Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz, hogy ha kell felülre fogszabályzó, akkor akkor az alsó fogsorra is muszáj, mert nem fog jól záródni a fogsor? fórum

Igaz, hogy ha kell felülre fogszabályzó, akkor akkor az alsó fogsorra is muszáj, mert nem fog jól záródni a fogsor? (beszélgetős fórum)


19. Tinamu
2020. okt. 10. 12:45
Esete válogatja.
2016. jún. 6. 12:03
Ez így igaz!Nekem is felül volt annó 15 évesen, és csak a felsőt akartam megcsináltatni, velem akkor nem közölte a doktornő hogy ennek így semmi értelme...visszarendeződtem, és csúnyák lettek, amit nem fogadtam el...most 28 éves vagyok, és újra kezdtem a fogszabályzást, most egy pasihoz mentem, mert többet én nőben nem bízok, ő megmondta, hogy ez nagy hiba volt, ugyanis ha a felső és az alsó fogsor nem záródik rendesen, nem kap elég erőhatást a két fogsor egyenletesen, és emiatt másznak el a fogak szépen a helyükről, szóval ha maradandó eredményt akarsz, mindenképpen kell alulra is! Sajnos ez van, ki kell bírni egyszer, ha ezt tudom, régen mindkettőt megcsináltattam volna, ehelyett szenvedhetek megint 28 évesen amikor már az ember nem szeretne ilyesmivel szenvedni...
2016. jan. 4. 19:20
Ez nem igaz sztem. Van akinek csak felül van. Én is arra gondolok, hogy a több pénz miatt mondta.
16. Zoella96 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2015. febr. 28. 19:51
Osztálytársamnak anno csak felül volt és tökéletes lett a fogsora. Inkább kérdezz meg 1 másik dokit is. Megharapni nem fognak érte :)
15. Gaiha
2015. febr. 28. 16:11
nekem alul is felül is volt , de az alsót később rakták fel és hamarabb is vették le. Viszont nagyon kisebesítette a számat belül az alsó :/
14. szandra8676 (válaszként erre: 13. - Szivárványlány)
2015. febr. 28. 15:33

Nekem például csak felül lesz, mert alulra különböző okok miatt nem merem, mérjük a dokival bevallalni.

Az alsó nekem jonak mondható, a felsore kell tagito alulra nem kene. Sot, nekem csak felul van a kozepvonalam eltolodva, illetve ezért is van keresztharapásom.

2013. dec. 1. 07:16

Nekem most felül van kb. két hónapja és most fogjàk feltenni az alsót.

Szerintem is muszàj, hogy kettő legyen ( alul- felül ) mivel màr most úgy megvàltozott a harapàsom, hogy nem érnek rendesen össze a fogaim alul meg felül .

Ezeket megint össze kell hozni, hogy olyan legyen, mint azelőtt csak szebb formâban.

2 hónap alatt a felső fogsorom 0,5 cm - t jött előre ès ezt a vàltozàst az alsónak is követnie kell.

Most teljesen el van csúszva a harapàsom....

12. viva70
2013. jan. 1. 23:06
Szerintem nem. A lányomnak is csak felül volt. Nincs az alsó fogsorával semmi gond. Igaz, ő még bőven tizenéves volt akkor...
11. jennyke 1 (válaszként erre: 9. - Mosolyka1111)
2013. jan. 1. 17:10
Szerintem nem:((Nekem kb.egy fogsorra amit néztem 300 ezer lenne
10. Averil (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. jan. 1. 17:10
Az én fogdokim azt mondta, hogy mindkettő kell, mert ha csak egy van, a másik visszarendeződik és megint nem lesz jó. Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha az egyik fele teljesen rendben van, de nekem kezdetben mindkettő volt, majd csak felül és az alsó tényleg visszarendeződött.
9. mosolyka1111 (válaszként erre: 7. - Jennyke 1)
2013. jan. 1. 17:09
Hát, azt nem tudom sajnos...
2013. jan. 1. 17:07
2 doki mondta ezt meg, hogy 30 fölött ne számítsak nagy változásra
7. jennyke 1 (válaszként erre: 4. - Mosolyka1111)
2013. jan. 1. 17:07
felnőtteknek is ennyi lenne?
2013. jan. 1. 16:23

Nekem mindkettőn van, de egyáltalán nem látszik. :)

De van olyan ismerősöm, akiknek csak alul van.

Viszont csak felsőt senkin sem láttam még. :/

Szerintem nem feltétlenül akar lehúzni a doki.

Én például most arra várom, hogy leszedjék, de a felső még nem igazodik teljesen az alsóhoz, ezért gumizom kell.

Ebből kiindulva lehet, hogy fontos, hogy az alsón is legyen fogszabályzó, hiába szépek a fogaid. :) De nem értek hozzá.

Szerintem az a legegyszerűbb, ha kikéred egy másik doki véleményét is. :)

2013. jan. 1. 16:20
nem elég, hogy szabályos a két fogsor, azoknak egymással is megfelelő módon kell záródniuk!
4. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. jan. 1. 16:19

Lányomnak is kellett alsó is, pedig a felső fogsorral volt a gond. Én sem értettem, hogy az alsó fogai teljesen szabályosak, szépek, miért kell oda is fogszabályzó, de egymástól függetlenül 5 dokihoz mentem el konzultációra, és mind ezt mondták, hogy a harapás beállítás miatt így kell. (Egy dokinő akarta volna úgy, hogy csak a felsőre tesz fogszabályzót, de akkor már nem volt bizodalmam benne.)

Amúgy az árak horribilisek, több magánrendelőből is kértünk árajánlatot, az alsó-felső állandó fogszabályzó akkor (4 éve) 600 ezer lett volna.

Végül ismerősöm tanácsára a Heim Pál fogszabi klinikáját választottuk, és nem bántuk meg, tökéletesen megcsinálták, és így az alsó és felső készülék csak 60 ezer volt (600 helyett), a konzultációk pedig tb-re.

3. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. jan. 1. 16:12

nekem csak felül volt éjszakai, 7 évig.

bátyámnak is csak felül volt éjszakai és állandó is.

nővéremnek alul-felül volt éjszakai és állandó is.

de gondolom minden eset más és más.

2013. jan. 1. 16:11
Igen,én is így hallottam.Kivéve ha annyira jó az alsó fogsorod.
2013. jan. 1. 16:08
Érdeklődnék ezt nekem egy doki mondta de félek nem e azért mert minél több pénzt tudjak otthagyni.Sajnos így sem olcsó nem, hogy kettő

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook