Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Goethe-Zertifikat C1 fórum

Goethe-Zertifikat C1 (beszélgetős fórum)

1 2
2013. jan. 6. 21:45

Köszönöm a válaszokat Lányok!

Sok hasznosat írtatok nemcsak nekem, hanem mindenkinek, hisz sokan vannak, akik olvasnak bennünket, de nem mernek "megszólalni".

Èn most visszavonulnék egy kicsit.

Mindenkinek lendületes évkezdést és jó nyelvtanulást kivánok!

Üdv: Kata

53. timycat (válaszként erre: 49. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 21:25
wow, na arra abszolút jó volt ez a fórum, hogy felnyitotta a szemem mi mindent felejtettem; asszem nekem is elő kéne vennem újra a német nyelvet :S
2013. jan. 6. 21:18

No megyek, megírom levélben, hogy telt a születésnapom - épp aktuális, mert most volt, és pont erről kell szóljon a levél.

Azok a fránya véletlenek... :D


Már csak azt nem tudom, hogy a píííben lehet összehozni, hogy 80-100 szóba belezsúfoljak mindent, ha a "semmi különös" nem válasz, van 3-4 pont, aminek a válaszlevélben kell állnia, minden pontra 2 mondat kell és ügyelni kell a levélformátumra is (megszólítás, befejezés, egyéb sallangok).

Azért ezt leírhatnátok, mert 140 szó alatt sosem tudok megállni. :D (Volt már 200 is.)

51. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - Timycat)
2013. jan. 6. 21:15

Az ÖSD-ben a gyerekeknek külön tanfolyam van, külön vizsgaszinttel.

Van a Kompetenz1, ez kb. A1 szint lehet, meg a Kompetenz2, A2 szinttel.

Aztán a nagyobbaknak van a B1 Zertifikat Deutsch für Jugendliche.


Itt találsz leírást, kapásból a lakp tetejéről van link, az a szép színes:

[link]

50. Sylvia81 (válaszként erre: 49. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 21:11

Ehh, a link lemaradt. :D :D :D


[link]

49. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - Timycat)
2013. jan. 6. 21:11

Persze, hogy vannak. :) Mármint az A1, A2, ... C2 szintekre gondolok.

A Zertifikat Deutsch az a B1-es szint.


Amúgy találtam valami finomat nektek, ha van türelmetek, böngésszétek át. :)



Katának azért kiemelek valamit:

"Flüssigkeit:

C1 Kann sich beinahe mühelos spontan und fließend ausdrücken; nur begrifflich schwierige Themen können den natürlichen Sprachfluss beeinträchtigen."

Szóval kösd fel a nadrágodat! :)

48. timycat (válaszként erre: 47. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 20:10

Goethesnél is vannak szintek? Azt hittem az csak felsőfok verzióban működik, nálunk ezt anno úgy harangozták be, hogy magyarhonban felsőfoknak akkreditálják és bárhol EU-n belül minden laca-faca nélkül elismerik, ami annyiban igaz is hogy barátnőim ezzel mentek ki Németországba és egyáltalán nem kételkedtek a nyelvtudásukban, noha kopott már nekik is


Nálunk a Goethesnél vizsgáztatókkal kellett dumcsizni, 3-an voltak, 2 tuti német volt, a 3-nak is német volt a neve, de ő rajta inkább úgy hallatszott, hogy "tanult" német.

Aztán írásbelin volt teszt is, meg volt valami hivatalos ügyintézős ökörség is, amit tényleg nonszensz volt tizenéves kölykökkel megiratni

47. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - Timycat)
2013. jan. 6. 19:47

Az én B1-em komplex lesz, először van szövegértés, aztán behelyettesítés egy leválbe, egy másik levél, amire válaszolni kell, majd a szóbeli rész, ahol B1 szinten még egy kijelölt társsal beszélget az ember.


Keresek egy letölthető vizsgát, nézd meg, ha gondolod. :)

46. timycat (válaszként erre: 45. - Kata2013)
2013. jan. 6. 19:17

Én anno csináltam rigó utcai komplex középfokot (ez kvázi előírás volt a gimimben), sokkal haszontalanabb dolgokra mentek rá, hiába dőlt belőlem a szó szóbelin, vájkáltak olyan nyelvtanban, amit a németek is csak felületesen kezelnek (tudom mivel előtte épp Kölnben voltam egy suli évet), majd mivel volt lehetőség ingyen Goethe Intézetes vizsgát tenni, hát beiratkoztam a csoportba, volt némi nyelvtan, de sokkal gyakorlatiasabb volt maga az óra és a vizsga is, nem érzem azt hogy sokkal magasabb szinten álltam volna tudásban a C1 vizsga letételekor, mint mikor középfokúztam (főleg hogy már a kölni tudás is kopott addig a középfokúnál meg friss volt az "élmény"), de a rigó-középfokúm éppen meglett, míg a Goethe Intézetes 89% lett.


De sok konkrétumra nem emlékszem -sajnos a nyelvtudásom is sokat zuhant :S- rég volt. De azt tudom, hogy mivel 2001 őszén-telén vizsgáztam a szóbelim gyakorlatilag a terrorszervezetekről szólt, és a véremet szívták a Baader-Meinhof Gruppe témával, 17-18 évesen azért annyira nem láttam át a helyzetet és az egyik vizsgáztató picit sem volt jófej, de végül az eredményem egész jó lett, amit tuti nem az írásbelin a nyelvtan húzott fel, mert az volt mindig a gyenge pontom, de ahogy emlékszem az írásbeli rész nem volt nehezebb, mint a rigó utcai középfok, talán több volt a teszt, de az is inkább szóhasználati, mint nyelvtani, meg kellett levelet írni -valami síbalesetes sztori volt- kellett valami hivatalos levelet is írni, meg jah szövegértés, csak ugye egynyelvű, meg valami behelyezgetős is volt, de tényleg semmivel nem volt bonyolultabb, mint a kétnyelvű középfok... de esküszöm hogy mi használhattunk egynyelvű szótárt írásbelin, ez tuti


Egyébként most hogy van? Mármint hogy ez az egynyelvű komplex felsőfoknak felel meg? Mert amikor én vizsgáztam akkor komplex felsőfoknak akkreditálták, pár évvel utána már csak felsőfok szóbelinek számított.

45. Kata2013 (válaszként erre: 31. - Timycat)
2013. jan. 6. 16:06

Gratulálok!

Gondolod, hogy ez a Goethe-C1 egyszerübb, mint a magyar kétnyelvü felsöfok?

Ki tudnád ezt kicsit bövebben fejteni, nagyon megköszönném...

44. f3ef3e826b (válaszként erre: 43. - F3ef3e826b)
2013. jan. 6. 16:03
Ez egy németül beszélő film, német felirattal.
2013. jan. 6. 16:01

[link]


:D

2013. jan. 6. 15:54
Aki már olyan szinten van /mint én szeretnék lenni nemsoká :)/, és már úgy nagyjából érti is a dolgokat, szerintem tök jó módszer, ha hangoskönyvet hallgat és olvassa mellé.
41. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Kata2013)
2013. jan. 6. 15:51

Írtam korábban, hogy az AMS (munkaügyi) fizeti. :) Amúgy itt Bécsben egy háromhónapos tanfolyam, heti 1-2 alkalommal olyan 200 euró körül van. sosem lenne rá pénzem... Azaz de, ha már lesz munkám - akkor meg már tudni fogok beszélni. :)

Nem túl intenzív, már ami a megtanulandó újdonságot jelenti - vagy csak nekem, mert nekem már mind csak ismétlés, tanultam általánosban és középiskolában. A szókinccsel van bajom és a szóbeliséggel, a nyelvtanból "csak" a der-die-das hiányzik, ami szintén a szókincs miatt adódik.

Mivel az AMS-en keresztül járok, nekem ingyen van, sőt egy vizsgát is ki fognak fizetni - bazinagy mázli, amiért baromi hálás vagyok!

Heti 4 óra van, én délelőttös kurzusra járok:

h-sz.: 8.30-12.30

cs.: 8.30-11.30

40. f3ef3e826b (válaszként erre: 37. - Rudyvica)
2013. jan. 6. 15:45

Ez általában így is szokott lenni.


Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy én az aktívabb nyelvtanulást (amikor már nem csak felfogni akar az ember egy-egy részt, hanem rögzíteni is) úgy tartom hatásosabbnak, ha hanganyaggal történik. Persze a kétirányú kommunikáció az igazán célravezető, de még ha egyirányú is a dolog, a hanganyaggal megy az ember a legtöbbre. Egyrészt magad is jobban szokod a kiejtést, másrészt eleve úgy tanulod meg, hogy KIHALLOD a szavakat.

39. Kata2013 (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 15:44

Igen, tényleg jó ez az oldal.

B2-re csináltam belöle feladatokat.

Mennyire intenzív ez a tanfolyam?

Naponta van óra?

Ès mennyibe kerül, ha nem indiszkrét a kérdés.

Ha anyanyelvi a tanár, akkor gondolom, nem olcsó.

Egyébként én is ugy gondolom, anyanyelvi tanártól lehet a legtöbbet tanulni.

Mert magyarul tanfolyan nélkül is tudunk beszélgetni..

38. f3ef3e826b (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 15:42

Akkor van 3 évem. :D Nem is olyan nagy baj.


Erről jut eszembe, valamelyőtök tud olyan anyagot a neten, ami hanganyag, de mondjuk le van írva szöveggel is? Már most elkezdhetném a németet, mert semmi dolgom és tanulásból sosem elég. :) Ha valaki tud ilyet, nem kezdek el keresgélni. :D

37. rudyvica (válaszként erre: 17. - F3ef3e826b)
2013. jan. 6. 15:42

Ezzel én is igy vagyok.

Teljesen megértem amit irsz.

Egyik tanárom azt mondta egyszer, akkor a jó ha már az adott nyelven álmodik az ember :) akkor rögzült :))

Kinnt éltem németbe 6 évet, majd kijöttem svédbe, itt letettem a C1-et svéd oktatás keretein belül. Majd a svédet és az angolt, mert az meg kell az egyetemhez. :)


Azt tudom, amit a suliba tanultam, az sosem rögzült annyira mint amit beszélni kellett.

36. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2013. jan. 6. 15:41

Én úgy tudom, hogy már semmit sem lehet használni vizsgán: se semmilyen szótár, se mobil, se semmi.

Az okos fejecskénket, azt használhatjuk. :)

35. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - F3ef3e826b)
2013. jan. 6. 15:39
2 évesen csak bölcsibe mehet, de csak akkor, ha van munkád. 3 éves kortól jár az oviba. Itt is, ott is.
34. timycat (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 15:39
Igen, a Duden pedig az alap, Goethe Intézetes nyelvvizsgán csak ezt szabad használni, ha jól emlékszem (vagy 11 éve volt), de az tuti hogy kétnyelvűt nem, de a Duden szerintem egy ilyen szinten jobb is
33. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Kata2013)
2013. jan. 6. 15:37

A nyelvtanárunk szerencsénkre német és nem osztrák, akcentus nélkül, valódi Hochdeutsch-ot beszél. :) Nagy szerencsénk van, mert az iskolában nagyon sok a külföldi nevű tanár.

B1 szinten még csak privát levél van, tudtommal B2-ben jön a Halboffiziell, amikor mondjuk megrendelést kell reklamálni, vagy mondjuk hirdetésre jelentkezni. Vagy az is B1? Basszus, sosem tudom. :D

Mindegy, eddig még csak privát leveleket írtunk. De most tartunk a tanfolyam felénél, tehát lehet, hogy a második felében már Halboffiziell is lesz.


Nyelvtanilag nincs új a nap alatt, B1 szinten már minden nyelvtani cuccot tudni kell, ami van. Onnantól már csak a minőségen kell tuningolni, meg a szóincsen. B1-ben pl. még lehet bizonytalankodni, hibát javítani, de B2-ben már nem nézik jó szemmel, ha az ember hibát vég - még ha önmaga javítja is.

32. f3ef3e826b (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 15:34
Suliba fogok járni még 2 évig. :D Szeptemberben folytatom. Dolgozni csak utána fogok és addigra a babuci is mehet talán óvodába (2 vagy 3 évtől lehet azt hiszem). Addig lesz időm németet tanulni otthon. :)
31. timycat (válaszként erre: 1. - Kata2013)
2013. jan. 6. 15:32

Nekem ez a vizsga megvan... anno úgy készültem, hogy németnyelvű irodalmat olvastam, német újságokat, németül (is) néztem híradót, filmeket, meg vizsga előtt egy tanévet Kölnben tanultam -mondjuk ez volt a legnagyobb segítség-


Egyébként sokkal egyszerűbb, mint a magyar kétnyelvű felsőfok -szerintem- persze szóbeli ki lehet fogni olyan vizsgáztatót, aki nem épp irodalmi németet beszél és alig lehet érteni mit vartyog, de nekem ebben szerencsém volt, a vizsgáztatóm nem volt jó fej, de érthetően beszélt

30. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - F3ef3e826b)
2013. jan. 6. 15:32

Ühh... :D

Ha a határ osztrák oldalán élne, te is mehetnél az AMS-be nyelvet tanulni, mikor odaköltöztél. Bááár, sokáig nem jutnál, mert talán 7 hónaposan már nem dolgozhatsz, nem járhatsz AMS-tanfolyamra és nem is lehetsz munkanélküli elllátáson. Talán táppénz van helyette, de nem tudom biztosra.

29. Kata2013 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 15:31

Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal.

Megkérdezhetem, német anyanyelvü a tanárotok?

Ès milyen leveleket kell irnotok?

Hivatalos, pl. reklamáció vagy megrendelés?

Èn is igy csináltam: 100% szorgalommal.

28. f3ef3e826b (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 15:28
Nekem újra el kell kezdenem a németet, mert a párom az osztrák határnál él, nemsokára összeköltözünk és szeretné ha majd Ausztriában dolgoznék. Nekem a német nem tetszik, de sajnos ez van. Ott jó a kereset. Nekem sem lenne most pénzem nyelvtanfolyamra és mivel a házunkat épp most tesszük lakhatóvá (júniusban jön a babuci és előre kellett hoznunk mindent), még a páromtól sem kérném hogy ilyesmit finanszírozzon. Méregdrága dolgok ezek.
27. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Regin_a)
2013. jan. 6. 15:26
Megnyugtató. :)
26. f3ef3e826b (válaszként erre: 21. - Kata2013)
2013. jan. 6. 15:25
Nem. Akármilyen vicces, a tv-ben hallottam a sorozatok főcímdalait és megtetszett a nyelv. Kaptam spanyol nyelvű cd-t (zene volt, nem tanulós cd) és bár még nem tudtam mit jelent, hallgattam és énekeltem is. Amikor idősebb lettem, elkezdtem összegyűjteni netről pár alap szót és kifejezést. Ezekkel (még az alapszintél is kevesebbet tudtam) elkezdtem a neten haverkodni anyanyelviekkel. Volt hogy annyira nem értettem, hogy elsírtam magamat. :D Legtöbbször írásban, de mikrofonon is beszélgettem és beszélgetek is a mai napig. Magam sem tudom hogyan, de egyszerűen tudom. És mindig egyre többet tudok. Persze én is megtehetem- és talán fogom is- hogy elkezdek szótárból szavakat tanulni (volt rá 1-2 alkalom). Én azt szerettem mindig, amikor leírrok egy szót és elmagyarázzák nekem hogy mit jelent. Kérem hogy írja körbe. Legtöbbször sikerül megérteni, nagyon ritka hogy nem. :) Talán az átlagosnál fogékonyabb vagyok erre, de szerintem mindenkinek menne- maximum van akinek lassabban. Spanyolul beszélőt tudnék ajánlani aki nagyon kedves és segítene, de sajnos németül beszélőt nem. :( Németet nem használok, sokat el is felejtettem már. Ó igen és volt olyan is, hogy spanyol anyanyelvűt tanítottam németre. :D Nekem ez a szenvedélyem, imádom a nyelveket. A legjobb ha anyanyelvitől/vel tanulsz.
25. Regin_a (válaszként erre: 18. - Sylvia81)
2013. jan. 6. 15:23

AKik ott invitálnak azok németek-osztrákok, nem akrnak az eu-ba jönni :)

Pontosabban, ilyen nyelvgyakorlást az angol szekcióban olvastam, de gondolom a németben is lesz.


Nem nagyon olvastam bele, mert én csak pár szűkkörű műszaki szót ismerek németül


Ha meg nincs, inditasz egyolyan topikot ott, hogy beszélgetni szeretnél anyanyelvüekkel ezért és azért

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook