Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel fórum

Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel (beszélgetős fórum)


42. Mariann63 (válaszként erre: 27. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:23

Közöttünk vannak olyanok, akik már tolószékben vagy még ott sem lennének, ha nem fognak bele a paleoba.Sajnos az orvosok egyikükön se tudtak segíteni, max. a tanács"meg kell tanulni együtt élni a betegséggel!" Ez azért elég gyenge segítség, azt hiszem.És van sokfajta komoly betegség, amire a dokik ráhúzzák:"sose fogmeggyógyulni belőle, a gyógyszereket élete végéig kell szednie"

Ezt mondták a 10 éve cukorbeteg apámnak is.Napi 4 gyógyszert kapott a cukrára és alig tudta felhúzni a zokniját az ízületi merevségtől, fájdalomtól.4 hónap paleo után a dokija döbbenten látja, hogy a cukra napi 1 tabletta mellett tökéletes, kertészkedik megint.Nem gyógyult meg, de tünetmentes!Hasonló javulásokról számolnak be, akik szívritmus szabályozó tablettákat szedtek régen.

Szóval a személyes tapasztalataim ezek, én is csak ezeknek hiszek.

41. Karolinna (válaszként erre: 30. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:20
A "csírákon meg levegőn élt"-et és az "ismeretek hiányát" természetesen nem rád vonatkoztattam, csak a saját ismerettségi körömre, az ott látottakra. Több körülöttem élő embernek nem vált be a vegetáriánus életmód, ha tanácsot kérnek tőlem, hogy mit tegyenek fáradtság és egyéb negatív tüneteikkel, akkor gyorsan rá szoktam beszélni őket a húsevéshez való visszatéréshez.:-) Ilyenkor ez a legjobb megoldás, mert vagy nem elég tudatosan csinálják vagy a szervezetüknek szüksége van a húsra.
2013. jan. 4. 17:19
Ja és azok a vegák sem győznek meg, akik úgy egészségesek aránylag az étrendjük mellett, hogy szednek állandó jelleggel táplálékkiegészítőket. Egy húst, májat, tojást evőnek általában nincs szüksége pl. vaspótlásra .
39. megi04 (válaszként erre: 38. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:19
Igen.Ezt én is megfigyeltem!:)Meg jön az:"Úgy ennék valamit,de mit vagy mégsem?"...:)
38. 5f53ab103f (válaszként erre: 35. - Megi04)
2013. jan. 4. 17:17
Ha bár elhagytad a vegetáriánus irányzatot, de igyekszel egészségesen étkezni, akkor lehet. De magamról tudom, hogy amikor elkezdek össze-vissza mindenféle vacakot enni, akkor a szervezetem azt jelzi, hogy süteményre és csokira van szüksége, mégpedig azonnal, és korlátlan mennyiségben. :))
37. 5f53ab103f (válaszként erre: 33. - A9e26193e7)
2013. jan. 4. 17:14
Köszönjük CL. Várjuk az írásodat. Arra is kíváncsi vagyok, hogy most milyen étkezést folytatsz. Megtaláltad-e azt, ami szerinted neked a legjobb.
36. Mariann63 (válaszként erre: 15. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:13
Jól mondod.:)Úgy érzem, szükséges tudni:sok hús, tojás, zsír, rengeteg zöldség, kivétel hüvelyesek és krumpli, gyümölcs, maglisztes kenyérpótlók és sütemények mellett senkinek nem lesz ilyen tünete, mint amiről ansh írt.
35. megi04 (válaszként erre: 27. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:13
Nekem személyes tapasztalatom,hogy mindig jelez!:)
2013. jan. 4. 17:13
Bennem már az is felmerült, hogy vannak, akik elkezdenek egy étrendet, most mindegy, hogy ezek közül valamelyik, vagy más irányzat, egy ideig jól érzik magukat, és aztán a kezdeti lelkesedés miatt folytatják akkor is, amikor már nem jó nekik. Egy idő után már csak elhitetik magukkal, hogy jó. Vagy azért, mert tényleg nem látják a tényeket, vagy azért, mert tudat alatt nem akarják elfogadni, hogy amiben hittek, az csalódást okoz.
2013. jan. 4. 17:10

Sziasztok! Mindkettőt kipróbáltam és mindkettőt abba is hagytam.


Rövidesen összefoglalom és megírom, hogy miért fogtam bele és miért hagytam abba mindkettőt - hozzáfűzöm továbbá, a szubjektív véleményemet is mindkét táplálkozási hitvallással kapcsolatban.


Boldog új esztendőt!

CL

32. 5f53ab103f (válaszként erre: 29. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 4. 17:09
Ezzel egyetértek. Nekem is voltak akkoriban vega ismerőseim, de nem voltak éppen tökéletes kinézetűek. Mindnek volt valami indoka, hogy éppen tisztító kúrát csinál, vagy aki el volt hízva, az még nem csinált (közben tudtam, hogy állandóan sütit eszik, mert ő is nagyon kívánta a szénhidrátos dolgokat). Most is van egy vega ismerősöm, akinek éppen nemrégen nagyon súlyos bélgyulladása volt.
31. Mariann63 (válaszként erre: 11. - D71ef05a8e)
2013. jan. 4. 17:08

Nem lehet, hogy egyszerűen keveset ettél? Miért volt ketózis? Bőségesen kell enni a paleoban, és akkor nem lesz acetonos a leheleted. Néhányan értem, hogy komoly betegség miatt orvosi tanácsra ketogén diétát folytatnak, de ez nem a paleo.

Érdekes, akik már évek óta csinálják, pont arról mesélnek, hogy nem dönti le a betegség őket.Én egyáltalán nem voltam influenzás egész évben, pedig előtte minden télen 3-4 alkalommal ledöntött valami nyavalya.És pont az ízületeim jöttek helyre nekem is, mint sok paleos társamnak.

30. 5f53ab103f (válaszként erre: 25. - Karolinna)
2013. jan. 4. 17:07
Köszönöm Karolinna. Nekem volt róla ismeretem, akkoriban a munkám is összefüggött az egészséges életmóddal, mégsem jött be. És nem csak csírákon meg levegőn éltem, igyekeztem változatosan összeállítani az étrendet, ahogy írtam, az ovo-lakto vegetáriánus irányzat szerint. De egy idő után mégsem vált be.
2013. jan. 4. 17:06
Amúgy a vega ismerőseim sem győztek meg. Szürkésen sápadtak és szinte soványak voltak, a hajuk meg elvékonyodva.
28. 5f53ab103f (válaszként erre: 24. - Megi04)
2013. jan. 4. 17:04
Az előző hozzászólást neked szántam, bocs.
2013. jan. 4. 17:02
Állítólag ha egészségesen étkezik valaki, akkor valóban jelez a szervezete, de egyébként nem jellemző. Csak hát éppen azért is indítottam a témát, mert egyre nehezebb elhinni bármelyik irányzatról is, hogy az lenne az egészséges. Mindig újabb és újabb, egymásnak ellentmondó irányzatok tűnnek fel, tudományosan alátámasztva az igazukat. Hát én inkább hiszek a személyes tapasztalatoknak.
26. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 21. - Beanadt)
2013. jan. 4. 17:01
Akkor te azon kevesek egyike vagy, akik nem különösebben szeretik a húst. Vagy a tested valamelyik részét rosszul tolerálja. Testi oka is lehet annak, hogy annyira nem kívánod. Esetleg valakinek a betegségét hozod összefüggésbe a húsevéssel és a félelmed győz meg.
25. Karolinna (válaszként erre: 1. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:00

Ha megengeded vegetáriánusként írok, de nem a saját jó tapasztalataimról.:-)

Ismerőseim közül többen abbahagyták a vega/vegetáriánus életmódot. A háttérben legtöbbször az állt, hogy nagyon radikálisan alkalmazták, vagyis többnyire csak csírákon és levegőn éltek, így egészségügyi problémák jöttek elő (a fáradékonyságtól a szívproblémákig).


Minden módszernél két dolog nagyon fontos, hogy tudjuk mit csinálunk, tehát alapvető ismeretek nélkül nem szabad belevágni. A másik pedig, hogy figyeljünk a saját szervezetünkre. Meggyőződésem, hogy a különböző étkezési módszerek mindenkire másképp hatnak. (Pl.: érdemes megnézni a vércsoporttal való kapcsolatot is, vannak olyan vércsoportokkal rendelkezők, akiknek nem ajánlott a vegetáriánus étrend.)

24. megi04 (válaszként erre: 16. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 16:59

Igen..a hír valószínűleg jó ok volt,hogy lám,lám,enni KELL a husit!:)

Amúgy én abban hiszek,hogy a szervezet okos,és jelzi,hogy éppen mire van szüksége..Lehet,hogy nekem is egyszerűen jelezte,hogy "kéne neki" husi!(ban levő...tudomisén mi)!:)

23. 5f53ab103f (válaszként erre: 19. - Nicole.)
2013. jan. 4. 16:59
Nem tudod, mióta paleózik a barátod?
22. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 17. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 16:58
Elhagytam a húst, és próbáltam annak ellenére is változatosan enni. Nem péksütit ettem péksütivel, meg tésztát tésztával. Eü. szakos fősulin nem volt ismeretlen téma előttem az egészséges és változatos táplálkozás.
21. beanadt (válaszként erre: 18. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 4. 16:56
Én nem kínzom magam!
20. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 19. - Nicole.)
2013. jan. 4. 16:55
Az endorfin miatt érzi magát jobban. Az csak időleges, ha amúgy rosszabbul néz ki. most büszke magára, hogy betartja az étrendet, ez neki kihívást jelenthet. Ahogy írod elég teljesítmény kényszeresnek tűnik.
19. nicole. (válaszként erre: 11. - D71ef05a8e)
2013. jan. 4. 16:52
nem próbáltam a paleolit étrendet, de van egy barátunk aki nagy híve...előtte is egészségesen táplálkozott, sokat sportolt, abszolút sportos testalkatú volt, jó kedvű, tele energiával, amióta paleolittal él aggasztóan néz ki, szinte csontsovány, sápadt, "betegember kinézetű" de elmondása szerint jobban érzi magát és tele van energiával...létezik, hogy a baráti társasága ennyire másképpen látja kívülről mint ahogyan ő érzi magát? próbálja népszerűsíteni a körünkben, de ahogyan kinéz nagy az idegenkedés....
18. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 14. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 4. 16:51
amúgy állatszeretetből akartam vega lenni. Most már úgy gondolom, hogy állatszeretet nem kívánja meg tőlünk hogy lemondjunk a húsról. Rendesen kellene tartani és kíméletesen leölni az arra szánt állatokat. Az állatok, amik eszik egymást gyakran nagyon kíméletlenül vetnek véget zsákmányuk életének (élve eszik hátulról stb.... Ettől kell nekünk sokkal különb módon bánni a megevésre szánt állatainkkal ,és nem magunkat kínozni vegasággal . Mert aki vega, az egy állatot kínoz nagyon, saját magát .
17. 5f53ab103f (válaszként erre: 14. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 4. 16:51
Köszönöm Moóki. Mit jelent, hogy vegetáriánus étrendet tartottál. Csak elhagytad a húst a szokásos étrendedből, vagy változtattál mást is?
16. 5f53ab103f (válaszként erre: 13. - Megi04)
2013. jan. 4. 16:48
Lehet, hogy hatott rád az ijesztés is, de az az igazság, hogy én nem ijedtem meg semmitől, de a 3. évben elkezdtem nagyon kívánni a húst. Pedig oda vagyok az állatokért, ha nekem kéne megölni, nem menne. A férjem is vega volt, ő két és fél évig csinálta velem együtt, de amikor felvetettem, hogy talán ehetnénk húst, nem kellett neki kétszer mondani. Már ő is hiányolta, csak nem merte nekem mondani.
15. 5f53ab103f (válaszként erre: 11. - D71ef05a8e)
2013. jan. 4. 16:46
Szia ansh. Melyik étrendről írsz? Nyilván nem a vega, de a paleolit étrend nem ketogén diéta. Leírnád, nagyjából miket ettél? Úgy értem, ételcsoportokat. Nyilván húst, és azon kívül? És mennyi ideig tartottad az étrendet.
2013. jan. 4. 16:45
Én kb. 4 hónapig bírtam a vegetáriánus étrendet (tejet, tojást ettem, húst nem).Szinte állandóan fáradt, ideges és éhes voltam , nyoma sem volt annak az energikusságnak amiről a pozitív beszámolók szólnak egyeseknél.
13. megi04 (válaszként erre: 9. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 16:43
Nem tudom...Egyszerűen csak megkívántam..Addig,ameddig nem ettem,nem is hiányzott..Vagy ha igen,akkor készítettem rántott zöldségeket,szója fasírtot..Aztán egyszercsak elkezdtem enni...Nem volt rá különösebb okom.Talán annyi,hogy mejelent egy cikk,hogy ha nem eszem húst,az is okozhat szívritmus zavart..És nekem volt ritmus zavarom,megíjedtem,hogy talán,azért IS lehet,mert abba hagytam a húsevést..:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook