Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikres szülők, nagymamák beszélgessünk! fórum

Ikres szülők, nagymamák beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


2010. szept. 1. 13:41
Sziasztok nekem hármas ikreim vannak két csajszi és egy fiú.6 évesek.És pörgünk mindig ezerrel.Szoktak segíteni is nekem olyan aranyosan tudnak panírozni, de ami marad utánuk az nem semmi.
27. Betty-a (válaszként erre: 26. - Csak En)
2008. júl. 24. 23:41
Bocsi a késői válaszért. Ritkán járok erre. Bár az én ikreim lomikok, szerintem nálatok nagy esély van a spontán ikrekhez, tényleg szívből kívánom, hogy igy legyen. Nagyon sok sikert kívánok hozzá.Náha nem fenékig tejfel az a élet....
26. Csak En (válaszként erre: 11. - Betty-a)
2008. jún. 20. 13:53

Sziasztok!

Szia!

Minden álmom, hogy ikres szülő legyek: annyira szép egy ikerpár ... egy kislány és egy kisfiú ... remélem megadatik nekem is ... bár a családban egyetlen ikerpár van csak mindkét felől ... nem tudom az mennyiben határoz.

25. bnedora (válaszként erre: 20. - Denique)
2008. máj. 29. 23:36
Szia! Köszi a tippet, megnéztem.
2008. máj. 26. 10:31
Nekem van ikertesóm, és imádjuk egymást. Kétpetéjűek vagyunk, ő fiú, én lány.
2008. máj. 9. 19:01
Nekem is iker gyermekeim vannak, igaz már felnőttek, fiu, lány kétpetéjüek. Reméltem unokám is lesz iker, de még eddig nincs.
2008. ápr. 3. 00:12

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, majd utána nézek.

Sajnos a menyemnek nem tetszik a védőnő, így nemsokat találkoznak, nem igényli a segítségét.

2008. ápr. 2. 18:26
Vagy még segíteni tud a védőnő.(nekem ő is segített)
2008. ápr. 2. 14:55
Bnedora, javaslom a magyarorszag.hu oldalt, ott mindent megtaláltok a témában.
2008. márc. 22. 23:37

Sziasztok!

Ez a gyeses dolog valóban igaz? Tudnátok többet írni róla, mert a menyem nem hallott még erről.

2008. márc. 14. 19:45
Köszi. Utánajártam, az ikolakezdés éve végéig jár, sőt, (max. 10évesig), ha elmegyek dolgozni 8 órába is lehet teljes bérért, csak egy helyről jöjjönek a pénzek az adó miatt. Ez tök jó.
17. SZ.T.C. (válaszként erre: 16. - Akkor van)
2008. márc. 13. 15:36

Szia!

A gyes, a gyerekek iskolakezdésének az év végéig( dec. 31-ig)jár.Egyik barátnőm gyerekei januáriak, és azt tervezi, hogy nem engedi el őket suliba 6.5 évesen, hanem visszatarja őket, így ő még egy évvel tovább kapja, majdnem 8 évig. Ha meg közben visszamész dolgozni, akkor is megigényelheted. Az az 51.000ft sem rossz mellékesen.

2008. márc. 13. 14:04

Hali.

Gratula minden ikresnek, kitartást, jó egészséget.

Szeretnék kérdezni 2t a gyesről, meddig kapjátok a gyes öszegét és meddig vagytok gyesen? Nem vagyok tisztában vele mert ugye 6 éves korukig lehetünk gyesen-iskola érett korukig- tehát ha tavasszal betőltik 6ot és ősszel mennek iskolába azév dec. 31.ig kapom a gyes összegét, ez tiszta. Akkor mikor jár le a gyes? Születésük napján, vagy dec. 31.

Remélem van aki ki tudja hámozni.

2008. márc. 5. 07:31

Sziasztok!

Betty-a és denique! Köszönöm én is nektek a jókívánságokat.

A menyem azt szokta mondani, mikor megkérdezik tőle, hogy nehéz-e kettővel, hogy neki nincs összehasonlítási alapja, mivel kettővel kellett megbírkóznia. Mondtam neki, hogy jó lenne, ha a következő terhességnél két kislány lenne, de nem örült neki. Persze ezt nem gondoltam én sem komolyan, mert bizony nem volt könnyű neki sem. Biztosan könnyebb lesz neki is a következővel. Csak sajnos nehezen jön össze ismét, pedig már szeretnék a következő babát, hogy ne legyen túl nagy korkülönbség közöttük.

Unokáim egyre aranyosabbak lesznek, vasárnap voltak nálunk, és jól bekajáltak csülkös bablevesből, na meg a palacsintából. Már ők is tudják, hogy mi a finom!

Mindkettőtöknek és családotoknak nagyon jó egészséget kívánok.

14. denique (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2008. márc. 3. 07:02

Bnedora, gratulálok az unokákhoz!

Üzenem a menyednek, hogy ha a következő baba egyes lesz, sokkal könnyebb dolga lesz, mint az ikrekkel. Nekem ugyan az első volt egyes, de össze sem tudom hasonlítani, hogy az ikrekkel mennyivel fárasztóbb és kimerítőbb.

13. Betty-a (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2008. márc. 1. 08:44

Szia!

Köszönöm a jó kívánságokat!:)

Örülök, hogy ügyes a menyed és szerintem mindenki egyetért velem ha azt mondom, ha már beálltál egy napi ritmusra már könnyen megy.Tőlem mindenki azt kérdezte, hogyan telnek a napjaim. Én erre azt feleltem ugy, mint 1 gyerekkel, csak duplán csinálom:). Amig az 1-kel foglalkozom,(ölözés,fürdés stb.)addig a másik vár szépen, türelmesen.Ma már nem igy megy. Nagyon hamar önállóak lettek, nem szeretnek várni, így hát megcsinálják maguk, előbb mehetnek játszani.Üzenem a menyednek, hogy most már könnyebb lesz!!!Örülök, hogy vállalkoznak még babára! Sok sikert kívánok!!!!:))))

12. bnedora (válaszként erre: 11. - Betty-a)
2008. febr. 27. 22:48

Szia, és gratulálok a ikreidhez. Nagyon sajnálom, hogy a családotok nemigen segített, pedig bizony nem lehetett könnyű két picivel. Nálunk a menyem az én segítségemet nem vette igénybe, igaz azért vittem nekik főtt ételt. A másik nagymama és a fiam volt a segítsége az első időben. Szerencsére hamar belejött, pedig első babák voltak, és koraszülöttek, 2 kg-os súllyal. A picik szépen fejlődtek, és a menyem sem hagyta el magát. Most 17 hónaposak az ikrek, és már tervezik a következő babát.

Neked és a gyerkőcöknek nagyon sok boldogságot, sok türelmet és jó egészséget kívánok. Nézzél be máskor is, és írd meg, hogy hogyan fejlődnek, miket csinálnak a gyerekek. Mennyiben hasonlítanak, és különböznek egymástól.

2008. febr. 27. 19:33

Üdv Mindenkinek!


Most találtam rátok!!!! Az én ikreim júlusban lesznek 5 évesek Szonja és Dániel. Mivel én községben élek, itt mindenki tud mindenkiről mindet, elég ritka az iker, talán az elmúlt 20 évben 5, max 6 ikerpár született. De olyan még nem, hogy 2 petéjűek legyenek. 10 évet vártunk az ikrekre és az egész falu örült, hogy +érkeztek. Bár a családtól csak igéretet kaptunk a segítégre, ami persze sosem jött el és az első 2 év kegyetlen volt. Leendő nagyszülők csak azt kérem tőletek, hogy segítsétek a leányt, menyecskét, hogy tudjon pihenni és ne csak 2-3 órát tudjon aludni 1 nap. Vigyetek neki főtt ételt, néha vásároljatok be, mossatok - vasaljatok ki nála, hogy addig is tudjon pihenni. Én ezeket nem kaptam meg és higgyétek el, nagyon rosszul esett. De már túl tettem magam rajta. Nem vagyok egy pesszimista ember és az is a bajom hogy túl pozitívan látom a dolgokat!!!:)))

Úgyhogy, kismamák és nagymamák annál csodálatosabb dolog nincs, amikor 2 kicsi gyermek érkezik!!!:))))))))))))))

10. raniko (válaszként erre: 7. - Denique)
2008. febr. 26. 15:00
Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságot.Elnézést,hogy csak most válaszolok de az az igazság,hogy elfelejtettem benézni a fórumra.Ez az első (két) kisgyermekük és nagyon izgulunk,hogy minden rendben legyen.
9. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 6. - SZ.T.C.)
2008. febr. 24. 07:08

SZia!

Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszélni....de én SEMMI PÉNZÉRT NEM SZEDTEM VOLNA SZÉT A FIÚKAT!!!!!Sőt továbbtanulás van most napirenden és ugyan azt a szakmát jelölte meg mind a két fiú. Most sem akarnak elszakadni egymástól...még nem. Kicsiknek is ha nem is együtt de egymás látőszögében játszottak mindig.Az ikrek között legalább is akikről én tudok nagyon kötődnek egymáshoz......remélem ez nállunk is így marad majd!

2008. febr. 20. 11:05

Sziasztok!

Örülök, hogy kezd beindulni a fórum.

Bizony nem könnyű egyszerre két picivel, látom a fiaméknál. Szerencsére a menyem nagyon ügyes, nagyon szépen ellátja őket, annak ellenére, hogy első babák. Sőt, már tervezik a következő babát is.

Mindenkinek nagyon sok boldogságot, erőt, egészséget és türelmet kívánok, úgy a nagyiknak, szülőknek, mint a gyerkőcöknek. Szép napot!

7. denique (válaszként erre: 5. - Raniko)
2008. febr. 19. 19:02

raniko,

jó egészséget kívánok a menyednek! Van már nekik gyermekük, vagy az ikrek lesznek az "elsők"?

2008. febr. 19. 15:44

Sziasztok! Én is ikres szülő vagyok, 3 évesek múltaka a fiúk. Most kezdtük az ovit, ez sem könnyű idöszak. Az enyémek nagyon akaratos, dacos fiúk mind a ketten, egyik sem engedékenyebb a másiknál. Dömikét kérdezném, hogy egy osztályba járatta e a fiúkat, mert én gondolkodom rajta, hogy idővel szét szedem őket. Fel is dobtam már a kérdést itt a fórumon, de még nem sikerült olyannal beszélnem, aki külön vette őket.

A most kezdő kismamáknak kitartást kívánok! Én is egyedül csináltam szinte mindent, mert a férjem csak későn jár haza a munkából. "Öröm és küzdelem"

2008. febr. 19. 15:18
Én még csak leendö "ikres" nagymama vagyok.Kimondhatatlanul várom őket.A kismennyem négyhónapos terhes.Nagyon izgulunk,hogy minden rendben legyen.
2008. febr. 19. 08:45

Sziasztok!

Én is "csak" ikres szülő vagyok....14 éve.

Egypetéjű fiaim vannak....nem könnyű:-))))

Dávid és Kristóf.....erőssen kamaszodnak....

Van egy 17 éves bátyjuk is.Totál férfiuralom van nállunk.

2008. febr. 13. 12:04

Sziasztok!

Én még "csak" ikres szülő vagyok. :)

Ahogy nézegetem őket, olyan hihetetlen, hogy ketten vannak. Az én lányaim Sára és Anna, 8 hónaposak, kétpetéjű ikrek.

A nagyobbik lányunk, Rebeka 8 éves.

2008. febr. 13. 07:57

Szia!

Mint már te is tapasztaltad nagyon nehéz és fárasztó de egyben nagyon jó ikres nagyinak lenni.De minden fáradságot megér, most hogy 4évessek már könnyebb.Mikor felhiv telefonon és azt mondja .hogy azért hivtalak mert szeretlek,vagy odabújik hozzád minden olyan szép.

A nagyiság nagyon jó dolog!!!!!!!!!!!!

2008. febr. 12. 11:04

Sziasztok!

Először is szeretném megtudni, hogy mennyien vagyunk a fórumon olyanok, akiknek iker gyermekei, vagy unokái vannak. Másodsorban beszélgessünk, cseréljünk tapasztalatot az iker gyermekekkel kapcsolatban.

Nekem 16 hónapos iker fiú unokáim vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook