Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Madárpók, és/ vagy hüllő a lakásban. Van valakinak? Miért igen, miért nem? fórum

Madárpók, és/ vagy hüllő a lakásban. Van valakinak? Miért igen, miért nem? (tudásbázis kérdés)


25. Maócska1981 (válaszként erre: 24. - Szeplakisz)
2013. ápr. 23. 13:24
Kiraktam ma a kaméleont, nagyon élvezi :) Holnap a szakállas agámák is mennek :)
2013. ápr. 20. 10:17
Nekem már a görögtekik napközben a kerti kifutóban vannak... Végre itt a jó idő. Ők is jobban élvezik a kinti helyet és a napot. Sokkal mozgékonyabbak. :)
23. Maócska1981 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2013. ápr. 18. 18:51
sztem már az is elég természetellenes, hogy trópusi állatok vannak Európában....
22. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Maócska1981)
2013. ápr. 15. 22:01

Miért nem?

Mert természetellenes körülményeket teremt az állatnak.

2013. ápr. 15. 21:03
A pókok kivételével mindenki kezes, és ez jó :) Sokszor, ha valamelyikünk picit dühös, vagy ideges, kiveszi valamelyik "vadat" és pár perc múlva, már semmi gond nincs :)
2013. ápr. 15. 20:58
Jajj... gondolom, hogy jófej lehet... Főleg ha kezes, nem fél és megszokta az embereket. :) Olyan jópofák. Én mondjuk szeretek minden állatot megfogdosni, bár az tény, hogy nem minden állat szereti ha fogdossák. :)
2013. ápr. 15. 20:19
Van egy sisakos kamink, ő nagyon jó fej :) Lehet nem él túl sokáig, de mindannyian szeretjük
2013. ápr. 15. 19:58

Nem mondom, lehet én is meg tudnék barátkozni vele, ha a párom annyira szeretne tartani. De annyira ő sem vonzódik hozzájuk, magamtól pedig nem vágynék rá. :)

Kaméleonban gondolkodtunk nem olyan régen, csak hát annak is hely kell. Aztán ahogy olvastam nem is élnek túl sokáig. 5-7 év max.

A görögteknőst pedig majd még a gyermekeim is láthatják. :) Bár már tényleg nagyon nőnek. Amikor kaptam az első, nagyjából akkora volt, mint egy száz forintos érme. Most már nagyok, és még nőni fognak. De még nem merném őket teleltetni, mert félek, hogy tavasszal nem ébrednek fel.


Kutya meg kettő van, egy nagy németjuhász kint, és van egy kistestű, Törpepincser bent. (Bár nyáron ő is kint van.) Azelőtt nem is ismertem ezt a fajtát. Én csivavának vettem, legalábbis azt hittem, hogy azt veszek. Aztán szerencsére nem az volt, legalábbis most már nagoyn örülök neki, hogy nem csivava. Mert szerintem szebb is, meg okosabb is. :)

És még három cica van kint.

17. Maócska1981 (válaszként erre: 16. - Szeplakisz)
2013. ápr. 15. 19:53

Amikor az első pókica megérkezett nagyjából 3 napig csak kísérettel voltam hajlandó bejönni a szobába, ahol ő lakott :) A mostaniak közül egyiket már én választottam...Nagyon írtóztam tőlük én is,így megértem, aki így érez.

A kutyákat nagyon szeretem,főként a nagytestűeket, de panelban nem tudnám úgy tartani, ahogy az neki is jó

2013. ápr. 15. 19:46

Engem a pók nem vonz.. Sőt, írtózom tőle. Amúgy mindenfajta más állat jöhet. :) Jelenleg három görögteknős van bent, nyáron van nekik kinti lak is. De ahogy egyre nagyobbak, egyre "nehezebb" velük. Bár nem mintha túl sokat kéne velük foglalkozni, csak nagyobb terrárium kell, nagyobb helyet foglal stb. Alig várom, hogy jöjjön a jóidő és kitehessem őket a kerti kifutóba.


A gyíkok is tetszettek, bár nekem nem volt sosem, de a családban volt már többféle. Leopárdgekkó, tüskés farkú gyík stb.


Amúgy voltak már hörcsögök, tengerimalacok, deguk, nyuszik, többféle papagáj, pintyek, halak, ékszerteknősök is a családban. :)

Ja, és persze a cica, kutya az alap most is.

15. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Maócska1981)
2013. jan. 4. 16:00
Gyerekkoromban egy teknősre vágytam, nem adatott meg. Most meg már nem érdekel annyira.
14. Maócska1981 (válaszként erre: 11. - Castia)
2013. jan. 4. 14:53
Nincsenek siklóink, és kígyóink, amik vannak, pedig rovarokat, lárvákat, züldségeket esznek. Nálunk alapszabály, hogy emlőst egyik sem kap,mert törpehörink, és tengerimalacunk is van, így inkább többféle rovart, hogy változatosan étkezzenek,
13. Maócska1981 (válaszként erre: 12. - 5ed73a72bc)
2013. jan. 4. 14:51

Nem hinném, hogy bárki, aki ilyen állatokat tart, bútordarabnak tekintené őket.


Minek tartani? Mert szeretjük őket, és szeretjük a tennivalókat is, amik vele járnak. A gyerekeim 8 és 14 évesek, és mindegyiküknek van saját állata, mely tartására nagyon büszkék.

2013. jan. 4. 14:37

Nincs. A válasz:Minek?


Háziállatot akarsz akkor olyat válassz amivel tudsz is mit kezdeni és nem csak egy üvegbe bezárt akár "tárgyként" is tekinthető bútordarabot.

11. Castia
2013. jan. 4. 14:33

Egy időben komolyan elgondolkodtam egy gabonasiklón, láttam kereskedésben és olyan szép színe volt, nagyon tetszett. De aztán rájöttem, hogy a siklónak nem vehetek tápot, azt bizony élő kisállattal kéne etetnem... olyanokkal, mint a saját deguim. Úgyhogy ezen a ponton el is vetettem az ötletet.

A madárpókokat némi távolságtartással nézem állatkereskedésben/-kertben is, szerintem nem mernék elaludni, ha egy lakásban kéne tartózkodnom velük, akármennyire is be vannak zárva.

10. Maócska1981 (válaszként erre: 9. - 96b333ee98)
2013. jan. 4. 14:25
Köszi a megerősítést :)
2013. jan. 4. 14:24
A madárpókot a legkönnyebb tartani... :D
2013. jan. 4. 14:21

A madárpók valóban nem szeretgethető, de nagyon szerethető :) A hüllők közül jónéhány is ilyen, de jó eséllyel kézhez szoktathatóak, és őket lehet szeretgetni is, konkrétan az öregebb agámánkkal baromi jó tévét nézni,és olvasni is:)


Nálunk 6 gyíkféle, és 2 pókica van, a tartásuk pedig nem olyan nehéz, mint ahogy annak híre megy..A kutyusok tartásához is megteremtik az emberek a feltételeket, ezeknek az állatoknak sem kell sokkal Több.

2013. jan. 4. 14:19
Nekem van egy nyuszim, akit imádok, a pókoktól irtózom, azt soha..hüllőknél még a gyíkfélék még az ilyesmi elmegy, de azt se tartom egy simogatható, szeretgethető állatnak. Teknőseim voltak is, de túl sokat nem tudtam velük kezdeni, csak úgy voltak:D
6. pritta (válaszként erre: 1. - Maócska1981)
2013. jan. 4. 14:16
egyik sem. volt sok háziállatom, de ezek nem vonzanak. nehéz viszonylag gondoskodni rólunk és nem is ign eszeretgethetők szerintem
5. féknyom (válaszként erre: 4. - Maócska1981)
2013. jan. 4. 14:09
Nincs, de szeretnék, imádom a kutyákat, csak az életvitelem miatt nehézkes lenne.
4. Maócska1981 (válaszként erre: 2. - Féknyom)
2013. jan. 4. 14:04
Van valamilyen háziállatod? Vagy szeretnél?
3. Maócska1981 (válaszként erre: 1. - Maócska1981)
2013. jan. 4. 14:04

Szóval a jól sikerült kérdés újra :)

Madárpók, és/ vagy hüllő a lakásban. Van valakinek?Miért igen, miért nem?

2013. jan. 4. 14:02
Egyik sincs, nem vonzanak, finoman fogalmaztam.
2013. jan. 4. 13:59
Madárpók, és/ vagy hüllő a lakásban. Van valkinak?Miért igen, miért nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook