Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresési (vagyis "-találási") tanácsokat kérek, érdemes fejvadász céget felkeresni? fórum

Álláskeresési (vagyis "-találási") tanácsokat kérek, érdemes fejvadász céget felkeresni? (tudásbázis kérdés)


12. bdioda (válaszként erre: 11. - Teltzsu)
2013. jan. 23. 17:51

Köszönöm szépen! Egri vagyok és vagy béna vagyok, vagy nálunk nincs ilyen cég :) olyanról tudok, akik közvetítenek a mi városunkba is, de főleg mérnöki, műszaki végzettségűeket :(

az említett portálokat már egy ideje én is használom, remélem, hamarosan siker koronázza a próbálkozásaimat :)

Köszönöm még egyszer mindenkinek a tanácsokat!

2013. jan. 22. 11:56

Szia, nem tudom, hová valósi vagy, de nézz szét a neten, hogy a városodban van-e fejadász cég.

Mivel régóta nem dolgoztál, szerintem célszerű személyesen is elmenni 1-2 fejvadászhoz, és tanácsot kérni, hogy jó-e az önéletrajzod úgy, ahogy van, mit javasolnak, milyen hirdetésekre pályázz a végzettséged és a tapasztalatod alapján, illetve, hogy mennyi fizetést kérhetsz.

Én pár éve ezt megjátszottam (Bp-en élek), és sokat segítettek.

(Ettől függetlenül sosem fejvadász cégen keresztül találtam állást, hanem mindig úgy, hogy az adott céghez adtam be a pályázatomat. :) )


Az álláskereső portálok közül nekem 2 jött be:

www.profession.hu és www.cvonline.hu

Mindkettőn lehet szűrni helyiségre is, és akár beállítani, hogy a lakóhelyed szerinti hirdetéseket küldjék el naponta/hetente, hírlevél formájában.

Sok sikert. :)

Zs.


Ha esetleg állá

10. Regin_a (válaszként erre: 9. - Bdioda)
2013. jan. 3. 19:00

Fejvadászok országosan szolgáltatnak ha jól tudom

Nem ismerem a rendszert, de mivel egyszer dolgoztam az egyiknek,ezért mondom hogy


[link]


Elégt sok város felsorolnak

9. bdioda (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2013. jan. 3. 18:17

Köszönöm szépen! Vidéken a pr egyet jelent a hirdetésszervezővel :) de valóban ez még a legjárhatóbb út a számomra, próbálkozom, hátha :)


Nézelődtem fejvadász cég után, de nagyon elbizonytalanodtam, melyik lehet az, ami vidéken is érdekelt?

És még egyszer köszönöm!

8. Regin_a (válaszként erre: 3. - Bdioda)
2013. jan. 2. 19:37

PR menedzser vonalon nyomulj, nem semmi pénz, de esetleg egy PR tanfolyam is segitene

Ha medival, kommunikcióval foglalkoztál, akkor ki is "szinezheted" az életrajzodat kicsit

és fejvadászhoz, mert az a menő.


Felsőbb képzettséggel snassz az Expreszben hirdetni de még ajánlkozni is cégeknél.

Ajánljon téged tovább a fejvadász cég

Ez persze csak egy "PR fogás" de a mai világ már csak ilyen

2013. jan. 2. 19:05

És az önéletrajzban Ti hogy tüntetnétek fel a gyes időszakát? Mégiscsak itthon voltam négy évig...


Egy ismerősöm ma lehülyézett, mert az igazat írtam az önéletrajzomba (bár nem azt emeltem ki, de nem akartam elhallgatni), lehet neki van igaza?

6. bdioda (válaszként erre: 5. - B81fcd1219)
2013. jan. 2. 12:35

Köszönöm Fifivirág! Fejvadász cég tekintetében van ötleted, melyiket?


Annyira bénának érzem magam, hogy az már fáj! Regisztrálgatom az adataimat az álláskereső oldalakon, de a kutyát nem érdekel egy olyan munkavállaló, aki tíz évig csak műsorokat készített. Hiába lennék jó sokféle munkára (szerintem legalábbis :) ), nem találom meg a munkaadókat. A hirdetéseknél állásközvetítők szűrnek, ők meg csak a munkatapasztalatot nézik.

Pedig én igazán sokoldalú vagyok :D

2013. jan. 2. 12:29
Szerintem a te végzettségeddel mindenképp érdemes fejvadászt felkeresni,mert elég specifikus és nem túl hagyományos.Úgyhogy hajrá és sok sikert!
4. bdioda (válaszként erre: 2. - Macika1957)
2013. jan. 2. 12:16

Szia! Köszönöm, nagyon aranyos vagy!

Egyébként egri vagyok :) Jó lenne Heves megyében találni valamit...

Neked is nagyon boldog, sikerekben gazdag új évet kívánok!

2013. jan. 2. 12:13

Sziasztok! Lejár a gyesem, vissza kellene találnom a munka világába, de a cég, ahol majd' tíz évig dolgoztam, becsődölt. Nehezíti a dolgot, hogy rádiós műsorszerkesztő voltam, de a média világában most már nem tudok elhelyezkedni (a lakóhelyemen már nincs hová jelentkezni, az ingázást pedig a kicsi gyerekek miatt nem tudom megoldani).

Így gyakorlatilag 32 évesen pályakezdő vagyok :) (művelődésszervezőként, komm. szakemberként végeztem egyébként).

A főiskola alatt kezdtem el dolgozni, így eddig nem kellett átesnem az álláskeresési nehézségeken. Most valahogy elveszett vagyok, nézem a hirdetéseket, kérdezem az ismerősöket, de ez -úgy tűnik- nem elég.

Ötleteket várnék, hogyan lehetnék ügyesebb álláskereső. Köszönöm szépen, ha írtok!

2013. jan. 2. 12:13

Nem tudom-nekünk negatív tapasztalatunk van,inkább a NET-en keresgélünk(mostanság nem sok sikerrel ugyan),ha gondolod akár itt akár privin írj-lehet hogy tudunk egymásnak segíteni...

Írd meg hogy "lehetőleg"melyik környéken és mit keresel jó???BÚÉK és több szerencsét kívánok Neked!

2013. jan. 2. 12:09
Álláskeresési (vagyis "-találási") tanácsokat kérek, érdemes fejvadász céget felkeresni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook