Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pszichológushoz, vagy pszichiáterhez kell fordulnom ilyen esetben? fórum

Pszichológushoz, vagy pszichiáterhez kell fordulnom ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)


27. grizus
2014. dec. 7. 21:43

Nem csak az egyetemen oktatott dolgok érdekelhetnek valakit. Pláne az internet korában. Ma Magyarországon diplomával gyakran nem is lehet jobban keresni, mint csak érettségivel.

Találd ki, jöjj rá, mi érdekel. Mit szerettél legjobban csinálni gyerekkorodban? Ha semmi kötöttséged nem lenne, mit csinálnál a legszívesebben? A létfenntartás nehéz dolog manapság, de hosszú távon annak van értelme, amit szeretsz és ha pályára állsz, a sors is megsegít.

26. grizus (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2014. dec. 7. 21:40
Szerinted biztos bocsánatot kéne kérni, mert nem elégszik meg a bérrabszolgasággal, és szeretne rájönni, hogy ki ő és mi ő.
25. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2014. dec. 7. 21:37
Mi az ami érdekel ? Gondold át alaposan! Mit tudsz elképzelni, amit örömmel csinálnál, ami valóban érdekel? Ha megvan, felvételizz erre a szakra! Esetleg elöszőr csak halassz, ha esetleg rájönnél mégis inkább az érdekel vissza tudj simán oda menni!
24. jstefan (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2013. jan. 4. 20:00
Egyikhez sem kell menned! Ha majd felnőtt leszel kialakul az egyéniséged,valószínű hogy későn érő típus vagy!
23. 9f98008a3b (válaszként erre: 20. - Kristo_f)
2013. jan. 4. 10:50
Ha mondani Te! :)
22. 9f98008a3b (válaszként erre: 5. - Bige)
2013. jan. 4. 10:49
Miért ne gondolnám komolyan?
21. Bojszi
2013. jan. 4. 10:36
Én érettségi után egész egyszerűen nem tudtam mit akarok, mi érdekel. Nem tanultam tovább, egyből munkába álltam. Mellette nyelveket tanultam, sportoltam. 25 évesen értem meg rá, önszántamból visszaültem az iskolapadba, mert találtam egy képzést, ami valóban érdekelt. Idén végzek, ha minden igaz, most kapok szakmát a kezembe. Már gondolkozom is egy másik képzésen, mert az összevág a jelenlegivel. Én nem bánom, hogy az én pályafutásom így alakult, mert állítom, hogy nekem pl. fel kellett nőnöm ahhoz, hogy saját elszántságomból tanuljak olyasmit, ami valóban érdekel. Évekig keresgéltem sulikat, mert tudtam, hogy valamit kezdenem kell magammal, de valahogy egyik sem volt az igazi. Most találtam csak meg :) Szerintem amúgy a nagy váltás sem feltétlen rossz.Azt Te tudhatod mi az ami érdekel. Vágj bele!
20. kristo_f (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2013. jan. 4. 10:31

Topikromboló

:)

19. kristo_f (válaszként erre: 14. - 24942a4452)
2013. jan. 4. 10:30

Mégis mit dolgoznál egy darabig

Mihez értesz?

Van erröl elképzelésed? Tudod milyen munkáért mennyit fizetnek ma Mo-gon?

18. kristo_f (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2013. jan. 4. 10:28

Ha nincs akivel ezt jól át/kibeszéld akkor pszichologus

De ez rendes pénz, gondolom papa/mama majd fizeti


Kulturologusokbol nagy a kereslet Mo-gon

Ezek szerint te lennél a kis barátnő?

[link]

2013. jan. 4. 10:03
Pszichológushoz, és pályaválasztási tanácsadásra.
16. 24942a4452 (válaszként erre: 15. - Noarashi)
2013. jan. 4. 10:01
Teljesen igaz,amit írsz,a jelenlegi szakommal munkát nem hiszem,hogy találok,ha el is végzem,
2013. jan. 4. 09:59

21 évesen még az ember tele van lelkesedéssel, aztán utána már szinte csak megalkuvás az élet :)

Szerintem ha van módod rá, akkor azt tanuld ami érdekel is, meg persze van remény rá, hogy valaha munkát találsz vele.

Ez a nagy baj, hogy ígéretek vannak, nagyszerűnek kikiáltott fősulik, egyetemek. Aztán az ember megkapja a diplomát, és mehet a munkaügyre regisztrálni.

14. 24942a4452 (válaszként erre: 13. - Édesmandula)
2013. jan. 4. 09:53
én is 21 vagyok,és ami nem érdekel,azt nem tudom folytatni,önismereti tanfolyamot megpróbálnám,de egy évet valószínű,hogy halasztok,és eze alatt az egy év alatt elgondolkodom rajta,hogy mit is akarok,persze közben dolgozni akarok
13. édesmandula (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2013. jan. 4. 09:49

hasonló gondokkal küzdve 21 évesen visszamentem a pályaválasztásiba :D (egyszer már 13 évesen jártam ott, mert lövésem nem volt mit akarok) :) nem nevettek ki, meghallgattak...de segíteni ott se fognak tudni.

vsz neked is egy enyhe figyelemzavarod lehet, nekem manapság sem sikerül teljesen összehangolni a dolgaim, pedig már beléptem a harmadik ikszbe. ezzel együtt kell élni, nem vagy lusta nem vagy nem kitartó, csak ami nem érdekel vagy untat azzal nem foglalkozol -ha jól értem.

amit nekem is tennem kellett volna az egy önismereti tanfolyam, szerintem ha elmész egyre már sokkal jobban fogod látni merre célszerű indulnod.

a figyelmed pedig próbáld edzeni, elsőként egy szabályt kezdj el betartani: ne kezdj új dologba míg az elsőt be nem fejezted: legyen akár csak egy főzés vagy pakolás, vagy takarítás, vagy akár egészen komoly dologról szó...

12. 24942a4452 (válaszként erre: 8. - Noarashi)
2013. jan. 4. 09:48
Szia!Én is azon gondolkodom,hogy otthagyom a szakot,amit elhamarkodva vélsztottam,és folytatom a munkát,nem részmunkaidőben,jelenleg dolgozom,és aztán egy,másfél év elteltével jelentkezem más szakara,amikor leérettségiztem,nem voltm tisztában a fősikolai rendszerrel,azt hittem,minden egyetem nehéz,színvonalas,de hatalamasat tévedtem
11. Tavirózsa :) (válaszként erre: 9. - Eperlevél)
2013. jan. 4. 09:47
Miért kell ezzel pszichológushoz menni???
2013. jan. 4. 09:47
Pályaválasztási tanácsadó, és pár év türelem...Hosszú az élet, és gyakran előfordul hogy az ember elbizonytalanodik, és rossz döntést hoz. Gyakran nem is egyet. Próbálkozni kell,a többi kialakul magától. Kitartás!
9. eperlevél (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2013. jan. 4. 09:43

oh...ismerős a helyzet...


mindenképp keress fel egy pszichológust

8. Noarashi (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2013. jan. 4. 09:43

Szerintem nagyon sokan vannak így, ahogy te. Eleve elég nagy teher az egy 18 éves számára, hogy ő már akkor tudja, hogy mit akar majd 5-6 év múlva csinálni nyugdíjas koráig. Semmi gond nincs azzal, hogy ahogy változol, úgy változtatsz az irányon is.

Talán halassz egy évet, menj el dolgozni, akár ha van bátorságod, külföld is. És utána még visszaülhetsz az iskolapadba, vagy esetleg más szakon tanulsz tovább.

De ne arról szóljon az életed, hogy csak üres járatok legyenek benne.

Ilyen problémával nem szoktak pszichiáterhez fordulni, pszichológushoz talán...De leginkább vmi pályaválasztási szakembert javasolnék.

7. Brandon. (válaszként erre: 5. - Bige)
2013. jan. 4. 09:42
Ez csak is kizárólag akaraterő kérdése!
2013. jan. 4. 09:40

Első körben pályaválasztási tanácsadóhoz menj. Akivel komolyan le tudsz ülni, elmondod, mi érdekel, mit szeretnél, és együtt kiválasztjátok, az milyen terület, milyen iskola kell hozzá.

DE!! Minden iskolában és minden területen, munkában lesz olyan, amit nem fogsz szeretni, amit nem értessz, minek kell ez, amikor szerinted sose fogod használni, vagy nem a te munkakörödhöz tartozik, és mégis. Ha ezeket legyőzöd, és nem feladod miattuk, akkor kialakul. Ha nem tudod megtenni, akkor bocs, de reménytelen vagy, mert semmit nem fogsz befejezni...

5. bige (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2013. jan. 4. 09:39
ezt Te sem gondolhatod komolyan, hogy akaraterő kérdése
4. bige
2013. jan. 4. 09:37
egyikre sincs szükséged, csak nem találtad még meg a Magad útját. Esetleg egy pályaválasztási tanácsadóhoz. ...bár nem tudom az hány éves korig fogad, de meg lehet próbálni szerintem
3. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2013. jan. 4. 09:33
Szerintem ebben az esetben egyikhez sem kell menned!
2013. jan. 4. 09:32

Itt az akaraterővel van gond.....


Meg hogy ezt megteheted.


Ha nagy lenne a szükség, nem lennél ilyen.


Talán....

2013. jan. 4. 09:30
Kiskoromtól kezdve sok minden érdekelt,ezért nem is tudtam eldőnteni,hogy hol tanuljak tovább,gimnáziumba mentem,2 év után kezdett ellenszenves lenni,de azért befejeztem,egyetemre készültem,de szintén rossz döntést hoztam,elmentem kulturológiára,ami már most nem érdekel,és sjnos tényleg jobb lett volna érettségi után kihagynom egy évet,és elgondolkodni azon,hogyan is tovább.Az a legnagyobb problémám,hogy sok mindenbe belekezdek,de hamar abba is hagyom feladom az álmaim.A tanulnivalóra nem tudok koncentrálni,rosszul osztom be a szabadidőm.Szeretnék ezen változtatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook