Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel fórum

Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
12. 5f53ab103f (válaszként erre: 8. - Beanadt)
2013. jan. 4. 16:42
Miért választottad a vegetáriánus étrendet? Egészségi ok, vagy állatszeretet, vagy más valami?
11. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - Mariann63)
2013. jan. 4. 16:41

Én is úgy fogytam mellette, mint az álom, viszont a húgysavam az egekbe szökött és aceton volt a vizeletemben. Olyan gyenge voltam, hogy alig álltam a lábamon, a tavaly tavaszi influenza járványban a szokásos pár nap torokfájás-gyengeség helyett 4 napig volt 39 fokos lázam....

A ketózis a radikális szénhidrátcsökkentett étrendek mellett "természetes", de én babát szerettem volna, és nem akartam kockáztatni, bár sok paleo-s kismamáról hallottam.


Nekem így végül nem jött be, pedig nem is a legradikálisabb formáját követtem, mert pl. zabpelyhet vagy zabkorpát minden nap ettem reggelire, és a kemény sajton sem a méregdrága parmezánt értettem, hanem a sima trappistát is megettem....

10. beanadt (válaszként erre: 6. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 16:39
Én most tartottam itt, ezen a pontom mint Te. Sokkal több folyadékot kell fogyasztani és okosan megválasztani a növényeket amiket eszek, és akkor nincsen bajom :)) de igen, mások panaszkodtak erre, ezért is írtam hogy sok ismeretet és körültekintést igényel.... ergo, bizonyos értelemben körülményes vegának lenni.
9. 5f53ab103f (válaszként erre: 4. - Megi04)
2013. jan. 4. 16:38
Köszönöm Megi. Ha bejött a vega, miért kezdtél el húst enni?
8. beanadt (válaszként erre: 3. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 16:37

Szerintem ez olyan mint a fogyás; bekattan valami akkor megy magától, vagy csak magunkra erőltetjük és akkor nem megy. Én hiszek abban, hogy akinek nem megy a vega életmód, annak oka van és ha a paleo ne megy neki, akkor annak is oka van. Negatív oldala van mindennek, de nem mindenkinek ugyanaz. Szerintem ez annyira nagyon szubjektív dolog. Én pl. próbáltam anno a szétválasztós diétát amire oly sokan esküsznek, nekem nem ment, mert:

1. nem hittem benne

2. túl szigorúnak tartottam


gondolom, másokkal is ez történik, amikor valamit feladnak. még egy hátrány a vega életmóddal kapcsolatban eszembe jutott: éttermekben, vendégségben stb. elég problémás, szinte mindig külön kell kérnem valamit, amit nem nem mindenhol tudnak teljesíteni vagy ha igen akkor volt már hogy kétszer annyit fizettem a vacsorámért mint mások. De, ezek nem olyan kardinális problémák szerintem, a mindennapokban jól megvagyok vele :))

7. 5f53ab103f (válaszként erre: 5. - Mariann63)
2013. jan. 4. 16:37
Köszönöm Mariann, de ahogy írtam is, pozitív tapasztalatot bőven lehet olvasni, de tudom, hogy sokan abbahagyják mindkettőt. Én őket hívtam ide.
6. 5f53ab103f (válaszként erre: 1. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 16:36

Saját negatív tapasztalatom a vegetáriánus étrenddel.

3 évig voltam ovo-lakto vegetáriánus. Kezdetben úgy tűnt, nagyon jó, valóban megszűntek éppen fennálló egészségi gondjaim, mint hónapok óta tartó, gyógyszerekre nem reagáló hólyaghurut, ízületi fájdalmak, túlsúly, havi rendszerességgel megjelenő legalább egy hétig tartó lázas meghűléses fertőzés. Viszont egy idő után az ételektől felfújódtam, az ezzel járó kellemetlen hang és egyéb jelenségekkel együtt. A közértem egy idő után romlani kezdett, gyakrabban lettem újra beteg. A harmadik évben állandóan kívántam a szénhidrátot, és rászoktam a kakaóra, meg az édességekre, emiatt elkezdtem hízni. Végül abbahagytam, mert már egyáltalán nem éreztem jól magam, és elkezdtem húst is enni.

2013. jan. 4. 16:33
Talán azért hallani alig, mert nemigen vannak.Peched van, nekem is bejött a paleo nagyon, a betegségeim elmúltak,lefogytam 20 kg-t és tele vagyok energiával.Sajnos semmi rosszal nem szolgálhatok.:))
2013. jan. 4. 16:31
Nekem a vega nagyon bejött,és rengeteget fogytam.Viszont elkezdtem húst enni,és nagyon-nagyon szeretem:(( A paleo nekem való lenne,csak nagy a család,3 felnőtt férfivel,+1 serdülővel,és anyagilag nem megoldható:((
3. 5f53ab103f (válaszként erre: 2. - Beanadt)
2013. jan. 4. 16:30

Igazad van, mindenkinek magának kellene megtalálnia a neki megfelelőt, de annyi irányzat van, hogy ez nem könnyű.

Azért negatív tapasztalatokat keresek, mert a pozitívról szívesen beszélnek azok, akik alkalmazzák valamelyik étrendet, de akik feladják, azok általában csöndben vannak. Pedig biztos vagyok benne, hogy azokból is lehetne tanulni, sőt talán azokból még inkább. Kiderülhetne, hogy akiknek nem ment, azok rosszul csináltak valamit, vagy tényleg az irányzat volt a hibás.

2013. jan. 4. 16:26

Épp a közelmúltban beszélgettem valakivel erről. Ő most kezdte a paleolitot, Én már 4. éve vagyok vega. Azt fejtegettük, hogy mennyi módszer, irányzat stb. létezik már a táplálkozással kapcsolatban is, és hogy honnan tudja már az ember hogy melyiket kövesse? Én ennek az ismerősömnek is azt mondtam hogy mindenkinek meg kell találnia a sajátját. Azt a módszert, étrendet ami neki beválik, amit a teste, lelke szeret, tud és akar hozzá alkalmazkodni. Szerintem nincsen olyan hogy egyetlen jó, amit követni kell.


Rövid véleményem a vegetáriánus életmódról:

Előnye: sokkal könnyebb vagyok, jobb az emésztésem, energikusabb vagyok stb.

Hátránya: körültekintőnek kell lenni ha be akarjuk vinni a szükséges fehérjét, ez eleinte nagy odafigyelést igényel, később meg lehet szokni.


Én arra lennék kíváncsi hogy miért a negatív tapasztalatokat keresed? Mi az amit keresel?


Más: "propagálják az általuk jónak tartott irányzatot, és leszólják a másikat"

Sajnos sok ilyen ember van, de szerintem nem ez a jellemző. Én pl. tiszteletben tartok minden másképpen gondolkodót és ugyanezt várom el Én is. Nem lehet leszólni a másikat. Az egyik élet mód nem jobb vagy rosszabb mint a másik. Maximum, egyik más mint a másik. Nincsenek kőbe vésve szabályok, szabad akarata van minden embernek és legjobb tudása és belátása szerint dönthet Mindneki.

2013. jan. 4. 16:18

Néhány éve Magyarországon is előretör a paleolit étrend, egyre több követővel. A vegetáriánus étrend már elég hosszú múltra tekinthet vissza. Érdekes módon mindkét irányzat gyakorlói között vannak, akik esküsznek arra, hogy az általuk követett étrend az egyetlen jó út, és bizonyságot tesznek nagyszerű gyógyulásokról. Viszont vannak, akik kipróbálták egyiket vagy másikat (vagy mindkettőt), de abbahagyták, mert rossz tapasztalataik voltak. Róluk viszont alig lehet hallani. A legtöbb írás ami az étrendről szól, elfogult, olyanoktól származik, akik propagálják az általuk jónak tartott irányzatot, és leszólják a másikat. Így elég nehéz dönteni, hogy kinek higgyünk. Olyanokat keresek, akik kipróbálták vagy a vegetáriánus étrendet, vagy a paleolitot, de negatív tapasztalatok miatt abbahagyták. Kérlek, írjátok le, melyiket követtétek, és miért hagytátok abba.

Aki nem próbálta egyiket sem, azt kérem, hogy ne írjon, azoknak a kritikái, akik nem is próbálták, nem mérvadóak.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook