Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek templomot és papot választani keresztelőre fórum

Segítsetek templomot és papot választani keresztelőre (beszélgetős fórum)


9. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 8. - Sour)
2013. jan. 4. 18:54
Az illetékes plébános írásbeli engedélyt ad a máshol történô megkeresztelésre. Ez is díjtalan!!!
8. sour
2013. jan. 4. 18:33
Szia. Nekem várnom kellett 3 hónapot. Katolikus templomban keresztelték a fiamat, de egy forintot nem kért a pap. Igaz én nem csecsemő korában kértem a keresztelést. Nagyon örültem, h egyáltalán sikerült. Mi nem esküdtünk templomban és nem is fogunk, annak is vannak feltételei és mi nem járunk templomba. Én elmennék, csak egyedül nem nagyon indulok neki, tudom ez hülyeség. Mindenképp a körzethez tartozó templomban keresztelnek, minket el sem vállalt másik templom, itt szerencsére simán ment minden. Ha nem oda tartoztok akkor lehet kerül vmibe..azt nem tudom, de érdeklődni kell személyesen.
7. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 6. - Leny)
2013. jan. 4. 18:19
Én katólikus vagyok a férjem nincs megkeresztelve,csak polgári esküvőnk volt...a katolikus egyház feltételei alapján esélyem se volt ott keresztelni,megjegyzem dupla keresztelő volt mindkét fiamat egyszerre.A katolikus templommal szembe a református,betértünk elmondtuk mit szeretnénk megbeszéltük hogy lehetőségeinkhez mérten misére járunk pérszor de szerintem a pap is látta hogy nem fogunk hithü ájtatoskodók lenni.A lényeg másfél hónap mulva kiírta az időpontot,pénzt nem kért azt mondta Jézust se pénzért keresztelték meg,ettől függetlenül egy ötöst hagytunk a perselybe.Viszont keresztlevelet nem kaptunk azt se tudom szokás-e adni.Szóval a református sokkal rugalmasabb mint a katólikus és egy az Isten:)
6. Leny
2013. jan. 4. 18:11

Köszönöm a segítségeket!

Pár kérdésre válasz:

A 9. hónapban esküdtünk meg, mert sajnos egészségügyi okok miatt a terhességemet majdnem végig kórházban töltöttem! Az egyházi esküvőnk 1-2 év múlva tervbe van véve!

Ahol mi lakunk, nem szipmatizálok a plébániával, elég érdekes dolgaik vannak, a férjem emiatt is szakadt ki tőlük...

A másik amit megkérdeztem ott 30.000 ft szerettek volna kérni egyházi adó név alatt, és 4 alkalmas "okatatást" a keresztszülőknek(mivel a keresztapa jelenleg Londonban él ez megoldhatatlan lenne)

Ezért kértem segítséget hogy ajánljatok olyan templomot ahol rugalmasak, nem kell a fél fizetésemet otthagyni, és egy fél évet előtte esdekelni!

Szeretném ha a kislányom Isten gyermeke lenne, de sok dolgot kell megszervezni előtte!

2013. jan. 2. 15:49

1. Az a plébános illetékes a keresztelésre, ahol éltek.

2. A gyermek akkor is megkeresztelhetô, akiknek a szülei nem kötöttek egyházi házasságot. De kérdés lesz, hogy miért nem?

3. A keresztszülôség feltételei: legyen megkeresztelve, volt elsôáldozó és bérmálkozó.

Amennyiben házas, legyen egyházi kötése is.

A keresztelésért pénzt nem kérhetnek, adományt viszont szoktak adni (nem keverendô össze a stóladíj az esküvôvel és a temetéssel).

4. A keresztszülônek ki kell majd kérnie a keresztlevelét...

5. Àltalában havonta szoktak keresztelni több gyermeket egyszerre.

6. Amikor bementek kérni a szentség kiszolgáltatását, egy idôpontot szoktak megadni, amikor a szülôk, keresztszülô is jelen van. Lényegében egy barátságos, jóhangulatú elbeszélgetés szokott lenni.

Konkrét papot csak privátban, ha kéred...

2013. jan. 2. 15:44
Lehet én vagyok bonyolult,de minden kerületben van több katolikus templom.Miért nem kérdezitek meg?Gondolom egy fél éves gyerekkel nem fogjátok átutazni a várost egy keresztelő miatt...
3. Leny
2013. jan. 2. 15:33
Érdekelne a dolog anyagi vonzata is, mert hallottam olyat is, hogy valakitől elkértek 40.000 ft egyházi adó révén, és volt akitől csak jelképes összeget!
2. Leny
2013. jan. 2. 15:32

Kislányom fél éves, és elérkezettnek láttuk az időt hogy megkereszteljük!

Fontos hogy elmondjam az alábbiakat:

Budapestiek vagyunk

Házasok, de csak a tanácson esküdtünk

Én, a férjem, a keresztanyuka és a keresztapuka is mint katolikusak vagyunk, mindannyian meg vagyunk keresztelve(a férjem elsőáldozó volt és bérmálkodott is)

A kérdésem az az lenne, hogy ismertek e olyan templomot ahol a pap rugalmas olyan téren hogy mi nem vagyunk az egyház által összeadva, és nem kell hónapokkal előbb bejelentkezni az eseményre!

Köszönöm!

1. Leny
2013. jan. 2. 15:29
Segítsetek templomot és papot választani keresztelőre:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook