Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógép vs. mosogatás? fórum

Mosogatógép vs. mosogatás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. KIKY (válaszként erre: 18. - Akác56)
2008. máj. 8. 15:19
a miénken 50 és 65 van, meg választható telitettségi szint
34. KIKY
2008. máj. 8. 15:18
Nekünk Bosch van, imádom. Nem tudom ki találta ki, de örök hála neki:-) Ennél jobb találmány nincs a világon.
33. alyce
2008. máj. 8. 13:29
Amióta mosogatógéppel mosogatunk, azóta kézzel egyáltalán nem:) Szerintem is sokkal szebben mos, mintha kézzel csinálná az ember. No meg kényelmesebb, csak bepakolsz, megnyomod a gombot, aztán kész:)
2008. máj. 6. 08:47
Megvettük a zanussit.Apósom tegnap bekötötte(vízvezetékszerelő).Már tegnap le is teszteltük-nagyon szépen mosogatott el-a poharak szebbek lettek mint ha kézzel van elmosva.
2008. ápr. 30. 18:35

Mi zanussit néztünk ki ma-félrerakattuk jövő héten vesszük meg.Nekünk csak a keskenyebbik fér be pont a konyhai szekrénysorba a 45cm széles. AA kategoriás 9terítékes, 5 programos, A energiaosztály, a mosogatási hatékonyság,elektronikus vezérlés,30 perces gyorsprogram,3 mosási hőmérséklet,led kijelző,maradékhőszárítás.állítható felső kosár lehajtható csészepolcokkal.(amugy most lesz akcioba le van árazva 70e).

Van valakinek ilyen van róla valami tapasztalat jó vagy rossz?

30. rózi70 (válaszként erre: 25. - 0148b688d6)
2008. márc. 30. 22:41
A szerelő féj szerint: Az érdesség az vízkövet jelent. Van benne elég só? Ha igen , akkor a vízlágyítójával van valami gubanc, szerelőt kell hívni.
29. rózi70 (válaszként erre: 25. - 0148b688d6)
2008. márc. 30. 18:58

Szia!

Nekem is Whirpool 6.érzék van, 1.5 éves,( akkor már "csak" 120ezer volt) de én nagyon meg vagyok vele elégedve, semmi ilyet nem tapasztaltam, amit írsz.Pedig én géptisztítót nem is használok. Ha beér a férjem a műhelyből, akkor rákérdezek, hogy mi lehet a gond, mert ő szerelő.

2008. márc. 30. 18:22
Mosogatógép! Nekünk nagyon bevált! Kb. 9 éve vettük, nagyon sok időt és munkát takarítok meg vele. 3 gyerkőc van, így is van még bőven mit csinálni.
27. Zsuan
2008. márc. 30. 18:14
Mi nem rég vettünk mosogatógépet.Nagyon jó volt,hogy húsvétkor nem nekem kellett azt a sok mosatlant elmosogatni :)Ráadásul 3 A-s a minősítése (16 litert fogyaszt)!
26. virgilius (válaszként erre: 25. - 0148b688d6)
2008. márc. 24. 23:49
Nekem a szűrőt néha fogkefével át kell csuszatolnom, mert szabad szemmel alig látható tömődések zárják el a kis lyukacskáit. De a korábbi mosogatógépemmel ugyanez volt, inkább kézzel mosogattam, mert félmunkát se végzett.
2008. márc. 24. 11:34

Csajok! nekem 2,5 éve van egy Whirpool 6 érzék mosogatgépem. Egy nagy sz@r!! 250 ezer volt, és én szebben, tisztában mosogatok el kézzel.

A probélma a következő: a legjobb cuccokkAL ZALBÁLTATOM, MÉGIS MINDEN POHARAM ÉS A TÉNYÉRAIM is mind koszosak maradnak belül.Ha belenyúlok tiszta érdes a belseje,utána fél óra áztatás,hogy ez a trutyi lejőjjön.

A szűrő tiszta, használom a géptisztítót is rendszesen, akkor hol a hiba?

A régi AEG-m kiváló volt, már bánom,hogy leCserétem erre a bEépíthető sz@rra!! :)

Úgyhogy én vagyoK AZ A MARHA,AKI A MOSOGATÓGÉPES MOSOGATÁS UTÁN MÉG KÉZZEL IS ELMOSOGAT!! :(

24. akác56 (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2008. márc. 9. 16:17
Szia! Köszi amit ajánlottál.Utána néztem honlapon,megtaláltam, feltettem a kérdésem, olyant meg nem találtam hogy :Elküld..Itt megállt a tudományom, még nagyon kezdő vagyok a neten.
23. sziszi79 (válaszként erre: 18. - Akác56)
2008. márc. 9. 15:42
nekem is ilyen van ,én a 35 percest szoktam használni...mert ami azzal nem jön le az úgyis kézi mosogatós pl. odaégett lábas vagy olajos palacsintasütő
22. 3cbdff671e (válaszként erre: 11. - 5cb4354c81)
2008. márc. 9. 15:27

Mosogatógép, számomra teljesen egyértelmű.

Nekem is a fürdőben van a mosogatógép igaz, hogy a fürdőszoba kicsit zegzugos így tulajdonképp nem is lehet észrevenni benne.

21. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Akác56)
2008. márc. 9. 15:14

biztos, hogy van! a használati utasításban nézz utána, vagy a neten, csak írd be a pontos típusát.

a Bosch-okon általában van 65-70 fokos,nagyprogram, 50fokos eco program, és 45 fokos gyors program. persze, modellje válogatja.

A bosch honlapján nézz utána esetleg még.

2008. márc. 9. 15:09

Amúgy nekem erről az a véleményem, mikor valakitől azt hallom, hogy felesleges luxusnak tartaj, hogy akkor miért nem mos kézzel? Ha a mosógép már mindenkinek evidens, akkor miért pont ez lenne az a házimunka, amit ne kéne gépesíteni?

Ha van költség-és energiatakarékos, és főleg nekem időtakarékos megoldás, akkor miért is ne használjam? Mosni se kézzel mosok.

2008. márc. 9. 15:06

nekem 12 terítékes van, Candy és nagyon csípem.

általában 2naponta mosogatok vele, de ha pacsmagolósat főzök, akkor sok összegyűlik egyszerre és már kapcsolom is be.

Anyumnak is van, és mikor különköltöztem, nem volt kérdés, veszek-e, pedig akkor mindent nekem kellett megvennem az üres lakásba, és sokan meg is jegyezték, hogy amikor ennyire nincs pénzem, miért éppen mosogatógépet veszek?

Nagyon gazdaságos, és én már megtanultam úgy belepakolni, hogy a poharak tetejére még 1-2 lábost is simán beteszek.

Calgonit tablettát használok.

2008. márc. 9. 15:00
Sziasztok! Nekem Bosch mosogatógépem van-nem régóta. 35perces és 140perces programot ismerek rajta. Kettő között nincs? Ha tudja valaki kérem segítsen! Előre is Köszönöm!
17. Zsikee
2008. febr. 16. 20:18
39 évesen mondtam igent a mosógatógépre, bár megtettem volna sokkal hamarabb. A lányom úgy nől már fel ,hogy azt sem tudja mi az a mosogatás, őblítés na meg a törölgetés. A legkedveltebb konyhatündérem.Candy az aranyos.
2008. febr. 16. 10:38
Nálunk mosogatógép.
15. Kék
2008. febr. 15. 11:15
Az egyik legjobb háztartási gép!!!Nagy családban mindenkinél kéne,hogy legyen!Idő,víz takarékos és szépen dolgozik!Olyan hőmérsékleten mosogat,hogy azt a kéz már nem bírja,így garantáltan higiénikus!
2008. febr. 15. 11:04
mosogatogep.
2008. febr. 15. 10:45

Nálunk a 12 terítékes az előző lakásunkban nem telt meg 2-3 nap alatt sem, legfeljebb hétvégén, vagy ha vendégek voltak, azt meg nagyon nem szerettem, ha piszkos edények ott várakoznak benne napokig, így az új helyre 9 terítékest vettünk, és ez már sokkal megfelelőbb. Így sem megy minden nap, mosogatok kézzel is azért. 4-en vagyunk egyébként.

Az is gond volt a réginél, hogy a hálós szűrője ha nem volt teljesen átjárható, akkor nagyon csúnyán dolgozott, így néelég gyakran fogkefével kellett dörzsölgetnem... Ennél már ezerszer egyszerűbb volt elmosogatni.

2008. febr. 15. 10:31
Mosogatógéppel akkor mosogatunk ha nagyobb családi összejövetel van nálunk, akkor van bőven mit belerakni, vagy ha néha annyi összegyűlik egy nap hogy nincs kedvem kézzel mosogatni akkor bedobom. A mindennapokon általában kézzel mosogatunk.
2008. febr. 15. 10:31

Nekem sajna nincs mosogatógépen, pedig baromira gyűlölök mosogatni!!! 4-en vagyunk, de annyi a mosogatni való, hogy.... Sokszor már szinte sírok, amikor ránézek a mosogatóra, holott előtte nem sokkal mosogattam el.

Az a baj, hogy csak a fürdőbe tudnám betenni a gépet, de már ez sem érdekelne, csak lenne már.

De hát azok a piszkos anyagiak....

10. gpetra
2008. febr. 15. 10:26
Én nem adnám oda a mosogatógépemet, az biztos. Imádom. Ettől függetlenül sokszor mosogatok kézzel is, mivel vannak olyan edényeim, amiket nem lehet betenni a gépbe.
2008. febr. 15. 10:09
én eddig csak jót hallottam róla, több is van a családban, rengeteg vizet megspórol... meg időt is..
2008. febr. 14. 21:44
Anno az ókorban, fiatal háziasszony koromban, azt mondtam, dehogy kell nekem gép, tudok én mosogatni. Aztán szültem 2 gyereket és mivel mi nem tudtunk eljárni, hozzánk jöttek a barátok. Kertes házban lakunk, sokat grillezünk. Hááát volt olyan hét, amikor 5x is sütöttünk. A barátotok éjfélkor vagy még később elmentek és meg ott maradtam a sok mosatlannal. Ha hulla voltam és lefeküdtem, akkor reggel kellett nekifognom. Na akkor "csaptam az asztalra", hogy vagy kérek egy mosogatógépet, vagy nem sütünk többet. A férjem vett egyet, igaz kicsit át kellett hozzá alakítani a konyhát, de megérte. Imádom. Egyébként az első gépem 9 évesen nemrég ment tönkre, úgyhogy volt 2 hetem, amíg kézzel kellett mosogatnom. Lényegesen több vizet használok, de szerintem mosogatószert is.
2008. febr. 14. 21:34
Azt mondtam anno hogy nekem nem kell mert szeretek mosogatni,aztán megkaptam anyóséktól és azóta el sem tudom képzelni nélküle:10 -14-16 liter vizzel mosogat programtól függően és nekem a rövid fél órás program is nagyon szépen mosogat...egyetlen ellenfele van:a rászáradt mustár...de ez legyen a legkevesebb:))
2008. febr. 14. 21:07
Szerintem nagyon gazdaságos időben is és energiában is.Szépen dolgozik ,csak ésszerűen kell bepakolni.Fura lenne már nélküle.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook