Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres babák anyukái! Ti hogyan készítitek a tápszert? fórum

Tápszeres babák anyukái! Ti hogyan készítitek a tápszert? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 16. 15:59
Egyetértek az előttem szólókkal, ill. még az éjszakaihoz annyi segítség, hogy én a korábban már felforralt vizet (csak a vizet) beletettem egy cumisüvegbe, és volt egy ún. cumisüveg melegítő kütyünk, ami egész éjjel langyosan tartotta a vizet. Egy másik (száraz) cumisüvegbe belekészítettem a pontosan kimért tápszert, és ha jött az idő (ordított a gyerek, hogy éhes), akkor minden kéznél volt és fogyasztható volt. Ikreim vannak és képzelheted, hányszor kellett kelni... Sokszor több száraz cumisüveget is előkészítettem éjszakára. Én minden használat után fertőtlenítettem, kifőztem a cumikat és a cumisüvegeket is.
2013. jan. 5. 20:56
Szia!csatlakozok az előttem szólókhoz:vízforralóban jó sok vizet forralni,majd azt melegíteni.a baba vizek közül van olyan amit forralni kell olvasd el a címkéjét.tudsz cumusüvegbe forralt vizet vinni és tápszert kanállal.én a sterilizálást úgy oldottam meg,hogy egy nagy tálba tettem vizet bele a sterilizáló folyadékot és beletettem mindent.
5. pumukli1985 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. jan. 5. 20:38

Szia!

Én is azt szoktam h nagyobb mennyiségű vizet (nem babavizet) felforralok a vízforralóban,hagyom kihűlni,és később csak rámelegítek.

(amúgy rá van írva a babavizekre is h felnyitás után meddig nem kell forralni őket,ha ez után akarod használni akkor forralni kell ugyanúgy)

Egyszerre csak 1 adagot csinálok,mindig frissen kapja.Ha megyek valahova akkor viszek külön forralt vizet amit megmelegíthetek és én aventes via pohárba szoktam tápszert kiszedni,a mérőkanalát is viszem és így csinálom meg.

Én a cumisüvegeket meg a tartozékait mikrós sterilizálóban sterilizálom.3-4 üveg összegyűlik,elmosom,és utána el is sterilizálom őket.

2013. jan. 5. 20:16
nem szabad előre elkészíteni!!!Nagyon hamar meg romlik mindig frissen kell elkészítened!!!
3. Klauka_ (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. jan. 5. 20:13

Nem tanácsos előre elkészíteni, melegíteni, bár biztosan van aki csinálja és bizonyára baj sincs belőle.

Nálunk az vált be, hogy a vízforralóba egyszer felforralok egy nagyobb mennyiség vizet, ami hagyok kihűlni és amikor kell a tápszer, akkor csak rámelegítek annyira, hogy fogyasztható legyen.

Babvizet már nem kell forralni.

Sterilizálni eleinte én naponta szoktam.

2013. jan. 5. 19:44

Sziasztok!

Az evidens, hogy az adagolás a dobozon leírtak szerint...

Engem a következők érdekelnek:

_babavizet szokás felforralni?

-el lehet egy adag tápszert készíteni előre, ha valahová megyünk, és a helyszínen megmelegíteni?

-éjjelre van valaki aki előre elkészít egy adag tápszert, majd hűti, és pár óra múlva melegítés után odaadja a babának?

-milyen időközönként kell kifőzni a cumisüveget?

Köszi, ha velem is megosztanátok már meglévő tapasztalataitokat! Köszönöm szépen!

2013. jan. 5. 19:41
Tápszeres babák anyukái! Ti hogyan készítitek a tápszert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook