Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bullterrier! Minden érdekelne róla! fórum

Bullterrier! Minden érdekelne róla! (beszélgetős fórum)


26. 5847448901 (válaszként erre: 25. - 6422ab0c81)
2013. jan. 9. 14:44

Ne érts félre nem rábeszélni akarlak:)))

Nekem már sok kutyim volt.Német juhász,Tacsi,Lajka,Malamut. Argentin dog és pit az most is van:)

25. 6422ab0c81 (válaszként erre: 24. - 5847448901)
2013. jan. 9. 14:38

Nekem seoha nem is volt problémám a pittbullokkal :) Igaz sosem akartam, de nem azért, mert vérengző vadállatnak tartom, hanem egyszerűen nem, pl. akárcsak a dalmatát és egy csomó kutyafajtát :)

Nekem mindig a bullterrier, a komondor és a kuvasz volt a szimpatikus... végülis azért lett kuvasz, mert ugye ez már közös kutya lesz, a páromnak pedig nem tetszik a komondor külleme :D

24. 5847448901 (válaszként erre: 23. - 6422ab0c81)
2013. jan. 9. 13:22

A gyerekekkel a pitt-bull is nagyon jól kijön ,ellentétben a tévhittel hogy vérengző!

Ha rákeresel a gugliba meglepődnél hogy milyen jó véleménnyel vannak a pittekről.


Ezt ott találtam de ez a saját vélemény is :))


Tulajdonságai [szerkesztés]


Hihetetlenül bátor és elszánt. Viadalokra tenyésztették ki, azokban az országokban, ahol nincs betiltva, őrző-védőnek is használják. Bár sokak szerint agresszív, kevés foglalkozással kiküszöbölhetők a kellemetlen viselkedészavarok. Sok foglalkozást nem igényel de azért azt szereti, ha szelíden megsimogatják a hasát. Gyermekszerető, hűséges és odaadó, feltéve, ha jól bánnak vele. Tanulékony, figyelmes, szófogadó és mindent megtesz a gazdájáért.

23. 6422ab0c81 (válaszként erre: 22. - 5847448901)
2013. jan. 9. 12:06

Elég fontos szempont volt az is, ha gyerek lesz, jól kijöjjön vele, dehát ez úgyis nagyban függ a kutya nevelésétől, anyum pl már most nagyon túlparázza nekünk ezt holott engem kiskoromban a neveletnek tacskónk terrorizált nem kicsit, illetve tartott rettegésben, tehát... :))

köszi

22. 5847448901 (válaszként erre: 21. - 6422ab0c81)
2013. jan. 9. 10:27
A kuvasz is aranyos,játékos meg minden jót ellehet mondani róla.Mivel nagytestű sokba kerül a tartása,de ha ez nem probléma akkor sok sikert a kutyushoz :))
21. 6422ab0c81 (válaszként erre: 19. - 5847448901)
2013. jan. 8. 21:44

Igaz még gyerekkoromból, de életem legragaszkodóbb kutyáját 7 éves korában vettük magunkhoz, ő keverék volt, és elég makacs, de őt is lehetett terlgetni, tanítani, bár hozzáteszem hogy az alapvető együttélési "feltételeket" vágta, addig is családban élt

Én ennek ellenére akkor is inkább a kisebb kutyát vagyis a fiatalabbat venném meg ha már tenyésztőtől veszem

Mi a kuvaszt is mindenképpen kicsiként akarjuk elhozni, sőt előjegyzés lesz rá

20. 6422ab0c81 (válaszként erre: 18. - 5847448901)
2013. jan. 8. 21:42
Saját tapasztalatom nincs, ezt írták.
19. 5847448901 (válaszként erre: 17. - 6422ab0c81)
2013. jan. 8. 15:08
15 éve kaptam az eső pittemet aki már nem volt fiatal,sőt harci kutya volt!Tele volt sebhelyekkel,de nagyon ragaszkodó és szeretni való kutya volt,sajnos már nincs meg.Az nem igaz hogy csak a kölyök kutyát lehet tanítani ,ha türelmes vagy és érzi hogy szereted akkor viszonozza és szófogadó okos kutya lesz belőle .
18. 5847448901 (válaszként erre: 16. - 6422ab0c81)
2013. jan. 8. 14:59
Az enyém kinti,már 7 éves és nagyon jól érzi magát egyedül is.Bár ha nem vagyunk otthon akkor ott vannak a cicák:))
2013. jan. 8. 00:38
Én a kicsit venném
2013. jan. 8. 00:31
Ugye még írtam itt, hogy a következő kutyám tuti bullterrier lesz... Nemsokára összeköltözünk a barátommal, akinek a háza falun van és egy nagy telekkel is rendelkezik, az ő kutyuja már öreg, nem tud rá vigyázni, ezért kellene nekünk valaki, aki már teljesen közös (mint egy gyerek :DDD), aranyos, szép, és jó ház és telekőrző. Nos a párom nem volt arról meggyőződve, hogy a bull el tudná látni ezt a feladatot, megkérdeztem hát több hozzáértőt is, végülis kuvaszunk lesz, mert számtalan olyan választ kaptam, hogy a bullterrier kikészül, ha nincs folyton a gazdi mellett (persze, sokat lennénk vele, de egy területőrző kutyánál ez nem megvalósítható tökéletesen szerintem), illetve védeni kell őt a nagy melegtől/hidegtől, úgyhogy inkább lakásba javasolják... Kaptam egy olyan véleményt is, hogy egyesen tilos kertben tartni, tipikus lakáskutyus, bár mozgásigénye van bőven... Hát ennyivel még ki tudom egészíteni a történetet, a szívem meg vérzik kicsit, mert nem lesz nekem, de a kuvaszakat is szeretem :))
15. Enéh1
2013. jan. 8. 00:10

Köszönöm a válaszokat


60e ft-ert néztem egyet a másik 5 hónapos és 30e! mind a kettő tenyésztőtől! gondolkodom, az 5 hónaposról még kapok képet, de nem tudom, hogy nevelhető e még

2013. jan. 6. 10:17
bállógatós=válogatós:)
2013. jan. 6. 10:16

Nekem pitt-angolbuldog keverékem van.Nagyon játékos,szófogadó és nagyon jó házőrző.

Ha idegen jön csak akkor ugat. Beengedem akkor játszhat is vele de ha becsukódik a kapu már nem engedi vissza.

Van macskám is nagyon jól kijönnek egymással de az idegen macskákat nem szereti.

Nekem Ő a második és ezután is csak ilyen kutyám lesz.Nem bállógatós és nem beteges fajta.

12. humoni (válaszként erre: 11. - 6422ab0c81)
2013. jan. 6. 09:55
Teljesen igaz!Nem mindegy hogy milyen alomból származik!Lehet sajnos genetikai beteg is,testi betegsége is lehet!Nem szabad olcsón megvenni,mert ott gond is lehet.Inkább vegyetek drágábban de megéri!
2013. jan. 6. 07:56

Nos, nekem még nem volt, de a következő kutyám tuti az lesz. Amit tudok róluk: gyönyörűek, szerettel teliek, családbarátok, humorosak (de tényleg, nagyon:)), jófejek, rendkívül embercentrikusak, de jó házörző is válhat belőlük megfelelő nevelés esetén, de mindemellett kemény kezet igényelnek, mert nagyon könnyen kicsúszhat a kezed közül az irányítás. Bár ez a terrierekre mind igaz, mondjuk nem feltétlen "hiba" egy kutya esetében sztem. :)

Exemnek volt, az övé amolyan kimentett kutya volt, viszont elég beteges - genetika miatt, szerint valahol hiba csúzott a tenyésztébe, ezért azt mondta mindig, hogy nagyon-nagyon meg kell válogatni, milyen tenyészetből hozod a kuttyot.

10. Enéh1
2013. jan. 3. 13:18

szerintem minden kutya bevadulhat, ez nem csak a terrierekre igaz!


Melyik a legjobb kennel ahonnan el tudok hozni egyet törzskönyvvel?

2013. jan. 3. 13:15
Szia! köszi a választ! igen tudom, hogy milyen nagyjából, de sztem ez minden kutyára igaz! Sarplaninac kutyám volt, 13 db, ők se arról híresek, hogy mindenkit szeretnek, sőt! hobbi célre szeretném, nem bevadítani. Az én kutyáim sose ettek ilyen PedgreeP cuccot, sőt, egynesen utálták... házi koszt! ráadásul étteremben dolgozom, tehát nem is kapna rosszat! :D
2013. jan. 3. 12:59

A miénk mindent megeszik a főtt koszt a kedvence,de minden jöhet.Nincs külön étrend és nem adok neki drága tápokat mert nem mindig jó az neki!Nagyon jó kutyus és nagyon családcentrikus!!!!

Amire figyelni kell hogy mikor kicsi kerülni kell az olyan helyzeteket amitől ingerült lehet vagy vad.Mert ugye tudni kell hogy nem csivava és ha bolond lesz jobb ha vigyáz az ember de természetesen ez nevelés kérdése!!!

2013. jan. 3. 12:55
Helló!Én is Bull gazdi vagyok :)Nekünk is van egy és olyan mint ha a gyerekünk lenne,igaz most már lesz babánk is ha minden igaz de egyenlőre ő a kedvenc.Nagyon szeretem,szeretjük,igazi hűséges kis majom!1 éves a miénk és nagyon szeretni való!Imádjuk csak ajánlani tudom,de azt azért tegyük hozzá hogy ha otthon van egész nap egyedül akkor gond lehet belőle,pl szétszed unalmában mindent ami mozdítható!De ez persze nem csak a bullokra hanem minden kutyira ugyan úgy igaz!
2013. jan. 3. 12:54
Jellemre milyen? Általában mit adtok nekik enni? vagy van valami különleges amit tudni kell róla?
5. Enéh1 (válaszként erre: 4. - F789b2b5d6)
2013. jan. 3. 12:36
olyan sok mindent nem tudna szétszedni! :D hacsak nem rágja le a bútor oldalát :D
2013. jan. 3. 12:34
Hát szerintem Őket kb életveszély lakásban hagyni főleg az elején...borzalmas rosszak , láttam már pár lerombolt lakást bullterrier által...inkább kertes házba valók szerintem, de persze minden megoldható, ha akarja az ember...
2013. jan. 3. 12:30
Köszi a választ! Az a helyzet, hgoy vendéglátós vagyok! :/ergo egy nap sokat dolgozom! de munka előtt 2 óra séta, játszás, futás és munka után is....? Sárhegyi farkasölőm volt eddig, 13 db...a neveléssel nincs gond
2013. jan. 3. 12:28
A világ legkedvesebb, de legrosszabb kutyusa! rettenetesen nagy mozgásigénye van, nagyon nehéz nevelni, de csupaszív!
2013. jan. 3. 12:22

Sziasztok!


Szeretnék venni egy bullterriert és érdekelne a Ti tapasztalataitok! :)


Köszi


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook