Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel fórum

Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel (beszélgetős fórum)


132. Cippora (válaszként erre: 131. - Cippora)
2013. jan. 6. 12:43
Ja és lányom meg aki szintén B- vércsoportú,hiába én nem ettem,nem eszek húst,ő imádja az első perctől kezdve.Még olyan husit nem tudtam neki adni amit ne evett volna meg.Úgyhogy szerintem a vércsoport szerinti étkezésnek nem sok értelme van...
131. Cippora (válaszként erre: 127. - F64f0d9a69)
2013. jan. 6. 12:40
Ez nagyon érdekes,mert terhességnél a nők nagy része vashiányos lesz.Nekem egészen szülésig rendben volt,nem is kellett vasat szednem.B-s vércsoportú vagyok.Tőlem kérdezték is,hogy sok húst eszem,hogy még mindig nincs vashiányom?Én meg mondtam,hogy épphogy nem.Szerintem ez is szervezetfüggő.Egyébként B-s vércsop.vagyok.
130. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 129. - HViki)
2013. jan. 6. 12:00
Milyen sorrendje? Hogy melyik mikor alakult ki?
129. HViki (válaszként erre: 128. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 6. 10:54
A vércsoport elméletben annyi van, hogy már az alapállítás, a vércsoportok kialakulásának sorrendje sem igaz.
128. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 127. - F64f0d9a69)
2013. jan. 6. 10:20
Hát igen. Elméletileg csak számukra megfelelő úgy nagyjából. Ha van valami a vércsoport elméletben.
127. f64f0d9a69 (válaszként erre: 122. - 00b1ec8a15)
2013. jan. 6. 09:25

Vega: abban az időben még nem volt sok ismeretem és vashiányom lett, meg még ki tudja mi hiányozhatott a szervezetemből.


A mindenféle húsoktól (is) az ízületeim fájtak.

Most is van a repertoárban hús, de másfajta és több hal.(kerülöm a sertés, marha és csirke húst - néha azért ez is szerepel az étrendben, de nagyon ritkán)

Tejet nem iszom, de néhány tejtermék van a palettán.

Nem vagyok fanatikus, megfigyelem mi a jó és mi nem. Hosszú idő kell hozzá.

Az én ismereteim szerint akik vegák lehetnek, azok az "A" vércsoportú emberek.

Nekik is figyelniük kell azonban, hogy ne legyen

B12, vas, cink, kalcium,fehérje, stb. hiányuk.

Azt gondolom, nem vagyunk egyformák, ezért mindenkinek más étrend válik be.

Ki kell próbálni és sok ismeretet kell begyűjteni.

126. BuksiCica (válaszként erre: 105. - Krisz42)
2013. jan. 5. 20:44

"Akinek baja lesz a paleotól,az nem jár arra a fórumra."

Azért itt sincs nagy tolongás... ;)


20 hónap paleó után a húgysavszintem és a koleszterinem köszöni szépen jól van.

125. Mazsinka (válaszként erre: 121. - 00b1ec8a15)
2013. jan. 5. 20:36

A paleót próbáltam, csináltam is elég sokáig. Az első hónapban hét kilót fogytam éhezés nélkül. A tészta, kenyér, krumpli, rizs elhagyása nagy változásokat okoz. Nem puffadtam, görcsöltem, jobb volt a közérzetem, eltűntek a pattanásaim. Nagy tejivó nem vagyok, de a joghurtot nagyon hiányoltam, a kefirt és a túrót is, amit imádok, úgyhogy ezeket visszahoztam szépen lassan, és bár megértem Szendi írását, hogy kerüljük a hüvelyeseket, és hiszek is neki, de valahogy a borsó, zöldbab olyan ártalmatlannak tűnik. :)


Vegát nem próbáltam, és nem is szeretném, mert egy nonszensznek tartom.

124. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 123. - 00b1ec8a15)
2013. jan. 5. 20:32
Ha ránézek egy disznóra az jut eszembe, hogy aranyos, helyes állat. Nyiszálni nem tudnám, max távolról lelőni , hogy ne féljen és ne szenvedjen. A nyers húst is szeretem , bármilyen ízesítés nélkül is. Csak azért nem eszek többet belőle, mert állítólag fertőzéseket lehet tőle kapni. A kertünkben termő gyümölcsöket én is kilószámra eszem, de csak azon nem tudnék ellenni. A bolti vegyszerezett gyümölcsöket meg nem tudom egészségesnek tekinteni, így eszembe sem jut kilószámra enni belőlük, csak úgy módjával.
123. 00b1ec8a15 (válaszként erre: 95. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 5. 20:23
moóki, nem jó a példád. Amikor éhes az ember, az jut eszébe, amit általában enni szokott, amit szeret. Inkább azt nézd meg, hogy milyen érzést kelt, ha ránézel egy disznóra. Megkívánod? Amikor megérzed az "illatát", arra gondolsz, milyen jó lenne beleharapni? És ne a zöldségekkel hasonlítsd össze, hanem a gyümölcsökkel. Ha ránézel egy szép, illatos gyümölcsre, nem fut össze a nyál a szádban? Sok táplálkozáskutató szerint az ember leginkább gyümölcsevő.
122. 00b1ec8a15 (válaszként erre: 82. - F64f0d9a69)
2013. jan. 5. 20:20

Leírnád, hogy mi volt a gond a vegával, neked miért nem volt jó?

És a paleóval?

121. 00b1ec8a15 (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2013. jan. 5. 20:18
Te kipróbáltad valamelyik étrendet? A paleót vagy a vegát?
120. 00b1ec8a15 (válaszként erre: 75. - 5146e98818)
2013. jan. 5. 20:15
Már nem aktuális amit az előbb írtam. Eszembe jutott, hogy nem pontosan adja vissza a Hoxa a linkeket, kijavítottam, és így megtaláltam. Köszi, majd elolvasom őket.
119. 00b1ec8a15 (válaszként erre: 75. - 5146e98818)
2013. jan. 5. 20:13
Meg akartam nézni az oldalakat, de nekem mindkettőre azt írja, hogy nem található. :(
2013. jan. 5. 20:12
Bocsi mindenkitől, csak hogy tiszta legyen, én indítottam a topicot Igazságkereső néven, de aztán történt némi technikai malőr (a nem éppen tökéletes számítógép kezelésemből kifolyólag). Szóval ezen a néven leszek ezentúl.
117. beanadt (válaszként erre: 112. - Mazsinka)
2013. jan. 5. 18:34
egy nagy tál jól elkészített zöldséget nem feltétlenül kell ám megkoronázni semmivel. egyébként, hihetetlenül sok és finom dolgot lehet enni hús nélkül is, csak fantázia kérdése a dolog :)))
116. beanadt (válaszként erre: 114. - Mazsinka)
2013. jan. 5. 18:32
Én mint vega mindent eszem kivétel húst! :)
115. Cippora (válaszként erre: 114. - Mazsinka)
2013. jan. 5. 15:44
Én senkit nem akarok meggyőzni,ezt jól látod,mindenki el tudja dönteni neki mi a jó.Írtam már lentebb,mindent eszek csak húst nem!
114. Mazsinka (válaszként erre: 113. - Cippora)
2013. jan. 5. 15:29
Pont azért kérdeztem meg, mi van a tányérodon, hogy megtudjam. Amint látom, nem nagyon akarsz meggyőzni, csak azt bizonygatod, hogy mennyire egészséges vagy, amit nem kétlek, csak rohadtul érdekel, mit eszik egy vega, mert ezt még nem tudtam meg... harapófogóval sem.
113. Cippora (válaszként erre: 112. - Mazsinka)
2013. jan. 5. 15:12
Neked gőzöd nincs az én tányéromon mi szerepel.Tökéletesen egészséges voltam és vagyok,nekem ez a bizonyíték arra,hogy jól csinálom.Nem divat diéták szerint élek,hanem a szervezetemre hallgatok.
112. Mazsinka (válaszként erre: 85. - Cippora)
2013. jan. 5. 15:03
A fantáziámban, ha egészséges táplálkozásról van szó, egy nagy tál zöldség, gyümölcs szerepel, amit én egy-két szelet szűzebb husival koronázok meg, de te mivel? Rizzsel, krumplival, sütivel, sajttal, tésztával. Még mindig egészségesebb az én tányérom.
111. f64f0d9a69 (válaszként erre: 97. - Porcica)
2013. jan. 5. 14:58

Nem csak a hústól lesz köszvény, hanem a cukortól is.

A cukorfogyasztás növeli a vér húgysavtartalmát, mivel megköti azt a vérben.


"Hogyan alakul ki magas koleszterinszint?

A magas koleszterinszint kialakulásának három fő oka van: a genetikailag öröklődő zsíranyagcsere-zavarok, az egyéb szervek - a pajzsmirigy, máj és vese - megbetegedései, továbbá a helytelen, túl zsíros táplálkozás.

A három ok közül egyértelműen a helytelen táplálkozás a leggyakoribb. Koleszterint csupán állati táplálékkal veszünk fel, így az állati eredetű zsírok arányának csökkentése lehet a megoldás azoknál, akiknél csak ez a kiváltó ok áll fenn."

110. Krisz42 (válaszként erre: 109. - Mariann63)
2013. jan. 5. 14:52
30éve van-Atkins-fejfájás,rossz lehelet és a túlzott fehéjebeviteltől károsodhat a vese.De sok dolog,csak akkor kezd kiderülni,mikor idősebb lesz az ember,mert lassan történik.
109. Mariann63 (válaszként erre: 104. - Porcica)
2013. jan. 5. 13:37
Itt, ebben a fórumban nem olvasod el, amit mások írnak.10 évig atkinseztem, erről írtam, nem a paleos időszakról.Az atkins diéta 45 éve megy már,sokmillió embert csinálta, és egyik se panaszkodott miatta, hogy köszvényes lett.Ugyanez a koleszterinnel is.
108. akác56 (válaszként erre: 97. - Porcica)
2013. jan. 5. 13:34

Nem, nem! A mértéktelen húsfogyasztástól és a gabonáktól együttesen!

Én barnalisztből készült ételeket fogyasztottam és 15 év után jöttem rá, hogy ez okozza a panaszaimat.

107. Mariann63 (válaszként erre: 100. - Krisz42)
2013. jan. 5. 13:34
Olvastam a Fegyencedzést, mert sokat beszéltek róla a paleos fórumon, többen csinálják is szorgalmasan. Nem az én világom, de ettől még másoknak beválik.
106. Krisz42 (válaszként erre: 104. - Porcica)
2013. jan. 5. 13:25
Úgy látszik itt többen is ugyanarra jutottunk:)egymástól függetlenül,ez se véletlen.
105. Krisz42 (válaszként erre: 103. - Mariann63)
2013. jan. 5. 13:21
Akinem baja lesz a paleotól,az nem jár arra a fórumra.Ráadásul a köszvény se egyik napról a másikra lesz,hanem pár év kell hozzá.Mondjuk 5-10év múlva kell szétnézni.De a magas húgysavszint már most mérhető és arra nem egy ember panaszkodott-egyébként másra is-de egy másik lelkes fanatikus arròl győzködi őket,h az nem attól van,attól függetlenül,h miután abbahagyta a paleozást,elmúltak a panaszok.
104. Porcica (válaszként erre: 103. - Mariann63)
2013. jan. 5. 13:21

A köszvény nem annyi idő alat talakul ki, mint amennyi ideje a paleot kitalálták. Majd egy-két évtized múlva... ha lefállni is fájni fog.

Ha a koleszterin nem javulna kissé növénytúlsúlyos és kiegyensúlyozott étrend hatására, akkor az én eredményeim mitől lettek jobbak?

Hidd el, elég iskolázott vagyok hozzá, hogy szétnézzek, és elolvassam a HITELES információkat, mielőtt vitába szállok valakivel egy témában...

103. Mariann63 (válaszként erre: 97. - Porcica)
2013. jan. 5. 12:56

Akkor a paleosok miért nem köszvényesek? Egyetlen egy sem az.Kérdezz rá a paleos fórumon, hogy hány köszvényes van. Ha kíváncsi vagy a válaszra, olvass utána.

De úgy érzem, a válaszokat nem olvasod el.

Kicsit nézz utána a koleszterinhisztinek, már az orvosok se hiszik el, csak érdekükben áll fenntartani ezt a butaságot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook