Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint lehet hormonális fogamzásgátlótól? fórum

Magas prolaktin szint lehet hormonális fogamzásgátlótól? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 16. 00:36

3769. tintina 2013-01-16 00:32

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot és így jött az elhatározás, hogy írok nektek, mert talán mégsem vagyok annyira egyedül ezzel a problémámmal.

Kezdjük ott, hogy fiatal vagyok még, épp hogy kirepültem a gimnáziumból, nem akarok gyereket,a körülményeim sem lettek volna jók egy gyerekhez.Egyszer biztosan remélem még 10 éven belül majd. :)

Fogamzásgátlót szedtem 2 éve amikor tejcsorgást vettem észre tavaly júliusban. Elküldtek vérvételre és a fogamzásgátló melletti vérvételem a prolaktin a max 600 helyett 610 lett.Kezelést nem igazán kaptam a nődokimtól.(adott bromot dea tablettát is szednem kellett, majd annyira rosszul lettem a bromotol, hogy le kellett tennem) Átmentem magánnőgyógyászhoz, ekkor már nem szedtem tabit, de ő azt mondta térjek vissza rá, hátha az rendbe teszi. Belementem, a következő hónapban, nem reggel vették le a vérem hanem délután 1 kor 600ból 325 lett. Volt döbbenet, a nő nem tudta mit kéne csinálni (a váladékozás megvolt), korábban voltam ultrahangon az is jó volt, majdnem elküldött MR-re (hangosan gondolkodott), amit meg én éreztem túlzásnak, hisz nem volt annyira emelkedett és szerintem van még olyan ember ebben az országban akinek indokoltabb az MR. Gyógyszert nem kaptam. Azt mondta várjak 3 hónapot ha nem múlik endokrinológus. Nem mentem többet vissza hozzá.

3 hónappal később a háziorvosom azt mondta endokrinológiára bejutni képtelenség, és mivel így 3 hónap után is váladékozik a mellem, elküldött vérvételre, hogy legalább ennyivel előrébb legyünk.Ma elmentem.Nagyon izgulok, hogy mi lesz, csütörtökön jön eredmény. Tudom, hogy itt a legtöbben a gyerek miatt akarjátok levinni, de én csakis "magam" miatt. Borzasztó kényelmetlen ezt az egészet átélni, főleg úgy, hogy még nem is szültél soha. :) Hízással egyenlőre még azt mondom jól állok (fura ezt egy tini szájából hallani, mi? :D), szép lassan jönnek csak fel a kilók. Ciklusaimmal nem volt soha gond 28 napos volt az egész cirkusz előtt, amióta nem szedem a bogyót eddig 29. Reménykedem benne, hogy nem annyira magas, ha megjön. De ki tudja. PCOS-t ott zárták ki, hogy a méhem 2x is jó volt.

Egyik nőgyógyász azt mondta gyógyszertől lett, másik azt, hogy tuti nem ettől. Hát nem szedem és semmi nem történik...

2013. jan. 8. 16:24

szerintem nincs baj az agyalapi miriggyel daganati szinten...

akkor már nagyon kiugró a szintje, akár többezres is lehet az érték.

persze nem szabad elvetni és fejet a homokba dugni, de ha a gátlóhoz ez kapcsolható (márpedig a váltás óta van ez), akkor tuti, h nincs neki.

2013. jan. 8. 11:59
A magas proklaktin hátterében sok minden állhat, mindenesetre meg kellene nézni mindenféleképpen a agyalapi mirigy daganat lehetőségét, illetve tényleg lehet gond a fogamzásgátló tabletta is. Az alternatív természetes fogamzásgátlók kérdése is necces, tudom. De a hormonális tabletákkal nők millióit mérgezik és teszik tönkre. Akinek most nincsen baja tőle, ne dőljön kényelmesen hátra a székbe, mert előbb utóbb a számla benyujtásra kerül.Akár nyíltan vagy akár egy közvetett betegség formájában.
2013. jan. 8. 09:15

ha eddig nem jelentkezett ez a maga szint, csak mióta gyógyszert váltottál, akkor nagyon valószínű, h ez az oka.

Sajnos nekem akkor ugrott meg, amikor abbahagytam,mert babát terveztünk.Nekem 3 hónap alatt sikerült visszaállítanom barátcserje kapszulával, egyéb gyógyszer nélkül. Viszont sajnos a baba azóta sem sikerült (3 éve), mert a gátló egyéb problémákat is okozott.

Hiába mondják a dokik, hogy ezekben milyen kicsi hormon van már...nem tudják, hogy 5-7 év szedés után mit borít fel az emberi (női) testben, ami sokkal bonyolultabb ezen a téren, mint a pasiké... :(

16. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. jan. 2. 21:05
Elég valószínű, hogy attól van. Érdemes lenne abbahagyni mielőtt nagyobb bajod lesz...
15. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 13. - Ercsikeh)
2013. jan. 2. 20:39
Előtte hüvelytablettát is használtam, de kellemetlen mikor folyik vissza.gumi?
14. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 13. - Ercsikeh)
2013. jan. 2. 20:38
Ha engem kérdezel már semmivel, mert babát szeretnénk:-)
2013. jan. 2. 17:14
Én a parmatex hormonmentes fgátló szereken gondolkozom,lehet azt veszek
2013. jan. 2. 17:12
mivel védekezel?
11. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 8. - M0ncsa)
2013. jan. 2. 17:01
Én sem szedek többet.
10. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 9. - Ercsikeh)
2013. jan. 2. 17:00
Menj nődokihoz.Az a legbiztosabb.És hagyd abba a gyógyszert
2013. jan. 2. 16:50
nem voltam dokinál a problémával,csak tapasztaltam h a ciciből jön vmi kis nyomásra,most a napokban megjött,elmúlt a cicifájás de most h az 5 tabinál tartok mintha újra kezdene fájni a mellem.mondjuk a tájékoztatóban van olyan h mellékhatás lehet mellfájás szerintem abbahagyom mert nem jó...
8. M0ncsa (válaszként erre: 6. - 35b1fcdad2)
2013. jan. 2. 16:41

Ajjaj, szegeny. Orulok, hogy minden rendben vele.

Mindenesetre en bogyot tobbet az eletben nem akarok latni, annyi gondot okozott...

2013. jan. 2. 16:00

Nekem kb 15 éve volt magas prolaktin szintem.Elküldött a nőgyógyászom koponya MR-re.Kiderült,hogy hypophysis(agyalapi mirigy daganatom van).1 évig szedtem Bromocriptin nevű gyógyszert.Rendeződött a prolaktin szintem,havonta (mostanában már csak évente) ellenőríztetem.

Mindenképpen menj nőgyógyászhoz!

6. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2013. jan. 2. 15:52

hát biztos több oka lehet.sajnos:-(

igen.anyukámnak kiújult az agydaganata és azt mondták nem valószínű, hogy túléli a műtétet, de jól van.hála az égnek:-)

5. M0ncsa (válaszként erre: 4. - 35b1fcdad2)
2013. jan. 2. 15:35
Akkor az nagyon durva stressz lehetett... Azert az emberek tobbsege ennek nincs kiteve, szerencsere. Viszont nok millioi szednek fogamzasgatlot, aztan meg csodalkoznak, miert nem tudnak teherbe esni, es miert all romokban a hormonhaztartasuk. Csak errol persze nem "illik" beszelni. Nekem meg amugy a foggatlo miatt voltak hasonlo gondjaim, csak az a baj, hogy ez a hormonzavar nem szunik meg egy csapasra, mint a sztressz kivaltotta, a stressz elmultaval - ezert is olyan veszelyes.
4. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 3. - M0ncsa)
2013. jan. 2. 14:34
nekem 1* az emelte meg 600-ra.megnyugodtam , kövi hónapban már csak 260 volt.
3. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. jan. 2. 14:33

Lehet, sot valoszinu, hogy az az oka. Altalaban visszaall, ha abbahagyod, de nem torvenyszeru. Raadasul eltarthat honapokig (de ez sem torvenyszeru).

Extrem pelda a fogorvosom, akinek 3 evre felboritotta a fogamzasgatlo a hormonalis rendszeret. Szerencsere ez a kevesbe jellemzo, altalaban 1-6 honap alatt visszaall.


Persze a stressz sincs ra jo hatassal, de ez a ritkabbik eset.

2. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. jan. 2. 14:26
Mit mire váltottál?Inkább a stressz emeli a prolaktint.Mennyi volt?
2013. jan. 2. 13:15
Valószínű emelkedett a prolaktin szintem,pár hónapja váltottam bogyót lehet hogy a gyógyi elhagyásával helyreáll a szint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook