorban zárják be üzleteiket a különböző áruházláncok,akik nem kevés dolgozót foglalkoztattak.:(
9. liliomszál33 (válaszként erre: 7. - 5146e98818)
2013. jan. 8. 11:30
Akkor vigyázz arra a több lábra!Mert valóban az ember már csak saját magában bízhat!
2013. jan. 8. 11:28
És sajnos a végén még igazuk is lesz miszerint 47 000-ből meg lehet élni azzal a kis javítással hogy meg kell tudni élni mert nincs más választásunk ha nincs több!!
7. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 11:27
Optimista vagyok. De csak saját magammal kapcsolatban, mivel több lábon is állok. :D
6. liliomszál33 (válaszként erre: 5. - Acuko)
2013. jan. 8. 11:26

Sajnos azt kell mondanom,hogy teljes mértékben igazad van.:(

De ez a helyzet akkor sem tartható már fenn így túl soká,mert ahogyan írtad és tapasztaljuk is már a kereskedelem is kezd hanyatlani,mert ha nincs kereslet akkor hiába a kínálat és ha így haladunk akkor annak is végenDe vajon mi jön ezután?Nem biztos hogy szeretném de hamarosan meg fogjuk tudni..

2013. jan. 8. 11:21

Mivel mindent tönkre tettek ebben az országban, beleértve az ipart, a mezőgazdaságot, a bányászatot, a kohászatot, és gyakorlatilag mindent, bezártak vállalatok, cégek, válallkozások mentek csődbe és tönkre, igy egyértelmű, hogy munkahelyek százezrei szűntek meg. Egyedül a kereskedelem az, ami virágzik, viszont mivel más gyakorlatilag nincs, ezért ezen a területen meg nagy a munkaerőkínálat, ami arra ösztönzi a munkaadókat, hogy szelektáljanak. És meg is teszik, mert van miből.

Az előbb említettek miatt a gazdaság teljesen leállt, mivel nincsenek munkahelyek, de vannak munkanélküliek, akiknek nincsen pénzük, ezért a fogyasztás is csökkent, vagyis nem költenek, igy sokkal kevesebb a bevétel. Nincsenek megrendelések, igy a szolgáltatók sem nagyon tudnak megélni, embereket küldenek el, akik szintén munkanélküliek leszenk. És mivel nincs fogyasztás, vagyis vásárlóerő, ezért csökken a termelés. És minden kezdődik előlről. Ez egy nagy körforgás, amiből én egyenlőre nem látom a kiutat.

Vagyis semmi jóra nem lehet számítani. Előttem valaki leirta, hogy párjának hiába van 3 diplomásja, több nyelven beszél, mégsem talál munkát. Ha igen, akkor meg nagy áldozatokat kell hozni azért, hogy megtartsa. (Jobb esetben nem éhbért fizetnek.)

Ma Magyarországon hivatalosan is 4 millió ember él a létminimum alatt a 10 millióból!!! Ez több mint szomorú. Ez felháborító!

És amíg 4 millió ember szegénységben él, addig pár százezer ember úgy dúskál a javakban, hogy meg sem érzi, hogy mások miylen problémákkal küzdenek.

Amig vezetőink havi 1-2-3 millió forintot visznek haza, addig nem fogják az átlagember nyomorát átélni.

Emlékszünk még a kis Zsiga Marcell válaszára: "47 ezer ft-ból meg lehet élni. Igen. Azt hiszem, 47 ezer ft.-ból meg lehet élni. "

Ő, havi 3 milliót visz haza összesen.

Na, amig iylenek a vezetők, addig itt jobb világ nem lesz.

2013. jan. 8. 11:00
Igen ezt én is tapasztalom,szintén 2 gyermekem van és jelenleg nincs munkám.A gyerekek miatt sem könnyű.Igen sajnos ezt én is tapasztalom hogy az sem jó ha túl sok mindent tudsz!Sok sikert nektek az új munkához!
2013. jan. 8. 11:00
amerre a part szakad
2013. jan. 8. 10:54

Férjem most vesztette el 3 hónapja az állást... Volt egy kis tartalékunk de ezt most fel is éltük amíg munkát keresett... Én gyeden vagyok, úgyhogy az én fizetésemből nem éltünk volna meg...

3 diplomája van, több nyelven beszél, 50 (!!!) helyre adta be a pályázatát, ebből 48 nem hívta be, de még csak vissza se írtak, hogy bocs de nem... Most úgy néz ki kapott állást, de ehhez el kell hagynunk a várost ahol élünk, költöznünk kell, 2 gyerekkel... Úgyhogy szar a helyzet Magyarországon...

2013. jan. 8. 10:47
Tudom,most szinte mindenki azt mondja hogy egyre lejjebb süllyedünk,de lassan történnie kell valaminek,mert így szépen lassan tönkre megy minden és mindenki.Van aki optimista e téren?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook