Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell csokimikulást tölteni? fórum

Hogyan kell csokimikulást tölteni? (tudásbázis kérdés)


10. Ardilla (válaszként erre: 9. - .Sziszu.)
2013. jan. 5. 11:23
Meglátjuk, két tábla már belement, utána bedugtuk a mélyhűtőbe, hogy konszolidáljuk a helyzetet. A hátán némi gerincsüppedés ugyan észlelhető, de nem vészes. Még egyben van. Lehet, hogy csak a sztaniol tartja össze?
2013. jan. 5. 10:43
A csoki térfogata szilárdulás közben nem nő egy picit?? Nehogy szétrepedjen a miku!
8. Ardilla (válaszként erre: 7. - 569a7df0cf)
2013. jan. 5. 10:34

Ha most felmerülne, hogy csináljunk ilyet, akkor kisebb Mikut vennék, ahogy te is javaslod, de a figura már adott.


Viszont, mint mondtam, ez nem étkezési célra lesz*, hanem tényleg csokitömböt akar. A legolcsóbb csokiból kért hozzá két táblával. Mondjuk én négyet vettem, nehogy menet közben kiderüljön, hogy kettő csak a derekáig elég, mert ha egyszer bevásároltam a hétvégére, már tuti nem megyek el mégegyszer, pláne ezért nem.


A krémes-bonbonosat nem lehet tárolni, mert megbuggyan. Ezen meg legfeljebb szürke bevonat lesz, amiről tudjuk, hogy az élvezeti értéket nem befolyásolja.


*elméletben el tudok képzelni olyat, hogy ráfanyalodik, de gyakorlatban ennyi ideig sose volt kitéve annak, hogy ne legyen itthon valami nass, tehát kicsi az esély, hogy meg akarja enni.


:-)

7. 569a7df0cf (válaszként erre: 2. - Ardilla)
2013. jan. 5. 10:26
Azt irod meretes a mikulas, akkor rengeteg csoki kell a feltoltesehez, es ha visszaszilardul a csoki marad egy csokitombod. Probaljatok ki valami kisebb figuraval, vagy valami kremes toltelekkel, mint valami oriasi bonbon.
6. Ardilla (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2013. jan. 5. 10:21

Noozimano rátapintott: mert a gyerek szeretné.


Gyanítom, hogy ez a szobor sose lesz megéve (ezért is tettem konyhai topic helyett a kreatívságok topicba a kérdést), hanem megy az általam csak szir-szar-tartónak nevezett helyre, ahol szerintem 15 év kacatjait, szerinte fontos dolgokat -mondhatni kincseket- őriz.


Szóval én már nem kérdezem tőle, hogy "Miért?". :-)

5. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2013. jan. 5. 09:37
Mert a gyerek szeretné, és nem bűnös gondolat! :P
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Ardilla)
2013. jan. 5. 09:02

Ha nem meleg a massza, és gyorsan dolgozol, nem fog megolvadni. Sok sikert :)


De ez egyébként miért is jó?

3. .Sziszu. (válaszként erre: 2. - Ardilla)
2013. jan. 5. 09:01

Ha kevés vaj hozzáadásával a mikróban olvasztó programon "melegíted" az étcsokit, majd kikevered a vajjal, akkor nem lesz forró miután felolvadt és lehet kenni, önteni, ahova csak akarod.

Ha gumicukorral szeretnétek megtölteni, az nem tudom hogy működik, de engem is érdekelne.

2013. jan. 5. 08:53

Megmaradt egy méretes csokimikulás. A fiam fel akarja tölteni olvasztott csokoládéval. Még gyermekkoromban az egyik barátom csinált olyat, hogy egy üreges csokifigurát olvasztott gumicukorral nyomott tele. El is mondta, hogy csinálta, és tök egyszerűnek tűnt, de már nem emlékszem rá. Csinált már valaki ilyet?


Kicsit félek ugyanis, hogy az olvasztott csokitól a figura megolvad és eldeformálódik. A terv ezért az, hogy a kilyukasztott talpú figurát előre mélyhűtöm, tölcsérrel juttatom be a meleg masszát, ami odabent a hidegben jól lehűl, és így legalábbis nem olvad szerteszanaszét.

2013. jan. 5. 08:53
Csokimikulás töltése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook