Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel fórum

Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel (beszélgetős fórum)


102. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 98. - Porcica)
2013. jan. 5. 12:42
Amint már írtam is ,önmagában silány és szar csak zöldségeket enni. Amúgy kell, a hús mellé. Én meg akkor vagyok rosszul ha túl sok zöldséget és gyümölcsöt eszem, úgy érzem mintha vérem felhígították volna és kimosnának.
2013. jan. 5. 12:12

Nem kell szélsőségekben gondolkodni!

Az egészséges, változatos étrend a jó, az amit a szakemberek ajánlanak, az amihez az ember evolúciója során alkalmazkodott.

100. Krisz42 (válaszként erre: 80. - Mariann63)
2013. jan. 5. 11:49
Én azt ìrtam,megfájdul a fejem a sertéstől,rántva is,álmosság nem attól jön-panírtól-teljesen mindegy,mit eszem ,már ha hús van benne.De mikor csak salátát ettem,néha piritòssal,akkor nem voltam álmos,fáradt.Lassan 43 vagyok,3gyereket szültem,a legkisebbet 4éve é se a szülés nem volt könnyű,se semmi utána,mert 2hónapig véreztem,terhesen tele voltam vízzel,még a magzatvíz is duplája volt,visszér garantált volt.De erőt vettem magamon és igen,később nehéz elkezdeni,de ez mindenkinek a saját döntése,mert én nem a tv elé ülök,hanem mozogni megyek.Vannak olyan mozgások,amit fájó derékkal is el lehet kezdeni és még el is mulasztja a fájdalmat.Olvasd a Fegyencedzést például.
99. Porcica (válaszként erre: 95. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 5. 11:45
Az ember sosem volt ragadozó, bármiben is hiszel...
98. Porcica (válaszként erre: 93. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 5. 11:44

Amúgy a sok "silány szar" nélkül megbomlana a szervezeted. Azért azt jó régen tudjuk már, hogy a növények nélkülözhetetlen hozzávalói a táplálkozásnak. Még amivel a husodat fűszerezed, az is növényből van. Próbáld meg egyszer valóban kiiktatni a növényeket... meglátjuk mire mész. Csak sós húst ennél, mást sem...

Nem beszélve arról, hogy a beleid adnák fel legelőször... ha nem az elsavasodásba halnál bele.

97. Porcica (válaszként erre: 79. - Mariann63)
2013. jan. 5. 11:39

Érdekes, mégis a húst hússal evők leszenk köszvényesek. Egyértelmű az összefüggés.

És akkor mitől nő a koleszterin, ha nem a tojástól és a zsíros hústól? Ha nem ezektől, akkor mitől?

96. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 94. - Cippora)
2013. jan. 5. 11:23
Nem akarlak meggyőzni. ha te rosszul vagy a hústól, akkor jobb ha nem eszed. Én a nagy többségről beszélek.
2013. jan. 5. 11:22
Ha százalékolni kéne, akkor szerintem az ember 80%-ban ragadozó, 20 %-ban növényevő. Ezt nem a hús- zöldség elfogyasztott arányára értem, hanem hogy mi jut eszedbe először amikor éhes vagy. Az emberek nagyon nagy részének valamilyen húsétel. Utána persze jöhet azzal zöldség is, de inkább a hússal és nem önmagában.
94. Cippora (válaszként erre: 93. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 5. 11:20
Nem tudom miért akarsz engem erről meggyőzni :D Utoljára írom le,egyed amit akarsz,meg én is azt fogok enni amit akarok.Szia!
93. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 91. - Cippora)
2013. jan. 5. 11:18
Önmagában silány és szar, amúgy kell. Az ember nem kecske, ha tetszik ez neked ha nem.
92. HViki (válaszként erre: 86. - Cippora)
2013. jan. 5. 11:15

tények-tévhitek oldalon jártál már?

Egyébként több olyan is írkál az onnan elérhető blogon, aki vega és paleós.

91. Cippora (válaszként erre: 90. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 5. 11:15
Neked nem jött be,ennyi,egyed akkor a húst hússal,csak vigyáz mellé nehogy egyél bármi mást is,hiszen a húson kívül szerinted minden más silány sz@r...:D
90. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 88. - Cippora)
2013. jan. 5. 11:12
Próbáltam én pl. rántottzeller és társait is, extrém módon ízlett, csak éhes maradtam.
89. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 87. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 5. 11:11
Az egésznapos legelészést inkább meghagyom a zsiráfoknak. Amúgy mindig csodáltam a növényevőket, hogy hogy vannak el azon a silány, szar kaján. Aztán rájöttem, hogy szinte egész nap esznek, az emésztőrendszerük sokkal összetettebb. De még úgy is csodálom ,hogy elvannak róla.
88. Cippora (válaszként erre: 87. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 5. 11:09

Ez nem igaz!

Csak a hús telít órákon keresztül ugyan már,ezt te se gondolhatod komolyan...

Kinek mi jön be...

87. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 85. - Cippora)
2013. jan. 5. 11:08
Nagyon sok mindent ehet egy vega is, csak a 95%-a nem telít tovább 1 óránál, utána éhes leszel.
2013. jan. 5. 11:06
Valaki lenne kedves nekem linkelni egy oldalt ahol tömören megfogalmazzák a lényeget a paleoról?
85. Cippora (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2013. jan. 5. 11:05

Elég szegényes fantáziára vall,ha azt hiszed,egy vega csak krumplit,rizst,tésztát meg édességet eszik :) akkor egy nem vega csak húst? :D

Mindent eszek csak húst nem,és nem vagyok kövér kicsit sem.

84. Cippora (válaszként erre: 74. - Beanadt)
2013. jan. 5. 11:02
Biztos hogy nem,de én azt tanácsolom ha terhesen kívánnád,akkor edd meg.A szervezeted érezni fogja,ne mondj neki ellent :D
83. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2013. jan. 5. 10:46
Hát igen, ha egy vega nem akar éhes lenni, akkor a rizs-krumpli-sajt kombinációkat variálhatja kb. A zöldségek nem laktatnak ,csak éhséget fokoznak. Nekem pl. a tufu tűnik a világ egyik legműbb legtermészetellenesebb kajájának.
82. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - 5f53ab103f)
2013. jan. 5. 10:19

Már többféle étrendet kipróbáltam és tapasztalatból is tudom már, hogy nincs olyan étrend, ami mindenkire érvényes.

Nem vagyunk egyformák.

Mióta kipróbáltam a vércsoport szerinti étrendet, mondhatom, ez bevált.

Van aki a hústól hízik, van aki nem.

Van akinek árt a tej, van akinek nem.

Én az egészségemet szereztem vissza ezzel az életmóddal.

Szerintem van akinek jó a vegetáriánus étrend és van, akinek jó a paleo.

Nekem ezek közül egyik sem jó.

2013. jan. 5. 10:10
Az életben soha nem lennék vegetariánus. Jól hangzik: sok zöldség...a háttérben meg inkább tészta, krumpli, rizs, sütik...hát ettől aztán lehet hízni, és mondjuk a kifőtt tésztában vajon milyen nélkülözhetetlen dolgok vannak?Brrr...
80. Mariann63 (válaszként erre: 77. - Krisz42)
2013. jan. 5. 09:56

Mi nem eszünk rántott sertés húst, valamit összekeversz.Amíg ettem,paleo előtt, nálam is volt ebéd utáni álmosság, a paleo óta nem alszom ebéd után hétvégén.A gabona okozza, amivel kipanírozod a húst.

10 évig nem tudtam kávét inni, a magas vérnyomás miatt.A paleo óta kettőt is ihatok, semmi gondom. Szeretem a kávét, jólesik.

Nézz körül az SZTK-ban, és vedd rá őket a sportolásra.Menni is nehezen tudnak, nem sportolni.A zöme meg meg se éri a 70 évet.

Nem tudom, hány éves vagy, úgy 50 felett szívesen megkérdezném, mennyit tudsz még sportolni.

Én egyébként mindig mozogtam, suli után is, később is.42 évesen szültem meg a fiamat, még utána is mentem futni és tornáztam otthon.Aztán 46 évesen kezdett fájni a vállam nagyon.Megfésülködni is alig tudtam.Most meg ások a kertemben.

79. Mariann63 (válaszként erre: 76. - Porcica)
2013. jan. 5. 09:45

A paleoban nem kötelező sok húst enni.Én se eszem minden nap.

A köszvény nem a hústól lesz.Ha így lenne, mi már nem tudnánk lábra állni.

A koleszterinem nem volt mérhető, pedig 10 évig atkins diétát folytattam nagyrészt.Nem a tojástól és nem a hústól zsírtól nő a koleszterin.

78. Porcica (válaszként erre: 77. - Krisz42)
2013. jan. 5. 09:23

Teljesen egyet értek!

Sok olyan sport van, amit idős korban is el lehet kezdeni, kímáletesen, fokozatosan. Én lehet beleőrülnék, ha 70 évesen (ha megélem) nem mozoghatnék.

És valóban, a tömény ételek lehúzzák az embert, mert annyi energiát vesznek el az embertől az emésztés miatt, hogy képtelen a gondolkodásra is. Terheli a szervezetet.

Én valódi kávéfüggő voltam, napi 3 tejeskávéval. Mióta csak 1-et iszom reggel, azóta fittebb vagyok. Ha nem a saját bőrömön tapasztalom, el sem hiszem! Nekem óriási lépés volt megharmadolni a kávé és tejfogyasztásomat. És nem is hiányzik! A szervezetem jelezte, hogy elég, csak oda kell figyelni rá, hogy mit mond.

77. Krisz42 (válaszként erre: 69. - Mariann63)
2013. jan. 5. 09:16
Szerintem 70felett is lehetsportolni,bár igaz,h aki nem tette,az nehezen vagy sehogy nem fogja elkezdeni.De nekem se szimpatikus a sok hús,sertéstől-főleg rántottól-mindig megfájdult a fejem és napközben egyébként se esik jòl az,h annyi energiát vesz el az emésztés,h âlmos leszek hirtelen és fáradt.Erre pedig nem a kávé a megoldás,mert egészségtelen.
2013. jan. 5. 08:21

Hozzászólnék, bár sok tapasztalatom nincs. Azt gondolom éppen jó volt ezt a két étkezési témát felhozni, ugyanis összefüggenek. A hús a kapcsolódási pont.

Nekem a paleo nem szimpi a sok hús miatt. Vega nem vagyok, de nagyon kevés húst eszem, így inkább ide voksolok.

Azt gondolom, hogy az ember szervezete jelzi, hogy mire van szüksége. A köszvényesek eleve jobban járnak, ha lemondanak a húsról nagyrészt, és a magas koleszterin szinttel küzdők (mint én), sem tudnának paleozni.

Nekem az izületeim sem a legjobbak, és öröklötten magas a koleszterin szintem. Alapból sem vagyok húsevő, de amióta szándékosan még lejjebb csökkentettem a hús mennyiségét, és a tejtermékeket is, azóta jobban vagyok izületileg, és a jó koleszterin szintem is emelkedett (a rossz csökkenése mellett).

És akkor a minimális tapasztalati rész:

Én is próbáltam grillhúson és salátákon lefogyni, de nagyon nehezen ment, pedig alapból egészséges elgondolásnak tűnik, és nem éheztet. Mivel nem ettem semmi gabonafélét (alapból nem vagyok kenyeres), így ez kicsit paleojellegű néhány hónapja volt az életemnek.

Mióta a húst és a tejtermékeket minimalizáltam, azóta könnyebb (most sem éhezek!). Jobban is fogyok, illetve jobb a közérzetem, és a bőröm állapota is.

Tudom, hogy nem volt valódi tapasztalat, mert én csak kilengő vagyok/voltam mindkét irányba, de már az elejétől olvasom a fórumot, és úgy éreztem megoszthatom ezt veletek.

2013. jan. 5. 00:15

Két tárgyilagos cikk a paleolit témában.


[link]


[link]

74. beanadt (válaszként erre: 71. - Cippora)
2013. jan. 4. 23:50
Dejó, ezt örömmel olvasom, mert Nekem nagy dilemmám hogy ha majd jön a baba, akkor nem teszek-e rosszat ha nem eszem húst??
73. Karolinna (válaszként erre: 62. - F6e0713398)
2013. jan. 4. 22:26
Amennyire én tudom a fehérjehiány nem jellemző még egy vega életmód mellett sem és a napi tejtermékekből is megvan. Inkább a D vitamin és omega 3 miatt eszem, amikor megkívánom. Szóval félig tudatos, félig megkívánom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook