Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vakbélgyulladás vagy vmi más?jelek, tünetek... fórum

Vakbélgyulladás vagy vmi más?jelek, tünetek... (beszélgetős fórum)


1 2
55. Anyway23 (válaszként erre: 51. - Lemonchello)
2013. okt. 3. 16:33
Udv mindenkinek! Jelenleg kulfoldon vagyok es nemtudom mi tevo legyek! Olvastam a vakbelgyulladas tuneteit,es nalam csak hanyinger,hanyas,hidegrazas hoemelkedes laz nelkul jelentkezett egyenlore,na meg abba a bizonyos pontba a hasfalam kivan dudorodva azon a bizonyos McBurney-ponton,olyan mintha ott lenne valami meg duzzadva a belsoszerveim kozul!segitsetek legyszives mert nem szeretnek komplikaciokat,de ha ez jelent valamit akkor mindenkepp elkel mennem egy kulfoldi orvoshoz!
54. c8ec504c40 (válaszként erre: 52. - Sylarmessi)
2012. dec. 4. 17:04
Nekem PMS-ben pont ilyen panaszaim vannak.
53. Zsan
2012. okt. 18. 12:37
Sziasztok!Nekem kb 1 hete fáj a gyomrom és a jobb oldalon a hasam!voltam hétfő éjjel az ügyeleten 22:00-03:00 ig ott voltam de semmi konkrétat nem tudtak mondani!Csináltak ultrahangot vettek vért benyúltak a seggembe kptam infúziót is.A sebész szerint vakbél gyanús vagyok de a leleteim alapján nincs bajom!Azt mondta úgy érzi most még nem kell felvágnia :) de szednem kell valami gyógyszert és ha ugyan úgy fájni fogok esetleg hányok és hőemelkedésem van vissza kell mennem és akkor belém kell néznie!Elég rossz így mert nem tudom mi bajom van!Van valakinek valami tippe esetleg?Mit tegyek?Várjak?
2011. jún. 21. 17:31

Tünetek:

Hőemelkedés.

Hasi fájdalom.

Émelygés, hányás.

Rosszullét, gyengeség.

Hasi puffadás.

Étvágytalanság.

Székrekedés vagy enyhe hasmenés.

Ebből hasi fájdalom (végbélnél) kicsit de főként akkor ha hozzáérek.. mostanába a "szivem is szúródik" de nekem 3-4 havonta ez megy :S szerintetek mi lehet ez és mi lehet az oka??

2011. jún. 1. 16:49

Sziasztok!

2 napja eléggé fáj a hasam alja jobb oldalt,de csak ott,ha megyek,gugolok,mozgok akkor.

De ha elfekszem nem fáj annyira.

Hányingerem is szokott lenni.

Szerintetek ez vakbél lenne?

2011. máj. 25. 22:44

Nekem három napja volt műtétem..

Reggel laza gyomorgörcseim voltak, amiből este hétre már komoly fájdalom lett, teljesen a jobb oldalamra lokalizálódott a fájdalom. Lázam nem volt, viszont rázott a hideg és hányingerem volt. Bementünk az ügyeletre, onnan sebészet és rá két órára műtöttek is, mert az UH és a vérképem is egyértelműen kimutatta, hogy heveny féregnyúlvány-gyulladásom van. Nem midnen tünet törvényszerű, de a legegyértelműbb tünet a jobb alhasi fájdalom és a hányinger. Ahogy mondtam nekem nem volt lázam és a hányingerem is nagyon gyenge volt.

2011. márc. 22. 11:30

Sziasztok! Talán még valaki visszanéz ide!

A vakbélgyulladás mindenképp lázzal jár?

Kisebbik fiam (4 és fél éves) egy ideje mondogatja, hogy fáj a pocija. Lent. Egyszer hányt is, reggel, de előtte rengeteg vizet ivott, és utána nem is volt semmi baja. De nem hinném, hogy nagyon fájna neki, mert akkor más lenne a viselkedése.

Eszembe jutott, hogy vajon nem lesz-e vakbeles. :( Nem náthás, nem volt beteg mostanában.

Most kerestem a gugliban, azt írja, gyerekeknél mások a tünetek, kezdetben a köldök körül fáj, majd jobb oldalt, hányinger, hányás előfordul. Csütörtökön viszem orvoshoz.

48. Ildi0325 (válaszként erre: 32. - Murva)
2010. szept. 22. 18:36
A lányomnak 5 éves korában voltak vakbélgyanús tünetei. Előtte influenzás, torokfájós volt és a doki szerint a vírus megtámadta a beleket is, ezért voltak ilyen tünetei. 1 napig kórházban volt, infúziózták, utána hazamehettünk.
2010. szept. 22. 18:35

Nekem 20 évesen hetekig szurkálgatott oldalt,lent ágyéknál a hasam

vizsgáltak össze vissza:sebész,belgyógyász,nógyógyász

aztán jött a főorvos:egy határozott mozdulattal megnyomta egy ponton a hasam:sikítottam rendesen

"marad a hölgy"

fél óra múlva a műtőben voltam

panaszaim azóta sem voltak,tehát tényleg ez volt

46. KKZsuzska (válaszként erre: 44. - Murva)
2010. szept. 22. 18:34
Semmi sem egyértelmű, hacsak nem előrehaladott vakbélgyulladásról van szó. Ekkor a has vizsgálatakor kiderül. Ha csak kezdődő gyulladás, vagy a hasi nyirokcsomók gyulladása a baj, akkor szokták felvenni megfigyelésre, ilyenkor hamar, akár pár órán belül kiderül, van-e valóban vakbélgyulladása a betegnek.
2010. szept. 22. 18:31

Sziasztok!


Valaki írta előttem már, de így igaz: ha a vakbeled gyulladt, az nem múlik el magától sajnos, az egyre jobban fáj, amíg ki nem lukad(perforál). Utána már nem fáj, egyáltalán.

Ha valakinek előfordul, hogy gyakran fáj az alhasa, akár lehet hasonló a menstruációs tünetekhez is, akkor a hasban levő nyirokcsomók gyulladása okozhatja, amelyeket úgy képzeljetek, mintha gyöngysor-szerűen a belek mellett lennének. Szóval ezek begyulladhatnak akár egy felső légúti hurut miatt, akár egy fájós fog miatt, vagy mert nagyon keveset iszol nyáron a naygon nagy melegben. Hisztis nyirokcsomók:) Ezek a panaszok elmúlhatnak, nulldiéta(infúzió), illetve akár a nátha javulásával. Ha valaki hajlamos rá, sokszor előfordulhat, és gyakorlatilag a vakbélgyulladáséra nagyon hasonlító tüneteket produkál.

Gyermeksebészeten dolgozom műtősnőként, látunk ilyet sokat.

Ha már hányás, hasmenés vagy épp székrekedés is jelentkezik, vagy magas láz, akkor inkább vakbélgyulladás. Erre vannak speciális manuális vizsgálati tünetek, amikor a doki megnyomogatja a gyerek pocakját, gyakorlatilag akárhol nyomja, a jobb alhas fáj, ez a lényeg.

Remélem, tudtam segíteni:) Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, de inkább privibe:)

Sziasztok

Zsuzska

44. murva
2010. szept. 22. 18:27
Köszönöm a válaszaitokat,de még mindig nem tudom honnan derül az ki egyértelműen,hogy vakbélgyulladás,mondjuk én eddig úgy gondoltam hogy ha vakbélgyulladás akkor nem múlik el a fájdalom és azt hittem törvényszerű,hogy műtét következik,de látom,hogy nem.
2010. szept. 22. 18:22
Ja! Meg van olyan is, mint nekem volt óvodás koromban, hogy vakbélgyanús voltam, aztán egy csomó vizsgálat után kiderült, hogy csak székrekedés. De a műtétem előtt vagy 5 orvos ott állt felettem, és kb. 3 rendesen meg is vizsgált, hogy biztos-e.
42. gerna (válaszként erre: 38. - Mandella)
2010. szept. 22. 18:21
Az az "enyhe tünetekkel járó, krónikus vakbélgyulladás". Elmúlik, de nem véglegesen.
41. Hörcsy (válaszként erre: 38. - Mandella)
2010. szept. 22. 18:20
Szerintem lehet ez is, de nem vagyok orvos.
40. Hörcsy (válaszként erre: 37. - Mandella)
2010. szept. 22. 18:19
Ennyire még emlékszem. Aztán nem tudom, végül mennyi lett, de elég hamar jött a műtős faszi. Azt sem tudom, hány óra volt
39. pteri (válaszként erre: 32. - Murva)
2010. szept. 22. 18:18
Én is többször voltam bent gyerekkoromban ezzel, amikor megunta a sebész meg is műtött. Viszont a görcsök visszatértek. Pár év múlva kiderült, vesekövem van, és ezt gyakran félrediagnosztizálják. Kislánynál már hallottam, hogy petefészekgyulladás volt igaziból, kisfiúnál ki tudja. Az én esetemet nem számítva azt mondanám, kérdezd az orvostól, neki kellene tudnia.
38. mandella (válaszként erre: 37. - Mandella)
2010. szept. 22. 18:16
egyébként mit gondoltok, az nem lehet, hogy valakinek "csak úgy" begyullad a vakbele, de aztán elmúlik? anélkül, hogy mondjuk orvos látta volna, satöbbi, mert tegyük fel, pont olyan fájdalommal jár, mint mondjuk ha meg akarna jönni, vagy félidőben jár az illető, vagy felfázás, satöbbi
37. mandella (válaszként erre: 35. - Hörcsy)
2010. szept. 22. 18:14

pont 22 perc? :)

érdekes amúgy ez a vakbél, mindig is olyan különös dolognak tartottam

36. gerna
2010. szept. 22. 18:14

Az egyik fiam volt vakbélgyanúval kórházban, őt is megfigyelték stb, de nem műtötték. Mint kiderült, valami allergiás reakció volt.

A másik fiamnak is kórház éjszaka, reggel vakbélműtét.

35. Hörcsy (válaszként erre: 32. - Murva)
2010. szept. 22. 18:10

Szia!

Nekem még nincs gyermekem, de 2006-ban műtöttek. Én január 1-jén begörcsöltem, és elég rendesen hánytam tőle. Vettem be görcsoldót, és másnapra elmúlt, csak nagyon kis szúrást éreztem a hasam jobb alsó oldalán. Azért elmentem dokihoz, onnan, sebészet, onnan sürgős labor, stb., aztán haza sem engedtek. Annyit mondtak, hogy 22 perc múlva műtét. Nagyon gyulladt volt, pedig úgy toltak be a műtőbe, hogy nem hittem el, hogy ez tényleg vakbélgyulladás, pont az erős fájdalom hiánya miatt. Egy csajjal meg vártak pár napig, de úgy tudom, neki meg fájt.

34. mandella (válaszként erre: 33. - Mandella)
2010. szept. 22. 18:07
amúgy ha tényleg vakbél, nem hiszem, hogy megszűnik a fájdalom
33. mandella (válaszként erre: 32. - Murva)
2010. szept. 22. 18:06
Szia. Én már felnőtt vagyok, de gyerekkoromban vagy tízszer voltam bent kórházban vakbélgyanúval, sosem vették ki, mindig csak fájt, és a végén mindig ráfogták, hogy valami vírus. Aztán felnőttként is olyakor előjött ez még, ma már nem. Nem tudom, mi lehetett ez.
32. murva
2010. szept. 22. 18:01
Volt már a gyermeketeknek vakbél gyulladása?Mi történt?A 10 éves fiú unokámat az éjszaka be kellett vinni a kórházba lent fájt a hasa a heréjénél,vakbélgyanús azt mondták megfigyelik,de elmúlt fájdalom,akkor ez mi szerintetek?Holnap csinálnak neki ultrahangot.Ha vakbélgyulladás attól még megszűnhet a fájdalom?Volt valakinek a gyermeke hasonló helyzetben?
31. Ágnes 19 (válaszként erre: 30. - Nofertari)
2009. nov. 19. 19:12
Nagyon sokat sétáltam....És ez a fájdalom augusztus elseje óta keseríti az életem...És bármit eszem én felfújódok a mai napig, pedig elég régen volt már április 12. nekem a sebem 3cm-es. 3 kapcsom volt.... a dokik sem tudják, hogy mi bajom..valaki segítsen.
2009. nov. 4. 22:54

Engem tizenévesen műtöttek,éppen perforálni készült a vakbelem.

Hirtelen elviselhetetlen alhasi fájás,mentő.

Gyors nőgyógyászati vizsgálat,majd a műtőbe egyből.

A műtét után nálam is jelentkezett émelygés,de egyéb panaszom nem volt.

Mondták,sokat sétáljak,hogy megelőzzem a bélösszenövést.A műtét után néhány órával kimentem a folyosóra és róttam a köröket,csigalassan,a falat fogva.Persze kaptam is nagy letolást,hogy fel fog szakadni a sebem,mert nem azonnal és nem ennyit kell sétálni...

Engem varrtak,viszont abnormálisan nagy vágás van rajtam!A has jobb oldalától egészen a hasam közepéig ér,"csodálják" azóta is,ahány orvos csak látja.A seb már nem emlékszem,mennyi ideig volt duzzadt,de viszonylag könnyen estem át az egészen.

Ágnes19:Nekem semmilyen felfúvódásos tünetem nem volt.Sétáltál eleget a műtét után?Mert akkor nem hiszem,hogy bélösszenövés lenne,nekem legalábbis hatásos ellenszerként tanácsolták.

2009. nov. 4. 22:25

Sziasztok!

Egy kérdés!

Aki meg volt műtve vakbél gyuszival rajtam kívűl, tudna nekem segíteni abban, hogy evés után felfújódik e még? engem április 12én műtöttek, és azóta felfújódok, bármit eszem....ez normális? ja meg volt valakinek vakbél műtét után bél összenövése? én három hónapja folyamatosan vissza járok a kórházba mert nem tudják mi bajom, csak találgatnak, és azt mondták hogy valszeg bélösszenövésem van, és amikor teltek a belek nyom egy bélkacst és az okoz nálam görcsöket, és várjunk a laparoscopiás műtéttel hátha elmúlik magától, úgy, hogy diétázom és mozgok.... viszont így meg lefogytam....én nem jó hogy alig eszem..... Valaki segítsen Légyszi!

Üziben írjatok légyszi.

Köszi.

Ágnes19

28. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 26. - Janee)
2009. aug. 14. 14:20
Szia! A dokit mindenképpen javasolnám! Hol fájt pontosan? Akkor jobban be lehetne határolni a dolgot. Mihamarabbi jobbulást!
27. janee
2009. aug. 14. 14:12
Miért van az, hogy valaki más felhasználó nevén írtam? Elnézést kérek a felhasználótól...
26. janee
2009. aug. 14. 13:56

Sziasztok! Nóra vagyok.

Tegnap nagyon rosszul voltam. Délelőtt elkezdett fájni a hasam, de olyan érzés volt mintha fel lennék puffadva. 3 órára már úgy fájt a hasam, hogy csak fetrengtem. Többször úgy éreztem, hogy ki kell mennem a vécére, de semmi...

Hányingerem is volt, de hányni csak 7 óra körül tudtam először. Éjfélig kb. olyan ötször hánytam. Nem mondanám, hogy utána sokat javult...

Valahogy sikerült elaludnom.

Ma már nem úgy fáj, mint tegnap, de nyomásra mindenhol nagyon érzékeny. Ha nem mozdulok meg, akkor egész jó! Szerintetek ez féregnyúlvány gyulladás? Mi lehet ez? Menjek orvoshoz, igaz?

Előre is köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook