Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan hozhatom helyre a párkapcsolatom? fórum

Hogyan hozhatom helyre a párkapcsolatom? (beszélgetős fórum)


20. Beu23
2013. jan. 10. 11:10
csak betévedtem ide, nagyon szép ez a vers! Mi egyébként három éve vagyunk együtt, tök jól megvagyunk már el is vagyo jegyezve. Nekünk nem lapos a kapcsolatunk de nem árt néha feldobni egy két ötlettel, mint pl a vibrációs gyűrű:D még soha nem probáltam ki senkivel, szerintem ez is izgalmas:D próbálja ki mindenki:D
19. 9f86e86d50 (válaszként erre: 18. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 11:52

Tudom hogy ez a bajuk. Mert ott a mese ami felnevel, és kiskorunktól belénsúlykolja a „tanulságokat”.:

a meseszép hercegnő, akire a napra lehet nézni de másra nem, stb. Sehol nem olvasod azt vagy csak nagyon ritkán, hogy: a talpraesett problémamegoldó királylány, vagy a reális önképpel rendelkező jó helyzetfelismerő királylány. A lányok a mesékben szépek. „meseszép...”

A herceg jön fehér lovon, (kell a ló, ford vagy musztáng) lóbálja a kardját és végrehajt valami katartikus tettet mielőtt megkapja a nemiségen alapuló kapcsolatba részt vevő párját. Mert ha a legtöbb mese tanulságát komolyan lefordítjuk az az üzenet: Fiam, ha tetszik a buksza üss le mindenkit és vidd haza. Jól működik.:)

A butító sorozatokról ne is beszéljünk. A valódibb romantika nem csöpög és cuppog folyton a kefirben. Ehhez intelligencia szükséges, a megéléséhez, érzelmi is, mert ha nincs akkor marad a kesergés. Régi mondás ugye: „nem elég akarni, de tenni tenni kell”, nos azt üzenem nem kell, boldognak sem KELL mindenkinek lenni, ez csak egy lehetőség.


Íme egy elolvasásra érdemes, a témába vágó Váci Mihály vers:



Még nem elég!


Nem elég megborzongni,

   de lelkesedni kell!

Nem elég fellobogni, 

   de mindig égni kell! 

És nem elég csak égni:

   fagyot is bírjon el,

   ki acél akar lenni,

   suhogni élivel.

Nem elég álmodozni. 

   Egy nagy-nagy álom kell!

Nem elég megérezni, 

   de felismerni kell! 

Nem elég sejteni, 

   hogy milyen kor jön el;

   jövőnket - tudni kell!

Nem elég a célt látni;

   járható útja kell! 

Nem elég útra lelni, 

   az úton menni kell!

   Egyedül is! Elsőnek,

   elől indulni el! 

Nem elég elindulni, 

   de mást is hívni kell! 

   S csak az hívjon magával,

   aki vezetni mer!

Nem elég jóra vágyni:

   a jót akarni kell! 

És nem elég akarni:

   de tenni, tenni kell! 

A jószándék kevés! 

   Több kell: - az értelem! 

Mit ér a hűvös ész?! 

   Több kell: - az érzelem! 

Ám nemcsak holmi érzés,

   de seb és szenvedély,

keresni, hogy miért élj,

   szeress, szenvedj, remélj!

Nem elég - a Világért!

   Több kell: - a nemzetért! 

Nem elég - a Hazáért! 

   Több kell most: - népedért! 

Nem elég - Igazságért! 

   - Küzdj azok igazáért,

   kiké a szabadság rég,

   csak nem látják még,

   hogy nem elég!

      Még nem elég!

18. liliomszál33 (válaszként erre: 17. - 9f86e86d50)
2013. jan. 8. 11:35

Igenis nagyon sok ember szeretne ahogy írod tejfelben csörtetni,és ez a bajuk .Teljesen egyet értünk:az ember saját magának okozza a problémát.Ha van valami akkor annál többet akar anélkül hogy élvezné és boldogan élne azzal ami van.

Ha körül nézel az emberek 90% sajnos ilyen!

17. 9f86e86d50 (válaszként erre: 15. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 11:28

Nem az, de valljuk már be őszintén: ki akar fenékig tejfelben csörtetni? Fúj! Akkor az nem is élet lenne hanem a masszalét! Aztán szépen csak úgy ránk alvadna? Borzalmas...

Az élet, azaz a kaland annál színesebb milyen fogékony felfedezők vagyunk. Az élet nem küzdelem, mégis mi aknázzuk ki.

A legfőbb a gondolkodásmód ugye, hiszen minden belülről fakad, a rossz hangulat, az elégedetlenség, stb. Viszont ha ezt meglátjuk önmagunkban, akkor meglátjuk a másikban, felfedezzük egylényegűségeinket stb.

Megfelelő társsal aki hasonlóan fogékony erre, megvalósítható a tejben-vajban simogatás, közös problémamegoldás, s mellé a hétköznapok anyagi problémáinak a légyűrése, és a valódibb értékek felszínre helyezése. Amikor többet ér egy simogatás vagy kedves szó a rubintos gyűrűnél, és amikor a felek a másik valódi véleményére kíváncsiak felnőttként,szeretve és elfogadva azt hogy a másik is egyedi látásmóddal rendelkezik.

S mivel nincsenek hétköznapi pillanatok, ezért el is lehet veszni benne. Vagy netán a „beleunt csömörnek” hétköznapinak kell lennie, vagy ez egy belső üresedés jele is? Elgondolkoztató...

16. liliomszál33 (válaszként erre: 14. - Anianiko.)
2013. jan. 8. 11:19
Köszönöm,aranyos vagy! :)
15. liliomszál33 (válaszként erre: 13. - 9f86e86d50)
2013. jan. 8. 11:17
Így is felfoghatjuk,de akkor viszont azt kell mondanom nem mindegy milyen kaland....az élet nem fenékig tejfel!! :)
14. anianiko. (válaszként erre: 12. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 11:17
20 év nem kevés idő. Az ilyeneket úgy szeretem!
13. 9f86e86d50 (válaszként erre: 12. - Liliomszál33)
2013. jan. 8. 11:10
Az élet nem csak a kaland, hanem a: Kaland! :)
2013. jan. 8. 10:58
Miért kell mindíg mindennek izgalmasnak lennie?Az élet nem csak egy kaland,hanem legnagyobb rész hétköznapok.Ezeket a hétköznapokat is úgy kell megélnünk hogy abban jól érezzük magunkat mindketten!Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek,de gondolj csak bele,egy új kapcsolat is idővel ilyenné válik és akkor mindíg lépjünk a következőbe?Szerintem /természetesen csak akkor ha olyan a párod aki megérdemli/ önmagaddal békélj meg és próbálj meg adni és örömöd lelni benne.Tudod régebben én is azt hittem hogy keveset kapok...de mekkorát tévedtem!!!!Be kellett látnom hogy én vagyok a világ egyik legszerencsésebb embere.Nem biztos hogy a szép szavak mindíg szép jövőt takarnak..SŐT!!!Nézz körül és lásd az emberi kapcsolatok romokban hevernek szinte mindenütt mert az emberek ha valami akadályba ütköznek..válnak..ahelyett hogy megjavítanák a gondolkodásukat.Sok szerencsét hozzá!Bár ez is 2 emberen múlik,de lehetséges.Én 20 éve élek a párommal,de nem adnám ezt a harmóniát semmiért!
2013. jan. 8. 08:38
Döntsd el magadban, hogy mi az amit szeretsz benne, mi az amit nem. Vonulj nyugalomba, nézz magadba, azután pedig beszélgess el vele. Ne kapkodj,és ne lépj meggondolatlanul. A férfiak nem mindig tudják kimutatni az érzelmeiket, még akkor sem ha nagyon szeretnek. Így vannak kódolva.
10. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Zoé7)
2013. jan. 8. 08:21
Olyan már semmitől...Lehet izgi meg jó ha mindketten akarjátok.De olyan mint az elején/régen/ szerintem nem lesz már..
9. fairytalentum (válaszként erre: 1. - Zoé7)
2013. jan. 8. 06:37

Remek,akkor mostmár elkezdhetsz odafigyelni a párodra! :)

Első menetben figyelj oda,majd aztán is,és így tovább...

Ha elég kitartóan teszed,kiváló eredményeket érhetsz el!Mondja ezt egy 25 éve boldog,kiegyensúlyozott házasságban élő személy. :)

8. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Zoé7)
2013. jan. 8. 01:18

Ajánlott irodalom:

Gery Chapman: Egymásra hangolva

7. anianiko. (válaszként erre: 6. - 3f2a864951)
2013. jan. 8. 00:19

Fél szóval sem írta, hogy baj lenne náluk, miért jössz rögtön azzal hogy válás? Komolyan mondom, mintha csak a facebook kapcsolatállapotod állítanád át, vagy mi? A házasság komoly dolog.


Nade. lepd meg apróságokkal, rejts el valami cuki dolgot a párnája alá (ne tojást), valami szexi fehérnemű, tv kilőve.

Munka utánra szervezzetek randit, de oda ne együtt érkezzetek, hanem külön-külön! Legyen különleges hely.

Ha a bókok és kedvességek kikoptak, kezd Te a beiktatásukat, és meglátod, hogy viszonzást találsz!

2013. jan. 8. 00:07

Termeszetesen a valas a megoldas...


Most oszinten...ha ti ketten nem tudjatok feldobni ezt a kapcsolatot, akkor kire/mire varsz itt?


Mi az, hogy ellaposodott? Nem jartok sehova, nem szerveztek programokat?

5. kristo_f (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 7. 22:40
Szadista!
4. kristo_f (válaszként erre: 1. - Zoé7)
2013. jan. 7. 22:40

Elég kitartóak vagytok, 6 év hosszú idő!

25 után mit monc?

3. mamcili (válaszként erre: 1. - Zoé7)
2013. jan. 7. 22:38
kapcsolódjatok ki a szürke hétköznapokból, tegyétek színessé...
2013. jan. 7. 22:34
Kezdjétek újra elôlrôl.
2013. jan. 7. 22:32
Szeretjük egymást de a mindennapok alatt ellaposodott a dolog.6 éve vagyunk együtt és tippeket szeretnék kérni amitől olyan lehetne mint régen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook