Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt valaki aki pajzsmirigy alulműködésre hormonokat szedett? Mik voltak a tapasztalatok, és mennyi időn belül? fórum

Van itt valaki aki pajzsmirigy alulműködésre hormonokat szedett? Mik voltak a tapasztalatok, és mennyi időn belül? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 8. 23:53

A tudósok úgy gondolják, hogy amikor egy lisztérzékeny elfogyasztja a gluténnak nevezett búzafehérjét, amely ma már sok feldolgozott élelmiszerben megtalálható, az illető bélrendszere nem tudja azt rendesen feldolgozni.


A glutén megtámadja a beleken található hajszálvékony nyúlványokat, amelyek így nem tudják behálózni a szervet, így rendkívül nehézzé válik az emésztés. A tápanyagok fel nem dolgozása alultápláltságot és vitaminhiányt okoz, és néha akár végzetes következményekkel is járhat.


A Today's Dietitian című lap tavaly novemberi számában megjelent tanulmány a pajzsmiriggyel kapcsolatos autoimmun betegségek közé sorolja a lisztérzékenységet, amely így tehát súlyváltozással járhat. Amikor a pajzsmirigyet éri támadás, az túl sok vagy túl kevés hormont kezd termelni, így megváltoztatva az anyagcsere folyamatát.



Általában inkább lassul a működése, amely szintén lassabb anyagcseréhez, ezáltal súlynövekedéshez vezet. Kutatók szerint a gluténmentes étrend segíthet visszaállni a pajzsmirigynek a normál működésre.


Becslések szerint a lisztérzékeny esetek 97 százalékát soha nem diagnosztizálják. Ez a hatalmas szám nem csoda, a végül felfedezett betegek 70 százaléka ugyanis elmondása szerint nem tapasztalta az olyan jellemzőnek tartott tüneteket, mint a hasmenés, puffadás, hasi fájdalmak vagy súlycsökkenés.


Tapasztalatok szerint miután a betegek átállnak a gluténmentes étrendre, csökkenni kezd szervezetükben az ártalmas antitestek szintje, amely egészséges reakció.


És noha az autoimmun betegségek életre szólnak, megfelelő táplálkozás mellett gyakran helyreáll a pajzsmirigy működése, így az orvos egy idő után szükségtelennek nyilváníthatja a gyógyszeres kezelést.


Ha kezelőorvosunk azt mondja, gluténmentes diétát kell folytatnunk, keressünk fel egy dietikust, aki segít a megfelelő, vitamindús, nem túl hizlaló étrend kialakításában.


Sok gluténmentes étel - például a chips - ugyanis rendkívül kalóriadús, mások pedig olyannyira feldolgozottak, hogy minden tápanyag kiveszett belőlük.


Tehát tervezzük el az étrendünket, mindig olvassuk el az ételek csomagolásán található címkét, sportoljunk és aludjunk eleget, és amennyiben megoldható, kerüljük a stresszt.

27. a8a4bbd4e3 (válaszként erre: 26. - Mari20)
2013. jan. 6. 21:04
Üdv, nem mondasz hülyeséget! Semmelweis Egyetemre járok Mikrobiológiára. Az egészség velem van! :) De most beállíttatom.
26. Mari20
2013. jan. 5. 19:31

szia drága

mivel szintén zenész..... benéztem

és azt javaslom a vntv net tv re nézz fel, mások beteg leirásainak olvasása helyett inkább az önfejlesztést válaszd, keresd az okát....

tanulmnyozd a táplálék összefüggéseket


fejleszd magad, keresd a tudást...

és van megoldás teljesen gyógyszerek nélkül egészségesen élni, de ezért tenni tenni tenni kell.

sok sikert, ha kitartasz sikerülni fog

25. ffda657edd (válaszként erre: 24. - A8a4bbd4e3)
2013. jan. 5. 17:24

Szia!

Megkérdezhetem, hogy neked mennyi a tsh-d? A t3 és t4-ed jó? És az antitpo? Nem semmi, amin keresztül mentél/mész. Remélem minden rendben fog menni! :-)

Kíváncsi leszek, hogy nekem mit fog majd mondani az endo doki. Azt sem tudom, hogy a tüneteim (fáradékonyság, aluszékonyság) az annak a tünetei-e. Vérszegény is vagyok, annak is tünete. Hízás terén, meg inkább híznom kéne mindenki szerint, mert nagyon vékony vagyok. Idegesítő, hogy nem tudjuk, hogy egyáltalán belevághatunk-e majd a lombikba. :-((

2013. jan. 5. 17:11
20kg-t híztam, ez volt a leg feltünőbb. De a szívem odavolt, a hajam hullot, nehezen kaptam levegőt, kiszáradt a bőröm, hajam, látás romlás, rossz özérzet és még sorolhatnám. Egy műtéti altatlás hozta elő, 18 voltam, 19 éves koromig kísérleteztek, de csak rosszabb lett, erre megkaptam, hogy szüljek gyereket, attól vissza áll... Na ez olyannyira nem tetszett, hogy többet nem mentem vele orvoshoz, ennek már lassan 10 éve. Most már gyereket is szeretnék, és nem mellesleg jobban is figyelek magamra. Keringési zavar, öklöcske a torkomban stb... Előjött pár dolog ismét, szóval elmentem vele dokihoz. Pénteken meg lesz a vérképem, hétfőn pedig kapok egy időpontot mély nyaki ultrahangra. Az eredmények után írok.
2013. jan. 4. 19:19

Sziasztok!

Engem is érdekelne a téma. Tudom, hogy ez egyén függő meg sok más is közrejátszhat. De engem is érdekelne, hogy szerintetek a 4.150-es tsh-ból mennyi idő alatt lehet 1 körülit csinálni? Elég vékony vagyok, uh-n is voltam, azzal nincs semmi gond. A t4, t3 és az AntiTPO is stimmel. Még nem kaptam rá semmit sajnos. :-( Most fogok ismét vérvételre menni, mert kell a lombikhoz. Szerintetek van rá esély, hogy 1 hónap alatt annyit javuljon? Sajnos nagyon kevés az időnk, mert lejár nemsokára a 3 évem és mehetek vissza dolgozni. Így sajnos nincsennek hónapjaim, amíg rendben jönne. :-(( Egy darabig jódot szedtem. Az szépen lassan vittel lefele. Csak arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán reménykedehtem-e benne. Köszönöm szépen a segítséget!

22. Lisy50 (válaszként erre: 1. - A8a4bbd4e3)
2013. jan. 4. 18:57
Nekem 5 éve kezdődött 8,6-os TSH-val,1,5 év alatt ment le normálra,75mg Letroxot szedek,szerencsére nincsenek nagy kiugrások, sokkal jobban vagyok, de tényleg olvashatsz erről a másik pm fórumon:))
21. Gumicsirke (válaszként erre: 20. - Katykóca)
2013. jan. 4. 18:36
Nem 1 éve szedem, 4-5 éve szedem. Legutóbb voltam vérvételen, akkor 3 körül volt, doki emelte az adagot 75-ről 100-ra, és mondta, hogy ezzel elvben 1 körülre le lehet vinni.
20. katykóca (válaszként erre: 19. - Gumicsirke)
2013. jan. 4. 18:33
MIből gondolod hogyha 1 éve szeded most egy lesz???
2013. jan. 4. 18:17

Szia, én kb 4-5 éve szedek Letroxot. Először 25-öt szedtem, most 100-nál vagyok, így elvben 1 körül kell lennie az értéknek, de most lesz majd aktuális a vérvétel. Mivel nekem autoimun, ezért sajna folyamatosan romlani fog:(


bige: mi történik akkor, ha nincs pm-ed? Simán visszapótolod ugyanúgy gyógyszerrel az összes hormont?

18. katykóca (válaszként erre: 17. - Bige)
2013. jan. 4. 18:16
Én is Lány a 46 küszöbén:DD de mondjuk:DDDD
17. bige (válaszként erre: 16. - Katykóca)
2013. jan. 4. 18:10

hát, állítólag valami kis csonk van. de erről fogalmam sincs.

:) a lány az enyhe túlzás így az 50 küszöbén, de igen, nőnemű vagyok :)))

16. katykóca (válaszként erre: 15. - Bige)
2013. jan. 4. 18:00
Basszus 175öt?? és nincs egyáltalán semmi pm-ed..szóval ez a mennyiség amikor nem működik kicsit sem kb???Nekem 5.5 köröl van ,de nem megy lejjebb csak emelgetik3 éve..a gáz hogy én nem hiszek ebben..már ha ez gáz...ja igen..ugye te lány vagy??/Már mert a fiúknál gondolom több lehet a plafon/
15. bige (válaszként erre: 14. - Katykóca)
2013. jan. 4. 17:42

Csak arra gondoltam, hogy érdekli -e az én verzióm a fórumindítót.

én 175-t szedek a Letroxból.

Az évek alatt folyamatosan jutottam el ide. Az elején kb. 3-4 hónap alatt állt be a megfelelő szint. Hogy kell-e emelni,vagy elegendő-e a hormon, az függ sok mindentől. pl. a súlytól is.

14. katykóca (válaszként erre: 12. - Bige)
2013. jan. 4. 17:37
Gondolom a dokidnak érdekes..de akkor az egész cuccot mesterségesen kell beléd plántálni,nincs egy kicsike sem amit magadnak termelnél meg...
2013. jan. 4. 17:36
ÉN 3 éve szedem és még mindig emelik:(125-nél tartok..és baromira nem hiszek az egészben...
12. bige
2013. jan. 4. 17:36
az is érdekes, ha nincs pajzsmirigyem?
2013. jan. 4. 17:35
Én L-Thyroxint szedek napi 1 szemet (50ug). 1 hó szedés után babás lettem:) mondjuk azóta is szedem...
2013. jan. 4. 17:35
2013. jan. 4. 17:31

Már 7 vagy 8 éve kapok rá gyógyszert. Már csak évente 1 x kell mennem ellenőrzésre.

Amíg a vérképed alapján változtatni kell az adagoláson, addig variál a doki. Egyénenként változó, hogy kinek mennyi idő alatt áll be a szervezete. Én Euthyrox-ot szedek. De bármi is a neve, a levotiroxin nevű hormont pótolja.

2013. jan. 4. 17:31
Szia! Van itt erre egy teljes fórum több tízezerer hsz.-szel..keress rá..sajna nincs új a nap alatt:DD
2013. jan. 4. 17:29
Mivel nekem csak 3,4 volt a legmagasabb érték, de babát terveztünk, igy 25 mg letroxszal kezdtem és azóta is csak annyit szedek. Kb. 2-3 hónap alatt állt be 2 körüli értékre!
2013. jan. 4. 17:10
Már 3 hét szedés után lehet látni a változást, persze kérdés, milyes súlyos?
2013. jan. 4. 17:10
Szia! Nekem negy honap alatt allt be a kivant egy koruli ertekre. Kozben ketszer vettek vert, hogy lassak jo e az adagolas es ez alapjan emeltek/csokkentettek. Nekem nem volt semmi mellekhatasa.
2013. jan. 4. 17:07
2013. jan. 4. 17:04
Szia! Én Letroxot szedek. Eleinte 25 mg-al indítottunk, de ahogy elkezdett romlani a laborom (és mivel babatervezésnél tartottunk) emelgettük apránként, még beállt a TSH-m kívánt 1,5-0,7 eredményre. Ezt kb. 5-6 hónap alatt értük el.
2013. jan. 4. 17:03

Szia


Én alulműködök és szedem rá a gyógyszert immár 4.5 éve,amióta kiderült

mire vagy kíváncsi pontosan?

2013. jan. 4. 16:58
Van itt valaki aki pajzsmirigy alulműködésre hormonokat szedett? Mik voltak a tapasztalatok, és mennyi időn belül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook