Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Electrolux EKK 513000 W kombi tűzhely fórum

Electrolux EKK 513000 W kombi tűzhely (beszélgetős fórum)


15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Femina57)
2017. jan. 3. 22:40
Légkeveréssel igen, csak az alsó tálcán nálam pl. később sül meg, mint a felsőn, tehát a felsőt hamarabb kiveszem, az alsót pedig felteszem a felső szintre pár percre még a sütés végén.
2017. jan. 3. 15:06

Sziasztok!

Erdeklodni szeretnek,hogy piskotat tudok-e egyszerre 2 tepsivel sutni.Gorenje K67337AW kombi tuzhelyem van.Szuper elektromos sutovel.A valaszt elore is koszonom.

13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Bertaerzs)
2013. jan. 7. 20:05
Nekem azért nincs ilyen különbség. Ha megfordítom a tepsit, egyformán sül meg nálam mindenhol.
12. bertaerzs (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2013. jan. 7. 08:48
Igen, nem sül egyformán, szinte ahány db. annyiféle színű.
2013. jan. 6. 21:24
Persze az is lehet, hogy a mi sütőink sem fognak egyformán sütni, úgyhogy ezek csak támpontok, amiket én tapasztaltam. Ez is úgy alakult ki, hogy először össze-vissza tekergettem sütés közben a hőfokot meg a légkeverést, de a végén erre álltam be.
10. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Bertaerzs)
2013. jan. 6. 21:20

Az az igazság, hogy én kb. 40-45 percig sütöm a sütiket. Én amikor megsült a süti, kiveszem a sütőből, én sem tudom, meddig süt még utána, ezzen nem is próbálkoztam.

Mit értesz azon, hogy nem egységes a tészta? Nem sül egyformán?

Mint lent írtam, egy 25-30 perc után, amikor már úgy gondolom, hogy nem esik össze, ha kinyitom a sütőt, megfordítom a tepsit, így nagyjából egyforma lesz a sütim.

9. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Szabóné erzsi)
2013. jan. 6. 21:17
Igen, én minden sütit hideg sütőbe tettem. Nekem sem süt egyformán, amikor már úgy gondolom, hogy nem esik össze a süti , akkor megfordítom a tepsit, hogy másik oldal is megfelelően süljön.
2013. jan. 6. 18:17
Már kb. 1 éve használok én is elektromos sütőt, de még most sem vagyok benne tökéletes. Az útmutató nem arról szól ami,lehetne pontosabb a féleségeket ílletően. Az biztos, hogy akár légkeverés, vagy anélkül, nem egységes a tészta.Írja, hogy még 10 percig is süt kikapcsolás után, na de azt a 10 percet honnan számítsam? Én is elfogadnék tapasztalati útmutatókat!
7. szabóné erzsi (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2013. jan. 6. 17:24
hasznossak a tanácsaid még szeretném kérdezni a piskótát is hideg sütöbe teszed 200 fokon és én azt tapasztaltam mindha a ventilátornál lévö fele világosabbra sülne mint az ajtónál lévö fele nem tudom miért
6. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2013. jan. 6. 13:27

Bocsi, nem 2 órát, hanem 1 órát + fél órát sütöttem.

Elírtam!

5. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Szabóné erzsi)
2013. jan. 6. 13:08
Én csak akkor használtam a hőlégkeverésest, amikor két tepsivel sütöttem egyszerre, máskor nem nagyon. Viszont mostanában már a muffint sem a saját formájába tettem, hanem tepsibe, mert akkor egyszerre kész az egész, bár nem kerek, hanem szögletes, süti formájú, de akkorára vágom, amekkorára akarom.
4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Szabóné erzsi)
2013. jan. 6. 13:07

Én mindent alulról a 2. "lépcsőn" sütök. Kacsát nem csináltam, csirkét lefóliázva kb. 2 órát, és még fél órát fólia nélkül. Piskótát szintén ezen a szinten, kb. 45 percig 200-as fokon szoktam sütni, alsó-felső sütéssel.

Muffint csináltam egyszerre két tálcán, az időtartamot már nem tudom pontosan, hőlégkeveréssel. A felső tálcán lévő hamarabb megsül, tehát azt hamarabb kivettem, és az alsót felülre tettem egy kis időre. Én mindig hideg sütőbe tettem be mindent, általában 200 fokra.

3. szabóné erzsi (válaszként erre: 2. - Moonlight13)
2013. jan. 6. 13:02
kérdésem lenne a húsokat milyen höfokon és alulról a tepsit melyik szintre teszed sütni tegnap sütöttem kacsát kacsasütóbe a legalsó szintre tettem mivel máskép nem fért volna be a tetö véget szépen megsült csak én egy kicsit sokalom a sütésiidöt alsó felsö sütésel sütötem mikor kell rá kapcsolni a hölégsütést a pogácsát és a piskótát se tudom a használati utasitásból ezt nem tudom kinézni pogácsából sütötél már 2 tepsivel egyszerre köszi
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Szabóné erzsi)
2013. jan. 6. 11:58
Nekem Electrolux sütőm van, a típusát nem tudom. Mi a kérdésed?
2013. jan. 6. 10:20
segitségeteket kérném akinek electrolux ekk 51000w kombi tüzhelye van a sütéssel kapcsolatos tapasztalatokat kérnék elöre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook