Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 6 kg fogyás ! Egy 17 éves lány kér segítséget. fórum

6 kg fogyás ! Egy 17 éves lány kér segítséget. (beszélgetős fórum)


1 2
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - 18e79e1970)
2013. jan. 7. 15:05

Növésban is van még a kérdező ráadásul. De ha figyeli az ésszerű étkezést, attól nem lesz baja. Legalább megszokja, mire felnő.

Sportolni meg muszáj. Én erre-arra hivatkozva hagytam abba annak idején, és most bánom meg 50 fölött, szűkülő erekkel és deformált gerinccel.

39. 18e79e1970 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2013. jan. 7. 14:47
Nem normális ez a világ... Engem hála Istennek elkerültek kamaszként ezek a dolgok, sose akartam hogy zörögjön a csontom ahogy megyek. De emlékszem hogy a padtársam, meg a mögöttem ülő csaj alig mert enni vmit, pedig egyik se volt kövér. Az meg hogy én gond nélkül ettem csokis kekszet egyenesen bűn volt. Egy jó tanács: a férfiak is azt szeretik ha van mit fogni. És itt nem azt értem, hogy legyél kövér, hanem egészséges testalkatú, amibe ez az 58 kg bőven belefér. Nem tudom megnézted e a testtömeg indexedet? 168cmhez az 58kiló több mint jó! Mozogj többet, és kész .
38. Guruljka (válaszként erre: 32. - Acuko)
2013. jan. 7. 12:50

Láttam a tévében egy érdekes kísérletet. Különböző korú lányokról készítettek árny-képet, majd azt a képet levékonyították, és megkövérítették több fokozatban. Tehát egy árnykép-sorozat készült több kislányról, minden iskolás korsztályban.

Már a 6 éveseknek sem volt reális az ön-képe, kivétel nélkül mindegyik kövérebb árnyképet választott ki a saját pillanatnyi képe gyanánt. És mindegyik irreálisan soványat választott, mint álom-kinézetet.

Az én 11 éves lány-unokám, aki kis lécecske alkatú, kövérnek hiszi magát, és ezt a legfurább öltözködési trükkökkel próbálja "ellensúlyozni". Például nem hajlandó rétegesen öltözködni.

37. Chiron (válaszként erre: 36. - 35b1fcdad2)
2013. jan. 7. 09:42
Az összes fogyibogyó előbb- utóbb megbosszulja magát! Teljesen igazad van - az egészséges alapanyagok és amennyiség valamint a mozgás a kulcsa mindennek. A tészták kiváltásához van egy jó alternatíva- szénhidrátmentes, kalóriamentes és gluténmentes tészta, és abszolút megfizethető. Tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó. December eleje óta fogyasztom egészségi okok miatt nem annyira a fogyás volt a cél, mégis fogytam is, pedig az nekem elég nehezen megy. Cukor helyett én az eritritet használom, annak sincs semmilyen szénhidráttartalma és olyan az íze mint a cukornak. A természetes cukorpótlók családjába tartozik, és jelen van majdnem minden élelmiszerben is.
36. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 21. - Szabcsi77)
2013. jan. 6. 22:42

szauna és biciklizés a legjobb a narancsbőrre.cserélj le 1-2 alapanyagot

cukor=Xillovit, stevia stb

fehér liszt=tk tönköly, rozsliszt, keményítő

fehér rizs=barna rizs

fehér tészta=durum, vagy tk barna tészta.5* kisebb étkezések és mozgás.ezzel sikerülni fog:-)

fogigátló egyénfüggő.én híztam tőle 10 kg-t.az első 5-6 jól jött, a többinek már nem örültem annyira.

35. 447396604e (válaszként erre: 32. - Acuko)
2013. jan. 6. 22:03
és jönnek az önértékelési zavarok
34. 447396604e (válaszként erre: 33. - Szabcsi77)
2013. jan. 6. 22:03
neked nem a narancsbőr a problémád, hanem nem tudod magad ennek ellenére szépnek látni. ez nagyobb baj. bocs ha durva voltam:)
2013. jan. 6. 22:02
Igen elég csúnya narancsbőröm van 17 évesen sajnos és nem olyan ami csak alig látszik...persze szerintem genetika is... de sztem szerepet játszott az is h pl általános iskolában nem mentem sose sportolni mindig csak tanultam meg ültem a gép előtt v max séta de sport nem volt az életemben... amit bánok is mert akkor talán megelőzhettem volna... félreértés elkerülése érdekében még mindig nem a média által kitalált anorexiásakat akarom követni...és nem fogyózni akarok MÉG MINDIG h nem enni meg ilyenek.. csak egészségesen leadni pár kilót...
32. acuko (válaszként erre: 28. - 447396604e)
2013. jan. 6. 21:42

Mert ezt sugallja a média. Ez folyik a csapból is.

A modellek, mind soványak és alaktalanok, olyanok mint a piszkafa, 40-50 kg-osak, és a mai kislányok azt hiszik, hogy ez a szépö, ez kell, mert ezt sugallják. Hát ezér.

2013. jan. 6. 21:37
Mondjuk, az nekem furcsa, hogy egy 17 éves lánynak narancsbőr-problémája van... A súlyod teljesen ideális, nem fogyóznod kell, hanem többet mozognod.
30. Kistanítónéni (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2013. jan. 6. 21:36

Lehet, hogy van, aki valóban narancsbőrös, de 17 évesen nem ez a jellemző szerintem, a többségük nagyon szép, csak kamaszok lévén elégedetlenek önmagukkal és felnagyítanak minden apró testi hibát. (Én is ilyen voltam, a 15 éves lányom is szenved ettől.) Meg az idétlen magazinok annyi mindent bebeszélnek a fiatal lányoknak.

Abban viszont egyetértek, hogy a mozgás segíthet a narancsbőrön, a fogyás-hízás viszont biztos nem használ neki.

29. Guruljka (válaszként erre: 27. - Kistanítónéni)
2013. jan. 6. 21:26

Bocsánat, nekem 12 évesen lett a combom narancsbőrös, mert akkor hirtelen híztam meg.

Most is olyan, ez a dolog nem zavart sosem. Amikor sportoltam, alig látszott.

2013. jan. 6. 21:23
miért kell egy gyereknek fogyózni? mondjátok meg please:)
27. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Szabcsi77)
2013. jan. 6. 21:23

A leírt adatok alapján szerintem kifejezetten vékony vagy, még a korodhoz képest is. Fel nem foghatom, hogy miért kell fogyókúráznod.

17 évesen, ilyen súllyal a narancsbőrt is kizártnak tartom.

Ha figyelni akarsz magadra, akkor mozogj sokat, nagy séták, a futás ilyenkor is működik, vagy uszoda. Esetleg kevesebb kenyér, szénhidrát, de ez sem a súlyod miatt, inkább hosszabb távon az egészséged miatt.

Hidd el, hogy most vagy a legszebb és tanuld meg elfogadni magad úgy ahogy vagy.

26. 91d4989ab9 (válaszként erre: 22. - Veronika0207)
2013. jan. 6. 21:20

utána szedi majd vissza mert beavatkozik a szervezet most még jó anyagcseréjébe...



mondjuk nekem mindegy hogy hány száz kiló lesz



csak okos ember más hibájából tanul, gondoltam szólok neki, hogy el ne kezdjen fogyozni mert attól hizni fog csak inkább kedveljen meg egy sportot

25. 60d7fb3dae (válaszként erre: 21. - Szabcsi77)
2013. jan. 6. 21:17
Kávézaccos tusolás tobbeknél bevált.Én is pròbaltam,csak leszoktam a főzött kávéról.=(
2013. jan. 6. 21:17

Tőle kéne tanácsot kérni!


[link]

23. Veronika0207 (válaszként erre: 21. - Szabcsi77)
2013. jan. 6. 20:51
Töltsd le Rubint réka 20perc önmagadért c. videót és a popsi/comb részét csináld meg minden másnap vagy akár minden nap. Ott persze van hasra is segítség és az formálja az alakdat. Sok sikert! :)
22. Veronika0207 (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2013. jan. 6. 20:49
Ha leszokik a nasizásról és többet mozog, és kevesebbet eszik már megmondanád, hogy miért szedne fel 2x annyit 2 hét alatt?? Egy méregtelenítő kúra miatt? ugyanmár.......
2013. jan. 6. 20:39
Köszönöm a válaszokat! Egyéb praktika a narancsbőr eltüntetése ellen? Az a baj h nekem már rég nem 1es státiumban van... és eléggé zavaró:\ valami torna gyakorlat vagy vmi ami bevált? Mellesleg most kezdtem fogamzásgátlót szedni... és ettől még rosszabbá is válhat a helyzet?:S
20. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - Szabcsi77)
2013. jan. 6. 20:39
válassz valami sportot amit élvezel és kész
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 17. - 408020f45e)
2013. jan. 6. 20:38
és utána kétszerannyit fel is szed 2 hét alatt:DDDD
2013. jan. 6. 20:37
Gyümölcsre, gabonára és zöldségre áttérni. Szerintem az a legjobb. És a közérzetre is remekül hat. :)
17. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Szabcsi77)
2013. jan. 6. 20:36
Szerintem, ha a tesi órákat teljes lendülettel végigizzadod, aztán nem buszozol, hanem gyalogolsz, lépcsőzöl, leszoksz a nasikról és végig csinálsz egy méregtelenítő kúrát mondjuk salaktalanító teával vagy zöld teával és az eddigi kaja adagodat a felére csökkented minden étkezéskor, akkor hamar lepotyog rólad az a pár kiló.Sok sikert!:)
16. Guruljka (válaszként erre: 1. - Szabcsi77)
2013. jan. 6. 20:30

Szia! Ha így nem érzed jól magad,akkor oké, de nem elsődlegesen fogynod kellene, hanem izmosodni, az formál a legjobban.

A mellbőségből akkor lehet leadni, ha a plusz súlyt a hátadon levő zsírréteg tenné ki. Minden fogyásnál kisebb lesz a mellbőség, de ugye azt nem akarnád, hogy lógjanak...

A legésszerűbb, ha kalóriát számolsz, mert ott semmi előíráa nincs, csak ajánlások.

És az ilyen finom, száraz hideg egyenesen futni való, de oké, ezt is trükközzük ki! (Én egészségi problémák miatt nem futhatok, remélem, csak ideiglenesen.) Leslie Sansone videóit keresd meg a neten! Ő helybenjárós dolgot csinál, de mérföldekre osztva! És nagyon kedves, vidám nő, sokan szeretjük.

Sokféle tornát végeszhetsz otthon, én is ezeket keresem, mert itt a faluban van ugyan heti egy torna-alkalom, de nem ér meg nekem 500-at alkalmanként, ráadásul még külön el kell oda menni. Szóval vehetsz gumiszalagot, szín szerint vannak az erősségek. Nem drága, és ha be tudod akasztani valahová, jókat lehet szuszogni azzal is. Különféle erősítő gyakorlatokat is találsz a neten. Ha mégsem, akkor segítek szívesen!

2013. jan. 6. 20:29
Nem tartom magam kövérnek csak husisnak...nem szeretnék nagyon vékony se lenni...csak olyan 53-54kg...sok ruhában nem érzem jól magam...főleg a csípőmön lévő felesleg ami zavar és pl egy egyberuhából oldalt kibuggyan és az annyira gusztustalan:S alapból vastag a csípőm és ez még rátesz egy lapáttal....
2013. jan. 6. 20:28
Én Norbizom, nekem az vált be anno és most is ez bizonyul eredményesnek
2013. jan. 6. 20:28

Pont a csípőd zavar? Persze Te nagyon fiatal vagy, így nem emlékszel a sokak által kergetett nagy álomra, a 90-60-90-re.

A narancsbőr masszírozással, sok vízzel és jó ételekkel orvosolható.

2013. jan. 6. 20:27

Igen, ha keveset iszol többet eszel, sokszor akkor is eszünk ha csak szomjasak vagyunk!

Tegyél magad mellé pl munkahelyen vagy míg szg előtt ülsz egy üveg ásványvizet és közben iszogassál, így meglesz a napi folyadék mennyiség ha ott van előtted!

Én is így iszom meg két óra alatt a másfél liter vizet!

2013. jan. 6. 20:27
Szia! ez a súly nem sok! az sem mindegy, hogy az a 58kg zsír vagy izom. Ne a kilókat nézd, hanem az összképet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook