Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógép vs. mosogatás? fórum

Mosogatógép vs. mosogatás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. jún. 7. 13:34

Én a mosogatógépet választanám,de sajnos az anyagi

hátterem nem engedi meg!

2009. jún. 7. 12:21

Sziasztok!


Had ne olvassam el az összes hozzászólást, de engem is érdekel ez a téma. Most veszünk lakást, és eddig mindig kézzel mosogattam, viszont szeetnék egy mosogatógépet nagyon. Mi 5-en vagyunk, és imádok főzni vagy sütni valami finomat, de utána ami a konyhában vár... Borzasztó, és rengeteg időmet el is veszi a gyerekektől. A kisfiam 8 hónapos, és hát igen csak előfordul, hogy fáj a foga, vagy nyűgös, és olynakor a kezemben van, így nem tudok elmosogatni. Ilyenkor csak gyűlik egész nap, aztán a férjem szegény arra jön haza, hogy csata tér van a konyhában. Olyankor vagy ő mosogat el, vagy átveszi a kicsit, és én megyek rendet rakni. De azt nagyon útálom!


Milyen gépet érdemes venni? És egyáltalán milyen áron vannak ezek? Azt is hallottam, hogy a gép uán el kell mindent kézzel mégegyszer mosni, igaz ez?

63. Klimpírozi (válaszként erre: 59. - Franc22)
2009. jan. 10. 09:49
ha technikailag kivitelezhető, miért ne..egyébként csodás dolog...egy új felfedezés:a Lidl kétféle mosogatótablettája, sója, öblítője sokszor jobb, mint az általam eddig használt legdrágább piaci szereplő..
2009. jan. 10. 09:40
Én használtam már egy régebbi munkahelyemen mosogatógépet, de jobban szeretek kézzel mosogatni... Nem vennék gépet.
2009. jan. 10. 09:36

Most biztos, hogy nem arra költenénk, de ha lenne rá keret,akkor sem kéne. Amíg belepakol az ember, beállítja stb,addig el is tud mosogatni. :))

Igaz, hogy mi általában hárman-négyen vagyunk itthon. Ha nagyobb lenne a család,akkor lehet, hogy másképp gondolnám.

60. Ilicica (válaszként erre: 59. - Franc22)
2009. jan. 10. 09:36
Hát én már hallottam olyat ahol a fürdőben volt a mosogatógép. Egyébként ha a mosógép bekerülhet a konyhába miért ne kerülhetne be a mosogatógép a fürdőbe :-). Gondold meg szerintem nagyon jó dolog.
2009. jan. 10. 09:31

én szivesen vennék mosogatógépet, de mivel nincs rá keretem és ha lenne, akkor meg a helyhiáyn miatt nem tudnék venni.

A fürdőbe a mosógép mellé csak nem rakhatóm!!:)

58. Ilicica (válaszként erre: 54. - Maarcsy)
2009. jan. 9. 20:48
Ez sajnos nálam is előfordult. A párom töltötte fel és nem csavarta rá rendesen a só tartójának a kupakját, így nem ott jött ki a só ahol kellett. Ezért 1 hét és elfogyott 1.5kg só. Nézd meg szerintem ez lesz a gond. Ciki, de ez így volt és utána kézzel mindent el kellett egy hétig mosogatnom a gép után.
2009. jan. 9. 19:14
Nekem is csak 3 hónapja van gépen, de nem válnék meg tőle.Minden gyönyörü benne, nincs egy folt se. Persze néha akad amikor nem tökéletes. Én a somat termékeket vettem,a só még most is elég, csak öblitőt kellet utána önteni.
56. gpu (válaszként erre: 55. - Maarcsy)
2009. jan. 9. 19:08
nekem ennyi só 1-1,5 hónapig elég,úgy hogy minden nap megy a gép (9 teríték), van amikor 2x is
2009. jan. 8. 08:32
jah igen nekem kb 1,5 hétig volt elég a 1.5 kg só ( somat ) ez jó ..vagy nem ? mindenből somatot használok ...lehet ez is baj ?
2009. jan. 8. 08:30
Sziasztok ..van egy problémám ..most vettünk egy matsui mosogatógépet ...és eddig szépen mosogatott, de amint az öblítőt és a sót is beletettem már nem lettek olyan szépek...fehér foltos lett ...mintha tul sok lenne rajta az öblítő...szerintem ..egy hétig mosogatott öblítő és só nélkül...de ugy jobb volt...mit csináljak hogy szépen mosogasson...SOS
2008. dec. 10. 14:28
én nagyon szeretnék, de nincs hozzá hely és pénz sem :((
52. Ilicica (válaszként erre: 51. - Zsuzsika55)
2008. dec. 10. 14:27
Ezzel teljesen egyetértek. Ha nem lenne sokkal kevesebb időm lenne másra. Kevesebb víz fogy és áram is, emellett sokkal tisztább mint kézzel.
2008. dec. 10. 06:46
Mióta van mosogatógépem,azóta tudom csak mit jelent....aki nem próbálta,ne is mondjon véleményt!
2008. dec. 9. 16:38
Szintén mosogatógép párti vagyok. Lassan 8 éve állandó kelléke a konyhánknak. 16 terítékes (nagy a család), de egy átlagos hétköznap nem telik meg, így télen 2-3 naponta szoktuk csal elindítani. Egyszeri beruházás... Amúgy szerintem költségtakarító. :) Még anno anyukám lemérte mennyi vízet fogyaszt. 1,5 vödör (10 literes) telt meg.
2008. dec. 9. 16:15

3 hónapja van egy 8 terítékes indesit. Nagyon szeretem. Nagyot helyhiányában nem tudtam venni, de nem is bánom. Napi 1-szer beindítom és el is mosogattam. Persze egy nagyobb főzőcske után a mosogatót is telemosogatom.

A poharakat, jénaikat nem tudom olyan szépen elmosogatni mint a gép.

Én nagyon megvagyok vele elégedve. Persze nekem is előfordult, hogy valamit nem mosott el tökéletesen (rászáradt kajamaradék), de tegye mindenki a szívére a kezét, hogy mi sem tudunk mindent elsőre elmosogatni 100%-osan ;)

Szóval én mosogatógéppárti vagyok :p

2008. dec. 9. 16:14
mosogatógép rulez!
2008. dec. 5. 20:59

Én mosogatógépet választanám.

Kár,hogy nincs nekem!

46. kry84
2008. dec. 5. 20:58
inkább mosogatok
2008. nov. 16. 18:08
Kb.1 hónapja vettünk az interneten keresztül egy Candy CDF 8825 -ös 15 terítékes gépet és nagyon meg vagyunk vele elégedve. Azt tanácsolom, hogy előbb nézz körbe valami nagyobb áruház(ak)ban, aztán ha van már elképzelésed, rendeld meg a neten, mert így olcsóbban hozzájuthatsz. 100 ezer körüli gépeknél 10-20 ezret is spórolhatsz! Ha teheted, mindenképpen 12-15 terítékest vegyél. A nagyobba is lehet keveset rakni, de a kicsibe nem tudsz többet. A fogyasztásuk meg hasonló. A Bosch drága, ugyanazt a kategóriát a Candynél sokkal olcsóbban megkapod.
2008. nov. 5. 19:22

Sziasztok!

Mosogatógép vásárlás előtt állok egy lépéssel, milyen fajtát vegyek, illetve ne vegyek? Candy,Bosch között ingadozom egyébként. Segítsetek! Köszi!

2008. aug. 11. 16:27
Szerintem ez nem kérdés!
42. G.
2008. aug. 11. 15:12
Mosogatógép.....Soha többet nem fogok kézzel kinlódni...
2008. júl. 31. 14:18
Hány dBA, ami nem hangos? Sürgős!!!
2008. júl. 31. 12:17
Mosogatógép, 17 éve megvan és még nem romlott el:):) Meg persze mosogatásra nincs idő, mellesleg kinyúlna hozzá a zsíros edényekhez! Benyomod a gombot és kész:) A kipakolása is kb 3 percet vesz igénybe.
2008. júl. 28. 23:39
sima mosogatás :P a mosogatógép van, hogy nem elég alapos :S és tényleg sokat fogyaszt...
2008. júl. 8. 19:08

hát én inkább maradok a régi mosogatásnál.

Én úgy vélem(lehet, hogy rosszul gondolom), a mosogatógép sok vizet és áramot fogyaszt.

37. d'or
2008. júl. 8. 07:20

koltozes miatt olcson elado BOSCH 12szemelyes mosogatogép ,feher szinu ,beépitheto igeny szerint.

tobb info priviben kuldok

36. vikasz
2008. júl. 6. 16:39
Egyértelműen mosogatógép!!! Örök hála annak aki kitalálta :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook